młody17

New Holland TDD

Polecane posty

cosmos    3

Mój TD80 dziś miał pierwszą poważniejszą robotkę, w orce, ale sie nie zmęczył bo orałem 3-skibowym pługiem z UG ("Sęp"). W tym pługu to on nie ma co robić, ale innego niestety jeszcze nie mam. Jednym z problemów jest to, że lemiesz ma 30cm, a tylna opona 48cm więc trochę ugniata.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Mój TD80 dziś miał pierwszą poważniejszą robotkę, w orce, ale sie nie zmęczył bo orałem 3-skibowym pługiem z UG ("Sęp"). W tym pługu to on nie ma co robić, ale innego niestety jeszcze nie mam. Jednym z problemów jest to, że lemiesz ma 30cm, a tylna opona 48cm więc trochę ugniata.

Z jaką szybkością latałeś? na jakich obrotach? Jak myślisz czy 4x30 by stykneło do szybkiego latania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

80km z 4x30 to za duży pług, wątpie czy sobie poradzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Co za duzy 4x30?Dla niego to 4x35 na lzejsze ziemie to mozna 4x40 zapiac :D 4x30 to 7211 ciagaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale zagonowe.... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To wtedy sobie lekko da radę, przedtem myślałem, że o obrotówce mowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
No zagonowe-ferdkowi chyba tez chodzilo o zagonowe :D

o zagonowe a konkretniej czy uzasadnione ekonomicznie tzn spalanie będzie latanie z takim pługiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

No najlepiej jakby nie byl stosunkowo przeciazony ale i nie latal jak szalony-najlepiej tak posrednio czyli 4x35 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Zagonówka 4x35 to spokojnie u mnie by poszła (ciężkie gleby, górki i kamienie). A ja orałem z braku laku 3x30, to jechałem na II zakresie i na 3 biegu pod górkę tak około 1800obr./min, a z górki to II zakres 4 bieg i 1500 obr/min. Ale spokojnie poszedł by na III zakresie z tym pługiem na 2 biegu, ale szkoda mi było nowego ciągnika, bo mam pełno kamieni a pług jest sztywny. Zresztą przy II-4biegu to i tak ziemia daleko leciała z odkładnic.

W orce wyszło mi że 0,1mtg przy 1650-1700 obr./min to około 7 minut, czyli 70 minut to mtg przy tych obrotach.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Zagonówka 4x35 to spokojnie u mnie by poszła (ciężkie gleby, górki i kamienie). A ja orałem z braku laku 3x30, to jechałem na II zakresie i na 3 biegu pod górkę tak około 1800obr./min, a z górki to II zakres 4 bieg i 1500 obr/min. Ale spokojnie poszedł by na III zakresie z tym pługiem na 2 biegu, ale szkoda mi było nowego ciągnika, bo mam pełno kamieni a pług jest sztywny. Zresztą przy II-4biegu to i tak ziemia daleko leciała z odkładnic.

W orce wyszło mi że 0,1mtg przy 1650-1700 obr./min to około 7 minut, czyli 70 minut to mtg przy tych obrotach.

szkoda że spalania nie zmiezyłeś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Leciutko by miał z 4x35. U nas kuzyn Zetorem 7340 z turbo orał takim dopóki nie kupile New Hollanda. Zetorek radzil sobie lekko, a dodam jeszcze, że u nas ciężka ziemia II klasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

No spalania nie zmierzyłem bo jeszcze od nowości nic do baku nie dolewałem :D , ale tak z 2,5 mtg orałem i zeszło po wskaźniku cos około 1/4 baku (ale to wskaźnik więc ...) czyli jakieś 92/4litra. No ale najlepiej badać na stacji benzynowej.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak to była jego pierwsza robótka to na pewno mało spalił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Nie, pierwsza robótka to jazda od dealera, a potem przejażdżki po wiosce, no i siał jeszcze wapno Piaścikiem, i dopiero orka.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

No to w polu drugi raz robił to nie spalił chyba dużo... :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Nie, pierwsza robótka to jazda od dealera, a potem przejażdżki po wiosce, no i siał jeszcze wapno Piaścikiem, i dopiero orka.

A tak wogóle to jestes z niego zadowolony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

panowie co kupic new hollanda td co części są 5 razy droższe jak do farmera proximy czy 30 razydroższe jak do pronara 82sa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym kupił takiego New Hollanda, sprawdzona marka ale części są takie drogie, lecz się mniej psują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
panowie co kupic new hollanda td co części są 5 razy droższe jak do farmera proximy czy 30 razydroższe jak do pronara 82sa?

Ferdek-mam takie pytanie-jakie masz auto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Napisano (edytowany)
Ja bym kupił takiego New Hollanda, sprawdzona marka ale części są takie drogie, lecz się mniej psują...

fu*k to co w końcu polecacie bo za pronara 82sa 99 tyś za farmera 105 tys a za td80d golizna też tyle i już nie wiem niby nic nei ma prawa się psuc w nh ale częsci są bardzo drogie a tu jadą wszyscy po tematach że NH to g*wno, a ja sie pytam czy case jx też badziewie bo nh td to to samo niby? a o case nikt nie szczeknie ze badziewie?

 

Po angielsku nie po angielsku ale przeklenstwo

Edytowano przez tommy66692
Wulgaryzmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Farmera i Pronara ci od razu odradzam. Jak nie chcesz NH to może Zetora bys chciał. Jest tańszy, wszędzie jest pełno do niego części...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

@Ferdek!!! Niby Case JX i NH TD to to samo, ale Case jest droższy, a pozatym ci co jadą po NH to chyba nie wiedzą co to za marka... :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

No w polu to on się jeszcze nie narobił, dzisiaj tak z pługiem wyjechałem pod wieczór na próbę. Na razie jestem baaaaardzo zadowolony z niego, ale po przesiadce z c-4011/355 i Zetora 12011 to to jest całkiem nie do porównania.

Wystarczy popatrzeć ile się rocznie sprzedaje NH a ile Case, więc wniosek jest taki posiadaczy Case JX jest poprostu mniej w Polsce niż NH TD, stęd tak mało opini o JX.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

To mozna takze stwierdzic ze ci co jada po zetorze tez nie wiedza co to za marka-jesli masz do wyboru nh i zetora to i z jednego i z drugiego bedziesz zadowolony-a pronar jak to pronar sa egzemplarze dobre i felerne.

 

Ale wrocmy do tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wysos
      czy ktoś wie czy jest możliwość zrobić wolny (swobodny) powrót oleju? chciał bym aby podczas pracy maszynami wymagającymi ciągłego przepływu hydrauliki aby olej nie wracał przez rozdzielacz a właśnie poprzez wolny spływ, czy zrobienie (dorobienie) takiego przyłącza w miejscu wlewu oleju to dobry pomysł? a może gdzieś w tym modelu jest miejsce przygotowane na takie przyłącze?
    • Przez damianix
      Witam!
      Po jeździe 40km/h i zatrzymaniu się wyrzuca olej z odpowietrznika. Zgłaszałem na gwarancji to wymienili odpowietrznik i dalej tak samo. Jak pracuję tylko w polu to nie wyrzuca oleju. Co może być przyczyną ?
      odpowietrznik td5.85.mp4
    • Przez lesbycool
      Witam w moim nh td5.85 wyskakują błędy 3141,3292 wyskakują na przemian podczas pracy co dziesięć minut co to może być


    • Przez Grzesiekc
      Witam jak w temacie czy ma ktoś informacje ile gazu wchodzi do układu klimatyzacji w NH TD95D ?
      Dodatkowo co może być uszkodzone jeżeli kompresor włącza się na krótko a po włączeniu pokrętłem nie działa ?
    • Przez Ziel
      Witam od 3 lat mam problem z hamulcami, ciągnik był kupiony nowy z gwarancją 1rok, wszystko było ok przez rok, po roku hamulce zaczęły się zapowietrzać. Najpierw jakimś cudem ciągnik potrafił wywalić płyn ze zbiorniczka po czym zapowietrzały sie hamulce, płyn dolałem i odpowietrzyłem (leje olej mineralny z serwisu) po odpowietrzeniu po jakims czasie to samo, wywali w losowym momencie plyn i juz d*pa. Sprawdzałem i wymieniałem membranę w układzie pneumatycznym, przejrzałem cala pneumatykę, nie wiem co robić, serwis też nie wie a nie mam zamiaru im odstawiać ciągnika na wymienianie wszystkiego po kolei bo to sam mogę zrobić. Jeśli ktoś miał taki lub podobny problem to proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj