lukasz345

New Holland 133 Clayson

Polecane posty

romanwiatr    0

Robiłem ten silnik w firmie w Rudkach, a gość te uszczelki dorabiał w firmie w Radomiu (nazwy firm nie pamiętam, ale jeśli to będzie pomocne to odszukam nr tel.)

Wiem że pojechał ze starymi i za kilka godzin wrócił z dorobionymi, u mnie 3 sezony już chodzą i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Robiłem ten silnik w firmie w Rudkach, a gość te uszczelki dorabiał w firmie w Radomiu (nazwy firm nie pamiętam, ale jeśli to będzie pomocne to odszukam nr tel.)

Wiem że pojechał ze starymi i za kilka godzin wrócił z dorobionymi, u mnie 3 sezony już chodzą i jest ok.

 

Dzięki ale nie ma czasu na dorabianie w Radomiu bo zboże stygnie na polu :D

 

@sipmaz224 Podaj dokładny typ silnika, łatwiej będzie szukać. Ta uszczelka jest podobna? http://www.agropomoc...i_olejowej.html

komplet na "dół" http://www.sklep.gas...2107,5729).aspx

 

 

Chyba dokładnie o to samo chodzi :) :) Musiałbym ojcu pokazać.

 

Dzięki panowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

@sipmaz224 Podaj dokładny typ silnika, łatwiej będzie szukać. Ta uszczelka jest podobna? http://www.agropomoc...i_olejowej.html

komplet na "dół" http://www.sklep.gas...2107,5729).aspx

 

Witam ponownie, uszczelka pod miskę została dorobiona z jakieś tektury na uszczelki kupionej w sklepie i złożona na masę uszczelniająca Dirko, po pary godzinach pracy na całej długości przemiękła i się z niej leje.

 

Z tego co podaję Sweex wnioskuję że model to 2703E, ponieważ na głowicy jest taki numer: 2703E-6050F FOMOCO, a na bloku przy misce: 689E-6015BA.

 

Panowie pomóżcie mi znaleźć uszczelkę do tego silnika pod miskę i pod klawiaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sweex    0

Witam . Pisze tego posta ku przestrodze urzytkowników NH m140 ARMADA. Pod koniec sezou poleciała mi tarcza sprzegłowa kierujac sie faktem iż wiele cześci pasuje od naszego polskiego Bizona pomyślałem że i ta cześć nada się, nic bardziej mylnego. Frezy na piastce tarczy maja o 1.5mm inny wymiar i niestety nie pasuje poza tym średnica taczy to 280mm a nie jak w bizonie ok 300-310mm. Tak wiec znalazłem orginalana tarcze juz jest zamontowana i chodzi super. Mam nadzieje że ta informacja przyda sie urzytkownika NH pozdrawiam. :)

 

http://www.sklep.gaska.com.pl/JAG46-0001-Tarcza-sprzeglowa-3733%283,21439,21188%29.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madcap    1

Witam mam na oku Claysiona 140 silnik forda, przeczytałem wasze posty i dało mi to wiele wskazówek, podpowiecie może gdzie jeszcze zajrzeć, na co zwrócić uwagę przy zakupie??

Macie może orientację ile warta jest taka maszyna (mniej więcej) jest w ciągłej eksploatacji, bez sieczkarni zniszczony porównywalnie do swojego wieku.

Mało jest tych modeli na rynku i trudno mi porównać ceny.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowano przez madcap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyc23    0

witam wszystkich, potrzebuje instrukcji obsługi do nh clayson m140 to pilne. Prosze o opinie o tym kombajnie, za pomoc będe bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

witam :D

wiecie moze gdzie mógłbym kupić sieczkarnie słomy do modelu m 133 ?

z góry dziekuje :)

ja mam sieczkarnie do niego moge sprzedac tylko jest do całkowitego remontu; :unsure: noze lozyska itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomall1991    1

posiadałem NH140 przez 8lat,uważam ze bizon z056 jest gorszym kombajnem. NH140 są bardzo mało awaryjne, fakt największą wada są półośki ale jak sie z głowa jeździ to i one wytrzymują,jest to bardzo prosty kombajn w obsłudze ,tylko wsiadać i jeździć,polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryc902    0

ja mam sieczkarnie do niego moge sprzedac tylko jest do całkowitego remontu; :unsure: noze lozyska itp

 

 

a ile chcesz za nią ???

i skąd jestes ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrLorent    0

!!!!!!!!!!pomocy!!!!!!!!!!!

 

pompa hydrauliczna mi siadła nie podnosi nic gdzie moge znaleźc tego typu rzecz

pompa nosi nazwe BOSCH 0 510 540 303 ( tylko tyle jest na niej nic więcej nie posiada )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TPA    0

gdzie mógłbym znaleźć szarpacz słomy do modelu m133 
wydaje mi sie ze pasuje też od 1540 itp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomall1991    1

Pasuję :) a tym bardziej jeśli Spitor ,uważam że najlepsze sieczkarnie i proste rozwiązanie .szukaj go u handlarzy maszynami rolniczymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sweex    0

Rozbierał ktoś rozdzielacz wspomagania w NH M 140? Ewentualnie ma do sprzedania lub wie jak go zregenerować (delikatnie cieknie) ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomall1991    1

Kiedyś pytałem się jak miałem M140 o regeneracje to wtedy bardzo dużo mi powiedzieli już nie pamiętam ile dokładnie i to jeszcze daleko trzeba było wieść wiec to troche co mi ubywało to miałem podwieszoną bańkę i kapało do niej a potem przez sitko od nowa lałem do zbiornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
detom    18

ziomall1991 udzieliłeś wyczerpującej odpowiedzi - szacun za podane informacje :D .

Orbitrol jest na 90% taki sam jak w NH serii 80XX- mi do 8050 krzyknął za regenerację 350 zł. tyle samo inny gościu chciał za używany sprawny orbitrol a sam wolę tego nie rozbierać może kiedyś jak będę miał drugi na wymiane :)


Jeśli pomogłem kliknij lajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
    • Przez Sztoss
      Witam 
      Mam problem ze skrzynia power command w new holland TM150.
      Podczas kalibracji na biegu F2 wyskakuje błąd u37.
      Co może być przyczyną i jak to naprawić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj