Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holland TDD

433 odpowiedzi na ten temat

#301 Share Olejniczek

Olejniczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 05 maj 2009 - 23:17

New Holland TDD ... panowie kupujecie nowe ciągniki może mi się ktoś dowie ile kosztuje zestaw wąskich opon do NH TD80D ... i może jeszcze ile przedni TUZ kosztuje ;) bym był bardzo wdzięczny :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland TDD Dzisiaj, 22:15
  •  

#302 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 06 maj 2009 - 07:33

New Holland TDD TUZ to 6 tysiecy, a z kolami to nie wiem.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#303 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 11 maj 2009 - 20:45

New Holland TDD

... panowie kupujecie nowe ciągniki może mi się ktoś dowie ile kosztuje zestaw wąskich opon do NH TD80D ... i może jeszcze ile przedni TUZ kosztuje :P bym był bardzo wdzięczny :P

Zestaw wąskich kół - przód 11.2, tył 12.4 ale do NH TM155 kosztował 20000 zł netto. Do Twojego niewiele mniej będą kosztować, koła drogie są. Może w 15 000 się zmieścisz.

#304 Share Olejniczek

Olejniczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 12 maj 2009 - 00:10

New Holland TDD ... no pięknie 20.000tys no cudownie .... ale ten TUZ w temacie :P

#305 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 05 czerwiec 2009 - 13:40

New Holland TDD mam pytanie do posiadaczy new hollanda td-otóż mam td5050 i dzis zauwazyłem luz na tylnim prawym kole czy komuś tez sie takie coś przydazyło?

#306 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 14:07

New Holland TDD no ja jeszcze nic nie malem takiego u siebie (td5050). ale luz jest na dokreceniu felgi czy to cos grubszego? ja kola ostatnio próbowalem dokrecic za porada forumowiczow, bo podobna sruby lekko puszczaja... u mnie sruby trzymaly jak glupie nawet ich sie przekrecic nie dalo.

#307 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 05 czerwiec 2009 - 19:04

New Holland TDD Mi kolega mowil ze w jego NH TD 95 tez nie byly podokrecane kola,
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#308 Share Grzesiek0090

Grzesiek0090

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 19:25

New Holland TDD

Witajcie koleżanki i koledzy, od zeszłego roku jestem szczesliwym(?) użytkownikiem TD95D. W sumie kupiłem to czego się spodziewałem, za tą kasę więc pretensji jako takich do wyposażenia, jego masy własnej itd. nie mam. Kłopot jest tylko jeden - mianowicie spalanie. Ten mały smerf poprostu żre jak smok. Zeby była pełna jasność NIE UŻywam go do cięzkich prac!!! tylko tur i to w dodatku mało i lekko oraz ostatnio napędzał cyklopa. I własnie przy tym cyklopie to zmierzyłem że na WOM 1000 przy 1500 obr/min opierniczył 13 litrów ropy ( tak ropy z orlenu , nie oranżady bioestru ani żadnego innego szajsu). Ma on teraz ok 200mth. Jak tak dalej podzie to mnie on z torbami puści bo np. mój ferguson 3080 6 cylindrów pali w pługach 5x40 max 10 litrów na godzinę!!!! serwis zabardzo nie chce sie tego chwytac i co ja mam robić? Ile Wam pali taki sprzęt? Aha i rzecz kolejna zbiornik paliwa - w instrukcji napisali 92 litry a ja jeszcze nigdy nie wlałem wiecej niż 65-66 litrów. I też mi mówią ze to nie możliwe... No k.... coś tu jest nie halo....;/

yyy kolego ja tam nie wiem jaki ty masz ten bak ale ja jak bralem swojego nh TD95D od dilera to odrazu zajechalem na stacje benzynowo i na dystrybutorze pokazalo 90l. wiec ty moze tankujesz nie NH a zetora np 7211

#309 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 21:48

New Holland TDD

Viper-masz na myśli najstarsze Zetory ;) ?-bo ja myślę ,że taki TDD to od Zetora z lat osiemdziesiątych komfortem zbytnio nie odstaje -no może ma biegi po prawej stronie :P-ale kabinę z pewnością bardziej tandetną !-jej co to zaraz będzie :)

mam zetora 7341 z 2003 r i td80d więc mam porównanie tych 2 niby jednakowej mocy. td ma przewagę w mocy dopasowaniu przełożeń,w spalaniu. komfort jednakowy,hałas ten sam. ale td w tej samej maszynie ciut zaoszczędzi i czasu na papierosa styknie.aha szybszy podnośnik i wyżej podnosi niewiele,ale zawsze to coś gdy długi sprzęt. silniki mają inną charakterystykę i moment,więc inaczej się nimi jezdzi.gabaryty te same,masa ta sama,dziury w asfalcie te same,nos bardziej ścięty i do przodu lepiej widać w td.macie pytania,pytajcie. a byłbym zapomniał ceny filtrów i olejów te same,chyba że o 2,50 ktoś się bedzie wykłócał.pozdrawiam wszystkich.

1. Posta piszesz tylko w oknie "białym"
2. Błędy

Edytowany przez krolikNH, 05 czerwiec 2009 - 21:55.

#310 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 06 czerwiec 2009 - 07:00

New Holland TDD luz na kole jest najprawdopodobnie na zwolnicy-trzeba ja lekko dokręcic tak mi powiedzial serwis-nie martwie sie tym za bardzo bo jest gwarancia a taka usterka to wada wieku dziecięcego i w kazdym sie moze zdazyc a tak poza tym to chodzi jak przecinak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 06 czerwiec 2009 - 11:32

New Holland TDD najwazniejsze jest aby szybko takie luzy wykrywac i je likwidowac aby nie rozwinal sie z tago jakis wiekszy problem

#312 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 06 czerwiec 2009 - 21:05

New Holland TDD koledzy koła sprawdza sie w ramach obslugi codziennej,co nie dali wam klucza?dowalcie moment i ciut od siebie.co do kół międzyrzędowych to poszukać po składnicach felg i opon,złożyć i do gwiazdy,tak robiłem i jest taniej.firmy od kół nietypowych wyceniły mi za 2 małe koła 6000 a wyszło mi nowe opony 1400+800 felgi,ale popracować trza,kombinacje kół podane w instrukcji,lub policzyć ś rednicę koła i felgi.0leje zmieniać jak w instrukcji lub conajmniej raz w roku jeśli nie ma przebiegu,według specyfikacji lub lepszy.

#313 Share kon23

kon23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 17 lipiec 2009 - 17:43

New Holland TDD Wiecie może ile kosztują nowe drzwi do TD80D bo mi się dzisiaj zbiły <_<

#314 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 18 lipiec 2009 - 19:30

New Holland TDD hm więc jednak odpadając koła w nh 95 lub td 5050 to nie tylko mój problem. Znam juź conajmnije paru użytkowników którym to się przytrafiło <_<

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#315 Share kon23

kon23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 19:29

New Holland TDD Dla zainteresowanych to drzwi czyli szyba i uszczelka z założeniem do TD80D kosztuje 2100 brutto :rolleyes:

#316 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 21:11

New Holland TDD mam takie pytanie:

dzis podczas pracy zauwazyle ze na II stopniu na 3 biegu przy okolo 2100 obr słyszalne jest jakies takie dziwne dzwonienie ktore nasila sie nieco przy wyzszych obrotach. sytyacja nie ma raczej miejsca na innych biegach bo ile moglem to sprawdzilem. co moze byc grane? to jest taki dzwiek jakby 2 blaszki dzwonily... po otwarciu drzwi zeby zlokalizowac halas nic nie slychac, kieds to byly pokretła od wajch hydrauliki ale nie tym razem.

dodam ze mowa o TD5050

#317 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 12:52

New Holland TDD W co warto dodatkowo doposażyć ten ciągnik poza tym, co w standardzie?Jakie są warianty skrzyń biegów, dostępne rozmiary kól, rodzaje skrzyń biegów, podnośników i moc hydrauliki?

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#318 Share Piterr

Piterr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 25 wrzesień 2009 - 18:58

New Holland TDD Witam
Mam pytanie jak zmienić działanie rozdzielaczy hydrauliki z dwustronnego w jednostronne? Pytam ponieważ w książce obsługi pisze iż najleży poluzować takie dwie śruby pod rozdzielaczem na zewnątrz ciągnika ale u mnie ich niema lub nie mogę znaleźć.Chodzi mi omodel TD5020.Za odp z góry dzięki.

#319 Share uiop86

uiop86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 05 październik 2009 - 21:55

New Holland TDD Co sądzicie o TD5030 z turem jako główny ciągnik do gospodarstwa 26ha hodowla krów, mam jeszcze mf255 i c-330 czy to dobry wybór, może polecicie mi coś innego w tej cenie tj. 120 tys za ciągnik bez tura

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 08 październik 2009 - 10:45

New Holland TDD mam TD80 od 2 lat. Zrobiłem nim narazie 500mtg, chodzi z opryskiwaczem, siewnikiem do buraków i przyczepą w żniwa. Ostatnio założyłem go do agregatu uprawowego 5,2m waga 1200kg. Gdyby nie to że pracownicy chyba przypalili sprzęgło w żniwa to jeździłbym nim 8-9km/h, a tak nie chciał ciągnąć i jeździłem około 6. I tak byłem w szoku że sobie radzi. Miałem Zetora 12145 i radził sobie tylko troszeczke lepiej. Kupując ciągnik wybierałem między zetorem i NH. Zetor był droższy i odrazu mi się nie spodobał. Oczywiście komfort w TD nie jest zbyt wysoki ale jeżeli był tańszy od JD 30 tyś zł to go zwieliśmy i chodzi :) Jeśli chodzi o odkręcanie się kół itd to dzieje się tak w ciągnikach składanych w turcji, ja mam z włoch i nic się nie odkręciło