AdrianWasiak

kupno prasy kostkującej

Polecane posty

Jaką prasę kostkującą polecacie do 10tyś zł myślałem o sipma z-224 ale też rozważam coś z class.

Co polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Sipma nie jest zła chyba jeden z niewielu sprzęt co udał się Polakom . Choć cena leci na głowę ze względu na przejście w belki i mamy dużo serwisantów do sipmy więc bez obaw można kupować a po części tylko do sklepów firmowych bo na rynku jest sporo zamienników które tylko psują renomę tej prasie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Sipma  za 10 tyś to już kupisz praktycznie jak nową,,ludzie kupują już za 2 tyś gotowa do jazdy w pole ,ciężko sprzedać za 5-6 tyś w idealnym wyglądzie i stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Nie Deutz Fahr, tylko Fahr. To była "normalna" produkcja licencyjna, tak jak mf. Jeżeli potrzeba małej kostki, to też skłaniałbym się w kierunku Z224. Kupisz jakąś starą Claaskę, albo Welgera i gdzie ( i za ile ) będziesz szukał części, jak coś siądzie... Prawie 30 lat mieliśmy "zetke" i praktycznie nic się w niej nie popsuło.. Prosta prasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Również polecam z 224|1 .Skopiowane , ale dobrze . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peny259    11

A ja polecę JD 336. posiadam taka od pięciu lat i poza smarowaniem w sezonie i regulacjami po kupnie nie robiłem kompletnie nic. Znajomy ma też JD i to dużo starsza i również nie narzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1430

Ok, a w razie awarii jaka jest dostępności części? Masz rozeznanie, czy po pęknięciu np iglicy wstawisz ją w krzaki z powodu braku części?
Ok, a w razie awarii jaka jest dostępności części? Masz rozeznanie, czy po pęknięciu np iglicy wstawisz ją w krzaki z powodu braku części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peny259    11

zgialem raz iglice. w internecie bez problemu są części a i mam dwa sklepy gdzie mogę kupić. fakt 40 km ode mnie ale części są. Tylko powiem Ci ze w JD jest takie zabezpieczenie zrywalne ze naprawdę trzeba by mokry materiał prasować i naprawdę szybko w niego wjechać żeby zgiac igły. Ponadto co na plus dla JD to to że nie ma przeciwwagi jak sipma i dużo mniejsze jest szarpanie traktorem jak i WOM. Skąd jesteś? Gdybyś mieszkał w miarę blisko to zapraszam do obejrzenia mojej prasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A od kiedy to mokry materiał lub szybka jazda powoduje wyginanie iglic ? Coś Mi się wydaje że mało wiesz o prasach , a doradzasz B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Kolega jak pisze na pewno ma prasę ,jednak to fakt że mokre czy szybka jazda nic nie ma wspólnego z łamaniem iglicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sufi84    2

Kolego jeżeli masz zamiar prasować tylko słomę to sipma jak najbardziej ok. Ale jezeli bedziesz robił siano to radze poszukać czegoś mniejszego np welger41 bo naprawde szkoda zdrowia tachac te kostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peny259    11

od kiedy? od wtedy kiedy materiał ma ciężko przejść i zrobi się takie naprężenia ze sprzegielko przeskoczy i igły dostają z młota. od wtedy. sam raz tak miałem ale na wsi wiem ze w sipmach jak za mocno zgniot skrecili lub zapłon zeswirowal nie raz igły zmieniali
chyba ze ja nie o tych iglach pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Peny ja jestem z okolic radomia a przeciwwaga to raczej jest po to żeby nie szarpało bo w starych sipmach bez przeciwwagi to by ciągnik rozerwało.

A co do wielkości kostek to jak suche siano to się rzuca kostki gorzej jak nie doschnięte ale daje się rade.

A i czy da rade sipme z 224/1 na z224/3 przerobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

peny to te igły , ale trochę pleciesz , albo jakiś fachofiec bzdur ci naopowiadał  :D  .  \1 przerobić na \3 się da bo tylko dołożyć siłowniki . Chociaż nie wiem czy 3 nie ma wyższych obrotów tłoka . Nie wydaje Mi się żeby taka przeróbka była mocno potrzebna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    67

kolego mam taka prase na sprzedaż 2002rok u mnie od nowości bardzo mało robiła 10tys troche mało ale jak by miala isc do rolnika nie handlarza to bym sprzedał jesli chcesz pisz na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kup sobie john dere ja swoją sprzedałem za 4.5 tysiąca zł a chodziła u mnie 10 lat i nie dołożyłem do niej złotówki i szpredałem ja po tej cenie co kupiłem. Ci co mieli te sipmy to przychodzi do mnie żebym im prasował bo tam cały czas coś a to nie wiązała a to igła pękła cuda. A tu zero przepuszczania czego kolwiek. Ale Polak taki jest że sipma  bo polska i cześci tanie może i tak ale po co ci cześci do Jd skoro się nie psuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile rocznie robiłeś kostek tym bezawaryjnym sprzętem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peny259    11

Nikt mi nic nie naopowiadal pisze bo znam to z autopsji. A przeciwwaga jak napisałem powoduje poniekąd szarpanie ciągnika a w JD kolo zamachowe jest na boku i nie ma tego młota Przez co szarpanie jest znikome. Sąsiad kupił sipme dwa lata temu za 12 tys i w pierwszym sezonie rozpadly mu się aparaty i pogial igły. Ja prawie 6 lat temu za swojego JD dałem 4 tys, 1,5 tys włożyłem w remont do którego doprowadził poprzedni właściciel i do tej pory bezawaryjnie pracuje. No oprócz igieł które z własnej winy pogialem. Minus a może i nie to taki ze mam 30 cm wezszy pobierak jak w sipmie i kostki są z 5cm niższe, ale prasa naprawdę godna polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po pierwsze - zapłon nie może się przestawić , po drugie - przeciwwaga nie powoduje szarpania , po trzecie mokry materiał nie powoduje łamania iglic , po czwarte -30 mniej podbieraka to już tragedia , po piąte - nie odpowiedziałeś ile robisz kostek rocznie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peny259    11

myślałem ze nie do mnie to pytanie. Ile nie wiem. nie liczyłem nigdy a strzelał nie będę. rocznie mam 60-70 godzin prasowania. co do wcześniejszych twoich stwierdzeń ocenę zostawię dla siebie, jedyne co do podbieraka to tragedia jest przy słomę jak operator kombajnu szlaczkow narobił. Napisze krótko. Każdy chwali swoje. Gdybym tych sytuacji nie widział, sam nie doświadczył to bym się nie wypowiadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie to że chwalę , ale ty bzdury opowiadasz , jak np to że mokre powoduje łamanie igieł . A ok ile kostek robisz w godzinę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

A jaki jest tam system nagarniania  materiał do komory zbicia.Dwa jakby widelce czy widelec i ślimak? Bo jak nagarniacze to więcej  da materiału prasa moze się zapchać.Ja polecam sipmę  szybko nią się prasuje zadbana to mało co się psuje.

 

5 6 tyś w dobrym stanie? Oglądałem taką ostatnio z kółka gdzie  ja 2 właściciel ją nabył i nic nie robił nawet nie smarował  na dzień dobry 1,5 tysiąca włożyć  trzeba było w rolki  a nóż strasznie wytarty zależy jaki rejon.Bo tu na podlasiu żeby dobrą prasę kupić trzeba wyłożyć około 10 tyś chyba że trafia się okazja.

 

Możesz kupić famarola tylko te prasy te węższe ale ta sama konstrukcja lub deutz fahr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

polecam jednak polski produkt, części dostępne od ręki... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peny259    11

Niech będzie ze opowiadam bzdury. Nie wiem ile nawet orientacyjnie. Nigdy o tym nie myślałem żeby policzyć. Moja ma ślimak i nagraniacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj