Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cross Compliance

136 odpowiedzi na ten temat

#21 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 16:59

Cross Compliance

Ja chciałbym zapytac jakie pomieszczenia musze przygotawać pod środki ochrony roslin i nawozy zeby spełniały normy?
Czy miejsce przechowywania zboza tez musi być odpowiednie, gdzie przechowywac olej napedowy?
Bo broszurka niby jest ale według mnie nie ma w niej nic dokładnie opisane.

Prawie wszędzie trzeba będzie wywiesić tablice NIEUPOWAŻNIONYM WSTĘP WZBRONIONY
na środki ochrony roślin musi być specjalne pomieszczenie, szczegółowo opisane jest w jakiejś ustawie, także w jednym z ostatnich numerów topagra. zamiast pomieszczenia może być szafa i to rozwiązanie polecam, ponieważ pomieszczenie sporo będzie kosztować a do szafy konieczny jest jeden warunek - szczelna, znakomicie wymagania te spełnia stara lodówka lub zamrażarka. dodatkowe wymagania to oznaczenie oraz zamknięcie na kłódkę. najtrudniej będzie zmienić mentalność aby ŚOR nie leżały pod drzwiami czy pod tą szafą bo się nie chciało otworzyć kłódki.
przy magazynach pasz i zbóż oprócz podstawowych takich jak zadaszenie zabezpieczenie przed podsiąkaniem, będą musiały być "stacje trutek" a wszystko co jest workowane obowiązkowo leżeć na paletach
olej napędowy miejsce oznaczone zadaszone (chodzi głównie o promienie słoneczne) spód zabezpieczony przed przesiąkaniem duże zbiorniki atestowane, może być także w karnistrach czy baniakach, dodatkowy obowiązek to urządzenie do napełniania więc jakaś pompka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cross Compliance Dzisiaj, 23:00
  •  

#22 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 17:03

Cross Compliance jesli chodzi o paszarnie to ja juz ze 4-5 lat temu w stodole zabudowalem z gory i po bokach plytami miejsce gdzie robi i przechowuje śrut, no i on jest na paletach w workach...takze jeden problem z głowy ;)

#23 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 22 grudzień 2008 - 17:12

Cross Compliance Środki ochrony roślin możesz przechowywać w oznaczonej szafce, chyba, że masz dużo, to w specjalnym magazynie. Puste opakowania też musisz tam trzymać, dopóki nie oddasz ich do sklepu. Nawozy muszą być zabezpieczone przed przedostaniem się do gruntu. Olej napędowy składujemy w szczelnych zbiornikach, umieszczonych na nieprzepuszczalnym podłożu, w miejscu zadaszonym oznakowanych napisem" Olej napędowy".
Zużyte oleje też musząl być przechowywane w jakimś magazynie z nieprzepuszcząlnym podłożem, powinny być oznakowane napisem"Olej odpadowy".

#24 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 22 grudzień 2008 - 22:28

Cross Compliance wspaniała wiadomość dla potencjalnego złodzieja - wszystko oznakowane...
all rights reserved

#25 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 22:40

Cross Compliance Tylko spójrzcie jak my Polacy zmieniamy mentalność-jeszcze parę lat temu każdy zapytałby-a na jaką cholerę to wszystko-a teraz pytania są typu :
-kiedy
-jaka kara ewentualnie mi grozi etc.
Tak,tak oczywiście wiem (bo zaraz ktoś wyskoczy z tekstem że aby przeżyć trzeba się dostosować i płynąć z prądem)-ale zawsze w takich chwilach przypomina mi się stary kawał o bacy kończący się taką sentencją :"wy tu mówicie że trzeba iść z prądem ale z prądem to byle gówno spłynie a pod prąd ino ślachetna ryba ".
Czy naprawdę nikt nie zauważa że musimy w parę lat wprowadzić to na co Zachód miał całe dziesięciolecia-o dysproporcji w dopłatach nawet nie wspomnę-i to oczywiście wszystko w ramach bezpieczeństwa żywności-a może któś zada sobie trudu i zbada ile to chorób przewędrowało z Zachodu na Wschód i vice versa-obstawiałbym jednak Zachód w tym rankingu.

#26 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 22:46

Cross Compliance Nie można się podjąc tego trudu, ponieważ Zachód Ci na to nie pozwoli - inaczej musiałaby zakończyć swój żywot ta wspaniała Eurokomuna.
all rights reserved

#27 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 21:41

Cross Compliance Jaro mamy przesunięty termin dostosowania do wymogów w stosunku do państw starej UE. Oczywiście, oni mieli dłuższy czas na dostosowanie niż my, no ale "no cóż, no cóż" nie mamy innego wyjścia. Dysproporcja w dopłatach- zgadzam sie , ale to wina naszego rządu. Jeśli chodzi o same wymogi, to ja jestem za, ale rolnicy z Unii powinni mieć z tego tytułu korzyści większe niż dopłaty. Weźmy np. taką Brazylie, tam niema żadnych wymogów, mogą stosować tanie środki ochrony roślin, o jakich my Unijni Rolnicy dawno już zapomnieliśmy. I jak w takich warunkach nasza żywność ma konkurować z ich żywnością? Chociaż Nasza kiełbasa prześcigła Ich kiełbasę, to jednak ich jest tańsza. Cross compliance jest furtką, aby po 2013 r pozostawić dopłaty, ponieważ WTO naciska. Teraz, gdy cła są coraz rzadziej stosowane coraz częściej różne kraje jako szlaban na granicy stosują wymagania fito-sanitarne. (np. choroba Aujeszkiego) Spełnianie tych wszystkich wymogów pomoże krajom UE eksportować żywność, a mamy jej za dużo

#28 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2081 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 21:53

Cross Compliance co do innych-spoza UE ,sczególnie USA to tam niczego nie przestrzegają (wolna amerykanka) chemi ile się da (nie tylko antybiotyki ale i hormony) a potem dziwne że oni tacy wielcy (w pasie) .Środowiska nie szczędzą widziałem filmiki gnójówkę to w dole w ziemi magazynują . To z tymi wymogami to nie przesada .

Tylko że niektóre są durne np,kiedyś jaskółki nie mogły być w oborze ,jednak znieśli. Teraz koty nie mogą pilnować zboża

#29 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 22:20

Cross Compliance To takie błędne koło - im więcej wymogów musisz spełniać, tym więcej ponosisz kosztów a wyniki są nie zawsze znaczące. Myślę, że najpierw powinni (KE) zastanowić się nad przetwórstwem żywności, bo tam się dzieją rzeczy, o których nam się w życiu nie śniło.
all rights reserved

#30 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 12:37

Cross Compliance Do przechowywania ziarna trzeba bedzie miec Silos zbozowy czy wystarczy stary poczciwy strych?
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 13 styczeń 2009 - 07:34

Cross Compliance jak to jest z tym oznakowaniem zwierząt, w top agrar pisali ze wszystkie zwierzęta co do jednego muszą być zgłoszone, a ja od lat hoduje jednego kabana na własny użytek :) nigdy nie rejestrowałem świniaka bo podobno jednego można nie rejestrować czy w tej kwestii coś się przypadkiem nie zmieniło?

#32 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 13 styczeń 2009 - 08:58

Cross Compliance Ale mi się zdaje, że Polska to i tak już ma dużo wymogów, a wieprzowina i tak nie zchodzi, a tu unia pozwala z Brazyli importować, a tam wogóle nie ma warunków do trzymania zwierząt, Unia zamiast wspomagać swój rynek to tylko utrudnia, a Brazylia, chiny na tym zyskują.

#33 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 13 styczeń 2009 - 11:50

Cross Compliance Kuki19 jako posiadacz jednej świni jesteś zwolniony z jej rejestracji i prowadzenia księgi stada. Faktycznie, w Top agrar to pominęli.

#34 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 13 styczeń 2009 - 18:05

Cross Compliance A czy będą wymagane płyty obornikowe? (ja nie otrzymuje dopłaty ONW i obecnie nie mam obowiązku posiadania płyty obornikowej)
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#35 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 13 styczeń 2009 - 21:11

Cross Compliance Wtym poście pisze co i jak. Gołańcz leży nie jest zakwalifikowana do OSN więc masz spokój.

#36 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 13 styczeń 2009 - 21:21

Cross Compliance Wielkopolanin, ty pracujesz gdzieś w agencji, bo widze że obcykane masz wszystkie paragrafiki i wogóle cały program ONW i OSN. No i za to Cię podziewiam :)

#37 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 13 styczeń 2009 - 21:33

Cross Compliance Nie, nie pracuje w agencji :) A co do obcykania, to dopiero się tego wszystkiego uczę w związku z moją, że tak powiem planowaną drogą zawodową. :)

#38 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 20:41

Cross Compliance Witam czy jeśli ja hoduje 5 świń to będę musiał je zarejestrować???
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#39 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 20:43

Cross Compliance Bez rejestracji tylko jedna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 16 styczeń 2009 - 09:29

Cross Compliance

Wtym poście pisze co i jak. Gołańcz leży nie jest zakwalifikowana do OSN więc masz spokój.

Wielkopolanin mam pytanie a wiesz jakie gminy w wielkopolsce są zakwalifikowane do OSN??