luqasz17

prasa do c 330

Polecane posty

luqasz17    61

czy może mi ktoś doradzić czy c 330 może pracować z prasą jeśli tak to jaką. dziki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudi834    18

mysle ze prasy firmy welger były by dobre welger ap 12

ja sam mam welger ap 45 i ciągne ja ciapkiem i sobie radzi niezle :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0

ponieważ kolega nie sprecyzował czy rolka czy kostka zapytam czy Ciapek Da radę Z-224/1 ( z przeciwwagą) ??

chodzi mi o wsze doświadczenia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

No tak do ciapka prase rolująca :) Kolega ciapkiem ciąga jakąs welgerke i nie ma lekko, idzie bo musi w tamtym roku silnik robili bo taki wycisk 30'tka dostała. Najlepsza to bedzie sipma modelu nie znam ale kostka i to ta z przeciwagą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudi834    18

a czemu nie :):) zawsze by mozna spróbowac jakąs mała rolke bez rotora załozyć mysle ze ciapek by dał rade :) i pewnie by sie mniej męczył niż z kostką napewno by nie szarpało ale niewiem bo nie prubowałem :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Jest jak się nie mylę Claas 42 (robi bele 60cm na 120) Więc ciapek jako tako dał by rade w tej prasie. A co do kostki to mamy INTERNATIONAL 422 prasa jako tako, ale ciapek dawał radę przez 2 lata. Później poszło sprzęgło i silnik ledwo chodzi, czeka go generalka po sezonie... A dziś prasowałem NH z tą prasą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77
Jest jak się nie mylę Claas 42 (robi bele 60cm na 120) Więc ciapek jako tako dał by rade w tej prasie. A co do kostki to mamy INTERNATIONAL 422 prasa jako tako, ale ciapek dawał radę przez 2 lata. Później poszło sprzęgło i silnik ledwo chodzi, czeka go generalka po sezonie... A dziś prasowałem NH z tą prasą :)

 

 

Claas 42 robi bele 120x120 tylko ma zamki mechaniczne, Najmniejsza z pras Claasa to model Claas 34 (bele 120x90) ale i tak podejrzewam, ze C-330 by miała bardzo ciężko jeśli w ogóle by podołała. Ja robie taką prasą z MF-255 i muszę powiedzieć, że pod koniec ma co robić ten ciągnik. W książce pisze że potrzeba 45 KM do tej prasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11
Claas 42 robi bele 120x120 tylko ma zamki mechaniczne, Najmniejsza z pras Claasa to model Claas 34 (bele 120x90) ale i tak podejrzewam, ze C-330 by miała bardzo ciężko jeśli w ogóle by podołała. Ja robie taką prasą z MF-255 i muszę powiedzieć, że pod koniec ma co robić ten ciągnik. W książce pisze że potrzeba 45 KM do tej prasy

 

o to mi chodziło, tylko nie byłem pewien... Sumując 330 jest za słaba do prasy jakiejkolwiek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0
o to mi chodziło, tylko nie byłem pewien... Sumując 330 jest za słaba do prasy jakiejkolwiek :)

no tez tak myślałem odnośnie mojej Z-224....;/ bo nawet 360 tak ma co z nią robić w sianie...pytałem z Ciekawości czy ktoś może prasuje nią 30-tką.....(mam przeciwwagę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

widzaiłem u chandlarza prasę claas 34 120x80 może ciapek dał by radę


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Kolego kup sobie taką prase

 

twój ciapek sobie napewno poradzi

 

Ta jest super , jak ktoś wie gdzie można takie coś kupić , i za jaką cene , to niech od razu pisze !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszek    0

Własnie ja prasuje prasa CARRARO 120x120 podczepiona do mojego c-330. Musze powiedziec ze daje rade, belki sa dobite bardzo dobrze, za nawet siano tur przy drugiej 30 ma co podnosic. W tym sezonie 1 pokos siana zrobilem tym zestawem przy czym laki byly bardzo mokre i mimo to dalem rade wiec mysle ze do prasy lansuchowej 120x120 c-330 spokojnie wystarfczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

trochę trudno mi w to uwierzyć ale ja nie robiłem nigdy siana prasą rolującą to nie wiem jaka jest różnica pomiędzy sianem a kiszonką. Ale z własnego doświadczenia wiem, ze mimo ze moja prasa robi belki 120x90 (walcowa, Claas Rollant 34) to mój MF-255 pod koniec przy dobijaniu nieźle musi sie nasilić aby dokręcić do końca, wiec raczej C-330 nie dała by rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja polecił bym New Hollanda 276 mój ciapek chodzi z nią już od 10 lat i cyka w niej jak zegarek.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

ja mam prasę famarolkę 511 i ciągam ją 60-tką bo ciapera nie mam, myśle że ciapek nie miałby w niej tak ciężko bo jest to prasa nieco mniejsza gabarytowo od sipmy a wegług instrukcji jej zapotrzebowanie na moc wynosi 30 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0

Mariuszek ten twój tur to chyba nie podniósł beli do góry tylko oderwał odziemi ja mam ciapka to wiem na co go stać w turze kontra belka sianokiszonki tur w c-330 ma za słabą pompę nie podniesie wysoko ledwo oderwie od ziemi jeszcze jak piszesz ze z belowane miałeś mokre Nie wieżę . a jaka prasa do c 330 to wydaje misie ze kostka czy okrągła to pójdzie ale w okrągłej to długo nie pożyje w kostce to pochodzi bo kiedyś gościa najęliśmy miał ciągnik w naprawie to podepnelismy go do c 330 chodził nawet nie czuł ta prasa to sipma modelu niepamietam co kupisz to kupisz twoja sprawa ale ja bym niekupowal okrągłej do ciapka odrazu go szlak nie trafi ale będzie miał zaje..scie co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030
ponieważ kolega nie sprecyzował czy rolka czy kostka zapytam czy Ciapek Da radę Z-224/1 ( z przeciwwagą) ??

chodzi mi o wsze doświadczenia ??

Napewno da rade, ale nie będzie lekko, głębsza bruzda i nie wyciągniesz nią prasy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek180    0

Ja mam c330 M , ona jest słabsza a szybsza i tu chyba jest troche błąd ale mniejsza z tym kupiłem 2 lata temu prase Z-224/1 (okazja , mało zjeżdzona i od rodziny) , prasuje tylko u siebie i ok te 20 h na usługach u kolegów i rodziny , siano tez prasuje ( ale bardzo nie chcetnie bo prasa dostaje popalic ) i jak prasowałem u brata to powiedział ze tak samo szło jak 360 , ja nie jezdze nigdzie do obcych po zarobkach bo tata mówi ze szkoda prasy i to prawda a szczególnie do siana , Nie pchałbym sie w jakies zagraniczne bo jak kiedys widziałem jak na af facet prasował jakas francuska prasa i sie go pytaja dlaczego tak wolno to dlatego ze czesci nie ma no to dziekuje za taka prase to tak jak siedziec na bombie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kevin25    185

moja C-330M tylko smiga z prasa z-224/2 co rok mam ponad 80ha uslug slomy i 30ha siana a do tego moje wasne 30ha A trzydziestce juz wchodzi 22rok i nie miala jescze remontu zadnego prasuje nia juz 7 lat wiec polecma ci prase z224/1 lub z224/2


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Z każdą małą kostką sobie 30-tka poradzi bo ma dwu- stopniowe sprzęgło. W polskich prasach musi być jeszcze przeciw waga bo bez to i 85 zostanie zajechana.

Reasumując przeciwaga + mała kostka i każda zdrowa 30-tka śmiga i nie zostanie zajechana.

Sprzęgło dwustopniowe powoduje że jak prasa nie może sobie poradzić to wciskasz 1 stopień (chodzi wałek ale nie jedziesz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz111    0

Taa... Prasa zwijka i ciapek ;) . Czarno to widze. Mam sipme zwijke i ciągam nią c-360. Wynik: silnik 7 mth i silnik do remontu. Dodam że naprawy główne wykonuje w fino. Jak ktoś mieszka koło Chełma to wie co to za warsztat. Uważam żeby w miare to szło w prasie zwijającej to musi byc ciągnik o mocy co najmniej 60 KM. Ciapek+zwijka= skończcie te bajki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Człowieku umiesz czytać?

Co pisałem o prasie zwijającej. Powiedz mi chłopcze jak jest róznica między prasą zwijającą a kostukującą. Potem porozmawiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

kiedyś mieliśmy welger ap 41 to właściwie trzydziestka prasowalismy puźniej jak sie papaj rozleniwił to zetorem ale tak to ciapkiem prasowaliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdynad    6

a ja bym ci poradził do ciapola starom sipme Z-230. Śmigałem niom Mf 235 to nie miał co robić!! Teraz w tej prasie chodzi Mf 690 to wogule nie czuje że cos ciognie. A do tego te prasy są tanie i dobra żecz jasna to jest zwjka


MF-235

Ursus-4514
MF-690

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj