Skocz do zawartości

Zdjęcie

Produkcja sadzonek warzyw w multiplatach na sprzedaż

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcin_k24

marcin_k24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 13:31

Witam serdecznie wszystkich. Jestem nowy na tym forum, a trafiłem tutaj z konkretnego powodu. W przyszłym roku planuję modernizację swojego gospodarstwa i od 2018 roku rozpocząć produkcję na sprzedaż sadzonek warzyw gruntowych w multiplatach (kalafior, brokuł, seler, kapusty itp). Moje pytanie jest następujące, czy ktoś z Was koledzy i koleżanki byłby chętny do zakupu takich sadzonek. Ja pochodzę z woj. lubelskiego, ale oczywiście możliwy były transport na terenie całego kraju. Robię teraz orientacyjne rozeznanie w rynku, bo nie chciałbym przeinwestować na początku działalności. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Produkcja sadzonek warzyw w multiplatach na sprzedaż Dzisiaj, 05:24
  •  

#2 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1863 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 17:48

wszystko zależy od ceny :) 

z jakiej części województwa jesteś?? 

#3 Share marcin_k24

marcin_k24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 18:04

Okolice Lublina. Cena jeszcze nie jest znana, jestem w trakcie pisania biznesplanu. A jaka jest cena na rynku sadzonek w multiplatach brokuła, kalafiora i selera? 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2137 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 19:00

Produkcja sadzonek warzyw w multiplatach na sprzedaż zadzwoń do krasonia i sie zapytaj w mojej okolicy większość bierze od niego
ZETOR TEAM

#5 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 592 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 19:09

małopolska 17 zł za wychodowanie palety 160 sztuk. nasiona zlecającego. Takie są stawki ale raczej w małopolsce za dużą masz konkurencje bo jest kilka producentów i z tego co wiem to już miliony sztuk produkują i wysyłają na całą polskę. Ale ogólnie 100 paletek kalafiora to załóżmy za 16 tyś sztuk cza zapłacić 1700 zł bez nasion oczywiście a ja w swoim tunelu 7x33 wychoduję tyle samo sztuk  za max 800-900 zł bo jak mrozów nie ma to ino się lekko tli w piecach. tak że raczej ludzie sami zakładajhą sobie farmery koło domów. ps: Krasoń był w kielcach na targach to mi za paletkę kapusty włoskiej wołał 22 złote ale przy zamówieniu 100 tyś sztuk + transport 4 zł za kilometr sobie liczy tak że by mnie to sporo kosztowały a selery po 30 gr miał sadzonki a w skupach 50 gr kilo mytych......

Edytowany przez Marco82, 02 listopad 2016 - 19:12.

#6 Share marcin_k24

marcin_k24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 19:47

Większość producentów sami hodują rozsadę, ale część nie ma na to czasu i woli po prostu kupić i mieć problem z głowy, i właśnie na takich klientów liczę :D Krasoń ceny ma spore, ja myślę, że jestem w stanie wyhodować i sprzedać paletkę w cenie około 12-14 złotych, a seler to już w ogóle cena trochę kosmiczna, może naciowy sprzedawał :) . A większość produkuje na zwrotnych, czy bezzwrotnych paletkach? Krasoń ma swoje multiplaty, a jak to wygląda u innych producentów?

Edytowany przez marcin_k24, 02 listopad 2016 - 19:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 592 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 20:05

U innych wygląda to tak że albo kupuje się paletki nowe i daje albo producent kupuje w swoim zakresie i wlicza w cenę. Nie chcą siać w starych ponieważ są z grzybami i bakteriami a co za tym idzie duże ryzyko choroby + więcej zabiegów fungicydami,. Tak samo jest z nasionami choć i tak czy siak to jest totolotek bo nie wiadomo co ci firma wsiała i czy wsiała to co im dałeś....Powiem tak, ja osobiście hoduję sobie około 300 tyś sztuk różnych warzyw rocznie  , sytuacja na rynku jaka jest to każdy wie Ceny na poziomie opłacalności ŚOR drożeją nawozy tak samo i wydaję mi się a wręcz jestem przekonany że ludzie odchodzą już od masowej produkcji warzyw. Dużo osób poszło w korzeń w pietruszki marchewki ziiemniaki po prostu "lekka zmechanizowana praca" tak że nie wiem co będzie dalej ale ja bym to przemyślał jeszcze parę razy  ps: Umiesz liczyć, licz na siebie..

Edytowany przez Marco82, 02 listopad 2016 - 20:07.

#8 Share marcin_k24

marcin_k24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 20:42

Co do nasion to jest to kwestia zaufania, klient musi jednak zaufać, że nie zostanie oszukany i będzie miał to co zamówił w najwyższej jakości. Z drugiej strony producent sadzonek MUSI, ale to podkreślam MUSI być uczciwy co do klienta, bo o tego jest niezmiernie trudno w dzisiejszych czasach i zwyczajnie nie opłaca się oszukać kogoś na kilka złotych, bo później opinia idzie w świat. Co do kwestii opłacalności w naszym Kraju to już inna sprawa, faktycznie ceny warzyw są bardzo niskie, z moich obserwacji wynika, że coraz mniej jest małych producentów warzyw a pozostają na rynku mocni gracze i między innymi w nich pokładam nadzieję na nawiązanie współpracy.

#9 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1863 postów

Napisany 03 listopad 2016 - 18:44

u mnie w wiosce jest około 30 ha brokuła więc możemy po negocjować, szczególnie  że mamy do siebie rzut beretem 

#10 Share jjacekk4

jjacekk4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 03 listopad 2016 - 19:12

żeby wyprodukować rozsadę to nie pytaj po ile ją sprzedasz tylko czy umiesz ją wyprodukować bo ja co roku robię sobie ok.100tysięcy sadzonek różnych warzyw i w 15 letnim doświadczeniu zawsze coś nie wychodzi, nie ma lekko a jeżeli nigdy nie robiłeś rozsady bo piszesz, że robisz biznesplan to ciężko to widzę bo jeden dzień słońca albo krople zbierające się na folii mogą spowodować że guzik z tej rozsady bedzie

#11 Share marcin_k24

marcin_k24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 listopad 2016 - 19:22

Biznesplan jest potrzebny do uzyskania odpowiedniego kredytu/dofinansowania do rozpoczęcia działalności. Nie myl proszę pisania biznesplanu z brakiem doświadczenia. A co do słońca lub jego braku, kropli wody, zimna i innych niedogodnościach, to skoro od 15 lat robisz sadzonki dla siebie, to wiesz, że na wszystko są sposoby  ;) Pozdrawiam.

Malkolm, dobrze wiedzieć, że jest ktoś z moich okolic z kim można nawiązać współpracę. :D

Edytowany przez marcin_k24, 03 listopad 2016 - 19:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 592 postów

Napisany 03 listopad 2016 - 21:10

Ok  jeżeli mówisz że masz na myśli dużych plantatorów proszę opisz jaką chcesz wykonać inwestycje jakie tunele , technike ogrzewania i nawadniania oraz ile ludzi przy tym będzie pracowało chcę tak wiedzieć tylko dla siebie , konkurencji ci na pewno nie zrobię:) tak że pisz śmiał a coś doradzę.