Skocz do zawartości

Zdjęcie

Italmix - opinie

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bartosz

bartosz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 czerwiec 2008 - 08:43

Italmix - opinie Witam planuję zakup wozu paszowego, rozważam zakup Italmixa ze względu na niską cenę. Jedni chwalą inni mówią, że nie warto. Jaka jest prawda na temat tych maszyn. Proszę o wypowiedzi osoby, które mają takie maszyny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Italmix - opinie Dzisiaj, 21:38
  •  

#2 Share godles5

godles5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 12 czerwiec 2008 - 21:07

Italmix - opinie Mam wóz Italmixu od prawie dwóch lat i jest ok ... teraz muszę zmienić tylko noże ... mieszam dziennie ok.2 ton paszy ... ja polecam :)

#3 Share bartosz

bartosz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 13 czerwiec 2008 - 09:17

Italmix - opinie

Mam wóz Italmixu od prawie dwóch lat i jest ok ... teraz muszę zmienić tylko noże ... mieszam dziennie ok.2 ton paszy ... ja polecam :)

Dzięki 2 lata i po nożach to troche szybko się skończyły

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 13 czerwiec 2008 - 12:37

Italmix - opinie @godles5 jaka masz pojemność paszowozu???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#5 Share bartosz

bartosz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 13 czerwiec 2008 - 13:07

Italmix - opinie

Mam wóz Italmixu od prawie dwóch lat i jest ok ... teraz muszę zmienić tylko noże ... mieszam dziennie ok.2 ton paszy ... ja polecam :)

Jak tam z czasem mieszania ! i jką pojemność ma wóz?

#6 Share godles5

godles5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 13 czerwiec 2008 - 19:35

Italmix - opinie Mam 7m3 tylko,że powiększony ,bo zamiast pierścienia ograniczającego ma stożek.Mieszam ok.20 min (bele jeszcze nie rozdrobnione w prasie-w tym miesiącu będzie prasa z nożami :) ).Niestety robi się już za mały.Bez problemu wchodzi 1 bela +trzy krokodyle kukurydzy+300 kg młóta lub 2 bele + 2 krokodyle kuku(czasami troche wypada- wada ,że brak pierścienia).Myślę o podwyższeniu wysokości ściany o ok.30 cm(wreszcie wejdzie o takiej wysokości do nowej obory) i wtedy będzie już poj.ok.10 m3(fabrycznie podwyższony o 20 cm ma poj.9 m3.Co do noży -kolega ma wóz z sano i noże poszły po 1,5 roku mieszania (50szt. krów-ja 40 krów) wyrabiają się zwłaszcza te na dole

#7 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 13 czerwiec 2008 - 19:52

Italmix - opinie @godles5 z jakim ciągnikiem współpracuje???

@bartosz pisałeś, że są tanie. ile kosztuje taki o pojemności 7m3 i jak wygląda u konkurencji???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#8 Share godles5

godles5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 13 czerwiec 2008 - 19:58

Italmix - opinie wcześniej chodził z c-360(średnio było ,bo nie brałem dodatkowej przekładni- kończyłem już rozbudowę obory i większy traktor mieścił się ) , a teraz z 902

#9 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 13 czerwiec 2008 - 20:03

Italmix - opinie średnio przy cięciu beli czy ogólnie średnio???a gdyby sianokiszonka była po przyczepie samozbierającej i wybieraku C-360 dałaby radę???jaka prasę kpiłeś?? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share godles5

godles5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 14 czerwiec 2008 - 07:13

Italmix - opinie Moim zdaniem ciągnik ok.60 km spokojnie poradzi sobie z tym wozem.Najwięcej mocy potrzebuje przy cięciu beli z pierwszego pokosu ,kiedy trawa jest największa i do tego bardziej przesuszona .Potem moc jest jeszcze potrzebna w momencie ,kiedy dojedziesz do obory i jest potrzeba ruszyć ten wóz -ale na to był sposób-wom od skrzyni biegów np 2,3 i powoli otwiera właz i jak wszystko się ruszy, to potem łatwiej go ruszyć normalnie(czasami jak było ciężko ciąć np.2 bele to wom od skrzyni na 3 i spoko -tylko wolniej :)
Mój c360 to baaardzo już wiekowy sprzęt i raczej sporo już zgubił kucy ,więc każdy inny ciągnik może lepiej radzić z tym wozem :)
Najlepszym wyjściem jest sianokiszonka już pocięta ,bo kiedy wrzucam belę jesienną kiedy trawa jest mała ,po chwili wszystko rozpada się i można walić do środka kukurydzę.Po przyczepie (jak ma jeszcze noże) jeszcze będzie mu lżej ,bo nie idzie tak duża masa jak w przypadku beli.
Co do prasy-jeszcze nie kupiłem,a zadatkowałem i czekam na odbiór-new holland br6090 z nożami

#11 Share mlodyrolnik7

mlodyrolnik7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:WETA<br />BYDłO<br />

Napisany 16 czerwiec 2008 - 22:05

Italmix - opinie Witam!!

Na co ta prasa jest.
My bierzemy NHbr7060 może słyszałeś o niej!!
Bierzesz ją może z Primatora???
Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

#12 Share bartosz

bartosz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 18 czerwiec 2008 - 07:13

Italmix - opinie Nikt więcej na temat wozów się nie wypowie podobno tyle ich sprzedali a tu jedna osoba ?

#13 Share godles5

godles5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 18 czerwiec 2008 - 19:57

Italmix - opinie

Witam!!

Na co ta prasa jest.
My bierzemy NHbr7060 może słyszałeś o niej!!
Bierzesz ją może z Primatora???

Oczywiście głównie do sianokiszonki ok.2000 + kilka setek bel słomy.Brałem pod uwagę prasę zmiennokomorową NH ,ale ta cena ...
Prasa,ciągnik i reszta z Primatora :)

#14 Share JohnDeere6330Premium

JohnDeere6330Premium

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 18:08

Italmix - opinie Jaki wóz lepszy italmix triplex czy twister ?

#15 Share luki0489

luki0489

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 05 maj 2010 - 20:54

Italmix - opinie triplex jest idealny do mniejszych obór i lżejszy na ciągnik, szybciej miesza i ogójnie za kilka dni powiem jak w praktyce działa:P

#16 Share fendt12

fendt12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 16:49

Italmix - opinie No cóż ja mam Twistera i nie narzekam jego pojemność to 8m3 noże w porządku i codziennie przywożę nim 3000-3500kg paszy. W zależności od pory roku i ilości krówek na stanie. Dla mnie te wozy są ok.

#17 Share miodek69

miodek69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 27 luty 2011 - 13:02

Italmix - opinie :huh: Mam Italmix i uważam, że to wylęgarnia kłopotów, już spawałem podłogi i wymieniałem przekładnie nie polecam nikomu!!!!!! :( Te rwące się fartuchy, bez wzmocnionego włókna to szczyt techniki, nie wspomnę o błędach wagowych. Postępowanie reklamacyjne ciągnie się długo. ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share Mag

Mag

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 09:06

Italmix - opinie A ile taki Italmix kosztuje, bez taśmy 8-10 m3. Może ktoś się orientuje.

Dodaj odpowiedź