Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy komp

61 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 28 wrzesień 2008 - 12:21

Nowy komp Żeby Vista chodziła tak jak powinna to powinno być 4GB pamięci. JA będę kupował tera w październiku, ale PC.

Laptop jest za drogi, a tylko maxymalnie 2tyś mam., a żeby mieć laptopa o podobnych parametrach jak chce kompa to z 3-3,5tyś bym musiał dać.

Na bank będę brać taki

Intel Core 2 Duo E7300, 2.66GHz, 1066FSB, 3MB Cache, LGA775, 45nm,
BOX

ASUS P5K SE/EPU, P35/ICH9, DualDDR2-1066, SATA2, GBLAN, ATX

Corsair DOMINATOR 2x1024MB 1066MHZ DDR2 non-ECC, CL5 DIMM,
EPP, DHX Technology

Dysk Seagate Barracuda 7200.11; 500GB, Serial
ATA/300,7200RPM,32MBcache,NCQ,RoHS

Obudowa komputerowa B5, Midi Tower, zasilacz 400W, USB 2.0 (czarna)

ZOTAC GF 9600GSO, 384MB DDR3 (192bit), HDTV/2XDualDVI, PCI-E,
BOX

LG SuperMulti SATA DVD+/-R22x,DVD+RW8x,DVD+R DL
16x,SecurDisc,LS,bulk (k.czarny)

Microsoft OEM Windows XP Home Edition Polish SP3, 1pk
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy komp Dzisiaj, 15:53
  •  

#22 Share Nitram92

Nitram92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 13:37

Nowy komp Bez przesady z tymi 4 gb ramu;] Ostatnio wymienialiśy cały sprzęt komputerowy i razem z braciszkiem kupiliśmy laptopy ściślej to die Toshiby Satellite A 300 15b i 14 (wyglądają identycznie, tylko flakami sie różnią) Brasiszek ma 2gb ramu anthlon dwurdzeniowy 1,86 i radeona hd 3470 Po zainstalowaniu Sp1 do Visty startuje tak samo jak XP U brachola zuzycie pamięci na samym systemie wykazuje 30 proc. U mnie (Core 2 Duo 2,4 Ghz 3gb ramu i Radek Hd3650) zejde do 23proc. Po Sp 1 i wyłączeniu niepotrzebnych procesów załaduje viste szybciej niz Pc o podobnych parametrach xp . Tak btw Polecam Ci Toshibe;) Świetny sprzęt...no i ten wygląd;)

#23 Share Spojler

Spojler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 15:57

Nowy komp Wejdz na www.pclab.pl, tam w znajdziesz temat w którym opisane są zestawy w różnych przedzialach cenowych.

Nie polecam kupować w komputroniku. www.esc.pl - ceny hurtowe, bardzo dobra obsługa- jak nie potrafisz złożyc kompa to wystarczy dopisac w zamowieniu odpowiednią notkę.

do tego zestawu co podałeś. Rozumiem że chcesz go zasilać tym zasilaczem "nolnejm" wbudowanym w obudowie - nigdy!!! Do takiego sprzetu potrzebna jest moc! no chyba ze chcesz sie wkurzac bo ci sie komp bedzie resetował co chwila, a po dluższym czasie, spali ci płytę głowna, bo okaże się że nie ma bezpiecznika, na wypadek awarii :P
Dostawcą mocy jest...Case

#24 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 16:01

Nowy komp 2giga ramu i vista dobrze chodzi..przesadziles z tymi4 giga...
a najbardzije mnie smiesza ludzie ktorzy kupuja nowe kompy i wtykaja po 4-6giga ramu i instaluuja xp profesionala :P
profesional uzywa max 3,5giga ramu, tak jest zaprogramowany i wiecej nie wezmie, a reszta odpoczywa bezuzytecznie..haha

#25 Share Spojler

Spojler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 16:20

Nowy komp Mnie tez rozsmiesza jak ktos wsadza q6600 i 8500gt i, według sprzedawcy z allegro, jest to "mega komputer do mega gier". Naciągacze :P
Dostawcą mocy jest...Case

#26 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 20:24

Nowy komp

do tego zestawu co podałeś. Rozumiem że chcesz go zasilać tym zasilaczem "nolnejm" wbudowanym w obudowie - nigdy!!!

Zasilacz nie jest zły
MODECOM FELL 400W

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#27 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 20:33

Nowy komp

No i po krzyku-IBM-a nie było więc kupiłem HP 550-ciut droższy-ale chyba też ok-w każdym bądź razie działa-a to już coś :P -zresztą chyba nie ma sensu kupowanie jakiegoś full wypasu bo za tydzień i tak będzie już przestarzały-muszę przyznać że mego Athlona 2500+ rozwala wydajnością-ale start Visty to katastrofa -ok 1 min :P

a wiesz ze też miałem ten problem, ale się go pozbyłem, zainstalowałem XP i jest już dobrze
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#28 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 20:39

Nowy komp Adik ja bym jednak radził coś mocniejszego :P U mnie PC siedzi zasilacz 500W Tracera :) a do zasilania ma aż, a może tylko procek Core2 Duo, 512Mb DDR, grafika GF2 . dwa dyski 80 i 60 Gb, nagrywarka Nec i naped LG :P a był bym zapomniał sa też dwie karty wpięte w gniazda PCI :)

Honda - The Power of Dreams :)

#29 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 20:44

Nowy komp

Zasilacz nie jest zły
MODECOM FELL 400W

Zły, jak Modecom to tylko MC, Fell wogóle nie powinien być sprzedawny, totalne dno. Tracer to samo. Liczy się marka, testy i stabilność napięć na poszczególnych liniach, nie moc.

U mnie Modecom MC 400 dźwiga Pentium Dual Core 1.8GHz@3.3GHz, 2x1GB DDR2 800MHz, Zotac 8800GT, dysk 320GB WD, nagrywarka i reszta dupereli.

#30 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 20:57

Nowy komp Celeronik, Trecar nie jest zły, wcześniej miałem na ten zestaw jakiś no name niby 600W a tu wielki ch... reset był co chwile, kupiłem Tracera 500W i jak ręką odjął. Może trafiłem na dobry model :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 21:05

Nowy komp Moge sie założyć, że jakby podpiął mój komputer pod tego tracera to pod obciazeniem poszedłby dym z obudowy, Twojego kompa spokojnie dźwignie Fortron 350W lub Modecom MC 350:P Ile dałeś za zasilacz, 100zł?

#32 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 21:14

Nowy komp Za zasilacz dałem 300 zł i jak na moje potrzeby jest więcej jak wystarczający.
Czy ja wiem u kumpla taki sam zasilacz dźwiga Core 2 duo 2.2Ghz,2Gb ramu , GeForce GTX260 ,2dyski po 250GB i masę różnych pierdółek. Kumpel jest zapalonym graczem i potrafi na kompie przesiedzieć 24godz na dobę i ani razu mu się komp nie zrestartował, to chyba o czymś świadczy.

#33 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 21:18

Nowy komp Ciekawe, dawno go kupywałeś? Za 300zł można mieć 600W z dobrej firmy, która naprawde oferuje 600W w rzeczywistości, a nie na naklejcie. Mój zestaw jakoś ciągnie 350W i ma zapas :P

#34 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 21:21

Nowy komp Kupiłem go 14 miesięcy temu :P tyle, że nie poradzę nic na to że w mojej okolicy jest kilka sklepików komputerowych i wszyscy za ten zasilacz wołali więcej więc kupiłem go tam gdzie był najtańszy :P A wiadomo jak elektornika leci na dół wieć teraz może kosztować jakieś 150zł :)

#35 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 21:23

Nowy komp To trzeba było kupić przez internet, zaoszczedziłbyś pewnie połowę pieniędzy. Tak czy siak Tracer nie cieszy się dobra opinią, wystarczy wejść na pierwsze lepsze forum o tematyce hardware.

#36 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 21:30

Nowy komp Kupiłem przez internet nagrywarke NEC, po miesiącu padła no to ją na gwarancje, tyle że czekałem kolejny miesiąc na zwrot sprzętu(w umowie jest punkt w którym sprzedawca ma 14dni na naprawę,bądź zwrot kasy) wkurzyłem się napisałem parę słów do sprzedającego i na 3 dzień od napisania maila otrzymałem drugą nową nagrywarkę wyższy model i list z przeprosinami :P Nie mówię, że zakupy int. są złe bo kupiłem na allegro tel. SE W900i i na 2,5 roczny tel. jest w super stanie, 0 awarii a to co on przeżył to się w pale nie mieści :P

A co do opinii poczytam sobie trochę na przyszłość, ale jednak ja pójdę w stronę laptopów, bo w gry i tak nie gram :)

#37 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 21:42

Nowy komp

Zły, jak Modecom to tylko MC, Fell wogóle nie powinien być sprzedawny, totalne dno. Tracer to samo. Liczy się marka, testy i stabilność napięć na poszczególnych liniach, nie moc.

U mnie Modecom MC 400 dźwiga Pentium Dual Core 1.8GHz@3.3GHz, 2x1GB DDR2 800MHz, Zotac 8800GT, dysk 320GB WD, nagrywarka i reszta dupereli.

Właśnie ktoś mi mówił, że Fell nie są, aż tak dobre, ale znów nie najgorsze. Nie są na czarnej liście zasilaczy

#38 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 14 październik 2008 - 10:51

Nowy komp A co sadzicie o takim laptopie? Packard Bell
procesor AMD Turion TM 64x2 TL-56(G) 1.8 GHz
pamiec 2x 1GB DDR2
DYSK 200Go SATA
zasieg 10\100 Mbps
WIFI
HDMI
karta NVIDIA GF GO 8600 W\256Mo VRAM up to 1023MB TurboCache
DVD Dual + R9
MONITOR 17° WXGA - TECHNOLOGIA DIAMOND VIEW
I PROGRAM VISTY
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#39 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze. A w szczególności Ursusy.

Napisany 14 październik 2008 - 10:58

Nowy komp Ja ba Twoim miejscu nie brałbym Visty
W szkole pracuje na niej to jedno wielkie gó*no...
U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 październik 2008 - 18:21

Nowy komp

a wiesz ze też miałem ten problem, ale się go pozbyłem, zainstalowałem XP i jest już dobrze

A ja z kolei powyrzucałem z Visty co się tylko dało no i nie jest tragicznie.
PS.Naprawdę wszyscy używają komputerów do gier ???-bo jak tak czytam taki a taki procesor tyle a tyle RAM-u etc. to aż mi głupio zaczyna być że jestem jakiś ,no tego, nie teges :o

Dodaj odpowiedź