Skocz do zawartości

Zdjęcie

Grunt orny podawany jako łąka - czy można to teraz zaorać?

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 czerwiec 2008 - 22:12

Grunt orny podawany jako łąka - czy można to teraz zaorać? Czy grunt orny na którym była posiana trawa ( częściej sama rozrosła się perzówa i chwasty) można teraz zaorać czy trzeba czekać aż minie 5 lat? :) wielu w okolicy w ten sposób uprawiało "dopłaty" kosząc raz do roku to co urosło na ugorze, ale z braku możliwości dopłat paszowych są teraz gotowi to zaorać albo odpalić hajs żeby ktoś to uprawiał, tylko czy można traz to zaorać tzn 3 lata grunt orny był podawany do dopłat jako łąka a teraz podać jakieś zboże? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Grunt orny podawany jako łąka - czy można to teraz zaorać? Dzisiaj, 01:50
  •  

#2 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 15 czerwiec 2008 - 10:17

Grunt orny podawany jako łąka - czy można to teraz zaorać? Przyłączam się do pytania. Ja miałem 2 lata podawaną łąkę i czy teraz mogę podać do dopłat jak mam zasadzony agrest.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 czerwiec 2008 - 11:30

Grunt orny podawany jako łąka - czy można to teraz zaorać? o co chodzi z tym okresem 5 lat czy to tylko dotyczy ONW? dodam że te pseudo łąki stanowią większość gospodarstwa i czy jak to teraz zaoram to nie będzie tak ze od nowa będe musiał kolesiowi posiać łąke?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 15 czerwiec 2008 - 14:45

Grunt orny podawany jako łąka - czy można to teraz zaorać? Więc to jest jakoś tak.... :)

po pierwsze, TUZ to co innego niz łąka/ugór na gruntach ornych

po drugie, w skali kraju TUZ-y zajmują określoną ilośc hektarów (co stanowi odpowiednio jakiś % wszystkich użytków rolnych). Zmiany w powierzchni TUZ są dopuszczalne do - 5% w skali (chyba) danego województwa. Jeżeli zmniejszenie powierzchni TUZ-ów w danym rejonie przekroczyłoby 5% to wtedy trzeba miec zezwolenie Agencji żeby TUZ zaorac lub przeznaczyc pod uprawę zboża.

po trzecie, inaczej trochę sprawa wygląda w przypadku ONW, tu już mogą byc problemy (ale cały czas mam na myśli tylko TUZ-y).
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share przemo161

przemo161

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 22:15

Grunt orny podawany jako łąka - czy można to teraz zaorać? To chyba zależy od tego jak ta działka widnieje w papierach. U mnie była łąka i pole na jednej działce nie pamiętam, aby dziadek a już nie mówiąc ojciec kiedyś dosiewał łąki a tu naraz przychodzą papiery, że w ewidencji jest 0,5 hektara łąki i 2,7 pola a my bierzemy dopłatę na 1 hektar łąki i 2,2 ornej. Musieliśmy to zgłosić i zrobić przeklasyfikowanie gruntów, co wcale nie jest takie tanie.