Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie poplony na kiszonkę?

558 odpowiedzi na ten temat

#321 Share BizonFan321

BizonFan321

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 321 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 22:35

Jakie poplony na kiszonkę? U nas tez zmarzła w tej fazie . W 2 noce zrobiła się z całej zielonej w brązową a ziarno miękkie
Tylko QQ siana koniec czerwca ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie poplony na kiszonkę? Dzisiaj, 08:48
  •  

#322 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 23 listopad 2013 - 22:54

Jakie poplony na kiszonkę? Termin siewu też ma wpływ ale dużo zależy od nas wybierając odmianę o odpowiednim FAO. W większości kukurydzę rolnicy sieli na początku maja, i siejąc w takim terminie w Polsce centralnej i wschodniej odmiany o FAO 260 to skazywanie się na porażkę. W okolicy widziałem jak ktoś na początku maja posiał kukurydze na kiszonkę ale z FAO 300. Pod koniec sierpnia dopiero kolby zaczęła wyrzucać. Jaki był tego sens to nie mam pojęcia.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#323 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 24 listopad 2013 - 17:32

Jakie poplony na kiszonkę? Ja miałem w tym roku odmiany o FAO 240-260 siane na początku maja (Polska wschodnia) i odpowiednia do koszenia była już w drugim tygodniu września. Niestety przez deszczową pogodę koszenie przesunęło się aż do pierwszego dnia października gdy kukurydza (w szczególności ta o FAO 240) miała zbyt dużo %sm (tylko po jednym przymrozku).

Myślałem że moja jest sucha ale sąsiad kosił jeszcze co najmniej z tydzień później (po kilku ładnych przymrozkach+ posiana na piachu- gdzie latem dopadła ją susza) i to się nadawało jedynie na ziarno bo roślina 100% sucha. Ale tutaj czas i możliwości do wcześniejszego skoszenia były więc... -_-
@milan, dlaczego zmieniłeś awatar? :P

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#324 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 24 listopad 2013 - 22:17

Jakie poplony na kiszonkę? Chciałem zmienić na jakąś ładniejszą fotke ale źle to wyszło :D
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#325 Share Gramgro

Gramgro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motory, nowości technologiczne

Napisany 05 grudzień 2013 - 11:16

Jakie poplony na kiszonkę?

ale mi chodzi czy sieczkarnią z kemperem (taki heder jakby do kukurydzy) da radę zebrać coś innego niż kuku bo taką usługę zn cięcie może mi sąsiad wykonać a on ma sieczkarnię z kemperem.

Ja ciąłem kemperem żyto jeszcze, chociaż teraz będę szukał hederu od z-350 do zielonek, szerszy jest poprostu... a tak to idzie ładnie, bez problemów można ciąć nim większość roślin co ma chociaż z 70cm.

#326 Share SGRagrofarm

SGRagrofarm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 19:59

Jakie poplony na kiszonkę? panowie ile przyczep d 47 na 1 m burtach może być kiszonki z qq z 1 ha ładnej qq

#327 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 21 grudzień 2013 - 19:48

Jakie poplony na kiszonkę? Siał ktoś z was Proso na poplon na kiszonkę ??

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#328 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 08:06

Jakie poplony na kiszonkę? koledzy jaką mieszanką na zielonkę można zasiać żeby zastąpiło to qq? bedzie to siane na wiosnę na 5 klasie ziemi i zbierane w bele z przeznaczeniem na sianokiszonkę?

#329 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 13:53

Jakie poplony na kiszonkę? Owies z seradelą daje Znakomitą paszę. Skosisz Owies z saradelą w bele i owiniesz a drugi pokos saradeli możesz zrobić siano

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#330 Share button89

button89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 19:56

Jakie poplony na kiszonkę? A wysiewasz ten owies i seradele równocześnie czy najpierw owies a potem wsiewka seradeli? Napisz coś więcej jak możesz o agrotechnice i terminach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 18:37

Jakie poplony na kiszonkę? Możesz siać razem wymieszać i do siewnika i siać na ha dać 150kg owsa i 40kg Seradeli Kiedy siać tak aby przymrozki nie złapały saradeli jednego roku są drugiego nie i na dwoje babka wróżyła kiedy siać.

#332 Share Skup14

Skup14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 19 luty 2014 - 19:52

Jakie poplony na kiszonkę? co mozna zasiac na poplon na pasze dla bydla po rzepaku zimowym? na koniec wrzesnia bede sial pszenice.

#333 Share jastrzab901

jastrzab901

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:hodowla byków

Napisany 17 marzec 2014 - 17:44

Jakie poplony na kiszonkę? panowie wie ktos czy jak zasieje lubin z owsem na poplon to moge za to brac dodatkowa doplate srodowiskowa??

#334 Share andrews1987

andrews1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 07:32

Jakie poplony na kiszonkę? Panowie mam obecnie 1ha jęczmienia ozimego klasa IV. Czy mieszanka peluszka, łubin( nie wiem który), facelia i trochę owsa może być jeśli tak to jakie proporcje?? Ma być na sianokiszonkę w balotach.

#335 Share z125

z125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 maj 2014 - 10:34

Jakie poplony na kiszonkę? witam planuję zasiać ok 80 ar wyki na poplon i chcę to zkosić i zakosić w pażdzierniku a zasiac zaraz po żniwach i taka kiszonka z wyki w pryżmie smakuje bydłu? i dobre są przyrosty psuje się taka kiszonka prucz tego będą robił śrutę z dodatkiem dla bydła i mam siano z 80 ar i będzie to dla 3 byków i 1 krowy :)

#336 Share rafalnowak100

rafalnowak100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 14 maj 2014 - 19:04

Jakie poplony na kiszonkę? WITAM. takie pytanie mam, jaki poplon nadający się na paszę dla cieląt zasiać po rzepaku około 20 lipca, proszę o konkretną poradę

#337 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 14 maj 2014 - 19:40

Jakie poplony na kiszonkę? Ja po pszenżycie - tak do 10-tego sierpnia sieję seradelę z facelią.

#338 Share rafalnowak100

rafalnowak100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 14 maj 2014 - 20:28

Jakie poplony na kiszonkę? ok.dzięki , napisz czy to rolujesz i owijasz czy sieczkarnią rozdrabniasz i na pryzmę czy jeszcze inaczej , pytam się bo nie mam żadnego doświadczenia w tym zakresie, do tej pory siałem tylko pszenicę i rzepak na przemian tak od ponad dwudziestu lat bez żadnej hodowli ale teraz trzeba szukać innych rozwiązań bo taki system upraw powoli traci sens .

#339 Share z125

z125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 maj 2014 - 20:46

Jakie poplony na kiszonkę? ja mam plany zakupić 2 cielęta i zasiać po żniwach wykę i zciąć orkanem lub rotacyjną i zrobić w bele i owijać folią lub zrobić w pryzmę i w pażdzierniku z 1 ha było by bardzo dużo paszy ;) tylko że nie mam ani samozbierającej ani orkana ani owijarki ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share rafalnowak100

rafalnowak100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 15 maj 2014 - 12:06

Jakie poplony na kiszonkę? Witam ponownie, prosił bym o dokładne informacje jeżeli chodzi o dobranie gatunków roślin sianych jako poplon w lipcu i sierpniu dla bydła cieląt, kolega wcześniej proponował seradelę z facelią, ile nasion wysiać tych roślin i jaki sposób najlepszy na zbiór aby taka pasza była dobra i nie wymagała dużych nakładów. Jeżeli znajdzie się ktoś co będzie mógł udzielić mi konkretnych porad to dodam, że moje pola które mam to klasa ziemi pierwsza i druga, więc może inna mieszanka jeszcze by się sprawdziła , planuję zasiać trzy hektary mogę wypróbować trzy różne warianty , będę bardzo wdzięczny za informację.