Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obrotomierz elektryczny (elektroniczny) do kombajnu.

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 13 czerwiec 2008 - 22:51

Obrotomierz elektryczny (elektroniczny) do kombajnu. Witam. Mam takie pytanie: czy jest możliwość podłączenia do kombajnu elektrycznego obrotomierza? Nie znam się za bardzo na tych sprawach, ale w silnikach benzynowych podłącza się to do cewki zapłonowej i ilość impulsów cewki przeliczana jest na ilośc obrotów. A co w przypadku silnika diesla, gdzie nie ma cewki zapłonowej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obrotomierz elektryczny (elektroniczny) do kombajnu. Dzisiaj, 22:26
  •  

#2 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 14 czerwiec 2008 - 16:44

Obrotomierz elektryczny (elektroniczny) do kombajnu. Niektóre alternatory maja dodatkowe wyjscie które podłącza sie pod elektryczny obrotomierz.
Można także na koniec wału zamontować prądniczke tachometryczną, którą podłacza sie pod obrotomierz.

#3 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 14 czerwiec 2008 - 17:09

Obrotomierz elektryczny (elektroniczny) do kombajnu. Tak jak napisał poprzednik, lub na wale zamontować magnes i zastosować prędkościomierz od roweru ( niektóre modele mogą pokazywać obr/ min) lub na wale zamontować mini aparat zapłonowy który będzie podawał impulsy na obrotomierz.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#4 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 15 czerwiec 2008 - 22:30

Obrotomierz elektryczny (elektroniczny) do kombajnu. Jeśli masz 24v w instalacji, to trzeba wziąć ( dolutować) sygnał z alternatora i założyć elektryczny obrotomierz(ten bez prądniczki) z kamaza

#5 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 16 czerwiec 2008 - 12:57

Obrotomierz elektryczny (elektroniczny) do kombajnu. Dziękuje za pomoc. Wiem, że przy Bizonie też jest elektryczny obrotomierz, bo podpatrzyłem u sąsiada. Pytałem się go jak jest z podłączeniem, ale nie potrafił mi wytłumaczyć. @zorzyk2, w moim JD mam 12V.
Zobacze, czy mam możliwość podłączenia pod alternator.
Mam jeszcze jedno pytanie: czy można zastosować obrotomierz od Bizona do mojego kombajnu, bo od Bizona jest na 24V, a ja mam inst. 12V? Pewnie nie :). Bo mam w garażu nowiutki obrotomierz od Bizona, leży w kartonie i tylko się kurzy.

#6 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 16 czerwiec 2008 - 13:53

Dziękuje za pomoc. Wiem, że przy Bizonie też jest elektryczny obrotomierz, bo podpatrzyłem u sąsiada. Pytałem się go jak jest z podłączeniem, ale nie potrafił mi wytłumaczyć. @zorzyk2, w moim JD mam 12V.
Mam jeszcze jedno pytanie: czy można zastosować obrotomierz od Bizona do mojego kombajnu, bo od Bizona jest na 24V, a ja mam inst. 12V? Pewnie nie :). Bo mam w garażu nowiutki obrotomierz od Bizona, leży w kartonie i tylko się kurzy.

Wyszukaj na szrocie starą ładę, tam zegarek obrotomierza też był sterowany z alternatora i 12V w instalacji

#7 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, motoryzacja, informatyka

Napisany 16 czerwiec 2008 - 18:12

Dziękuje za pomoc. Wiem, że przy Bizonie też jest elektryczny obrotomierz, bo podpatrzyłem u sąsiada. Pytałem się go jak jest z podłączeniem, ale nie potrafił mi wytłumaczyć. @zorzyk2, w moim JD mam 12V.

mozna zrobic prosta przetwornice podwyzszająca napiecie z 12 na 24V. Nie jest to drogie rozwiazanie ale nie wiem czy to sie bedzie opłacac bo po pierwsze to dodatkowa płytka zajmujaca miejsce a po drugie na samo wykonanie przetwornicy tez trezba poswiecic troche czasu
Ursus C-330, Ursus 3512, New Holland TD90D, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

#8 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 16 czerwiec 2008 - 18:26

Obrotomierz elektryczny (elektroniczny) do kombajnu. W tym przypadku napięcie instalacji nie ma znaczenia bo nadajnik obrotów jest łączony równolegle z zegarem.
Więc nadajnik = prądniczka, zegar = woltomierz.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#9 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 17 czerwiec 2008 - 16:58

W tym przypadku napięcie instalacji nie ma znaczenia bo nadajnik obrotów jest łączony równolegle z zegarem.
Więc nadajnik = prądniczka, zegar = woltomierz.

Nie zawsze nadajnik występuje, przy obrotomierzy biorącym sygnał z alternatora do zegara trzeba dać zasilanie, przy niektórych układach z pradniczką też jestpotrzebne zasilanie zegara.

#10 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 17 czerwiec 2008 - 19:25

Nie zawsze nadajnik występuje, przy obrotomierzy biorącym sygnał z alternatora do zegara trzeba dać zasilanie, przy niektórych układach z pradniczką też jestpotrzebne zasilanie zegara.

To co pisałem dotyczy kombajnu Bizon i tam nie jest potrzebne zasilenie.

Pisałeś o wlutowaniu przewodu do sygnału do alternatora, gdzie ????

Troszkę odbiegnę od tematu alternator bez podłączonych przewodów się nie uszkodzi???

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 17 czerwiec 2008 - 20:33

Obrotomierz elektryczny (elektroniczny) do kombajnu. Jeżeli uruchomisz alternator, podłaczysz mu wzbudzenie a nie obciażysz go czyli nie podłaczysz pod główne wyjście akumulatora badz innego odbiornika to napiecie biegu jałowego może przekroczyć napiecie pracy diod prostowniczych, a co za tym idzie spalenie ich czyli uszkodzenie altka.

#12 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 17 czerwiec 2008 - 21:03

To co pisałem dotyczy kombajnu Bizon i tam nie jest potrzebne zasilenie.

Pisałeś o wlutowaniu przewodu do sygnału do alternatora, gdzie ????

Troszkę odbiegnę od tematu alternator bez podłączonych przewodów się nie uszkodzi???

Podaj adres na priv, to jutro zrobię fotkę i wyślę. Kto to wiedział, że chodzi o tego zwierza.

#13 Share Axial

Axial

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 12 lipiec 2008 - 12:15

Obrotomierz elektryczny (elektroniczny) do kombajnu. Tutaj jest ciekawa rzecz i niedroga. ADEL eletronika w rolnictwe
I od razu jest "komputer awaryjności" ;)
Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

#14 Share piotrek007

piotrek007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 11:58

Obrotomierz elektryczny (elektroniczny) do kombajnu. koledzy jak działa ta pradniczka obrotów bo mam w ja w bizonie ale nie pokauje mi obotów

#15 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 11 czerwiec 2009 - 21:11

Obrotomierz elektryczny (elektroniczny) do kombajnu. własnie ja tez mam dwa nowe obrotomierze od bizka, i tak sobie myslalem co by go do mojej 40tki, niewstawic, na spodzie zegarow przy kostce jest symbol 12/24V , wiec pewnie 12 v wystarczy, tylkoskad wziac niedroga pradniczke tachometryczna
znalazłem to czego szukałem ..:)))

#16 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 05:56

Obrotomierz elektryczny (elektroniczny) do kombajnu. Myslwe, ze najlepszym rozwiazaniem ale tylko do testow ( wytrzymalosc) bylo by przyklejenie na kole pasowym od 1 do 4 malych manesow. Nastepnie obok kola w zasiegu dzilania pol amagnetycznego magnesow zamontowac kontrakton. Ten kontrakton bedzie przelaczal kiedy zadziala na niego pole magnetyczne magnesu. A ilosc magnesow zalezna jest od typu obrotomierza. TZN ile impulsow na 1 obrot walu potrzebuje. Kiedys tak na probe sie bawilem z obrotomierzem od kantastycznego fiata i jakos dzialalo. Nastepnym krokiem moze byc wzkozystanie zamiast kontraktonu np. czujnika Hala. Nalzy jedynie okreslic na jaki sygnal bedzie reagowal nasz obrotomierz czy H, czy L (0, 1) i odpowiednio podpiac sygnal.

http://www.tme.eu/pl...1488f96490617db

Same czujniki to groszowe sprawy.

A i mysle, ze opdpiecie sie pod alternator to jednak nie najlepszy pomysl. Trzeba by dokladnie wiedziec w jaki sposob liczy obrotomierz. Benzyniaki na ogol 4 impulsy na obrot. Diesle biora z alternatora ale zgrac to ze soba moglby byc problem.

#17 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 21:19

Obrotomierz elektryczny (elektroniczny) do kombajnu. Zegar obrotów młocarni idzie dopasować do Claasa? Na prądniczce Claasa będzie chodzić tak jak trzeba?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#18 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 11 czerwiec 2013 - 07:14

Obrotomierz elektryczny (elektroniczny) do kombajnu. Nie będzie. Ale prądniczkę można zastąpić układem elektronicznego tachometru i dopasować sygnał wyjściowy do wskaźnika.

#19 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 08:37

Obrotomierz elektryczny (elektroniczny) do kombajnu. Można też na kole pasowym wału zamontować licznik rowerowy w funkcją obrotów na minutę (OBR/MIN - rotation per minute czy jakoś tak). Są nawet bezprzewodowe ale kosztują ok 80zł.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 18:00

Obrotomierz elektryczny (elektroniczny) do kombajnu. Nie sądzę żeby czujnik kontaktronowy dał radę 1000 obrotów wyłapać.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html