pablo21

Żniwa 2008

Polecane posty

kraker    2

w środę u nas jeden gościu już pszenicę kosił, nie szło to tak jak powinno, ale wykosił ok 2,5ha (wilgotność 14% i szła na suszarnię), zaś w piątek kosili żyto 13,2%


MF & Zetor siłą naszej gospodarki

Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

u mnie też piaski ale zazwyczaj poniżej 2t/ha żyta nie spada.ale kurde w tym roku susza nas dopadła to się boje że może nawet sypać ok 1t/ha.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

My już mieliśmy kosić w sobote tylko że popadało i się ciągle tak przekłada o dzień do przodu i ciągle pada.


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas żniwa ruszyły pełną parą żyta też już koszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

My jak byliśmy zobaczyć zboże czy już się dostało to stwierdziliśmy, że pierwsze co to bedziemy kosić owsy i jęczmień a potem dopiero żyto i pszenżyto.


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja chyba zaczne dopiero w nastepnym tygodniu bo ciagle pada i ma być ładnie dopiero od piatku a zbozu tez troszeczke jeszcze brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

ja wczoraj wjechalem do rzepaku i mail 11% wiec zjechalem ;) dzis chcialem jechac ale rano padalo:( kurcze ta pogoda juz mnie denerwuje!!!!!!! mam nadzieje ,ze od jutra bedzie pogoda tak zapowiadaja;) do pszenicy wjade w przyszlym tygodnu bo juz prawie dojrzala:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9

U mnie na wsi dopiero dzisiaj sąsiad zaczoł ciąć. ale musiał bo nie miał już słomy do ścielenia ;)

Ja może w sobotę ruszę w pszenżyto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer07    1

Rzepak to prawie by juz był ale ciągle dolewa także dopierio w przyszłym tygodniu a do pszenicy i jęczmienia to będe musiał poczekać ze dwa tygodnie bo jeszcze nawet liście zielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

Dzisiaj młóciliśmy 2 ha jęczmienia jarego (wilgotność 14,2%, plon około 3t/ha :angry: ) oraz 2 ha pszenicy ozimej (wilgotność 13,0%; odmiana Bogatka; plon powyżej 5 t/ha).

W mojej okolicy trwają rzepakowe żniwa, wilgotność rzepaku wynosi około 10%.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Rzepak miał dziś o 15 u nas 10,8 wilgotnosci no i wielu młociło my jeszcze poczekalismy...a co do zboza to jeszcze trzeba poczekac...przez ciągłe deszcze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

U nas żniwa rzepakowe skończyły sie juz w tamtym tygodniu a normalne żniwa juz na półmetku jeszcze tydzien słonca i pola puste. Plony różne od 3t do prawie 7 ja jutro dopiero wjeżdżam w zboże wiec zobacze jak to bedzie wyglądać ;)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

u mnie z kawałka 0,75 ha było ze 2,5 tony jeczmienia jarego. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

U nas dopiero rzepaki i jeczmienie zimowe kosimy bo ciagle padało.Zboza gdzies dopiero na poczatku sierpnia o ile pogoda dopisze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

u nas caly czas pada kurcze !!!!!!!!!!!! i lipa z koszenia !!!!!!!.rzepak stoi na polu a cena idzie w dol!!!!!!Qr**********;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

u mnie zbóż ozimych jeszcze nikt nie kosi , nieliczni pokosili jęczmień ozimy , u mnie jeszcze część jęczmienia nie jest skoszone od dwóch tygodni praktycznie ciągle pada , szkoda że te deszcze przyszły tak póżno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Dzisiaj mielismy zacząc kosić ale w nocy popadało i lipa z koszenia :angry:

coś czuje ze te zniwa to bedzie loteria... kto trafi z pogodą to skosi ;)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Moze tak byc ;) ale modlmy sie zeby tak nie bylo!!!

Edytowano przez quercus
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

w ostatnie żniwa jak zaczeło padać to ludzią porosło żboże na polach :angry: i potem młyn nie chciał kupowac ;)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

To u nas w zeszłym roku jak popadało to owies zaczął się odmładzać i niektóry dopiero po dożynkach (15 sierpnia) owsy kosili i w tym roku będzie tak samo, żniwa kradzione komu się uda to ten skosi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj