pablo21

Żniwa 2008

Polecane posty

garek    155

no ot jutro rano zaczynam żniwa. powodzenia i bezpiecznej pracy da wszystkich


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

No jak niebedzie lalo to moze za tydzien kombajnem bedzie dalo sie wjechac dramat poprostu woda stoi w polu ;)

 

aha u nas nawet jeczmienia zimowego nie ruszyli :angry:


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9

Ja dzisiaj rozpoczełem żniwa. Z 3ha pszenżyta mniałem 5 zbiorników z bizona ;)

Jęczmień jary trochę lepiej ok. 4 ton na hektar ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

dzis u mnie wyjechaly kombajny na pola ale te ludzie sa poje*** po co to kosic jak to jeszcze mokre jest by najmniej u mnie woj lubelskie ...


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Ja dzisiaj zaczynałem swoje kosić, ale jak na złość kombajn się rozleciał :angry: :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

U nas jeszcze wszystko "stoi", dopiero dziś była dobra pogoda, a tak cały czas padało... ;)

 

Jeśli pogoda pozwoli, żniwa zaczniemy coś koło środy... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My wczoraj kosiliśmy od 13 do 21. Dzisiaj kosimy u siebie owies dopóki jest pogoda. A resztę zboża u siebie wykosimy jak będzie mniej klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas wszystko sto, bo spora padało, myśle że koło środy- wtorku wykosze pszenice ozime, które były siane w zbożu bo w kartofliskach jeszcze zielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

Wczoraj wjechałem w pszenicę , upał nie do wyrobienia ,woda w bizonie stoi cały czas około 100 o oleju nie wspomnę , dobrze że klima działa [bizon z daszkiem] ;):) :) . Nakosiłem 19 pełnych zbiorników . Dzisiaj dalej żniwuję , trzeba wykorzystać pogodę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

Unas żniwa będą może w tym tygodniu albo jeszcze puźniej (woj.pomorskie) żyta są ok. ale mieszanki są miejscami zielone ;):)


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas to kilka ładnych dni lał deszcz, czasami grad. A żniwa jeszcze nikogo w okolicy nie widziałem ale w tym tygodniu jak będzie pogoda to żniwa będa szły całą parą.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

My dzis troche spresujemy bo pogoda ma być do wtorku i może z dwa kawałki zrobimy


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekQ    9

ja myslalem ze dzisiaj wyjedziemy do rzepaku dopiero zaczynac ale niestety mokro w polu wiec naj szybciej w poniedzialek wtorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a ja jestem już w połowie, wczoraj od 9.30 do godziny 1.00 ;) poszło ok 9 ha pszenżyta, do tego kombajn wypił 20 litrów wody i dwie 5 oleju :) ale cóż poradzić, przynajmniej plon dobry 6,5-7t/ha


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jak jaki, BIZON Z056 Super ;) w zeszłym roku zaczął brać olej, a że kupili już Rekorda to go nie robili.rekord aktualnie zatarł juz trzeci silnik i muszą tym tłuc wszystko.oby wytrzymał do końca.

 

u mnie nie ma wyboru w kombajnach, w gminie nie ma kombajnu powyżej 2000roku, wszystko stare bizony, a już dobry kombajnista to rarytas...akurat ten co mi kosi jest jednym z lepszych w okolicy, a że ma taki sprzęt to nic nie poradzę... :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

jak to nic nie poradzisz kup 3 kombajn ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

kombajn nie mój, a usługodawcy ;) ja nie maiłbym nerwów do takiego trupa


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To żeśmy się dzisiaj nie nakosili. Kombajn trzeba było ściągać trzydziestką bo do 3p jest zaczepiona prasa. Poszły łożyska przy wariatorze. Trzeba skrzynie wyciągać. Może jutro złożymy jak dokupimy takie łożyska. Dzisiaj nawet 1 ha nie wykosiliśmy. :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Heh.. u nas też bizony i Forszaje są 2 nowe NH ale oni ci do 1ha nie przyjadą jak już to na cały dzień


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
kombajn nie mój, a usługodawcy ;) ja nie maiłbym nerwów do takiego trupa

@pioter to masz nie za wesoło, ja mam małego claasa cosmosa ale powiem ci ze jak dla mnie wystarcza, spokojnie mozna nim 20ha wykosic. jest to 1969 rok ma drugi silnik bo orginalny byl benzynowy, teraz czworka perkinsa male spalanie

ogolnie mala awaryjnosc-zobaczymy jak w tym roku :) wymienilem 2 opony przednie i pasek jezdny w tym roku

co najwazniejsze nie musze za nikim latac zeby mi wykosil

 

u mnie akcja zniwa powinna sie zaczac w srode do koszenia pszenzyto :) ciekawi mnie plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Plon to wszystkich bardzo ciekawi ;) Z tego co czytam, widac że jest całkiem nieźle (tzn. plony są całkiem niezłe). Chociaż w moim rejonie to na V klasie ziemi plon 7 ton/ha pszenżyta jest nieosiągalny :)

Jeśli chodzi o żniwa to dzisiaj już widac i słychac trochę kombajnów, ale wczoraj jeszcze było mokre. A ja tam się cieszę, że u Nas padało, bo ziemia była już bardzo wysuszona. A że mamy dzisiaj 27 lipec to nie ma co panikowac!

 

Życzę wszystkim wysokich plonów!


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Żniwa 2008 w moim rejonie sie zaczeły. I nawet przypadkowo bylem przy inauguracji ponoć ziarno suche a padalo ostatnio w piątek. Sypie nieżle powiem dokładnie ok wtorku środy jak wykosze coś u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

ja zaczełem żniwa wczoraj skosiłem 1 ha (claas consul- swój ;)) w tym tygodniu reszta... a plon pszenżyta 5,5-6t/ha na IV klasie ziemi. Uważam za dobry a nawet bardzo żebym miał co roku tylko takie plony to super by było.


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj