AdrianWasiak

kupno prasy kostkującej

Polecane posty

JoinZBain    1

Witam panowie ,a jaką prasę polecili byście do nauki, tzn najprostszą w obsłudze małą kostkę dla kogoś kto pierwszy raz kupuje taką maszynę ,na mały areał za c330 .


zżarło  mi 2 '' Z '' w loginie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do nauki czego ? Każda ma podobną zasadę działania (no chyba że to jakiś prawdziwy zabytek ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoinZBain    1

(zetorki12)- do nauki obsługi takich maszyn i prasowania , wydaje mi się że na początek lepiej mieć coś łatwiejszego w obsłudze.
(witejus)- właśnie zastanawiałem się nad wyborem pomiędzy forschritt k442 a welger ap 12 albo jakimś international czy new holland czy też J.D czasami trafiają się w okolicach3000


zżarło  mi 2 '' Z '' w loginie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to masz pomysły na naukę - kupić wynalazek :P . No , ale faktycznie , takie prasy mogą nauczyć... , ale chyba cierpliwości B) . Kup jakąś Z224\1 i nie kombinuj . Obsługa właściwie podobna , jak i sposób prasowania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8469

zetorek nie nabijaj się z gościa jak opanuje forsznita to żadna prasa mu się nie oprze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie nabijam się , staram się przestawić tylko na odpowiedni tok myślenia . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceston    35

kolega ma racje najelpiej z224.W razie czego czesci katalogi czesci o instrukcje obslugi sa latwo dostepne w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

A co tu trudniejszego? Każda ma prawie taką samą zasadę wiązania różnica jest w gabarytach prasy,systemem nagarniania czy wydajnością.Zetka chyba jest najlepsza porównując konkurentów dostępnych na naszym rynku bo taki Forshit czy class markant wypada mizernie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoinZBain    1

spoko , dzięki za zainteresowanie i odpowiedzi . W tym toku tak ciężko kogoś upytać do prasowania że postanowiłem coś kupić bo samozbierajacą jak zbieram to nie mam gdzie wszystkiego pomieścić.


zżarło  mi 2 '' Z '' w loginie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoinZBain    1

Niestety zetka ma jedną wadę , cena , u nas na śląsku zaczynają się ok 6000 a przy moich 3ha siana i trochę słomy to myslalem i czymś tanszym a przy takim areale wydajność na godzinę nie jest aż tak ważna.


zżarło  mi 2 '' Z '' w loginie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to szukaj wedle uznania . Staraj się wybrać coś co nie wygląda chociaż wizualnie na rupieć , a wtedy jest nadzieja że reszta też ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

6 tyś? To tanio u nas od 8, a za dobry stan trzeba dać dobre 10 jak nie lepiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Famarol ma niskie ceny w porównaniu do zetki a robote zrobi, jeśli chcesz się uczyć to lepiej dla Ciebie jeśli zaczniesz od typowej prasy bo jeśli w takiej nie typowej złamiesz iglice co przy nauce się zdarza to za jakieś 150 zł masz dwie nowe do sipmy a do takiej to bez 400 nie podchodź do sklepu, zapraszam do galerii mam tam fotki case idealna do c 330 tylko w sezonie części szybko nie dostaniesz i tyle a poza tym to robote robi 


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam pytanie do właścicieli z224 . Czy w iglicy blaszanej , ta rolka na czubie igły powinna się obracać ? Nie miałem wcześniej z blaszaną do czynienia , a po wczorajszej awarii taka złożyłem i widzę że się nie obraca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj