Skocz do zawartości

Zdjęcie

sprzęgło 5314

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2541 postów

Napisany 10 maj 2006 - 23:20

sprzęgło 5314 Mam na farmie URSUS 5314KK Sprzęgło jednostopniowe, WOM właczany hydraukicznie (LUX). Czy to normalne w tym traktorze, że przy każdorazowym włączaniu biegu na postoju (sprzegło wciśnięte na maxa) bieg wchodzi ze zgrzytem??? Wg instrukcji regulacji sprzegła to u mnie można regulować tylko jałowy skok pedału sprzęgła i tyle. Mam to ustawione tak jak pisze ale te zgrzyty mnie zleksza dobijają. Tak sobie myśle czy aby tarcza sprzegłowa mi sie nie skleja czy cosik takiego. Czy macie jakieś doświadczenie w tym zakresie ?? Co można z tym zrobić??

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus C330M w bardzo dobrym stanie

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 15900.00 PLN
  • 22 mar 2017
Ursus c-360

• 15000.00 PLN
  • 05 mar 2017
Ursus 902

• 23000.00 PLN
  • 18 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sprzęgło 5314 Dzisiaj, 13:58
  •  

#2 Share Karol_elektryk

Karol_elektryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 11 maj 2006 - 21:39

sprzęgło 5314 Ja miałem podobny problem, ale w innym ciągniku, a mianowicie w C-330(sprzęgło dwustopniowe). Do sprzęgła lał mi się olej ze skrzyni. Olej+kurz+brud+ścieranie tarczy ciernej spowodowało powstanie mazi, która sklejała do siebie tarcze w trakcie dłuższego postoju. Po uruchomieniu silnika, trzeba było je rozkleić (zgrzyt) i potem wszystko chodziło (choć się ślizgało). Po wymianie uszczelniaczy i tarczy dociskowej sprzęgła okazało się, że zgrzyty występowały ponownie i co gorsze, zawsze przy włączaniu biegu. Ale po dotarciu tarcz (50 h pracy) problem zniknął. Według mnie możesz mieć nie dotarte tarzcze sprzęgłowe, o ile masz równomiernie wyregulowane dźwigienki sprzęgła.

#3 Share darek*

darek*

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 16 maj 2006 - 19:30

sprzęgło 5314 Normalne jeśli w granicach rozsądku,tzn. jak przy włączaniu biegu ciągnik nie rusza--skrzynia w tym ciągniku nie posiada synchronizacji ani żadnego "hamulca sprzęgłowego" także koła zębate "rypią"

#4 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 16 maj 2006 - 19:48

sprzęgło 5314 Nie powinny ci zgrzytać to nie 360

#5 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2541 postów

Napisany 16 maj 2006 - 20:20

sprzęgło 5314 Ruszać to on nie rusza jeżeli mam wciśnięte sprzegło. Po prostu jestem przyzwyczajony do C330 i C360 że jak wcisne pedał to momentalnie wszystkie wałki sie zatrzymują i nie ma bata- bieg wchodzi bez zgrzytu na postoju, a w tym 5314 możesz trzymać sprzegło nawet minute a i tak pójdzie po zębach

#6 Share Karol_elektryk

Karol_elektryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 16 maj 2006 - 21:45

sprzęgło 5314 A kiedy sprzęgło zaczyna zabierać: nisko, czy wysoko? I napisz, czy żeby włączyć bieg musisz się trochę posiłować z dźwignią zmiany biegów, czy biegi wchodzą lekko, ale ze zgrzytem.

#7 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 16 maj 2006 - 22:18

sprzęgło 5314 wiesz, w tym ciągniku biegi trzeba włanczać z wyczuciem,w moim tez tak jest,spróbuj wolniej ,delikatniej, wiem ze to dziwne ,ale nie ma innej mozliwosci,od niedawna mam c 360 i faktycznie skrzynia lepiej chodzi,bez zgrzytania,aha,5314kk czym sie różni od zwykłego 5314?

#8 Share pejton

pejton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 17 maj 2006 - 05:42

sprzęgło 5314 Zdaje się komfortowa kabina.
parę ha i para rąk do pracy...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2541 postów

Napisany 17 maj 2006 - 07:09

sprzęgło 5314 Biegi wchodzą raczej lekko (pojecie wzgledne) a sprzegło zabiera wysoko

#10 Share Karol_elektryk

Karol_elektryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 21 maj 2006 - 21:00

sprzęgło 5314 Chciałbym się jeszcze dowiedzieć jak wiekowy jest ten ciągnik, ile ma przebiegu i czy było coś robione przy sprzęgle. Jak na razie wygląda mi to na "wgniatanie się" tarczy ciernej w tarczę dociskową. Taka sytuacja występuje, gdy elementy te są nowe. Po prostu nowe tarcze dociskowe są mocno chropowate i gdy pedał sprzęgła jest puszczony, owe chropowatości wrzynają się w tarczę cierną. Dlatego po naciśnięciu sprzęgła trzeba rozłączyć tarcze przez zastosowanie siły w postaci oporu, jaki dają zęby kół zębatych skrzyni biegów(zgrzyt).
Za to przy zmianie biegów owych "zgrzytów" nie ma, bo tarcze zdążą się rozłączyć, zanim wybijesz na luz. Wówczas zmieniający obroty silnik i rozpędzony ciągnik dają siłę na rozłączenie tarcz.

#11 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2541 postów

Napisany 21 maj 2006 - 21:49

sprzęgło 5314 Maszyna ma 4 lata i ledwo 1500mtg no i jak sie pewno domyślasz nic tam ni było robione

#12 Share Karol_elektryk

Karol_elektryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 25 maj 2006 - 14:03

sprzęgło 5314 A więc maszyna jest dotarta i wszystko powinno hulać bez problemu. Niestety nie wiem jaka może być inna przyczyna i nic innego ci nie doradzę. Gdyby sprzęgło było dwustopniowe, radziłbym zwiększenie odstępu między włączaniem poszczególnych stopni sprzęgła. Ale masz jednostopniowe i kicha. :(

#13 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 25 maj 2006 - 20:51

sprzęgło 5314 ten typ tak ma ,niestety nic nie da sie zrobic

#14 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika :)

Napisany 24 lipiec 2007 - 12:29

sprzęgło 5314 Nie wciskaj sprzęgła do oporu. Zostaw tak okolo 1cm od dołu i spróbuj wrzucic bieg. Czasem jak sie za daleko wcisnie to tez moze zazgrzytać
http://www.youtube.c...er/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1271 postów

Napisany 08 maj 2016 - 19:16

sprzęgło 5314

Mam pytanie odnośnie wymiany uszczelniaczy na wałkach sprzęgłowych. Jeśli ktoś rozbierał, to niech Mi podpowie, czy po wyjęciu czopa (na 4 śruby) żadne łożysko igiełkowe Mi nie wyleci? Nie mam pojęcia jak to tam jest uszczelnione i nie wiem, czy po wyjęciu ww. czopa będę mieć dostęp do uszczelnień i jak one wyglądają.