Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holland TDD

433 odpowiedzi na ten temat

#61 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 20:17

New Holland TDD

Haha hyba ze TD95D Ale 80 by odrazu stała!!!

On ma NH TD85D, sądzę że da radę z tym pługiem oraz wałem, @pawelJD ciąga 83 konnym ciągnikiem podobny zestaw i daje radę... :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland TDD Dzisiaj, 03:46
  •  

#62 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 20:35

New Holland TDD

On ma NH TD85D, sądzę że da radę z tym pługiem oraz wałem, @pawelJD ciąga 83 konnym ciągnikiem podobny zestaw i daje radę... :(

tylko on ma skiby koło 30 albo 35 a nie 40!!!
W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

#63 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 20:44

New Holland TDD

tylko on ma skiby koło 30 albo 35 a nie 40!!!

On ma 3*20cali (1 cal = 2,54cm)... :(

#64 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 grudzień 2007 - 20:52

New Holland TDD ja widziałem mój znajomy ma takiego. przyjechał i poprosił o sprasowanie słomy w tegoroczne żniwa i bole na sianokiszonkę. syn pojechał do słomy a ja się zajołem owijaniem boli sianokiszonki i tak patrze jak on sobie jeździ i nawet dawał radę w turze a bole nie były lekkie tylko troche mu tył unosiło bo nie miał obciążników na tyle i trochę grzebał. ale ogólnie ciągniczek fajny. POZDRAWIAM

#65 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 21:40

New Holland TDD

ja widziałem mój znajomy ma takiego. przyjechał i poprosił o sprasowanie słomy w tegoroczne żniwa i bole na sianokiszonkę. syn pojechał do słomy a ja się zajołem owijaniem boli sianokiszonki i tak patrze jak on sobie jeździ i nawet dawał radę w turze a bole nie były lekkie tylko troche mu tył unosiło bo nie miał obciążników na tyle i trochę grzebał. ale ogólnie ciągniczek fajny. POZDRAWIAM

A nie chwaliłs się znajomy ile ten td pobiera podczas pracy z turem i jaki to był model?

#66 Share Jarolek19

Jarolek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania to Technika Rolnicza a przede wszystkim Rolnictwo lubie gospodażyć na dużą skale bo to mi sie podoba

Napisany 03 styczeń 2008 - 20:07

New Holland TDD ten traktor jest bez Turba co nie?
znajomy ma ten traktor 80KM tajie toto małe jest ale dobre jak dlaniego ma te 40ha i mówi że to ciągnik dla niego on kupił ten traktor z przekładnią 20x12 z pełzakami dobrze sie mu to sprawuje tylko mówi że ma za małą wydakność pompy chydraulicznej bo tylko 49l/min tak pisało w instrukcji obsługi

#67 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 21:03

New Holland TDD

ten traktor jest bez Turba co nie?
znajomy ma ten traktor 80KM tajie toto małe jest ale dobre jak dlaniego ma te 40ha i mówi że to ciągnik dla niego on kupił ten traktor z przekładnią 20x12 z pełzakami dobrze sie mu to sprawuje tylko mówi że ma za małą wydakność pompy chydraulicznej bo tylko 49l/min tak pisało w instrukcji obsługi

Nie podawał kolega spalania tego td? No i czy new holland przyswaja ruską rope, tzn mf 255 nie protestuje a czy ten nh z iveco jest taki delikatny na paliwo?
ps. ruska ropa nie musi być gorsza od polskiej ale czasami jest poprostu inna

#68 Share Olejniczek

Olejniczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 21:45

New Holland TDD nie wiem jak teraz ale jak ja kupywąłem mojego TDD to pompy chydrau;lczne miały wydatek 40l/min a w opcji 60l/mina co do tego paliwa to mysle ze IVECo nie jest taki czuły na paliwo mój nawet chodził na bio paliwie...

#69 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, motoryzacja, informatyka

Napisany 05 styczeń 2008 - 16:07

New Holland TDD Witam
Mam pytanie do użytkowników ciagnika marki new holland z serii TDD. Prosze mi powiedziec czy wewnatrz kabiny ciagnik ten posiada gniazdo zapalniczki lub jakies inne gniazdgo do ktorego mozna byłoby podłaczyć zasilanie jakiegos urządzenia? To samo dotyczy tylnego gniazdka do przyczepy. Jest tam 7 styków ale tylko 6 jest wykorzystywanych w przecietnych instalacjach. W wiekszości typowych instalacji styk służący do zasilenia świateł przeciwmgielnych jest wolny. Bede wdzieczny za informacje jak jest w tym ciagniku, tj czy po uruchomieniu silnika czy tez włozeniu kluczyka do stacyjki na tym styku jest napiecie czy tez moze jest jakis przełacznik wewnatrz kabiny na panelu do właczania swiateł przeciwmgielnych dzieki ktoremu na tym styku bedzie napiecie.
Przymierzam sie do skonstrułowania sterownika automatycznego podajnika sznurka do pracy zwijajacej typu sipma z2279/1 (zamiast dźwigni ktora trzeba pociągac recznie przy owijaniu beli), oraz dodaniu do prasy kilku czujników informujących o stanie klapy i zakonczeniu procesu owijania beli. Całosc bedzie sterowana na drodze radiowej z kabiny, tak aby tylna szyba mogła byc zamknięta, a informacje o stanie poszczególnych podzespołów prasy beda wyswietlane na specjalnym wyswietlaczu wewnatrz kabiny. Niestety do poprawnej pracy układ wymaga dosc sporo prądu wiec jedynym rozsadnym wyjsciem jest zasilenie go z instalacji ciagnika.
Prosze o informacje na temat instalacji w tym ciagniku. Jezeli ktos posiada schemat instalacji do tego modelu byłbym bardzo wdzieczny.
Ursus C-330, Ursus 3512, New Holland TD90D, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

#70 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 17:30

New Holland TDD Połączone ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Olejniczek

Olejniczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 22:49

New Holland TDD gniazdo zapalniczki wystepuje a co do wtyczki z tyłu nie wiem ale coś mi sie zdaje ze wykożystanych jest tylko 6

#72 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 09:46

New Holland TDD Td ma moc maksymalną przy 2,5 tyś obrotów, więc mprędkość maksymalną też podają przy takich obrotach? tzn jaka jest prędkość maksymalna ze zwykła skrzynia na standardowych oponach (chyba480/70/30) czy jakieś inne są tam opony w standardzie?
Bo jak tam jest v max 30km przy tych 2,5 tyś obr to wolny jakiś jest chyba?

#73 Share Olejniczek

Olejniczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 10:10

New Holland TDD ja osobiscie mam szybka skrzynie i mój ciagnik osiaga predkość 40km/h przy obrotach 2300obr/min ale mam tylne ogómienie 480/70/R34 a przy max obrotach przekracza 40km/h

#74 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 10:46

New Holland TDD Jeśli w td moc maksymalna uzyskiwana jest przy 2500 obr to przy jakich obr. 1 mtg jest równa godz zegarowej i jak w praktyce to wygląda, tzn czy myg są krótsze czy dłuższe od godz zegarowej?

#75 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 15:52

New Holland TDD Jak oceniacie wykonanie tego ciagnika, tzn. kabina, silnik, hydraulika??? Jeśli można to prosze uzytkowników tych ciągnikow o zestawienie informacji na ten temat :rolleyes:

#76 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 14 styczeń 2008 - 20:32

New Holland TDD w mojej miejscowosci przedsiebiorca budowlany ma dwa tdd 80 jeden ma okolo 2 lat a drugi pol roku oba pracuja cale dnie siostrzeniec wlasciciela mowi ze to bardzo dobre maszynki jeden pracuje z turem i przez 2 lata nic sie nie zepsulo a operatorow mial juz z 20 jakie jest ich spalanie to wam nie powiem podobno w kabinie jest dosc glosno

#77 Share Olejniczek

Olejniczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 20:17

New Holland TDD ja jestem Użytkownikiem NH TDD i oceniam go pozytywnie : Hydraulika wystarczajaco mocna jak na moje potrzeby , kabina funkcjonalna choć wszystkie podzespoły załaczane sa mechanicznie, silnik wmiare oszczędny i nie miałem takze z nim problemów ładnie mruczy i siły mu nie brakuje, jedyna wada to sałaba amortyzacja kabiny fatalnie sie jedzie bo naszych drogach trzęsie jak fra.....a ! dodam tylko ze idzie sie przyzwyczajić.

#78 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 20:27

New Holland TDD

ja jestem Użytkownikiem NH TDD i oceniam go pozytywnie : Hydraulika wystarczajaco mocna jak na moje potrzeby , kabina funkcjonalna choć wszystkie podzespoły załaczane sa mechanicznie, silnik wmiare oszczędny i nie miałem takze z nim problemów ładnie mruczy i siły mu nie brakuje, jedyna wada to sałaba amortyzacja kabiny fatalnie sie jedzie bo naszych drogach trzęsie jak fra.....a ! dodam tylko ze idzie sie przyzwyczajić.

Co powiesz o odpowiedniku twego modelu ale w wersji TL.Nie wiesz jak się ceni odpowiednik twego, no i czym sie rozni.... :rolleyes:

#79 Share Olejniczek

Olejniczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 20:19

New Holland TDD TL jak najbardziej wspaniałe ciagniki. Na dzień dzsiejszy mój tata lekko załuje że nie wzioł TL no ale cóż nie ma co tragizowac. TDD też jest dobrym sprzetem , co do TL to mi sie bardzo podoba i polecam jak Bozia da zdrówko, chęci to w przyszłosci juz ja postaram sie o T5540 albo T6020. ale to daleka przyszłosc. różni sie tym ze ma mozna miec elektrohydrauliczny rewers,półbiegi, załaczane podzespoły za pomoców guziczków a nie na wajche. TL nie ma zwolnic. to chyba tylko ważniejsze róznice.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share TechnikMechanik

TechnikMechanik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 11:15

New Holland TDD U mnie w szkole kupili ostatnio taka maszynkę z turem. Ciągnik nawet fajny, mało jest w nim elektroniki, a wszystko jest praktycznie załączane mechanicznie. Dardzo dobrze spisuje się jojstik sterujący turem, fajne ma też radio.
Jak narazie nie miałem zbyd wielu okazji nim pojeździć, ale denerwuje mnie umieszczenie po lewej stronie lewarka do zmiany kierunku jazdy. Chociaż pewnie da się do tego przyzwyczaić.

Nie jestem pewien, ale mój kolega twierdzi że ten NH nie ma dociążania na podnośniku. Ja się za bardzo na tym jeszcze nie znam, ale możliwe jest to??
Jak ciągnik jest zgaszony, to lagi można bez problemu ręcami podnieśc do góry tak jak np. w C-330. Nie wiem czy to normalne, czy nie, ale z tego co wiem to zazwyczaj nie idzie tego ruszyć.