Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Ktoś z Was zna ustawienia kombajnu New Holland serii Tc do omlotu facelii? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Facelia w tym roku również słabo plonuje, więc nie ma sensu poniżej 10zl/kg sprzedawać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Jakie macie procentowe kiełkowanie? Kupiłem na poplon i 3ha nie powschodziła, wyglądała normalnie, brakło mi i dosiałem z innego źródła (ta po reglone miała być) i jest już ładna. Czy winny jest glifosat, czy dwuletnia wschodzi tak jak w pierwszym roku?? Moja winna, że zaraz próby nie zrobiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsbil    29
11 godzin temu, Nowy81 napisał:

Jakie macie procentowe kiełkowanie? Kupiłem na poplon i 3ha nie powschodziła, wyglądała normalnie, brakło mi i dosiałem z innego źródła (ta po reglone miała być) i jest już ładna. Czy winny jest glifosat, czy dwuletnia wschodzi tak jak w pierwszym roku?? Moja winna, że zaraz próby nie zrobiłem.

Nie stosuje się roundupu w facelii.
Dwu letnia wschodzi bardzo dobrze.

W tym roku plon przeciętny 430kg z ha.

 

  • Thanks 1

Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kiedyś na tym forum mówili, że facelii dobrze robi jak przeleży i "dojrzeje" więc dwuletnia ma mieć podobno lepsze kiełkowanie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

Witam. Kolejne pytanie z cyklu siła kiełkowania facelii:). Zasiałem 4 ha na poplon. Dawka ok. 10 kg/ha. Ziemie ciężkie, dodatkowo około tydzień po siewie, który był 7 sierpnia, przyszła u nas ulewa ok. 40 mm i trochę zabetonowało, jak to bywa na glinach. 18 dni po siewie stan jak na zdjęciu. Myślicie, że coś z tego będzie? Sieje drugi rok na poplon, w zeszłym roku, mimo również suchego roku, poszła pięknie. Wiem, że facelka pochodzi z pustyń, więc głupia nie jest i startuje bardzo powoli, ale jednak żeby aż tak? Dodam, że kupowałem materiał siewny ze zbioru zeszłorocznego.

Facelia. Mikoda. 18 dni po siewie..jpg Edytowano przez karban

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Z  tego  co zauważyłem   w tym   roku słabo   poplony   rosną.....niby powchodziły ale przy ziemi  siedzi-    u mnie ,, gryka-seradela-facelia''  tylko gryka  rośnie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
14 godzin temu, karban napisał:

Witam. Kolejne pytanie z cyklu siła kiełkowania facelii:). Zasiałem 4 ha na poplon. Dawka ok. 10 kg/ha. Ziemie ciężkie, dodatkowo około tydzień po siewie, który był 7 sierpnia, przyszła u nas ulewa ok. 40 mm i trochę zabetonowało, jak to bywa na glinach. 18 dni po siewie stan jak na zdjęciu. Myślicie, że coś z tego będzie? Sieje drugi rok na poplon, w zeszłym roku, mimo również suchego roku, poszła pięknie. Wiem, że facelka pochodzi z pustyń, więc głupia nie jest i startuje bardzo powoli, ale jednak żeby aż tak? Dodam, że kupowałem materiał siewny ze zbioru zeszłorocznego.

697 kB · 0 pobrań

697 kB · 0 pobrań

697 kB · 0 pobrań

normalna facelia, co ty chcesz. za jakis czas dostanie kopa i w oczach bedzie rosła. ten typ tak ma


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

Jakie stosujecie nawożenie przy facelii w poplonie? 100 kg saletrzaku to nie przesada? Szczególnie, ze sa miejsca, gdzie żółtnica czy nawet oset sie pokazuje. Myślicie, że je zarośnie jak dostanie nawozu czy lepiej jednak nie zasilać ani rośliny ani chwastu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Mam pytanie o facelie na ziarno. Jak kosicie kombajnem to normalnie ustawiacie kombajn jak np. na rzepak? I czy doschnie na pniu czy trzeba desykowac albo dosuszac po mluceniu bo zastanawiam siw czy nie zasiac na wiosne jakis maly kawalek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Można wialnie przysłonić bo wtedy mniejsze straty ,ai tak trzeba potem czyścić. Ja dosuszalem na klepisku sypiąc cienko i przeganiając. Trzeba uchwycić dobrze termin zbioru, deszcz może jej sporo obsypać,tak było w moim przypadku,ale i tak plon był zadowalający. Ważne żeby nie siać gesto. Mi wyszło 12-15kg i to był duży błąd bo częściowo poległa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

Ja na swoich dobrych glebach sieje 8 kg i jest w sam raz. 3 klasa do tej pory siałem tylko ze względu na posiadaną duża pasiekę. Teraz chciałbym zakontraktować. Zkontaktowałem się z firmą AgroNas zobaczymy co z tego wyjdzie cena u nich skupowa niby 10 zł kg. Miał ktoś doświadczenie z tą firmą lub inną kontraktującą facelie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Daros napisał:

Ja na swoich dobrych glebach sieje 8 kg i jest w sam raz. 3 klasa do tej pory siałem tylko ze względu na posiadaną duża pasiekę. Teraz chciałbym zakontraktować. Zkontaktowałem się z firmą AgroNas zobaczymy co z tego wyjdzie cena u nich skupowa niby 10 zł kg. Miał ktoś doświadczenie z tą firmą lub inną kontraktującą facelie? 

Co do Agronasu, to jeżeli będzie zapotrzebowanie to odbiorą.Gdy towaru będą mieli dużo, to życzę Ci powodzenia.... będzie potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2460
2 godziny temu, red83 napisał:

Co do Agronasu, to jeżeli będzie zapotrzebowanie to odbiorą.Gdy towaru będą mieli dużo, to życzę Ci powodzenia.... będzie potrzebne

No ,ale chyba jak zakontraktuje to odbiorą , chyba że w kontrakcie będą jakieś kruczki prawne na które się powołają (dobrze żeby była cena ustalona np. minimalna )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O to właśnie chodzi. Wszystko zależy od tego co pisze w umowie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

Witam, będę siał kawałek facelii na nasiona na wiosnę. Czy polecacie kwalifikat z jakiejś konkretnej firmy czy można brać jak leci od kogo popadnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8
Dnia 7.11.2019 o 20:50, mysza103 napisał:

No ,ale chyba jak zakontraktuje to odbiorą , chyba że w kontrakcie będą jakieś kruczki prawne na które się powołają (dobrze żeby była cena ustalona np. minimalna )

Odebrać, to odbiorą, ale facelii ani kasy długo nie zobaczysz, chyba że będziesz co chwilę wydzwaniał to łaskawie po 6 m-c wypłaca. Tak jak ktoś wyżej napisał, jeśli mają dużo towaru to nie szanują klienta a przy kontraktacji to tacy mili że szkoda gadać. Dodam jeszcze że jak podpisujesz kontrakt to musisz od nich kupić "kwalifikat" który jest wart 35zl/kg i niczym się nie różni od tej facelia z własnego siewu. I nie licz że dostaniesz nawet w normalnym roku 10zl/kg bo i tak obetną na parametrach pewnie ok 1zl/kg. Więc życzę Ci powodzenia z tą firmą.

Edytowano przez tomi1349

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Planuje zasiać facelie na nasiona i mam pytania do Was:

1. Jakie planujecie odchwaszczanie na ten rok?

2. Jaką odmianę na kontrakt polecacie?

3. Jak liczycie się z pszczelarzami? Zwyżka plonu podobno jest ale i miodu 300 kg/ha. Tak żeby wilk syty i owca cała....

 

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Odmianę proponują przy kontraktacji i zazwyczaj mają w ofercie tylko jedną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To już zależy, moim zdaniem parę słoików miodu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack2006    1

Panowie co myślicie o odchwaszczaniu facelii środkiem BANDUR 600sc aklonifen. Stosował ktoś? W jakiej dawce? Z powodu braku linuronu szukam alternatywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krencus90
      Witam Forumowiczów,
       
      Piszę z prośbą o doradzenie w kwestii uprawy facelii, a mianowicie, chciałbym na glebie po ugorze posiać facelię na nasiona. Z racji tego, że jeszcze nigdy (w tamtym roku ale w poplonie) nie siałem tej roślinki na nasiona, więc potrzebuje troche pomocy w tej uprawie. 
      Na powierzchni ok. 10 ha chciałbym posiać ta facelie, jak już pisałem na tej ziemii był ugór, klasa tej ziemi- V.
      I teraz pytania, jakie opryski proponujecie na ta uprawe i kiedy je wykonać oraz jak z nawożeniem pod ta roślinke?
      Za każdą pomocną odpowiedź serdecznie dziękuje
    • Przez kosma
      Witam.
       
      Bardzo chętnie nawiążę współpracę z rolnikami, plantatorami czy leśnikami.
      Szukam miejsc i roślin dla swoich pszczół.
      Rośliny letnie typu:GRYKA, FACELIA,AKACJA, LIPA.
      Mogę postawić ok. 100 szt uli.
      Oferuję za to pyszny miód oraz inne produkty pszczele z mojej pasieki.
      Szukam miejsc w województwach:POMORSKIM, KUJAWSKO-POMORSKIM LUB WARMIŃSKO-MAZURSKIM.
       
      Zapraszam i proszę o kontakt wszystkich chętnych i doceniających działalność pszczół.
      Mój tel. 698 537 643 lub mail: swan.malb@wp.pl

    • Przez DawidSakowski
      Mam na sprzedanie 70kg facelii błękitnej na kilogramy odmiany Stala. 
      Zbiór 2016,nie pryskana na dojrzewanie,wschody ok.95%
      Możliwość wysyłki za pobraniem jak i odbioru osobistego
      Dla zainteresowanych więcej w ogłoszeniu.
      https://www.olx.pl/oferta/facelia-blekitna-stala-na-kilogramy-CID757-IDjJtRt.html
    • Przez Dubne
      Kupie nasiona faceli - do 120 km od Krakowa. Wiadomość na meila:  tomasz68@op.pl
    • Przez niuniofon1
      Wywioze pszczoły na różne uprawy miarodajne rzepak, facelia, gryka,itp.Szukam także miejsca pod pasiekę ugór,łąka, sad,las,ogród, itp. Nawiąże współpracę z rolnikami.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj