Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cross Compliance

136 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 19 grudzień 2010 - 09:35

Cross Compliance Chodzi o izolatkę dla bydła, która jest wymagana

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cross Compliance Dzisiaj, 17:32
  •  

#102 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 14:11

Cross Compliance szafa nie może stać w budynku mieszkalnym - a często ludzie mają w piwnicy, w grę nie wchodzi również budynek inwentarski, chyba że jest w budynku inwentarskim osobne pomieszczenie z osobnym wejściem (najlepiej z zewnątrz budynku) np ze szczytu. Pomieszczenie (ta szafa) to nie powinno także zimą przemarzać.

#103 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 19 grudzień 2010 - 18:56

Cross Compliance Właśnie żeby nie przemarzło, to musi chyba być specjalnie ocieplona, nie rozumiem dlaczego nie w piwnicy, co w tym takiego złego, jak jest pod kluczem ;)

#104 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 19:56

Cross Compliance Dlatego pewnie kolego nie w domu bo są to środki niebezpieczne. Chyba że piwnica ma wydzielone pomieszczenie z oddzielnym wejściem z zewnątrz to może i by było można.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#105 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 19 październik 2012 - 13:53

Cross Compliance Zabawa w archeologa
Pare pytan:
1 budynek po starej zlewni, podzielony na dwie czesci oddzielone murem. W mniejezej czesci znajduje sie zbiornik na mleko. We wiekszej jest magazyn ze zbozem. Przeszloby, zeby te wieksza czesc podzielic sciankami dzialowymi i zrobic magazyn na nawozy, opyski, rope, oleje? Lub tylko nawozy, rope, oleje? Pytam, bo pasowaloby mi to miejsce, bo raz ze jest przy samym asfalcie, jest rampa, dobry podjazd, sam budynek jest w niezlym stanie. Sciana oddzielajaca mniejsza i wieksza czeasc budynku jest murowana i jest "od nowosci"-nie byla dostawiana. Zboze oczywiscie by stamtad zniknelo.
2 Szafka na opryski moze sie znajdowac w dowolnym miejscu?(np w piwnicy w domu?)
3 jak jest ze zbiornikiem na rope, jakie musi spelniac warunki, musi byc pompka?
4 co ze starymi bankami plastykowymi?
5 miejsce, w ktorym stoi srutownik- mam do polozenia strop i tynkowanie scian, ale to bede musial zrobic dopiero latem, bo mam dach do powazniejszych poprawek. Wystarczy, ze sruta bedzie w workach na paletach? Na cemencie nie moga stac worki? Rozumiem, ze zadnego zboza nie moze byc, ale czy zesrutowane zboze moze byc w tym samym pomieszczeniu co srutownik, czy musi byc jakos oddzielone?

Edytowany przez daron64, 19 październik 2012 - 13:53.

#106 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 19 październik 2012 - 15:59

Cross Compliance Ja miałam kontrole z pasz w ubiegłym roku, jesli chodzi o zboze to mam zboze w pomieszczeniu ze srutownikiem i worki na palecie i nie było problemu . Musi to byc jednak pomieszczenie gdzie mnie maja dostepu inne zwierzeta np. kot. Jesli chodzi o pomieszczenie tylko ze srutownikiem , to też musi to być pomieszczenie bez dostepu zwierząt . Co do baniek , to na pewno nie tam gdzie zboże ..zbiornik na rope -tak jak ma dystrybutor. Szafka na opryski w dowolnym miejscu na betonowym podłożu no i nie tam gdzie zboze, pasza itd..

#107 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 19 październik 2012 - 23:07

Cross Compliance Troszke zakrecilas z ta pasza, albo ja juz nie ogarniam o tej porze..mam jedno pomieszczenie, w ktorym teraz jest srutownik, stoi zboze(przynoszone tylko do zesrutowania z innego pomieszczenia w workach). Po zesrutowaniu zboze jest w tym samym pomieszczeniu. Czyli w jednym miejscu mam srutownik, zboze(ale tylko te na biezacy przerob) i zesrutowane zboze. Moze tak byc, czy cos powinno byc wydzielone? Dostepu zwierzat nie ma, na palecie narazie stoja tylko wszelkiego rodzaju pasze i dodatki kupne. Rozumiem, ze zboze w workach do zesrutowania i w workach po zesrutowaniu powinno tez stac na palecie?
Czy na paliwo, oleje i zuzyte banki moze byc jedno pomieszczenie(przedzielone)? I czy mozna by je bylo zlokalizowac w takim miejscu-drewniana dobodowka do garazu, tzn jest dostawiona powiedzmy, ze wiata i w niej w kacie dostawic scianki i tam to ulokowac?

#108 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 20 październik 2012 - 08:32

Cross Compliance U mnie w jednym pomieszczeniu jest zboże i śrutownik i nie było zadnych problemów. Zboże mam luzem na podłodze , bo nie wyobrażam sobie workować takiej ilości;)..Bańki , oleje itp.. musi być osobne pomieszczenie., może być dobódówka do garażu itd... co do dodatków paszowych to zależy czy wolno ci je stosować , bo sa dwa rodzaje zgłoszenia -1 to podmiot który wytwarza pasze tylko ze swojego zboża bez dodatków paszowych a drugi to podmiot który może stosować dodatki paszowe.
Oczwiscie musi być jeszcze ewidencja nabywanych pasz od innych podmiotów , ewidencja tych wytworzonych w gospodarstwie ( czyli ilość zebranego zboża , rodzaj itp..)

#109 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 01 luty 2013 - 12:59

Cross Compliance No to małe gospodarstwa są ud*pione, a już najgorzej mają ci wytypowani do kontroli, bo przy poprzednich niezgodnościach będzie wykrywać się nowe.Pani z weterynarii pierdo(^*ła ochraniacze na obuwie na podwórko i odjechała.

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

#110 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 01 luty 2013 - 21:07

Cross Compliance Ale kto sprawdzi czy macie te zbiorniki na ropę i oleje? Jeśli powiecie że kupujecie tylko na bieżące potrzeby to przecież nikt nie ma prawa wam szukać po budynkach a nawet jeśli sobie zażyczy to proszę bardzo - z tym że ten i ten budynek to użytkuje np. szwagier i ja nie mam do niego kluczy Tyle w tym temacie PS - przy kontroli z weterynarii jaką miałem 2 lata pod rząd pani pyta o to czy mamy jakieś lekarstwa w domu i sama kiwa do nas głową że mamy odpowiedzieć NIE i tak też wpisuje w papiery Oczywiście jak się trafi na jakieś mendy to choćby wszystko było tip top to i tak się przyczepią do czegoś Taka jest prawda Do tego kontrolująca nas pani sama przyznała ze prawdopodobnie wytypowali nas drugi raz do kontroli bo za pierwszym razem wszystko było w porządku i im tam wcale nie zależy aby wyłapać jakieś nieprawidłowości tylko aby wszystko było OK

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 01 luty 2013 - 21:33

Cross Compliance Jeśli masz regularne faktury na małe ilości to OK. U mnie podczas kontroli idealnie nie było, ale mam świadomość jak jest wokoło - 20% na pewno ma lepiej, ale reszta...Kontrole wyższego szczebla raczej wyjdą bardziej pozytywnie, jednak na dole weterynaria się pastwi aby się wykazać i pokazać kto tu jest panem (oczywiście nie wszędzie). Polak polaka ud*pi, francuz wie że i jakimś stopniu jest od tego chłopa zależny a tu mniej gospodarstw - mniej roboty

#112 Share slawek1234

slawek1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów
  • Zainteresowania:sport...

Napisany 04 luty 2013 - 18:36

Cross Compliance jutro kontrola z weterynarii zobaczymy jak będzie

#113 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 04 luty 2013 - 19:32

Cross Compliance Pisz jak poszło, powodzenia!

#114 Share slawek1234

slawek1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 05 luty 2013 - 18:26

Cross Compliance a więc kontrola od 9 do 12. Sprawdzane było między innymi: Chlewnia, Paszarnia, Szafka na opryski+ewidencja zabiegów, itp. Około 30 min.obchodu a reszta sprawdzanie dokumentacji. Ogólnie nie było źle

#115 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 06 luty 2013 - 13:40

Cross Compliance najgorzej z dostosowaniem mają średnie gosp. W małych i tak przeważnie mają inne źródło dochodu wiec w razie czego tragedii nie ma, a duże mają więcej środków na modernizację

#116 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 06 luty 2013 - 22:45

Cross Compliance Sławek1234 mógłbyć dokładniej opisać kontrole co było sprawdzane? powierzchnia okien, oswietlenie, natezenie gazów, wentylacja, alarm, izolatka, itp podobnie z dokumentami jakie chcieli? Jakies ewidencje pasz prowadzisz z zakupu, z własnego zbioru?

#117 Share slawek1234

slawek1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 07 luty 2013 - 15:28

Cross Compliance Poznaniak pójdę trochę na łatwiznę i powiem tobie abyś poszedł na temat PROTOKÓŁ Z KONTROLI U ROLNIKA - KTO MA I MOŻE SIĘ PODZIELIĆ tam po trochu opisałem co było sprawdzane z dokumentacji. A co do obejścia to; Chlewnia:apteczka,środki dezynfekcji+mata,oświetlenie,okna,metraż kojców (liczone były tuczniki) izolatka,wentylacja, itd Paszarnia:siatka w oknie,szczelne zamknięcie,worki na paletach,stanowiska ze śrutą podpisane gdzie i co. Szafka na środki ochrony roślin I PRZEDE WSZYSTKIM TABLICZKI NA DRZWIACH

#118 Share pawelwlosty

pawelwlosty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 08 luty 2013 - 13:05

Cross Compliance To nie trzeba mieć magazynu na środki ochrony roślin wystarczy tylko szafka na kluczyk ? Czy może ona stać w stodole tam gdzie stoją maszyny?
Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

#119 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 08 luty 2013 - 22:12

Cross Compliance Wystarczy szafka ale musi stać w pomieszczeniu w którym zimą masz zawsze tęperature na plusie .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 08 luty 2013 - 22:21

Cross Compliance Tabliczki na drzwiach od nadworu co gdzie? Czyżby darmowa reklama złodziejom..