Polecane posty

Quercus78    5

Szymi40, ja też uprawiam facelię już kilka lat i zauważyłem, że jak się wsieje w marcu na nasiona to problemu nie ma , a jak na poplon to zgryziona w 100 procentach. Zwierzyny u mnie w bród. Może dlatego że na wiosnę jest większa baza żerowa?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Witam , czy ktos sie juz orientuje po ile bedzie w tym roku kontraktowana facelia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawiążę współpracę z rolnikami w celu zapylania upraw facelii w celu zwiększenia plonów (min 8-10ha) w okolicach Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza, Kępna, Piotrkowa Trybunalskiego, Zduńskiej Woli.

Pozdrawiam serdecznie

Edytowano przez SlodkiChlopak
zmiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Witam. Można jeszcze siać facelię na nasiona czy już jest za późno dla Wielkopolski?

Edytowano przez Eryko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

We wszystkich artykułach o Facelii w necie piszą termin siewu 1-3 dekady Kwietnia a Ty piszesz ze pozno? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

Planuje facelie siać na poplon po zniwach tylko nie wiem  w jakiej ilości i czy w jakieś mieszance czy sama i zasadnicze pytanie czy da się ją siać rozsiewaczem czy trzeba siewnikiem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    837

Stosowł ktoś goltix w faceli bo wiem że można tylo nie wiem w jakiej dawce, a mam rzepak i chyba tylko tym go zwalczę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31
ja zrobiłem próbę goltixu i lontrela na kilku m2 i w obydwu przypadkach facelia bez oznak porażenia. Co prawda 3 dni po zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32
Napisano (edytowany)

A samosiewy rzepaku bierze? Goltix 1l/ha?

 

 

Edytowano przez Jacekrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    837

Stosowałem goltix w łubinie 2x1l i niestety jak rzepak miał już 4 liście właściwe to tylko go przychamował a tam gdzie poszła nakładka to czysto było ale wtedy koszt 450zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31
6 dni po zabiegu. Facelia po goltixie wyraźnie przychamowana, po lontrelu wszystko gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Planuje zasiać na poplon facelie i jak radzicie rozsiewacz czy siewnikiem?Przybronować to czy lepiej tylko tak na wierzch rzucić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    49

Długo dłużej wychodzi facelia która nie jest pod ziemia. a rozrzucana po powierzchni. Zostało 100l z rzepaku mieszanki proteus+tebu w górnych dawkach to wjechałem w facelie +protugan 1,5l/ha +jenot 0,5l/ha dodam, że pryskałem 30 arów, chyba przeżyje nie widać oznak fitotoksyczności, 3 dni minęło, obserwuje dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Witam. Jakim opryskiem skasuje chabra bławatka w dosc wysokiej fazie rozwojowej? Jak na razie pryskane tylko Afalonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15
Napisano (edytowany)

Witam

Mam problem z facelią, działka poszła do likwidacji, poniżej zdjęcia. Stosowałem matazachlor po siewie, czytałem artykuł ,że w Niemczech jest on właśnie stosowany w dawkach jak w rzepaku.

http://www.bartazek.pl/images/ochrona_chemiczna_stala.pdf

Ja zastosowałem 3/4 dawki rzepaku i zastanawiam się czy przez ten środek facelia uschła? Początkowo myślałem, że to wina suszy, jednak po deszczu nic się nie poprawiło. Działka klasy 3/4 zasobność w składniki średnia, nic tylko rosnąć. Przedplonem pszenica jara jeszcze wcześniej rzepak ozimy, po pszenicy jarej był poplon facelia i na wiosnę facelia w plonie głównym ( trochę zły płodozmian bo facelia po facelii , ale nie miała być tam facelia tak wyszło).  Dwa lata wcześniej posiałem facelie na słabszej działce, opryskana była afalonem (niestety został wycofany) zebrałem około 500kg z ha. Dodam jeszcze, że opryskiwacz był wypłukany i facelia powschodziła tylko później zaczęła ginąć.

IMG_20180509_081205[1].jpg

IMG_20180509_080804[1].jpg

IMG_20180509_080536[1].jpg

IMG_20180509_080601[1].jpg

Edytowano przez Radek88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zelus132    4

Słuchajcie, moge facelie na poplon posiac na sciernisko i potem przejechac talerzowka? Wiem ze facelia (bedzie wymieszana z gorczyca biala) lubi plytki siew, ale ta talerzowka lekka jest. Nie wiem ile dokladnie wazy bo ten sprzet ma z 35 lat, ale bede to robil mf 255, a on zbyt ciezkich sprzetow nie podniesie, a wiec za gleboko nie wejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krencus90
      Witam Forumowiczów,
       
      Piszę z prośbą o doradzenie w kwestii uprawy facelii, a mianowicie, chciałbym na glebie po ugorze posiać facelię na nasiona. Z racji tego, że jeszcze nigdy (w tamtym roku ale w poplonie) nie siałem tej roślinki na nasiona, więc potrzebuje troche pomocy w tej uprawie. 
      Na powierzchni ok. 10 ha chciałbym posiać ta facelie, jak już pisałem na tej ziemii był ugór, klasa tej ziemi- V.
      I teraz pytania, jakie opryski proponujecie na ta uprawe i kiedy je wykonać oraz jak z nawożeniem pod ta roślinke?
      Za każdą pomocną odpowiedź serdecznie dziękuje
    • Przez kosma
      Witam.
       
      Bardzo chętnie nawiążę współpracę z rolnikami, plantatorami czy leśnikami.
      Szukam miejsc i roślin dla swoich pszczół.
      Rośliny letnie typu:GRYKA, FACELIA,AKACJA, LIPA.
      Mogę postawić ok. 100 szt uli.
      Oferuję za to pyszny miód oraz inne produkty pszczele z mojej pasieki.
      Szukam miejsc w województwach:POMORSKIM, KUJAWSKO-POMORSKIM LUB WARMIŃSKO-MAZURSKIM.
       
      Zapraszam i proszę o kontakt wszystkich chętnych i doceniających działalność pszczół.
      Mój tel. 698 537 643 lub mail: swan.malb@wp.pl

    • Przez DawidSakowski
      Mam na sprzedanie 70kg facelii błękitnej na kilogramy odmiany Stala. 
      Zbiór 2016,nie pryskana na dojrzewanie,wschody ok.95%
      Możliwość wysyłki za pobraniem jak i odbioru osobistego
      Dla zainteresowanych więcej w ogłoszeniu.
      https://www.olx.pl/oferta/facelia-blekitna-stala-na-kilogramy-CID757-IDjJtRt.html
    • Przez Dubne
      Kupie nasiona faceli - do 120 km od Krakowa. Wiadomość na meila:  tomasz68@op.pl
    • Przez niuniofon1
      Wywioze pszczoły na różne uprawy miarodajne rzepak, facelia, gryka,itp.Szukam także miejsca pod pasiekę ugór,łąka, sad,las,ogród, itp. Nawiąże współpracę z rolnikami.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj