Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzej2110    535

Szkoda. Lepiej posiać ją osobną i użytkować kilka lat.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Lucerka ci tak szybko nie urośnie i jak byś ja posiał z poplonem to inne rośliny by ja zakryły i nie miała by szans na przetrwanie(no może), ale podejrzewam ze urosła by malutka. No i ja bym wolał ja zasiać osobno w czystym siewie lub z dodatkiem traw. Wtedy miałbyś kilkuletnie użytkowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ale maszyny też na powietrze nie idą... Po zatym jaką masz pewność że ci urośnie, a wysłodki to w miarę pewna pasza i bez roboty po zatym wartość wysłodków 22%SM jest porównywalna do wartości kiszonki z kuku. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Moje zdanie na temat wyslodkow jest takie, ze sa nic nie warte.Jedynie tylko to ze krowy czy byki czyms sie napchaja i sraja dalej jak widza.Lepsze sa juz buraki pastewne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Ja jak kupuje mieszanke na poplon to wniej jest wlasnie proso.Nawet ladne to rosnie, tylko ciekawi mnie to czy ma jakas wartosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Moje zdanie na temat wyslodkow jest takie, ze sa nic nie warte.Jedynie tylko to ze krowy czy byki czyms sie napchaja i sraja dalej jak widza.Lepsze sa juz buraki pastewne ;)

 

Popieram kolege. Ja dawałem 5 byczkom wysłodki i tyle było z tego efektu żeby zamiast rosnąć to staly w miejscu a za to sranie miały dobre i nikt ni nie wmówi że wysłodki można porównać do kiszonki z motylkowych bo chyba się uśmieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Ja sie dziwie zawsze mojemu wujowi, bo kupuje co roku 6 tirow wyslodkow.Smieje sie ze kupuje je chyba po to zeby mial wiecej roboty przy gnoju.Nie ma bardziej wartosciowych pasz jak kiszonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Kolego i zapomniales powiedzieć o malowaniu scian :lol: :P

Ja jak pare postów wcześniej napisałem jakie mieszanki kiszonek są dobre dla mnie. I osobiście odmówiłem mojemu znajomu odbiór połowy tira wysłodków. Zawsze brałem połowe albo 3/4 tira. I za same wysłodki to mam opłaconą folię na zakiszenie tej samej ilosci paszy a paliwo do maszyn których nie trzeba wiele bo skosic zgrabic zbalowac owinac jest porównywalne do tego że z tira który nie dowiezie mi tego na miejsce musze załadowac do przyczep przywieźć usypac pryzme ubić + folia więc koszta te same a pasza nieporównywalna. A o jakości i wygodzie nie bd wspominał bo bal sobie przywioze na miejsce i mam a do wyslodków następne maszyny dodatkowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Heh zapomnialem o tym napisac :lol: No sciany ma naprawde w bajecznych kolorach :P :lol:

A co do tego co piszesz nizej to ze wszystkim sie zgadzam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniu87    1

wysłodki to typowa pasza dla krów mlecznych w żywieniu opasów szału nie robi a dla krów to jedna z najlepszych, moim zdaniem oczywiście, a co do sraczki to dawałem swoim opasom i jakoś nie miały a dawałem mokre prosto z taśmy produkcyjnej, a co do prosa to jakąś wartość napewno posiada bo czytałem artykuł że ktoś tam to uprawia na sianokiszonkę ale coś więcej na ten temat ciężko znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrobak    18

A co byście powiedzieli na to , by żyto lub pszenzyto wysiać tuż po żniwach i przeprowadzić na nim wypas jesienią, by nie było zbyt wiele liści i co za tym idzie chorób grzybowych, a silne korzenie by zostały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

A co posiac na zalanych terenach? Woda zeszła ale mokro jest bardzo, ziemia słaba piasek. O to chodzi aby dość szybko urosła i żeby zakisić ją i aby odbiło jeszcze raz i też zakisić jeszcze raz. Oczywiście chce to wałować i owijać owijarką. A pole było gnojone i zawsze jest dobrze doprawione. Wiec co polecacie?


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Jak dla krów mlecznych siej rzepik Brachima, skosisz 3 razy i masy bedzie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Możesz mnie wprowadzić głebiej co to jest rzepik? Jaką uprawe się stosuje do niego? Ile kosztuja nasiona?


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Czy miał juz ktos stycznosc z trawa MJ z firmy agriland ?

Chciał bym ja zasiac po pszenicy ozimej czy to dobra opcja na uzyskanie duzej ilosci paszy . Jeżeli ktos ja siał bardzo bym prosił o wypowiedzi czy jeste sens ja siac czy lepiej na to miejsce cos innego . Ziemie mam bardzo dobe w urodzajne i w miare wilgotne . Z góry dziekuje za wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dyktator    0

Witam, chciałem się was poradzić co zasiać na kiszonkę po owsie(który nie dawno skosiłem również na kiszonkę).Zależy mi na tym aby była to pasza wartościowa no i żeby było jej jak najwięcej,myślałem o kukurydzy ale pole jest pod lasem i może być problem z dzikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Koledzy a mogłem by zasiać poplon na kiszonke po rzepaku?nie zagłuszy rzepak poplonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Witam, chciałem się was poradzić co zasiać na kiszonkę po owsie(który nie dawno skosiłem również na kiszonkę).Zależy mi na tym aby była to pasza wartościowa no i żeby było jej jak najwięcej,myślałem o kukurydzy ale pole jest pod lasem i może być problem z dzikami.

 

Na qq już trochę za późno, posiałbym ponownie owies i dodał peluszkę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja bym dał wykę,peluchę, groch i trochę owsa a jeśli na zielonke na świeżo to jeszcze trochę łubinu słodkiego i słonecznika ja taki miszmasz robię


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Ja właśnie będe siał po jęczmieniu taki mix jak podał kolega wyżej i przywoże świeże dla byków


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość johny22
      Przez Gość johny22
      Poszukuje siewnika do poplonów najlepiej jak by był to nowy zestaw, preferował bym układ z rurami wysiewającymi w ilości +/- 10szt na 3m robocze. Na co ciekawego zwrócić uwagę, co możecie polecić co się sprawdza dla wysiewu drobnych i grubych nasion?
    • Przez Krystian6830
      Witam zastanawiam się nad wyborem kukurydzy na kiszonke.
      Czy na polu którego gleba to tak 4 i 5 klasa (moze trochę 3) można posiac odmiany maisadour mas 18t lub valterinio kws czy znacie jakiś lepsze ?
      A tak przy okazji to jaka polecacie kukurydzę na ziarno ?
       
    • Przez Krystian6830
      Jestem tu z pytaniem jak przykrywa się kiszonkę w silosie???
      rozwija sie po prostu folie i rozkłada ?
      Bo ja słyszałem że najpierw jeszcze jak nie nie kukurydzy ma to folie daje sie na sciany i na koniec zagina do środka 
      Wiecie jak to się robi ?????
    • Przez Ist
      Czy są jakieś przeciwwskazania co do stosowania soli potasowej pogłównie w jęczmieniu jarym? Próbowałem rozsiać dzisiaj lejkiem ale zj_bane mieszadło zmieliło sól i wszystko zwiewa. Dzisiaj będę już siał i nie zdążę ogarnąć tematu z rozsianiem. Stosował ktoś sól pogłównie?
    • Przez ursusc335m
      Witam. Mógłby mi ktoś doradzić jaki poplon zasiać na koniec kwietnia, początek maja po ziemniakach?  Chodzi mi o to, że pole ten rok odpoczywa (nie sieję zbóż bo nie hoduję zwierząt ) i nie wiem co zasiać  żeby okres do kwitnięcia tego poplonu  i jego orki był dłuższy niż gorczycy  czyli ok. 2 - 2,5 miesiąca ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj