Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
quercus    7

Ale co z tego gdyby nawet było gorzkie jak i tak mleczarnia na smak (chyba a jak nie to poprawcie) nie patrzy ?? Tylko na zawartości tłuszczu białka i innych "komponentów" mleka.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

jeśli mleko po takich kiszonkach było by gożkie to dlatego że zawierało by pewnie jakieś alkaloidy a to akurat w mleczarni w laboratorium by wychwycili ;)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

To po liściach od buraków powinno być kwaśne. A po korzonkach słodkie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

To może będą mleka "smakowe" ;)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego ja trochę wiem na ten temat. Mam aktualnie ponad 45 krów + młodzież ziemni nie mam za dużo więc gdy są suche lata po zbozach sieje poplony na kiszonkę ale mieszam je z trawą (warstwa trawy a potem poplon np.gorczyca) jeśli się nie mylę jedyni rzepak się nadaje na kiszonkę dla bydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rzepak za suchy na kiszonkę... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

Kiedyś pamiętam jak jeszcze było kilka krów to zakiszalismy w dołku "perko".I krowy jadły


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale co zakiszaliście? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ale to jest jakaś konkretna roślina czy mieszanka ?


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

konkretna roślina jak latem bedziemy mieli perko to wstawie fotki


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Zaraz zaraz mi się coś kojarzy ta nazwa możesz opisać tą roślinę ??


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z takich żeczy to najlepszy podobno jest słonecznik u nas wiele osób sieje i ścina na kiszonki mieszają to hyba z kukurydzą nie wiem dokładnie

 

 

 

 

 

<<<<---------- 100 POST !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ja jesienią kupowałem kilka balotów kiszonki żyta z wyką ozima. Krową nawet smakowało :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wyka się nadaje na kiszonkę, ale żyto to za bardzo suche jest jak się ukisi, raz robiliśmy trochę z żytem. Nie powiem krowy jadły, ale wartości kiszonka nie miała....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Może wyka tak podciągnęła. Ale mleko spadło nieznacznie w porównaniu do sianokiszonki. Wyglądało to jak słoma. Na początku myślałem że nie będą jadły. Dodam ze kupowałem bo czekałem aż sie sorgo ukisi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

perko to taka roślina ma rozłożyste liscie pokryte takimi malutkimi igiełkami rośnie na wysokość max 20cm potem schnie jak sie jej do 20 cm nie zetnie a to co sie zcięło to z korzenia wyrasta nowe jak koniczyna


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

Witam mam pytanie jako zasiać roślinę po zbożu coś ala poplon tylko że do skoszenia na kiszonke dla bydła - w tamtym roku zasialiśmy i skosiliśmy gorczyce ( i mamy mieszane zdania ) szczerze to z 5 ha zebraliśmy 6 przyczepek 5t z nadstawkami a kiszonka taka sobie i trochę szybko po otwarciu silosa pleśniała, i takie pytanie do was co radzicie ? czy siejecie może coś takiego ? taka żeby była w miarę wydajna i dobra dla zwierzaków ,, a i jeszcze to dla bydła opasowego mlecznego nie :lol:

 

Pozdro johny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość johny22
      Przez Gość johny22
      Poszukuje siewnika do poplonów najlepiej jak by był to nowy zestaw, preferował bym układ z rurami wysiewającymi w ilości +/- 10szt na 3m robocze. Na co ciekawego zwrócić uwagę, co możecie polecić co się sprawdza dla wysiewu drobnych i grubych nasion?
    • Przez Krystian6830
      Witam zastanawiam się nad wyborem kukurydzy na kiszonke.
      Czy na polu którego gleba to tak 4 i 5 klasa (moze trochę 3) można posiac odmiany maisadour mas 18t lub valterinio kws czy znacie jakiś lepsze ?
      A tak przy okazji to jaka polecacie kukurydzę na ziarno ?
       
    • Przez Krystian6830
      Jestem tu z pytaniem jak przykrywa się kiszonkę w silosie???
      rozwija sie po prostu folie i rozkłada ?
      Bo ja słyszałem że najpierw jeszcze jak nie nie kukurydzy ma to folie daje sie na sciany i na koniec zagina do środka 
      Wiecie jak to się robi ?????
    • Przez Ist
      Czy są jakieś przeciwwskazania co do stosowania soli potasowej pogłównie w jęczmieniu jarym? Próbowałem rozsiać dzisiaj lejkiem ale zj_bane mieszadło zmieliło sól i wszystko zwiewa. Dzisiaj będę już siał i nie zdążę ogarnąć tematu z rozsianiem. Stosował ktoś sól pogłównie?
    • Przez ursusc335m
      Witam. Mógłby mi ktoś doradzić jaki poplon zasiać na koniec kwietnia, początek maja po ziemniakach?  Chodzi mi o to, że pole ten rok odpoczywa (nie sieję zbóż bo nie hoduję zwierząt ) i nie wiem co zasiać  żeby okres do kwitnięcia tego poplonu  i jego orki był dłuższy niż gorczycy  czyli ok. 2 - 2,5 miesiąca ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj