młody17

New Holland TDD

Polecane posty

uzyszkodnik    0
musisz zmienić lub dolać płyn że potrzebujesz takich informacji? Prawdopobnie będzie to co ś z ambry lub akrol ale chyba i tak kupisz jakis polski odpowiednik :lol:

Muszę dolać, gdyż poziom jest przy wartości minimalnej i zapala mi się kontrolka od stanu płynu w zbiorniczku. Bardziej mi chodziło o to jaki to jest typ płynu tzn. np czy to jest DOT4 czy DOT3 itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

witam

to kto posiada z was nawa wersje TD, Gdyz mam kilka pytan do posiadacza takiego ciagnika,sam chce kupic a chodzi mi o modele TD 5040, TD5050, prosze o jakies informacje na temat spalania, awaryjnosci itp.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kon23    0

Mam pewien problem użytkuje od kilku dni nh td80d i moją uwage zwróciła świecąca na czerwono kontrolka wiecie może od czego ona jest bo w instrukcji obsługi nic o niej nie jest wspomniane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

zadzwon do serwisu i zapytaj co to jest, tam musza wiedziec.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

a to nie jest przypadkiem kontrolka od cisnienia w ukladzie pneumatycznym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kon23    0

A może byc to kontrolka od ciśnienia bo nie mam pojecia :)

 

 

Jest to jednak kontrolka od ciśnienia w układzie pneumatycznym , a świeciła bo jeźdźiłem z wyłączoną sprężarką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155
jak wszystko dobrze pójdzie to 22 maja bede miał okazje pracować NH t5050 tj ten nowy tdd ale to jak wszystk odobrze pójdzie. Bo jak popatrzyłme w kalendarz to jest wtedy długi weekend więc coś czuje że to bedzie raczej 27 28 maj ale zobaczymy czy nie 1 czerwca

jak to czasem życie płata figle odnalazłem swój post w ktorympisze że ciągnik odbiore 22 maja 2008 roku i to było prawie pewne. A odbieram dopiero w przyszłym tygodniu hm to tez jest prawie pewne <_<. Za pół roku napisze że znowu figiel : ) i dlaje nie mam ( puk puk puk odpukać )


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JurekS    5

Witajcie koleżanki i koledzy, od zeszłego roku jestem szczesliwym(?) użytkownikiem TD95D. W sumie kupiłem to czego się spodziewałem, za tą kasę więc pretensji jako takich do wyposażenia, jego masy własnej itd. nie mam. Kłopot jest tylko jeden - mianowicie spalanie. Ten mały smerf poprostu żre jak smok. Zeby była pełna jasność NIE UŻywam go do cięzkich prac!!! tylko tur i to w dodatku mało i lekko oraz ostatnio napędzał cyklopa. I własnie przy tym cyklopie to zmierzyłem że na WOM 1000 przy 1500 obr/min opierniczył 13 litrów ropy ( tak ropy z orlenu , nie oranżady bioestru ani żadnego innego szajsu). Ma on teraz ok 200mth. Jak tak dalej podzie to mnie on z torbami puści bo np. mój ferguson 3080 6 cylindrów pali w pługach 5x40 max 10 litrów na godzinę!!!! serwis zabardzo nie chce sie tego chwytac i co ja mam robić? Ile Wam pali taki sprzęt? Aha i rzecz kolejna zbiornik paliwa - w instrukcji napisali 92 litry a ja jeszcze nigdy nie wlałem wiecej niż 65-66 litrów. I też mi mówią ze to nie możliwe... No k.... coś tu jest nie halo....;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ty no jakos ja w to nie wierze ale moze masz padnieta pompe paliwowa albo wtryski sikaja ze tak niesamowicie duzo ci pali.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JurekS    5

moja znajomość mechaniki może nie jest zbyt duża ale jeśli byłoby tak jak mówi kolega kobra to powinien kopcic na czarno lub być słabszy itd. nic z tych rzeczy pracuje normalnie a wpi...... maksymalnie;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Cos musi byc nie tak a jest jeszcze ten twoj ciapolot na gwarancji??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JurekS    5

no na gwarancji i tocze boje z serwisem bo oni twierdza ze musi byc ok - wiadomo coś sie nie urwało albo nie ma oznak zużycia to jest wg serwisu ok. W poniedziałek umawiam sie z kierownikiem serwisu i prezesem firmy która mi to sprzedawała i będzie ostra wymiana zdan....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

A skad go brales z jakiego jestes wojewodztwa??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

To nie moje strony ;D, bo wlasnie jestem w trakcie kupna NH TD 5050 i wlasnie zdziwilo mnie takie spalanie, wszyscy mowa ze do 10 max zje.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JurekS    5

w td 5050 jest inny silnik wiec powinno byc ok... Ja myśle ze ten mój to poprostu taki wadliwy egzemplarz i że poprawią i bedzie git malina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Musi byc dobrze, jedz jutro i wyjedz im odrazu z wiazanka to zawsze dziala serio, jak dobrze opier**** na wejsciu to beda tacy mili ze szok, stwierdzam to na wlasnych faktach:D


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

mi tez jak chciałem kupić td80 to wmawiali że spali 5 na mtg w lekkich pracach. wybrałem proximę i nie żałuję bo kumpel kupił td i przeklina właśnie spalanie. mówi że 10 l to bez duzego obciążania łyknie a w pługach to nawet nie chciał powiedzieć ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

e tam mi sięwydaje że przesadzacie. Ja mam nadzieje żę nei bedzie palił więcej niż 1012 a reszta mnie nie obchodzi.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Dokladnie i niech ktos nie mowi ze Zetor mniej spali bo juz to przerobilem na wlasnych oczach.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A masz Zetora od nowości czy z trzeciej ręki po piątej naprawie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Kolega ma Fronterre 120 km i jedyne 28 litrow ON na godzine plynie Zetor ma 2 lata i 500 Mth, W plugu 5x40cm z Uni tak pali ciagniczek na glebie 5-6 klasy.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Po pierwsze Frontera to Opel a nie Zetor <_< po drugie pisałem tutaj o Zetorze 7211 i pamiętam że potrafił wyrobić się w 10 l/ha w pługu 3*30 na długim(800 m) polu właśnie na 5 i 6 klasie-więc myślę że to naprawdę niezły rezultat-i jakby co to zdania nie zmienię z prostej przyczyny-bo to co powyżej napisałem to najprawdziwsza prawda jest...-oczywiście na nieco krótszym polu takich wyników już nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianix
      Witam!
      Po jeździe 40km/h i zatrzymaniu się wyrzuca olej z odpowietrznika. Zgłaszałem na gwarancji to wymienili odpowietrznik i dalej tak samo. Jak pracuję tylko w polu to nie wyrzuca oleju. Co może być przyczyną ?
      odpowietrznik td5.85.mp4
    • Przez lesbycool
      Witam w moim nh td5.85 wyskakują błędy 3141,3292 wyskakują na przemian podczas pracy co dziesięć minut co to może być


    • Przez Grzesiekc
      Witam jak w temacie czy ma ktoś informacje ile gazu wchodzi do układu klimatyzacji w NH TD95D ?
      Dodatkowo co może być uszkodzone jeżeli kompresor włącza się na krótko a po włączeniu pokrętłem nie działa ?
    • Przez Ziel
      Witam od 3 lat mam problem z hamulcami, ciągnik był kupiony nowy z gwarancją 1rok, wszystko było ok przez rok, po roku hamulce zaczęły się zapowietrzać. Najpierw jakimś cudem ciągnik potrafił wywalić płyn ze zbiorniczka po czym zapowietrzały sie hamulce, płyn dolałem i odpowietrzyłem (leje olej mineralny z serwisu) po odpowietrzeniu po jakims czasie to samo, wywali w losowym momencie plyn i juz d*pa. Sprawdzałem i wymieniałem membranę w układzie pneumatycznym, przejrzałem cala pneumatykę, nie wiem co robić, serwis też nie wie a nie mam zamiaru im odstawiać ciągnika na wymienianie wszystkiego po kolei bo to sam mogę zrobić. Jeśli ktoś miał taki lub podobny problem to proszę o pomoc.
    • Przez Mr_WW
      Witam, dzisiaj rano przy odpalaniu nh td5.85 pojawily się dwa błędy: 3003 i 14016. Przez pierwsze 5 sekund po odpaleniu wszystko było ok a potem obroty szybko wzrosły z 900 do około 1400 i tak się utrzymywały i wtedy też pojawiły się te kody błędów. Wyłączałem i włączałem silnik jeszcze z 3 razy i za 3 już było wszystko ok. Zastanawiam się co mogło być przyczyną? czy może to że było małe napięcie na aku, bo ciągnik stał ze 2 tygodnie i do tego był mróz z -6C ? Wcześniej takie błędy się nie pojawiały i generalnie nie było problemów przy odpalaniu.
      Zerknąłem sobie w internety i wyszło że 3003 to:
      Accelerator Pedal Signal - SOURCE LOW czyli Sygnał pedału przyspieszenia – ŹRÓDŁO NISKI
      lub:
      Foot Throttle Sensor -Signal Below Range Min. czyli Nożny czujnik przepustnicy – sygnał poniżej zakresu min.
      14016 to:
      The ADIC 5 volt reference voltage is too high - above 6 volts czyli Napięcie odniesienia ADIC 5 V jest zbyt wysokie – powyżej 6 V
      lub:
      Engine shutdown activated czyli Aktywowano wyłączenie silnika.
      Podsumowując mi to wygląda na zbyt niskie napięcie i świrowanie komputera z tego powodu chociaż z drugiej strony ciągnik nie miał większych problemów z odpaleniem... Może ktoś z was miał taką sytuacje?
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj