Polecane posty

marcin2057    22

ja sieję mieszankę jęczmień, owies po ok 30kg/ha i do tego saladera ok 20kg i to wypasam krowami, w tamtym roku wypasłem 3 razy i więcej mleka było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caps    0

Witam, chcialbym zasiac w tym roku poplon na sianokiszonke po pszenzycie w sierpniu zeby go zebrac w pazdzierniku, na tym polu na wiosne chce zasiac owies klasa ziemi słaba ale w dobrej kulturze co polecacie ?

 

Połączone

Edytowano przez razor275
Dublowanie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caps    0

no moze 6 to nie to jest tak 4 klasa, czyli cos moze z tego być czy nie ma sensu siać?

Edytowano przez caps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati33    74

Witam planuje posiać poplon na kiszonkę z owsa, wyki, peluszski i łubinu. W jakich proporcjach najlepiej było by to posiać kg\ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Jest sens siać dzisiaj lub jutro siać poplon z łubinu 100kg peluszki100kg i 50kg owsa żeby zebrać w baloty dla byczków. Dopiero w środę spadł deszcz no i mineło akurat 3 tygodnie od opryskania perzu. Mam do obsiania 4ha na wiosnę były by tam ziemniaki i owies. Było by to siane na ścierń siewnikiem typu kos później talerzówka lub kultywator i brona. Zastanawiam się czy nie wymieszać z nasionami saletrzaku w ilości 50kg może więcej. Jeśli ktoś tak robił to proszę o szybką odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

wszystko kwestia jakie pole... jak jakieś górki, że jest sucho to wątpie,żeby coś z tego było na kiszonke

Ja siałem gorczyce 25kg/h + owies 30kg/h i 50 kg Lubofosu6 na ściernisko po przenżycie, jakoś 25 lipca, ale kawałek na górce i średnio to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie bo chcę zasiać owies na kiszonkę i po zbiorze owsa w to stanowisko wsiać QQ i mam takie pytanie czy to się uda i czy to wgl dobry pomysł ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Bardzo irracjonalny ten pomysł. W momencie gdy będzie czas na zasiew kukurydzy to twój owies będzie dobrze rozkrzewiony więc nie będziesz miał czego zbierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie koniecznie. Owies jeżeli da się go posiać na początku marca to w czerwcu będzie dobry do koszenia. Potem kukurydza z FAO poniżej 200. Na upartego możliwe przy odpowiedniej pogodzie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Nie musi być koniecznie poniżej 200. Przy tak długiej jesieni jak np. w tym roku to FAO może być dużo wyższe. Tylko tak jak pisze kolega wyżej, owies musi być wcześnie posiany, żeby coś z niego wyrosło do tego czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Ja przyjąłem termin siewu jako 3 dekada marca. Zgadzam się, że jeśli posieje na początku marca to sprawa może się udać. A jeśli chodzi o siew kukurydzy to jednak skłaniał bym się przy jak najniższym fao. Twierdzenie, że jesień będzie długa jest jak wróżenie z fusów. Lepiej nie ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz82r96    4

Orkanem zbierzesz bez problemów. Ja tak zbierałem. Oczywiście musi być w miarę równe pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie musi być koniecznie poniżej 200. Przy tak długiej jesieni jak np. w tym roku to FAO może być dużo wyższe. Tylko tak jak pisze kolega wyżej, owies musi być wcześnie posiany, żeby coś z niego wyrosło do tego czerwca.

Właśnie ten wybitnie nie pasował. Na początku października nocami były przymrozki do -8, w takiej temp kukurydza momentalnie zamarza, u niektórych zmarzłą dopiero w fazie mlecznej ziarna.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

U nas tez zmarzła w tej fazie . W 2 noce zrobiła się z całej zielonej w brązową a ziarno miękkie

Tylko QQ siana koniec czerwca ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Termin siewu też ma wpływ ale dużo zależy od nas wybierając odmianę o odpowiednim FAO. W większości kukurydzę rolnicy sieli na początku maja, i siejąc w takim terminie w Polsce centralnej i wschodniej odmiany o FAO 260 to skazywanie się na porażkę. W okolicy widziałem jak ktoś na początku maja posiał kukurydze na kiszonkę ale z FAO 300. Pod koniec sierpnia dopiero kolby zaczęła wyrzucać. Jaki był tego sens to nie mam pojęcia.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Ja miałem w tym roku odmiany o FAO 240-260 siane na początku maja (Polska wschodnia) i odpowiednia do koszenia była już w drugim tygodniu września. Niestety przez deszczową pogodę koszenie przesunęło się aż do pierwszego dnia października gdy kukurydza (w szczególności ta o FAO 240) miała zbyt dużo %sm (tylko po jednym przymrozku).

Myślałem że moja jest sucha ale sąsiad kosił jeszcze co najmniej z tydzień później (po kilku ładnych przymrozkach+ posiana na piachu- gdzie latem dopadła ją susza) i to się nadawało jedynie na ziarno bo roślina 100% sucha. Ale tutaj czas i możliwości do wcześniejszego skoszenia były więc... -_-

@milan, dlaczego zmieniłeś awatar? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Chciałem zmienić na jakąś ładniejszą fotke ale źle to wyszło :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

ale mi chodzi czy sieczkarnią z kemperem (taki heder jakby do kukurydzy) da radę zebrać coś innego niż kuku bo taką usługę zn cięcie może mi sąsiad wykonać a on ma sieczkarnię z kemperem.

Ja ciąłem kemperem żyto jeszcze, chociaż teraz będę szukał hederu od z-350 do zielonek, szerszy jest poprostu... a tak to idzie ładnie, bez problemów można ciąć nim większość roślin co ma chociaż z 70cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość johny22
      Przez Gość johny22
      Poszukuje siewnika do poplonów najlepiej jak by był to nowy zestaw, preferował bym układ z rurami wysiewającymi w ilości +/- 10szt na 3m robocze. Na co ciekawego zwrócić uwagę, co możecie polecić co się sprawdza dla wysiewu drobnych i grubych nasion?
    • Przez Krystian6830
      Witam zastanawiam się nad wyborem kukurydzy na kiszonke.
      Czy na polu którego gleba to tak 4 i 5 klasa (moze trochę 3) można posiac odmiany maisadour mas 18t lub valterinio kws czy znacie jakiś lepsze ?
      A tak przy okazji to jaka polecacie kukurydzę na ziarno ?
       
    • Przez Krystian6830
      Jestem tu z pytaniem jak przykrywa się kiszonkę w silosie???
      rozwija sie po prostu folie i rozkłada ?
      Bo ja słyszałem że najpierw jeszcze jak nie nie kukurydzy ma to folie daje sie na sciany i na koniec zagina do środka 
      Wiecie jak to się robi ?????
    • Przez Ist
      Czy są jakieś przeciwwskazania co do stosowania soli potasowej pogłównie w jęczmieniu jarym? Próbowałem rozsiać dzisiaj lejkiem ale zj_bane mieszadło zmieliło sól i wszystko zwiewa. Dzisiaj będę już siał i nie zdążę ogarnąć tematu z rozsianiem. Stosował ktoś sól pogłównie?
    • Przez ursusc335m
      Witam. Mógłby mi ktoś doradzić jaki poplon zasiać na koniec kwietnia, początek maja po ziemniakach?  Chodzi mi o to, że pole ten rok odpoczywa (nie sieję zbóż bo nie hoduję zwierząt ) i nie wiem co zasiać  żeby okres do kwitnięcia tego poplonu  i jego orki był dłuższy niż gorczycy  czyli ok. 2 - 2,5 miesiąca ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj