AdrianWasiak

kupno prasy kostkującej

Polecane posty

marian2011    113

Ja naszą polską Z  robię przy dobrym polu i dobrej gęstej słomie sznurkiem 2000 m  ok 600 klocków góra  w 1,5 godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Powiem tak mam prasę CASE zdjęcia w galerii no i prasuje części też są na rynku no ale ile nerwów i czasu jej poświęciłem wiem tylko ja :D w każdym razie może powiedz kolego jakim ciągnikiem masz zamiar ową prasę ciągać, ile ta prasa ma rocznie prasować, słomę czy siano, będzie chodzić po zarobkach czy nie, masz kombajn, jak tak to jakiej szerokości ma zespół żniwny? Bo ogólnie mówiąc o polskiej prasie, to trzeba uważać, najlepiej kupić od pierwszego właściciela, bo jednak nie oszukujmy się ale przyrodnia siostra Z 224 czyli DEUTZ FAHR HD 550/440 jest wykonana o wiele staranniej i starcza na dłużej kto ma wie o czym mówię a cenowo wychodzą podobnie, co do wiązania to każdy aparat idzie wyregulować aby wiązała tak jak trzeba ale wymaga to ogromnej cierpliwości, wydajność polskiej prasy nie jest zła ale przy zachodnich prasach np. NEW HOLLAND 945, 376, 377 378, JOHN DEERE 376, FORTSCHRITT K 545, WELGER AP 61, 65, CLASS DOMINAT, GALIGANI polska nie wypada już tak dobrze prasowałem paroma prasami w życiu polską również i o ile prasa dobrze wiąże to reszta nie jest nie do przebolenia potrzeba jedynie wprawy w prasowaniu. Więc moja rada jest taka że jeżeli boisz się zagranicznych pras ze względu na cenę części to poszukaj nie zmordowanej prasy DEUTZ FAHR a będziesz zadowolony w razie czego części założysz od SIPMY a wytrzymałość jest nie do porównania a i do remontu zawsze znajdzie się jakiś fachowiec z POM  czy PGR który ogarnie Ci aparaty czy całą resztę.


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Peny masz widze "dużą "wiedzę na temat z224 :blink: ,hehe uśmiałem się ,co do przerobu to ok 24ton na godz. w kostkach to jest raczej niepoliczalne ,

landfarmer,co do wykonania deutza się nie wypowiadam ,ale jeśli jest tak jak piszesz to taka kupić tylko z zachodu ,bo w kraju raczej już po naprawach ,a sądzę że raczej nikt orginalnych części nie kładzie tylko nasze sipmy

Ja osobiście polecam naszą zetkę mam swoją już z 15lat i wiadomo rolki szyny podbieracz i inne pierdoły sie wymienialo ,ale to przecież się zużywa jak w każdej ,ale ogólnie bezproblemowa ,a bywaly takie dni ze pracowala codziennie od rana do wieczora na usługach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Prasowałem Jd około 10 000 prasiaków rocznie . I naprawdę nic nie dołożyliśmy i sprzedana została na Białoruś . Miała ślimak i nagarniacz . Co do podbieraka moja miała już szeroki podbierak i jeszcze koło kopiujące takie gumowe z boku co dodatkowo poszerzało podbierak o jakieś 25 cm. Tak jak kolega pisał koło zamachowe z boku ( duże ) zero szarpania i wystarczył mały traktorek do niej . Śruba przeciążeniowa była na kole zamachowym jak sie nie myle to 8 (8*8) ale urwała mi sie tylko raz jak prasa sie zapadła w torfie i nabrała ziemi z kepami . Nigdy w życiu nie kupił bym sipmy jak bym miał wybór Jd albo ją ....No naprawde nie wiem czemu ludzie je chwalą u nas na wsi były trzy nówki sztuki i naprawdę po tych max 5 latach to były już złomy . Może mieli pecha nie wiem. A jak jeszcze pracowały z drabinką to ich żywotność skracała się o połowę

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Może kwestia serwisu prasy? W każdej prasie jakieś pierdoły wyskoczą  Sipma była udaną kopią dobrze zachowany egzemplarz chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Ja robię starą z 224\1 ok. 15- 18tys. kostek rocznie i też większych problemów z nią nie mam . Faktycznie jeden gościu u nas miał nową i miewał w niej różne awarie , ale sam nie wiele potrafił przy niej zrobić - więc różnie to bywa z awariami . Powiem tak - polska czy zagraniczna , wszystkie będą chodzić jak coś potrafisz sam naprawić . Ważne aby nie kupić jakiegoś wynalazka do którego brak części . Wąskiego podbieraka też nie polecam . Sam kilka lat robiłem New Hollandem i trochę też innymi , ale wolałem polską ze względu na łatwiejszy i szybszy dostęp do części , a i za zetką przemawia też bardzo przyzwoita wydajność .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wydajność czyli co ? Tempo pracy ? Pamietam jak te kostki sie robiło to potrafiło być z bardzo dobrej łaki 2 ha prawie 2000 sztuk siana i półtorej godziny to prasował bez problemu a wały takie że pod traktorem sie pchało jeździliśmy na ogół 4 polową w c 360 a jak słaby wałek to i 1 szosowa . Ta moja miała łańcuszek zamiast paska na podbieraku przez co on nigdy nie stawał wystarczyło mnieć dobre noże czy tam gilotyne co dobrze odcina i szła jak szalona. Ale jak mówisz można trafić też i na złom  i polska może wtedy bedzie super kwestia egzemplarza też ma znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wydajność czyli przerób . Czy Ja dobrze rozumiem , twierdzisz że 1,5h zrobisz 2000 kostek ??? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak to wyglądało . Łąka 2 ha idealny prostokąt równa jak na stole  no dobra może z dwie godziny ale to naprawde szło bardzo szybko jechał o 10 na łąkę a wracało na obiad o 13 i wszystko było zrobione . Ale jak masz budrzet 10 tyś to kup prase belującą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Nierealne, 2000 kostek w 1,5 godziny.. to jest 22 kostki na minutę ciągłego prasowania czyli 3 sekundy na kostkę... Czyli wielkość z 4 uderzeń tłoka...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Belująca łatwo mówić zależy kto chce do czego wykorzystać zbierany materiał z łąki czy też z pola.Do belującej trzeba tura lub z tyłu na podnośnik wykombinować i mieć przystosowana oborę  lub mieć gdzie magazynować  wcale nie jest takie hopsiu.Drudzy co mają konie to robią w kostki niż w bele.Zależy kto jaki ma areał i do czego dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Belująca nie ma u mnie zastosowania bo mam konie i stajnie z wąskimi drzwiami i kostki są w moim przypadku wygodniejsze a poza tym  za w miare rolke to 15-18tyś   trzeba dać.

Chyba zdecyduje się na sipme ale jeszcze zobaczę jak ładny class z szerokim podbierakiem to się skuszę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Prasowałem class markant 40 To jest dziadostwo  wolno robota idzie 2 polowa 3 polowa 60-tką  w sianie słoma nieco szybciej.Patrz na  system nagarniania  bo to ważne do wydajności  żeby ślimiak i nagarniacz bo zawsze ślimak podaje a nagarniaczem jest odstęp czasu.Kupuj konstrukcję sipmy  lub sipmę  i powinieneś być zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak Class to Constants jest przyzwoitą prasą Moim zdaniem . A co do zrobienia 1000 kostek w 1h to po prostu nie wierzę , a tym bardziej w bardzo grubych wałkach B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Powiem tak: miałem Sipmę od nowości, latała ta prasa po usługach dużo, ale byłe serwisowana porządnie, każda podejrzana część do wymiany. Postanowiłem wymienić cały zespół supłaczy (tzw. stół) na nowy (kupiłem oryginał w Agromie), a stary został przejrzany i "podremontowany" na czarną godzinę. Niestety ten nowy stół nie okazał się tak trwały, jak fabryczny. Jednak co fabryka, to fabryka. Podstawa to przeglądać sprzęt, dbać o rolki tłoka i noże. Smaru na aparaty wiążące nie żałować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Jak Class to Constants jest przyzwoitą prasą Moim zdaniem . A co do zrobienia 1000 kostek w 1h to po prostu nie wierzę , a tym bardziej w bardzo grubych wałkach B) .

 

Toż to fizycznie nie możliwe, pisałem o tym chwilę wcześniej.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No z doświadczenia wiem że polską , w suchym sianie , w optymalnych wałkach , na dobrym kawałku , nawet powyżej 600\h da się zrobić , takich po ok. 7kg. , ale 1000to już Mnie przerasta :o .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Ojciec kupił kilkuletnią  Zetkę ,po kilku latach poznałem tajniki regulacji i ustawień i teraz  na sezon robię ok 10 tyś klocków i dosłownie kilka puści ,części  aparatu bardzo trwałe właściwie tylko regulacja zegarmistrzowska raz na kilka lat i spokój, pilnować trzeba bo wycierają się i urywają sznurek wkładek iglicy i prowadnice ceramiczne ,sznurek zrobi w nich wyrwę i rwie się ,jedyna wada to rolki na tłoku ,dość szybko się wyrabiają i hałasują ,ale za bardzo tym się nie przejmuję raz na 3 lata wymienię z 3 rolki zużyte i w pole ,co do wydajności 2000 m sznurek przy dobrym polu ładnej słomie i wajchowaniem dużo biegami ,pokos mniejszy kawałek potem większy itd robię lekko ponad 600 klocków w ok 1,5 godz ,. Awaria jaką pamiętam co jest u nas 26 lat to pękła sprężynka w zapłonie i pękły iglice ,co pamiętam zrobiliśmy ucho przy tej pękniętej sprężynie i lata kilkanaście lat ,kolega kupił za 2 tyś Zetke gotową do akcji  i mam konkurencje w usługach ale te 3-4 tyś zarobię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Jak by ktoś szukał w kuj-pom z 224 to posiadam na zbyciu , orginał 1983 od nowości u nas , garażowana , robiła tylko w słomie ,po kilka ha rocznie,od 10 sezonów stoi w stodole i zbiera kuż , może znajdzi się ktoś chętny na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Może jakieś zdjęcie i cena , wtedy będziesz miał szybciej jakiś odzew .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Tak jak pisałem stoi upakowana w garażu i nie będę jej wyciągał do zdjęć , wiem że teraz jest po sezonie i wyjadę nią wiosną trzeba będzie ją wyczyścić i wstawi się na olx. Mój post raczej jak by był ktoś chętny z bliska Płock , Włocławek ,a poważna sprzedaż wiosną ,mam też info o Białorusinach ,biorą bolka prasy,i odziwo swoje traktory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam może i nie na temat napiszę ale nie chce zakładać nowego tematu .

Jaką szerokość podbieracza ma sipma z224/1 ? bo po zmierzeniu u mojego wujka to wychodzi coś koło 1,45 m .

Szerokość podbieracza w sipmie z224/3 i /2 różni się niż w z224/1 ? 

I dokładnie czy różni się czymś /3 i /2 od /1 ? wiem że te dwie pierwsze mają 100 uderzeń tłoka / min przez co wydajność 30 t/h a z224/1 ma 24 t/h i wiem też że sipma z224/3 ma o 2 rolki na tłoku więcej no i oczywiście hydrauliczny podbierak i dyszel , ale słyszałem gdzieś od wiejskich mądrości że sipma z224/2 i z224/3 mają szerszy podbieracz czy to prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szerokość to coś ok.170cm , wszystkie mają taką samą szerokość . Z tą wydajnością to jakieś dziwne dan podają . Tak na marginesie - to nie wiem jak żeście mierzyli że wyszło wam 145 ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1430

Z tymi uderzeniami tłoka to prawda, ale o większej ilości rolek pierwsze słyszę. Szerokość podbieraka jest taka sama we wszystkich typach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj