Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnica między modelami T25

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 08 listopad 2013 - 22:45

Różnica między modelami T25 Nigdy tak nie było. Wszystkie Władki mają tyle samo biegów.
Nigdy oznaczenia cyfrowe nie odnosiły się do rodzaju skrzyni- ilości dźwigni zmiany biegów, rodzaju ogumienia, udźwigu, pojemności czy mocy.
Wszystkie mają tę samą pojemność, moc, udźwig, ilość biegów, itp.
Jeśli jakakolwiek różnica w mocy była to w ciągnikach z pierwszej serii z początku produkcji czyli roczniki starsze niż 1974, bo możliwe, że stąd wzięła się jego nazwa, ale to niepotwierdzone.
Mam Władka z 1976 i z 1985r. i różnic nie ma, nie licząc dźwigni i podłogi.

Na początku Władki były bez kabin i były to modele T-25A.
Potem wprowadzono rożne wersje wyposażenia i T-25A(1) oznaczał ciągnik z wyposażoną kabiną.
Wszystkie maja tę samą średnicę tłoka- 105mm i ten sam silnik D21A1.
Pierścienie mogły być nad wymiarowe.
Nie wiem skąd bierzecie te rewelacje, ale ja nigdy o czymś takim nie słyszałem. Chyba spałem na lekcjach. :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnica między modelami T25 Dzisiaj, 20:57
  •  

#22 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 08 listopad 2013 - 22:59

Różnica między modelami T25 Skrzynia biegów raczej chyba we wszystkich taka sama 8 w przód i 6 w tył - najwyżej inaczej sterowana (jedna lub dwie dźwignie). Mam oryginalny katalog do ciągnika T25A i T25A1 z 1975r. (ciągnik też) w czterech językach, niestety po polsku nie. Ciekawostka - w katalogu jest sprężarka napędzana tak jak pompa wtryskowa i pompa wtryskowa napędzana poprzez sprężarkę, tzn. nie ma tego na jednym rysunku ale tak wynika z katalogu. Nie wiem tylko czy przy dwucylindrowym silniku to wszystko by się zmieściło - u mnie na pewno nie bo tłumik mam skierowany do dołu. W LTZ-cie jest właśnie taki napęd sprężarki i pompy wtryskowej. Ciągnik który posiadam to T25A1 - tak wynika z oryginalnej instrukcji w języku rosyjskim (po polsku też była ale się zgubiła). Cechy szczególne: daszek na czterech rurkach, zaokrąglone błotniki, wspomniany tłumik, zasilanie paliwem wzięte z dołu zbiornika poprzez kranik, dwie dźwignie zmiany biegów, oświetlenie tablicy zegarów "zewnętrzne", wyłącznik "masy" "nożny". Jeszcze jednym potwierdzeniem, że T25A1 istnieje jest oryginalne rosyjskie świadectwo homologacji (tzn. coś w tym stylu) - "techniczieskij pasport traktora" i tam jest wpisane: "marka traktora" T25A1 :)

#23 Share rob_1972

rob_1972

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 15:43

Różnica między modelami T25 Władkiem jechałem tylko parę razy jeszcze jak do szkoły chodziłem i nie pamiętam ile było biegów, pamiętam tylko że właczało się je na poprzek. Ale jak patrze w wikipedie, to pisze że biegów jest 6 lub 8 w zależności od modelu. To samo moc. 18,4 - 22,5 kW (też w zal. od modelu). Ale nie jestem ekspertem od władków, przepraszam, mogę nie mieć racji. Tylko dlaczego w wikipedii tak podali???

#24 Share krzychu28055

krzychu28055

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 09 listopad 2013 - 19:34

Różnica między modelami T25 Wikipedią się nie sugeruj. Ja mam ruska z 1983 r. i na silniku mam nabite 22,5 KW. :)

#25 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 09 listopad 2013 - 19:45

Różnica między modelami T25 A ja mam z 80r i na tabliczce jest 31 HP

#26 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 23:19

Witam, posiadam książkę oraz katalog od swojego Władka bo mam go od nowości, i z tego co mi wiadomo to nie ma takiego modelu jak T25 A1, owszem jest ale T25A bez jedynki, a różnica w tych modelach wynika z tego jak pisali koledzy wyżej kabina, szkielet ,opończa, oprócz tego różnice wynikały w skrzyni biegów takie jak reduktory, oraz inaczej rozłożone biegi, to znaczy w miejscu np.u mnie dwójka, a sąsiad miał o trzy lata młodszego i u niego jedynka,w tym samym miejscu, różnice też były i są chociaż śladowe w pojemności skokowej to wynika ze średnicy cylindrów, tłoków i pierścieni, fabryczne cylindry były o symbolach A, A2 ,i A3 ,i te symbole były nanoszone na dole cylindra, jak kupowałem kiedyś zestawy do wymiany na składnicy to właśnie pytano mnie z jakimi symbolami były zamontowane fabrycznie, że powinny być też takie zamontowane aby została taka sama pojemność ,a raz kupiłem same pierścienie do wymiany i okazały sie być z obwodu ok. 3 mm za duże i musiałem je dopiłować aby weszły w cylinder, a to A1 to brało się to z niewiedzy w wydziałach komunikacji przy rejestracji miałem kolegę wlaśnie w takim wydziale i mówil że idzie głupoty dostać z tymi symbolami przy rejestracji tak są pisane faktury przy sprzedaży nowych, że identyczne traktory rejestrował i jeden na fakturze miał T25A, a taki sam drugi T25A3 stąd wynikały póżniej cyrki ,jednakowe traktory ,a różne symbole w dowodach rejestracyjnych były :rolleyes: Pozdrawiam .

T25A1 to były pierwsze egzemplarze na jajowatych błotnikach z tyłu, wąska deską rozdzielczą i wąską skrzynką na akumulatory http://img01.tablica...mazowieckie.jpg
http://www.agrofoto..../284430-t-25a1/
Mój Wladimirec podbija świat

#27 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 17:03

Różnica między modelami T25 Były jeszcze starsze bo ten to rocznik 1975-6. A starszy model miał inna deskę rozdzielczą szerokości maski. Nie pamiętam czy coś jeszcze bo te różnice to szczegóły, kosmetyka.
Chyba zmiany były dokonane na przełomie roczników 74-75 albo bardziej w roczniku 75 bo widziałem dwa rożne modele z tego samego roku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share gregor1284

gregor1284

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 00:18

Różnica między modelami T25 Teść ma władimirca z 96 roku ,różni się od tych starszych kabiną tj. ma podobną do takiej jak w trzydziestce ,kolumna jest bez tej przekładni na górze ,koła jak w trzydziestce i ma sprężarkę.

#29 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:hodowla i szkolenie psów pasterskich
    http://piesfarmerski.pl/

Napisany 11 listopad 2013 - 18:42

Różnica między modelami T25 i ma inny filtr oleju pewnie

#30 Share VladimirT-25A

VladimirT-25A

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 10:41

Różnica między modelami T25 Mało kto z was wie ale ciągnik o nazwie T-25 to był bardzo stary władimirec nie przypominający z wyglądu współczesnego
Modele
T-25A posiadał kabinę z wentylacją ogrzewaniem wycieraczkami szyby itp
T-25A1 to były 1 modele w tłumikiem w dół nie weszły do masowej produkcji ale miał daszek
T-25A2 bez kabiny posiadał ochronną opończę przeciw słoneczną
T-25A3 szkielet kabiny bez szyb zespawane z grubych rur chronił przed wywrotem ciągnika
T-3069 jest to najnowsza wersja władimirca z nowym kogpitem na liczniki posiada chłodnicę oleju i komfort w kabinie oryginalnie wmontowane radio :)
Владимирец T25A

#31 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 17:14

Różnica między modelami T25 Może ten wpis nic nie wnosi do tematu ale u nas chodzi model z 79 roku potem były ursusy teraz jest 3 letni Farmtrac ale takich niezawodnych prostych ciągników jak władek już się nie robi niestety i chyba pochodzi jeszcze spokojnie kilanaście lat w lekkich pracach prawie bez większych napraw bo wymienione miał same pierscienie tłokowe, rozdzielacz ,łożysko na wentylatorze i przednim kole, idziesz masz pewność że rano zapalę a już w tym nowym nie mam pewności co elektronika wywinie

#32 Share rob_1972

rob_1972

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 15:42

Różnica między modelami T25 właśnie ten "bardzo stary władimirec" miał 25 koni a nie 30. I dlatego nazywał sie T 25, a nie t30. Później robili na 30 koni, ale stara nazwa została. T30 to jest troche nowszy władek z napedem 4x4.

#33 Share hacki

hacki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 17:05

Mało kto z was wie ale ciągnik o nazwie T-25 to był bardzo stary władimirec nie przypominający z wyglądu współczesnego

Masz może fotke?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share VladimirT-25A

VladimirT-25A

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów