Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy komp

61 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 11 czerwiec 2008 - 19:12

Nowy komp Zastanawiam się nad takim zestawem

[775] Procesor Intel Pentium Dual Core E2220 2.4GH 1MB BOX
[INT][775] Płyta GigaByte GA-P35-DS3L
[PCIE] Karta GeForce 8800GT TwinTech 512MB XT HeatPipe (630/1900MHz)
Pamięć DDR2 2x1GB PC5300 667MHz Kingston KVR667D2N5K2/2G
[SATA2]Dysk Seagate Barracuda 7200.10 250GB 16MB ST3250410AS
Nagrywarka DVDR Samsung SH-S203B OEM Ivory SATA
Zasilacz ModeCom MC-400 ATX2.0 400W

Może powiecie ile może kosztować taki zestaw i czy w miarę dobry jak na te czasy. Oczywiście do tego jeszcze obudowa i monitor.

I jeszcze jeden zestaw

[775] Procesor Intel Core 2 Duo E8400 3GHz 6MB BOX
[INT][775] Płyta GigaByte GA-P35-DS3L
[PCIE] Karta GeForce 8800GT TwinTech 512MB XT HeatPipe (630/1900MHz)
2 x Pamięć DDR2 2x1GB PC5300 667MHz Kingston KVR667D2N5K2/2G
[SATA2]Dysk Seagate Barracuda 7200.10 250GB 16MB ST3250410AS
Nagrywarka DVDR Samsung SH-S203B OEM Ivory SATA
Zasilacz Chieftec CFT-560A-12S 560W

I ile ten może kosztować na pewno więcej niz ten powyżej bo części są chyba lepsze

I czy taki monitor jest dobry Monitor LCD 19" Samsung SyncMaster 931BW Wide
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy komp Dzisiaj, 21:54
  •  

#2 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 11 czerwiec 2008 - 20:46

Nowy komp Pentiuma Dual Core nie bierz bo dużo prądu bierze, przez co mocno się grzeje :)
Jak już to Intel Core 2 Duo :)

#3 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 11 czerwiec 2008 - 20:49

Nowy komp Ale pewnie jest droższy od Dual wiesz ile kosztuje ten Intel Core 2 Duo.

A i co sądzisz o ty zestawach mogą być ? i może się orjętujesz ile mogą kosztować

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#4 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 11 czerwiec 2008 - 21:06

Nowy komp Wejdź na www.komputronik.pl i tam jest fajny konfigurator :)

#5 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 11 czerwiec 2008 - 21:08

Nowy komp

Pentiuma Dual Core nie bierz bo dużo prądu bierze, przez co mocno się grzeje :)
Jak już to Intel Core 2 Duo :)

Że co? Pentium Dual Core to to samo co Intel Core 2 Duo, tylko mniejsza ilosc cache, u mnie w idlu PDC E2160 1.8GHz@3.1GHz ma 32stopnie, więc na standardowych ustawieniach będzie jeszcze chłodniejszy. Podaj kwote jaką chcesz przeznaczyć, bo oba powyższe zestawy są cienkie.

#6 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 11 czerwiec 2008 - 21:16

Nowy komp Gdzieś do 1.700zł

#7 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 11 czerwiec 2008 - 21:50

Nowy komp 1700 na samą bude, czy razem z monitorem? Jak sama buda to ten zestaw:

PROCESOR CORE 2 DUO E7200 2.53GHz LGA775 BOX
FOXCONN P35A-S Intel P35 Socket 775
PATRIOT DDR2 2048MB PC800 DUAL 2 x 1024 CL4 EP LLK
HDD SAMSUNG 320GB HD322HJ 7200 SATAII 16MB lub WD Caviar 320GB 7200 16MB WD3200AAKS
GALAXY GeForce 8800GT 512MB DDR3/256b TV/DVI/HDMI PCI-E Cool Master Heatpipe (1,0 ns) ( 600/1800)
NAGRYWARKA Pioneed 215D lub ASUS DRW-2014L
ZASILACZ Corsair VX 450W
OBUDOWA CoolerMaster - ELITE 331

Szukasz na www.skapiec.pl/www.ceneo.pl najniższych cen i składasz zamówienie w najbardziej opłacalnym sklepie.

I tyle na ten temat:P

#8 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 11 czerwiec 2008 - 21:53

Nowy komp Monitor to się osobno dokupi i gdzieś z 600zł trzeba szykować.

#9 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 11 czerwiec 2008 - 22:13

Nowy komp komputronik jest kosmicznie drogi ale maja dobra oferte do przejrzenia,
ja osobiscie kupuje w prolinie albo w arest, takie 2 wroclawskie firmy, czesto ceny maja niezle niskie w porownaniu do konkurencji,

po mojemu to te zestawy sa odjechane, no ale ja zboczony jestem bo uzywam 3,5 letniego lapka :) a w blaszaku mam amd opterona 146 podjechanego na 2700MHz, ale z racji tego ze nie gram to te sprzety i tak sa dla mnie bardzo wypasione

pozdrawiam
YacentY

ps. w robocie mam core 2 duo, jakis 2 i cos GHz i 2gb ramu i komp chwilami mnie tak wkurza ze ja cie .... no ale coz kaza nam uzywac takich narzedzi ze tak wpierniczaja zasoby ze glowa mala

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#10 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 12 czerwiec 2008 - 10:56

Nowy komp Szczerze to ja też nie gram w żadne gry które potrzebują aż takiego kompa już gry mnie nie nie ciągną, ale chce już kompa mieć lepszego żeby starczył na długo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share sneak

sneak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 czerwiec 2008 - 17:27

Nowy komp Witam,
Skoro nie grasz w gry to komp starczy ci na naprawdę długo. Zagrasz w każdą grę jaka byla wydana średnio w tym czasie co został zbudowany twoj komp. I praktycznie się tylko to zmienia, reszta jest niezmienna. Ja mam 8latka:

PIII 1,1Ghz Tualatin
płyta ECS P6IEAT
512 SD-RAM 133Mhz
320+80 GB
Radek 9550 256MB
LG DVD H55N
Zasilacz Coodegen 300W
LG flatron ez t710PH
Windows MX-RGB , ew linuksa można też postawić. i komp śmiga jak złoto :D
VIŚCIE mówimy NIEE :D

Nie podam ci konkretnych podzespołów bo musiałbym się rozejrzeć, ale doradzę, nie kupuj najnowszego sprzętu, podzespoły do kompa kupuj a allegro. Ale z pewnych aukcji a nie "nie wiem nie sprawdzane, nie znam się" na 100% złom.
Proca, ram, grafę ściągałem z netu.
Dysk bierz jak największy teraz 500Gb to koszt ok 250zł ja dałem tyle za 320. Nagrywarka LG ok 100zł. (jeśli Pionier lub Asus są niewiele droższe to polecam je ) Z ramem ostrożnie wystarczy tańsza i mniejsza kość 1-2GB w zależności od ceny za gigabajt.
Płyta główna, niech obsługuje ddr2 , teraz ta pamięc jest najtansza,.
Płyty głównej szukaj z wejściami: AGP, ATA, PCI-E. Nie patrz na te z najwyższej półki. Przejrzyj dobrze ofrerty allegro. Teraz jest zastój więc mozna coś tanio wyrwać :D
Monitor możesz kupić używany CRT, jakiś LG ew inny flatron no i z normami ISO (chodzi o emisje promieniowania) W różnych komisach 17 calówki do 100-120zł Podłączą pokażą, obejrzysz lepiej jak w sklepie. Po monitor lepiej się udać do większego miasta.
Karta graficzna do 100zł możesz coś lepszego nieco od mojego radka poszukać.
Do 1000zł się wyrobisz sądzę spokojnie.

#12 Share DANIEL

DANIEL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 30 czerwiec 2008 - 19:14

Nowy komp

Szczerze to ja też nie gram w żadne gry które potrzebują aż takiego kompa już gry mnie nie nie ciągną, ale chce już kompa mieć lepszego żeby starczył na długo

Napisz nam najpierw jaki masz obecnie komputer, oraz co zamierzasz robić na nowym komputerze bo np nie ma sensu kupować 8800 GT i wtapiać w niego tyle siana po to aby przeglądać neta lub pisać w wordzie....

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 lipiec 2008 - 10:48

Nowy komp

za około 1500

[775] Procesor Intel Core 2 Duo E7200 2.53GHz 3MB BOX - 327
[INT][775] Płyta GigaByte GA-P35-DS3L ? 208
[PCIE] Karta Radeon HD4850 GigaByte 512MB GV-R485-512H-B - 499
Pamięć DDR2 2GB PC6400 800MHz OCZ CL5 OCZ2SI8002G - 110
[SATA2] Dysk Samsung 320GB F1 7200 16MB HD322HJ - 139
Nagrywarka DVDR Samsung SH-S203P OEM Black SATA - 70
Zasilacz ModeCom MC-500ATX 2.0 500W - 200

Razem - 1553

E7200 w procesie 45nm i najnowsze dziecko ATI - HD4850 dadzą razem naprawdę sporą wydajność. Nie robiliśmy podziału na zestaw do podkręcania i bez podkręcania - nie było tu sensu, nie wprowadzilibyśmy żadnych zmian. Zestaw ten można zarówno pozostawić na fabrycznych ustawieniach i cieszyć się dobrą wydajnością, jak i podkręcić procesor bez problemu.

Ceny mogą się różnić. Podane zestawy z jednego z forum.

Monitor LCD 19" Samsung SyncMaster 931BW Wide - 592
Wszechstronny monitor, za te pieniądze oferuje nam dobrą jakość obrazu. Nadaje się zarówno do filmów, pracy biurowej, jak i gier. Najtańszy monitor którym warto się poważnie interesować.

Monitor LCD 19" BenQ G900 ? 615 (?)
Coś dla tych, którzy nie chcą mieć panoramy - za cenę podobną do 931BW, ale z nieco gorszymi parametrami. Warto dodać, że praktycznie wszystkie nowe gry obsługują rozdzielczości panoramiczne.

Sklep www.apollo.pl

#14 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 17:29

Nowy komp Nadeszły pewne zmiany moja mama się napaliła na laptopa ja zbyt nie jestem przekonany do laptopów. Jak myślicie co lepsze >.>

#15 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze. A w szczególności Ursusy.

Napisany 22 sierpień 2008 - 17:41

Nowy komp Laptopa wiadomo,że możesz wszędzie ze sobą wziąć.I zależy jakiego masz neta.Jeśli iPlusa to możesz z nim sobie (chyba) chodzić gdzie zechcesz...Bo jeśli Neostradę to będziesz praktycznie tylko w jednym miejscu mógł z nim być.
Nie wiem jak jest z chłodzeniem w laptopie-chodzi o różnice między ilością wolnego miejsca w laptopie(mała skrzynka),a w komputerze(duża "buda").W kompie masz więcej wolnego miejsca,a w laptopie nie...
Mi się bardziej widzi komputer.Ale to TYLKO moje zdanie...
U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 sierpień 2008 - 17:58

Nowy komp Powiem tak, miałem okazję testować przez kilka dni laptopa, wrażenia super, nie był on najwyższych lotów, ale zawsze. Tak jak pisze @DawidMalw zalezy jakiego masz neta. Ja bym brał jakiegoś porządnego laptopa...

#17 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 wrzesień 2008 - 15:47

Nowy komp No wlasnie-padl mi komputer z rana-ze starosci chyba :lol:-i teraz tak-musze cos jutro kupic-szukam chyba raczej czegos przenosnego ok.1500 zl-wpadla mi w oko oferta -ibm r61i z Neonetu-moglibyscie rzucic okiem coby sprawdzic czy to cos jest warte ?-a moze ktos zna cos lepszego w podobnej cenie ?-z tym iż raczej już jutro dokonam zakupu a wiec w gre wchodza raczej rzeczywiste sklepy media,euro,vobis (w bialymstoku bo tam się jutro wybieram)pozdrawiam i z gory dziekuje za podpowiedzi

#18 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 10:58

Nowy komp No i po krzyku-IBM-a nie było więc kupiłem HP 550-ciut droższy-ale chyba też ok-w każdym bądź razie działa-a to już coś :P-zresztą chyba nie ma sensu kupowanie jakiegoś full wypasu bo za tydzień i tak będzie już przestarzały-muszę przyznać że mego Athlona 2500+ rozwala wydajnością-ale start Visty to katastrofa -ok 1 min :P

#19 Share zuczek015

zuczek015

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 11:26

Nowy komp Ja też posiadam lapka Toshiba Satellite już od roku od przeglądania internetu i pracy z obsługa gospodarstwa w zupełności wystarcz , wygoda jak najbardziej -- można zabrać zawsze ze sobą i zajmóje mało miejsca .
A jak Tobie nie zależy na grach to można szczerze polecić coś przenośnego .

ps. oczywiście dobra firma bo później mniej kłopotów, a do visty można się przyzwyczaić :P :P :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 11:43

Nowy komp Ja mam chrapkę na taki sprzęt

http://allegro.pl/it...dmi_cinema.html

jak myślicie będzie dobry jako komputer do wszystkiego? :P

A co Visty to u mnie tendencja jest taka, że każdą Viste wywalają i instalują XP :P

Honda - The Power of Dreams :)

Dodaj odpowiedź