Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie poplony na kiszonkę?

558 odpowiedzi na ten temat

#101 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 11 luty 2009 - 21:28

Jakie poplony na kiszonkę? moim zdaniem lepiej zyto zasiej więcej masy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie poplony na kiszonkę? Dzisiaj, 23:55
  •  

#102 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 11 luty 2009 - 21:29

Jakie poplony na kiszonkę? Ja zamierzam siac zyto przed gryka bo sobie skosze elegancko zytko na kiszonke, zaorze i posieje gryke;d
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#103 Share tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 17 luty 2009 - 18:36

Jakie poplony na kiszonkę?

moim zdaniem lepiej zyto zasiej więcej masy

jęczmień już zasiany.. tylko sie tak orientacyjnie pytam..
próbował ktoś robić sianokiszonkę z jęczmienia ozimego?? :)
...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

#104 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 17 luty 2009 - 20:03

Jakie poplony na kiszonkę? nie robiłem z jęczmienia ozimego. ja jak narazie robie z poplonów czyli jęczmien jary owies pszenżyto i pelucha ale czuje że że na jesien zasieję żyto na kiszonkę

#105 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 17 luty 2009 - 20:57

Jakie poplony na kiszonkę? Jęczmień ozimy to nie jest chyba dobry wybór - ości będą kuły i bydło będzie mniej chętnie jadło i kaszlało.

U mnie tak było z jęczmieniem jarym, zwłaszcza gdy zbierany jest trochę później. Znowu gdy zbiera się zbyt wcześnie to ma małą wartość pokarmową i niższy plon.

#106 Share tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 17 luty 2009 - 22:26

Jakie poplony na kiszonkę? to lepiej poświęce 2 ha pszenżyta... :)
...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

#107 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 17 luty 2009 - 22:39

Jakie poplony na kiszonkę? no tak chyba będzie lepiej a jęczmień zbierz na ziarno. A w następnym roku najlepiej zasiej jednak żyto bo ono prędzej dojrzeje i można jeszcze po nim zasiać kukurydzę.

#108 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 29 marzec 2009 - 01:28

Jakie poplony na kiszonkę? Tak czytam i czytam a tu żadne konkrety, wiec może zapytam sie wprost. Jaką mieszanke na kiszonke zastosować siejąc teraz na wiosne, taka która urosłaby na słabszej ziemi V, VI klasa. Konkretnie nazwy roślin i w jakich proporcjach. Pozdrawiam

#109 Share TOOMER

TOOMER

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 05 maj 2009 - 18:35

Jakie poplony na kiszonkę? Osobiście sieję żyto na jesieni, wiosną koszę jak się zaczyna kłosić (ok.15 maja) potem orze pole i sieję kukurydzę. Jeszcze pod żyto stosuję obornik. Na wiosnę oczywiście wczesną wiosną saletra amonowa. Co roku sprawdzony sposób.

#110 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 05 maj 2009 - 18:40

Jakie poplony na kiszonkę? U mnie są za duże piaski żeby tak robić. W maju jak sucho to nie wzejdzie albo wzejdzie i uschnie. To się sprawdza na mokry rok.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 05 maj 2009 - 19:27

Jakie poplony na kiszonkę? Andrzej, ponoc bardzi dobrze na kiszonke w kulkach sprawdza sie facelia i rosnie zaczepiscie na piaskach, w ciagu 50 dni gotowa do kiszenia.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#112 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 05 maj 2009 - 20:59

Jakie poplony na kiszonkę? Nie mam dostępu do nasion i ono chyba w dodatku drogie jest ...

U mnie tylko pryzma.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#113 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 05 maj 2009 - 21:34

Jakie poplony na kiszonkę? U nas już posiekli żyta na kiszonke(my raz tak zrobiliśmy i już więcej nie chcemy krowy nawet jeść nie chciały :/) i posiali kukurydze! Ci co sieką później przeważnie sieją słonecznik i w pryzme ;)
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#114 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 05 maj 2009 - 21:37

Jakie poplony na kiszonkę? @TOOMER wg mnie to jest dobry sposób jak masz sporo wilgoci w maju a jak jest sucho to raczej plon będzie słabszy w porównaniu do kukurydzy sianej w czystym siewie przynajmniej ja tak zaobserwowałem i tak robię ;) ze 3 lata temu na VI klasie zasiałem słonecznik pastewny było dość sucho ale nie miałem co narzekać :P Tłuszcz się poprawił więc jako dodatek do kuku polecam
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#115 Share TOOMER

TOOMER

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 08 maj 2009 - 18:36

Jakie poplony na kiszonkę? Kukurydzę sieję połowę po życie (czyli średnia orka na wiosnę) a połowę orka zimowa i siew bez poplonu. Ta bez poplonu siana wcześniej dlatego wyższa i lepszy plon. Ale nie taka znaczna różnica. Zaznaczę, że kukurydza siana na ziemi klasy od 3b do 4b bo nie mam słabszych. Przedplon zazwyczaj zbożowy przeważnie pszenica ozima bądź tez pszenżyto ozime. Obornik obowiązkowo na jesieni i nawozy P i K. Na wiosnę uprawa i nawozy azotowe typu saletra (saletrzak) i mocznik w ziemię. Nie daję dawki pogłównie. No chyba, że pogoda sprzyjająca i rokowania na bardzo wysoki plon to wtedy tak.
Nie rozumiem dlaczego Tobie Gorzupiak krowy nie chciały jeść żyta. U mnie i krowy i byki (te większe od 500 kg bo to oni dostają) chwalą sobie kiszonkę. Dodatkowa pasza bo sprzątasz dwa razy w roku z jednego kawałka ziemi.

#116 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 27 lipiec 2009 - 14:34

Jakie poplony na kiszonkę? Hej koledzy co polecacie posiać po pszenicy ozimej jako poplon ścierniskowy do zakiszenia w pryzmie??
Do dyspozycji mam areał 2ha.
Myślałem nad mieszanka owies, wyka, seradela, plucha i łubin tylko nie wiem w jakich proporcjach i ile kg czego

#117 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 27 lipiec 2009 - 17:09

Jakie poplony na kiszonkę? Ja posiałem jęczmień, plucha i wyka.

bullet_black.png

#118 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 27 lipiec 2009 - 21:03

Jakie poplony na kiszonkę? Ja jutro będę siał na próbę mieszanka zbożowa+gryka+wyka+słonecznik i do tego koniczynę perską

#119 Share zetorek12

zetorek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 23:05

Jakie poplony na kiszonkę? Ja narazie mam zasiane perko z mieszanką zbożową widzę że jeszcze tydzień i jest do spasania. Mam zamiar wylać gnojowicę zaorać zasiać żyto na kiszonkę, skosić, wywieźć obornik znów gnojowicę, zaorać i zasiać mieszankę łubin i słonecznik peluszka i owies. Co wy na to?? Ziemia słaba to ma być dla opasów na surowo ??

A możesz pisać posty zdaniami a nie wszystko jak leci???... Tego poprawiłem.

Edytowany przez andrzej2110, 23 sierpień 2009 - 08:19.

ŻyJ SzybKo, Umrzyj Młodo..Zostaw Atrakcyjne Zwłoki :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 19:49

Jakie poplony na kiszonkę? a jaki poplon jest najlepszy dla bydła ale jako pastwisko tak aby krowy jadły go na polu?????