Skocz do zawartości

Zdjęcie

Facelia

621 odpowiedzi na ten temat

#581 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 19 lipiec 2016 - 08:25

Facelia

duża szczelina, facelia lekko sie wymłaca

Rolnik z powołania :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Facelia Dzisiaj, 02:12
  •  

#582 Share olo484

olo484

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 19 lipiec 2016 - 09:34

Facelia

Dziękuję :) 

#583 Share BartekP

BartekP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 lipiec 2016 - 23:35

Facelia

U mnie facelia wyglądała fatalnie, zasiana w większości na VI klasie, zastanawiałem się czy warto kombajn odpalać czy od razu gruber a tu miłe zaskoczenie: po wyczyszczeniu ok 300 kg/ha. Pierwszy raz miałem zasianą tą roślinę i jest bardzo nieprzewidywalna :) Szczególnie zbiór bo osypało się raczej więcej niż połowa nasion. Desykacja była razem ze sklejaczem i to chyba ten sklejacz najbardziej uratował sytuację, bo pewnie wszystko by wyleciało przez ostatnie wiatry. Sprzedam potrzebującym na poplon po 9 zł/kg - okolice Włocławka.

Edytowany przez BartekP, 20 lipiec 2016 - 23:37.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#584 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 21 lipiec 2016 - 06:49

Facelia

jaka ma miec wilgtność do zbioru, bo teraz deszcze były i nie wiem czy kosić, a wczesniej nie miałem wilgotnościomierza i na oko oceniałem

#585 Share panol

panol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 26 lipiec 2016 - 12:44

Facelia

Pryskalismy odpowiednikiem Reglone i po 5 dniach slabiutko, kupilismy inny srodek zastepczy (taki jaki nam pracowal w ubieglym roku) i znowuz po 5 dniach (na innym polu) nie to co trzeba. Pole brązowe, 70% nasion suchych brazowych a 20% straczkow tylko szaro zielonkawo brązowych, w srodku zielone ziarno. Z dolu wypada nasienie. Wyjechalismy kombajnem....i nam od razu zabilo (podajnik)...sok puscila...Mozna jeszcze pare dni poczekac. Dwa rozne srodki z normalnymi dawkami i stezeniami i po 5 dniach taki problem. Deszczu nie bylo, zar na dworze. Kropilismy jak juz nie kwitlo i dolne wypadaly...co byscie robili na moim miejscu? Zastanawiamy sie czy nie wymienic na oryginalny Reglone...(bo zostalo nam 40ha facelii jeszcze)...Facelia siana okolo 20 kwietnia.

Moze pytanie tak sformuluje, czy jak pryskacie Reglone to po 5 dniach macie juz cale pole z niezielonymi nasionkami? Czy mieliscie sytuacje ze musieliscie czekac i 10-12 dni az prawie wszystkie 100% nasion dojrzalo...?

#586 Share MarcinDomalaczny

MarcinDomalaczny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 lipiec 2016 - 21:40

Facelia Posiadam nasiona na sprzedaz większą ilość cena 8zl

Edytowany przez MarcinDomalaczny, 15 sierpień 2016 - 18:58.

#587 Share badek

badek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 07:11

Facelia

Witam. Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów, posiadam starą wialnie wrl-05 niestety bez sit a potrzebuje wyczyścić facelię, jakich sit potrzebuję aby wyczyścić to brązowe złoto ;-) ?

#588 Share panol

panol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 15:36

Facelia

A'propos sit - tez mam pytanie tylko jezeli chodzi o sita do Petkusa ewentualnie inne urządzenia jakie się stosuje do oczyszczania facelii:

Nasza facelia jest czysta (na polu) ale jednak w nasieniu mamy domieszki gluchego owsa - dlugość ok 6mm, szerokość 1-1.3mm. Wydawałoby się, że wstępne sito powinno sobie dać z tym radę bo ma 3mm srednicy...ale niestety trochę tego przechodzi z nasieniem na sito średnie (podłużne szerokość 1.2mm). No i na trzecim o średnicy 1mm przechodzi dalej razem z nasieniem (a smiecie drobne się odwiewa). Czym zabrac to nasienie gluchego owsa - wiatr tego raczej nie bierze, nie wysysa choc wygląda to jak kawalki slomki (ale ma spory ciezar wlasciwy). Moze mniejsze sito wstepne...2.5mm. Ciekawy jestem waszych opinii, i waszych rozwiązan. Naprawdę czysto na polu rosla facelia ale czyszczenie trzeba zrobic swoja droga solidne. Pozdrawiam, Leszek

#589 Share Adam9125

Adam9125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 18:10

Facelia

A'propos sit - tez mam pytanie tylko jezeli chodzi o sita do Petkusa ewentualnie inne urządzenia jakie się stosuje do oczyszczania facelii:

Nasza facelia jest czysta (na polu) ale jednak w nasieniu mamy domieszki gluchego owsa - dlugość ok 6mm, szerokość 1-1.3mm. Wydawałoby się, że wstępne sito powinno sobie dać z tym radę bo ma 3mm srednicy...ale niestety trochę tego przechodzi z nasieniem na sito średnie (podłużne szerokość 1.2mm). No i na trzecim o średnicy 1mm przechodzi dalej razem z nasieniem (a smiecie drobne się odwiewa). Czym zabrac to nasienie gluchego owsa - wiatr tego raczej nie bierze, nie wysysa choc wygląda to jak kawalki slomki (ale ma spory ciezar wlasciwy). Moze mniejsze sito wstepne...2.5mm. Ciekawy jestem waszych opinii, i waszych rozwiązan. Naprawdę czysto na polu rosla facelia ale czyszczenie trzeba zrobic swoja droga solidne. Pozdrawiam, Leszek

a próbowałeś na okrągłym sicie  fi 2,5mm??.

Takie oczka aby tylko facelia przeleciała a reszta przeleci do tyłu 

#590 Share Artis

Artis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 21:23

Facelia

Panowie jaka cena w skupie facelii? Jak plon w tym roku na 4 kl ziemi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 07:47

Facelia

kontrakt był 8 zł, a tak nie wiem po ile chodzi. U mnie wykoszona, dosuszona i wyczyszczona-plon ok 280 kg z ha.

#592 Share malmax

malmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 19 sierpień 2016 - 07:14

Facelia

Jeśli ktoś z miałby kontakt na jakiś skup facelii który mógłby kupić około 10 ton facelii to proszę na priv. o informację. Facelia nie kontraktowana, oczyszczona w Big Bag.

#593 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 19 sierpień 2016 - 12:05

Facelia

nie na priv tylko tu. ja mam kilkaset kg

#594 Share olo484

olo484

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 19 sierpień 2016 - 13:44

Facelia

Również mam ok 600 kg do zbycia. 

#595 Share karol2306

karol2306

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 22 sierpień 2016 - 11:57

Facelia

Cześć

Czyścił ktoś facelie na wialni??? Jeśli tak to jaki efekt i jakie sita stosowaliście? Czy jest sens czy lepiej czyścic na petkusie?

#596 Share GRDawid

GRDawid

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 sierpień 2016 - 12:37

Facelia

Witam jeśli ktoś jest zainteresowany to posiadam w sprzedaży nasiona facelii błękitnej. Wysuszona i oczyszczona. Cena do uzgodnienia, czekam na propozycje. Woj. świętokrzyskie. Możliwość wysyłki.

#597 Share olo484

olo484

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 12:07

Facelia

Karol daje rade na wialni (ja tak czyszczę) ale wiadomo, że petkus zrobi to lepiej. 

#598 Share karol2306

karol2306

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 02 wrzesień 2016 - 11:16

Facelia olo484 a na jakich sitach czyścisz?

#599 Share olo484

olo484

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 02 wrzesień 2016 - 13:16

Facelia

Dobieram w zależności od potrzeby. najmniejsze daje takie aby facelia nie przelatywała. Rozmiarów oczek Ci nie podam bo nie mierzyłem. oczka kwadratowe. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share wlodarao

wlodarao

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 wrzesień 2016 - 06:46

Facelia

Witam .Pytanko.Zastanawiam się nad kupnem siewnika do facelii i też innych zbóż .

Macie jakieś typy.Fundusz jaki chcę zainwestować to ok.4000zł

Zastanawiam się nad siewnikiem 

stegsted 3m

amazone

poznaniak