Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holland TDD

433 odpowiedzi na ten temat

#161 Share beorn

beorn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 13 luty 2008 - 14:36

New Holland TDD

A z tego co wiem to do Proximy mozna załozyć wałek 1000obr. bez zadnego problemu :rolleyes:

no tak ale czy wtedy moc na wom pozostaje ta sama? bo zeby byly dwie predkosci na wom trzeba bardziej skomplikowac przeniesienie napedu i wtedy czesc mocy moze sie gubic gdzies w dodatkowych trybach...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland TDD Dzisiaj, 22:11
  •  

#162 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 13 luty 2008 - 16:15

New Holland TDD

Co do td i jx reklamują w nich właśnie mały spadek mocy na skrzyni biegów bo w iso 80km a w ece r24 76 km to jednak mały spadek mocy

W przypadku tych norm skrzynia biegów nie ma nic do rzeczy bo w obu moc jest mierzona na silniku, róznica polega na osprzęcie pracującym z silnikiem podczas pomiaru. Do poczytania http://www.apra.pl/r.../rpt_0207_1.htm choć troche to lakonicznie opisane, jest zbyt wiele uogólnień.

EDIT:
Właśnie doczytałem kto jest autorem tekstu i kogo skrytykowałem za lakoniczność :rolleyes:

#163 Share Grzesiek0090

Grzesiek0090

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 13 luty 2008 - 17:36

New Holland TDD heh kazdy wie ze nh tdd jest ciagnikiem latwym i prostym w obsludze??? heh napewno nh tdd jest lepszy od proximy w zetorach to biegi sie redukuje to zgrzytajo i ciezko wchodza a skrzynia jest synchronizowana to niewiem jak to jest a w nh tdd to mozesz jednym palcem biegi redukowac??

#164 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 13 luty 2008 - 17:39

New Holland TDD

heh kazdy wie ze nh tdd jest ciagnikiem latwym i prostym w obsludze??? heh napewno nh tdd jest lepszy od proximy w zetorach to biegi sie redukuje to zgrzytajo i ciezko wchodza a skrzynia jest synchronizowana to niewiem jak to jest a w nh tdd to mozesz jednym palcem biegi redukowac??

Pytasz czy odpowiadasz? :rolleyes:

Po za tym nie ten temat-w tym piszemy o nhtdd a nie ktory lepszy zetor czy nh.

#165 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 13 luty 2008 - 18:17

New Holland TDD

w zetorach to biegi sie redukuje to zgrzytajo i ciezko wchodza a skrzynia jest synchronizowana to niewiem jak to jest

W top agrar polska nr 2/2008 na stronie 144 znajdziesz zdanie dot. Proximy że "Zmiany biegów w tej prostej przekładni 12/12 dokonuje sie bez trudu, ale trzeba korzystać ze sprzęgła, (...)" - może właśnie o sprzęgle zapomniałeś skoro coś Ci zgrzyta i nie wchodzi w Zetorze :rolleyes:

Jak zauważył tommy, ten temat traktuje tylko o NH, porównanie go z Zetorem jest tu http://www.agrofoto....td80d-t616.html

#166 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 13 luty 2008 - 18:25

New Holland TDD

heh kazdy wie ze nh tdd jest ciagnikiem latwym i prostym w obsludze??? heh napewno nh tdd jest lepszy od proximy w zetorach to biegi sie redukuje to zgrzytajo i ciezko wchodza a skrzynia jest synchronizowana to niewiem jak to jest a w nh tdd to mozesz jednym palcem biegi redukowac??

chyba u ciebie w głowie " zgrzytajo"

#167 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 13 luty 2008 - 18:47

New Holland TDD No to chłopcy przenosimy sie pod adres co nam @mirasek podał?? :rolleyes: :) I z tym zgrzytaniem to dałes nieźle ;)

#168 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 13 luty 2008 - 20:01

New Holland TDD

Nie no smiech na sali.... że jak NH robi ładowarki i kombajny to juz jest bezkonkurencyjny.... Powiem jedno, mój kolega ma Proxime 8441 i ciaga nia Ibisa XXL na resorze z rozstawem3*48....więc teraz czekam na człwoekieka który mi powie ze ten TDD będzie też takie cos ciagał :) A z tym że TDD jest produkowany tylko i wyłącznie na takie rynki jak Polska czy Ukraina na przykład to się chyba każdy zgadza w 100%.Poczekajmy jeszcze troszke na nowa Proxime i wtedy juz nikt nie porówna NH do niej, chyba ze byłby to TL-A :rolleyes:

Oj mylisz się kolego. Primo po pierwsze TDD jest sprzedawany wszędzie tam gdzie NH, czyli na sporym kawałku globu, a nie jak twierdzisz tylko w Polsce czy na Ukrainie, więc twoje 100% jest nie na miejscu bo lepsze byłoby 0%. Co do 8441 i Ibisa XXL to jak byś poczytał to byś wiedział, że 8441 jest mocniejszy o 6KM od TD80D. A ciągniki te są porównywane niesłusznie, i jest to zabieg marketingowy NH, żeby ... (poczytaj wcześniej).
JX i TD to jest to samo, poczytaj pooglądaj to się dowiesz. Co do ilości JX w Niemczech to może Case ma lepszą sieć sprzedaży w Niemczech odwrotnie jak w Polsce gdzie NH rządzi.

@Beorn z tą stratą mocy na skrzynce to możesz mieć rację bo TD ma WOM 540 i 1000 i może przez to trochę mocy ucieka na skrzynce. A może w TopA... mierzyli moc TD na WOM w obrotach zależnych branych z tylnego mostu ;) :)
a

#169 Share beorn

beorn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 14 luty 2008 - 15:56

New Holland TDD

@Beorn z tą stratą mocy na skrzynce to możesz mieć rację bo TD ma WOM 540 i 1000 i może przez to trochę mocy ucieka na skrzynce. A może w TopA... mierzyli moc TD na WOM w obrotach zależnych branych z tylnego mostu ;) :)

ale jak?? z kolami w powietrzu :)

#170 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 luty 2008 - 16:43

New Holland TDD W tym roku td miały miec nowsze silniki z tl-a chyba 4,5l nic o tym jeszcze nie wiadomo?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 14 luty 2008 - 18:00

New Holland TDD dobra dobra...widze ze jest troszke mocniejsza, ale dziwi mnie ze skoro i inni to wiedzą to dlaczego porównuja te dwa ciagniczki ;) A jak bardzo rózni sie TL 80 konny od TDD??

#172 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 15 luty 2008 - 15:35

New Holland TDD Jak już mówiłem jest to zabieg marketingowy NH, żeby porównywać TD80D z 7441 to cena TD musiałaby być jeszcze niższa, a tego już pewnie nie chcieli zrobić, więc zestawiony został z 8441. Druga rzecz, że mało osób patrzy na normy pomiaru mocy.
Co do nowych silników to nic nie wiem, ale 4,5 litra to pewnie i moce by skoczyły.
a

#173 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 luty 2008 - 16:31

New Holland TDD Zgoda 8441 mocniejszy od td80d, ale ciekwy jestem jak by tak postawic obok 7441 i td80d z tymi samymi maszynami, na takim samym ogumieniu i który wtedy lepiej by sobie radził? Nm więcej ma zetor ale kilk akm mniej, lub w transporcie, który by pod górę szybciej wymiękał?

#174 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 15 luty 2008 - 16:40

New Holland TDD No nato pytanie to ci @Ferdek07 nie odpowiem, ale przypuszczam, że niezależnie co się kupi czy 7441 czy
TD80 to raczej w większości przypadków będzie się z nowego sprzętu zadowolonym.
a

#175 Share Fabu16

Fabu16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 maj 2008 - 15:29

New Holland TDD Ja ma new holland TD80D i spisuje sie bez zarzutów. Pracuje w transporcie i w polu. ostatio ciągnołem nim przyczepy z 25 tonami wapna i bez problemu szedł. a w polu ciagne nim agregat 4.20m i tez bezproblemu idzie

Ps. pozdro dla wszystkich co maja nh

#176 Share Grzesiek0090

Grzesiek0090

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 07 maj 2008 - 19:54

New Holland TDD ja tego nie rozumiem niektorzy kolesie pisza glupoty o new hollandzie ze zabawka ze elektroniki nie ma ze lekki itd. no i do zeczy jak chlopie nie masz new hollanda to sie nie udzielaj i nie pisz glupot bo malo wiesz a udajesz wielkiego cwaniaka bo uzytkownicy new hollanda na te ciagniki nie nazekaja i kto czytal poradnik rolniczy to tam pisalo ze firma NEH HOLLAND sprzedala najwiecej ciagnikow w 2007 roku.

#177 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 08 maj 2008 - 08:09

New Holland TDD jak wszystko dobrze pójdzie to 22 maja bede miał okazje pracować NH t5050 tj ten nowy tdd ale to jak wszystk odobrze pójdzie. Bo jak popatrzyłme w kalendarz to jest wtedy długi weekend więc coś czuje że to bedzie raczej 27 28 maj ale zobaczymy czy nie 1 czerwca

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#178 Share piotkorol

piotkorol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 10 maj 2008 - 20:24

New Holland TDD Witam panów . Ja mam TD80D i dzisiaj jechałem sobie drogą swiatła włączone , zjeżdżam na polną drogę wyłączam potem znowu wjeżdżam na drogę a światła krótkie się nie świecą. wszystko inne jest a tych nie ma . bezpieczniki te pod maską wymieniałem ale to samo, jak myślicie co to może być ??

#179 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, motoryzacja, informatyka

Napisany 11 maj 2008 - 05:15

New Holland TDD sprawdz przełącznik swiatel moze jakis przewod sie odłączył
Ursus C-330, Ursus 3512, New Holland TD90D, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share piotkorol

piotkorol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 11 maj 2008 - 16:45

New Holland TDD Sprawdzałem ale nic podejrzanego nie widać. Wygląda na to że wogóle na ten bezpiecznik od świateł mijania nie dochodzi prąd. Nie sprawdzałem jeszcze tych bezpieczników, które są pod włącznikiem koguta i przednich/górnych świateł .