Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie poplony na kiszonkę?

558 odpowiedzi na ten temat

#141 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 17:50

Jakie poplony na kiszonkę? Słonecznika nie siałem i nie będę. Musiał bym go siać osobną i ciąć sieczkarnią.
Ja sieje ten polon na początku sierpnia. Gdy kosze pelucha dopiero zaczyna kwitnąć. Ty siejesz wcześniej wiec wyka zdąży ci urosnąć.
Aha jeśli zostanie mi nasienie kukurydzy to dosypuje.
PS po ile kupujesz nasiona?

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie poplony na kiszonkę? Dzisiaj, 23:50
  •  

#142 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:długo by wymieniać...

Napisany 20 styczeń 2011 - 18:00

Jakie poplony na kiszonkę? Liczyliście może kiedyś koszt takiej paszy z poplonu? Kiedyś to policzyłem, liczyłem wszystko nawóz nasiona uprawa siew zbiór, to ciekawie to nie wyszło... Lepiej kupić wysłodki jest bez roboty i pasza pewna :P

#143 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 18:10

Jakie poplony na kiszonkę? @ andrzej2110 no ja mówiłem o słoneczniku. Masz racje że jak się sieje po żniwach to gorzej to wygląda chociaż też tak sieje ale później szału nie ma. Teraz dokładnie nie pamiętam ale kupowałem w sklepie gdzie maja wszytko dla rolnictwa pasze nawozy itp. Ale cena tego roku to wielka niewiadoma.... No kukurydza to dobra rzecz.
@maciek031993 liczyć nie liczyłem ale zwróć uwagę na wartość białka wartości pokarmowe wysłodków a takiej mieszanki chyba nie będziesz się ze mną kłócił. W hodowli bydła nie liczy się tak ilość a jakość co mi przyjdzie ze byka bd chował 3 lata na wysłodkach jak mu dam treściwych + dużo białka i jest gotowy za 2 B)

#144 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 18:12

Jakie poplony na kiszonkę? Nie stosuje nawozów na poplon. Zbiór nie jest drogi. Masz wszystkie maszyny.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#145 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 18:14

Jakie poplony na kiszonkę? A ja jeszcze dodam że tak samo jak @andrzej2110 mam maszyny. I pola o bardzo dużym nachyleniu a że mam je na własność to muszę je jakoś wykorzystać a kombajn nie da rady tam...

#146 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 20 styczeń 2011 - 18:29

Jakie poplony na kiszonkę? Ja to planuje posiać peluszke z rzepikiem w tym roku na test z hektar w takiej mieszance.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#147 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 20 styczeń 2011 - 18:50

Jakie poplony na kiszonkę? Ja kupuje nasiona na poplon na jarmarku od takiej pani co handluje rożnymi nasionami. W zeszłym roku płaciłem za taka mieszankę chyba po 1.20zl/kg(nie pamiętam dokładnie). A powiedzcie mi czy sial ktoś z was może trawę sudańska na kiszonkę? Chciałbym zobaczyć co z tego będzie. Niech ktoś się wypowie na temat tej trawy. Czy jest warta siewu czy nie?

#148 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 20 styczeń 2011 - 19:30

Jakie poplony na kiszonkę? Kilogram miałem posiany dla picu obok ziemniaka na ogrodzie, szybko rośnie to fakt ale krowy po tym tylko dryzdaja na parę metrów.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#149 Share karol012011

karol012011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 styczeń 2011 - 19:39

Jakie poplony na kiszonkę? A co byście polecili na sianokiszonkę i na siano (jaka mieszanka traw a może plus jakieś zboże)

#150 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 20 styczeń 2011 - 20:26

Jakie poplony na kiszonkę? Co powiecie na dodanie do mieszanki poplonowej lucerny?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 14:49

Jakie poplony na kiszonkę? Szkoda. Lepiej posiać ją osobną i użytkować kilka lat.

bullet_black.png

#152 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 19:03

Jakie poplony na kiszonkę? Lucerka ci tak szybko nie urośnie i jak byś ja posiał z poplonem to inne rośliny by ja zakryły i nie miała by szans na przetrwanie(no może), ale podejrzewam ze urosła by malutka. No i ja bym wolał ja zasiać osobno w czystym siewie lub z dodatkiem traw. Wtedy miałbyś kilkuletnie użytkowanie.

#153 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:długo by wymieniać...

Napisany 29 styczeń 2011 - 11:52

Jakie poplony na kiszonkę? Tak ale maszyny też na powietrze nie idą... Po zatym jaką masz pewność że ci urośnie, a wysłodki to w miarę pewna pasza i bez roboty po zatym wartość wysłodków 22%SM jest porównywalna do wartości kiszonki z kuku. B)

#154 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 19:49

Jakie poplony na kiszonkę? Moje zdanie na temat wyslodkow jest takie, ze sa nic nie warte.Jedynie tylko to ze krowy czy byki czyms sie napchaja i sraja dalej jak widza.Lepsze sa juz buraki pastewne ;)

#155 Share szpeniu87

szpeniu87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:wszystko co jest związane z rolnictwem(w szczególności bydło mięsne), sport (siatkówka, koszykówka, fitness i kulturystyka, mieszane sztuki walki), historia II Wojny Światowej

Napisany 29 styczeń 2011 - 20:34

Jakie poplony na kiszonkę? uprawiał ktoś z was może proso na sianokiszonkę?

#156 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 20:51

Jakie poplony na kiszonkę? Ja jak kupuje mieszanke na poplon to wniej jest wlasnie proso.Nawet ladne to rosnie, tylko ciekawi mnie to czy ma jakas wartosc.

#157 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 21:06

Jakie poplony na kiszonkę?

Moje zdanie na temat wyslodkow jest takie, ze sa nic nie warte.Jedynie tylko to ze krowy czy byki czyms sie napchaja i sraja dalej jak widza.Lepsze sa juz buraki pastewne ;)

Popieram kolege. Ja dawałem 5 byczkom wysłodki i tyle było z tego efektu żeby zamiast rosnąć to staly w miejscu a za to sranie miały dobre i nikt ni nie wmówi że wysłodki można porównać do kiszonki z motylkowych bo chyba się uśmieje...

#158 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 21:14

Jakie poplony na kiszonkę? Ja sie dziwie zawsze mojemu wujowi, bo kupuje co roku 6 tirow wyslodkow.Smieje sie ze kupuje je chyba po to zeby mial wiecej roboty przy gnoju.Nie ma bardziej wartosciowych pasz jak kiszonki.

#159 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 21:40

Jakie poplony na kiszonkę? Kolego i zapomniales powiedzieć o malowaniu scian :lol: :P
Ja jak pare postów wcześniej napisałem jakie mieszanki kiszonek są dobre dla mnie. I osobiście odmówiłem mojemu znajomu odbiór połowy tira wysłodków. Zawsze brałem połowe albo 3/4 tira. I za same wysłodki to mam opłaconą folię na zakiszenie tej samej ilosci paszy a paliwo do maszyn których nie trzeba wiele bo skosic zgrabic zbalowac owinac jest porównywalne do tego że z tira który nie dowiezie mi tego na miejsce musze załadowac do przyczep przywieźć usypac pryzme ubić + folia więc koszta te same a pasza nieporównywalna. A o jakości i wygodzie nie bd wspominał bo bal sobie przywioze na miejsce i mam a do wyslodków następne maszyny dodatkowe...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 21:52

Jakie poplony na kiszonkę? Heh zapomnialem o tym napisac :lol: No sciany ma naprawde w bajecznych kolorach :P :lol:
A co do tego co piszesz nizej to ze wszystkim sie zgadzam ;)