Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawo jazdy "T"

2506 odpowiedzi na ten temat

#1921 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 11 sierpień 2012 - 19:47

Prawo jazdy "T" w lubelskim jest kilka
https://maps.google....2&ved=0CIwBEMgT
red power

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prawo jazdy "T" Dzisiaj, 15:19
  •  

#1922 Share grubson990

grubson990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 19:02

Prawo jazdy "T"

Pierwsze co mi na myśl przyszło to Piotrowice.

A prowadza tam kurs na prawko kat T?

#1923 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 13 sierpień 2012 - 21:22

Prawo jazdy "T" No raczej prowadzą bo jak byli kiedyś na prezentacji u mnie w gimnazjum to mówili że jest prawko na T, tylko nie wiem czy ludzi z poza szkoły szkolą.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1924 Share racha

racha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 20:38

Prawo jazdy "T" no to teraz się pochwalę że zdałem dzisiaj prawko T za pierwszym razem ;)))

#1925 Share sebaskorpio

sebaskorpio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:elektronika, systemy mikroprocesorowe, nowoczesne technologie

Napisany 29 sierpień 2012 - 10:00

Prawo jazdy "T" Przeczytałem kilka stron tego tematu i zauważyłem że część osób poleca zamiast kat T zdawać B+E. Nie wydaje mi sie że to daje podobne uprawnienia. Gdyż kategoria B pozwala kierować pojazdem o masie całkowietej 3,5t a B+E pojazdem o masie 3,5t i przyczepą o masie nie przekraczającej masy pojazdu czyli wychodzi także 3,5t razem masa zespłu 7t. Co i tak jak niektóży piszą jest idiotyczne bo chcąć prowadzić ciężarówkę o maie choćby np 5t trzeba mieć kat C, ale to tak na marginesie. A jeśli mam ciągnik o masie 5,5t i dwie przyczepy każda po 4,5t to co wtedy?

#1926 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 29 sierpień 2012 - 19:00

Prawo jazdy "T" możesz wierzyć albo nie ale b+e daje takie same możliwości jak t.

#1927 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1114 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 29 sierpień 2012 - 20:12

Prawo jazdy "T"

Przeczytałem kilka stron tego tematu i zauważyłem że część osób poleca zamiast kat T zdawać B+E. Nie wydaje mi sie że to daje podobne uprawnienia. Gdyż kategoria B pozwala kierować pojazdem o masie całkowietej 3,5t a B+E pojazdem o masie 3,5t i przyczepą o masie nie przekraczającej masy pojazdu czyli wychodzi także 3,5t razem masa zespłu 7t. Co i tak jak niektóży piszą jest idiotyczne bo chcąć prowadzić ciężarówkę o maie choćby np 5t trzeba mieć kat C, ale to tak na marginesie. A jeśli mam ciągnik o masie 5,5t i dwie przyczepy każda po 4,5t to co wtedy?

Kolego piszesz a za bardzo nie wiesz o czym... w kodeksie jest wyraźnie napisane że prawo jazdy kat b+e uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą/ przyczepami. jak nie wierzysz to masz cały art 88
Art. 88. 1. Dokumentem stwierdzającym uprawnienie do kierowania pojazdem silnikowym jest prawo jazdy określonej kategorii.
2. Prawo jazdy uprawnia do kierowania:
  • kategorii A - motocyklem;
  • kategorii A1 - motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3 i mocy nieprzekraczającej 11 kW;
  • kategorii B:
    • pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla,
    • pojazdem, o którym mowa w lit. a, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,
    • ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;
  • kategorii B1 - trójkołowym lub czterokołowym pojazdem samochodowym o masie własnej nieprzekraczającej 550 kg, z wyjątkiem motocykla;
  • kategorii C - pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu, a także ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;
  • kategorii C1 - pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t i nieprzekraczającej 7,5 t, z wyjątkiem autobusu, a także ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;
  • kategorii D - autobusem, ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;
  • kategorii D1 - autobusem przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 17 osób łącznie z kierowcą, a także ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;
  • kategorii T - ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym z przyczepą (przyczepami);
  • kategorii B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E - uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym z przyczepą (przyczepami).
  • kategorii C1+E - zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 12 t, składającym się z pojazdu ciągnącego określonego w kategorii C1 i przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego;
  • kategorii D1+E - zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 12 t, składającym się z pojazdu ciągnącego określonego w kategorii D1 i przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego.
3. Prawo jazdy:
  • kategorii B i C+E lub B i D+E - uprawnia do kierowania zespołem pojazdów określonych w kategorii B+E;
  • kategorii C+E i D - uprawnia do kierowania zespołem pojazdów określonych w kategorii D+E;
  • kategorii A, B, B1, C, C1, D lub D1 - uprawnia do kierowania pojazdem w nich wymienionym z przyczepą lekką;
  • kategorii B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E - uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami).
A jeżeli chodzi o prawo jazdy kat b to łączna masa zestawu może wynosić 4250 pod warunkiem że ciągnie się przyczepę lekką o dmc 750 kg.

Edytowany przez lukasx21, 29 sierpień 2012 - 20:18.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#1928 Share racha

racha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 29 sierpień 2012 - 20:28

Prawo jazdy "T" b+e daje to samo co T nawet w testach jest takie pytanie

#1929 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 29 sierpień 2012 - 21:46

Prawo jazdy "T" wlasnie

#1930 Share sebaskorpio

sebaskorpio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:elektronika, systemy mikroprocesorowe, nowoczesne technologie

Napisany 29 sierpień 2012 - 23:07

Prawo jazdy "T" oki wierze, tylko wychodzi na to że w przypadku ciągników masa całkowita jest pominięta przez ustawodawce tzn nie ma ograniczenia masy pojazdu w przypadku kat. B do 3,5t a z przyczepą w przypadku B+E do 7t jeśli pojazdem jest ciągnik rolniczy lub ciągnik z przyczepą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1931 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1114 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 30 sierpień 2012 - 12:31

Prawo jazdy "T" Art 62 mówi tylko o rzeczywistej masie całkowitej przyczepy ciągniętej przez samochód osobowy, ciężarowy o dmc poniżej 3.5t autobusie i sam ciężarowym o dmc powyżej 3.5t. o ciągnikach nie ma ani słowa..
pozdro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#1932 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 18:34

Prawo jazdy "T" pisz przeciez
kategorii B:

pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla, (jest podana masa)

pojazdem, o którym mowa w lit. a, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t, (znowu jest podana)

ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym; (nic nie masz o masie wiec mozesz zapierdzielac i z ladunkiem 100 ton) jakos moj sasiad jezdzi na b+e i nikt sie nie przypierdziela

jak robilem prawo jazdy mialem pytanie na egzaminie

jaka kategoria upoważnia do prowadzenia maszyny wolnobierznej/ciagnika rolniczego (czy jakos tak)
a) A
B) B
c) T
d) B+E

#1933 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1114 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 12:39

Prawo jazdy "T"

pisz przeciez
kategorii B:

pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla, (jest podana masa)

pojazdem, o którym mowa w lit. a, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t, (znowu jest podana)

ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym; (nic nie masz o masie wiec mozesz zapierdzielac i z ladunkiem 100 ton) jakos moj sasiad jezdzi na b+e i nikt sie nie przypierdziela

jak robilem prawo jazdy mialem pytanie na egzaminie

Na kat b to możesz jechać ciągnikiem z podwieszoną maszyną ew przyczepą lekką o dmc 750 kg oraz pojazdem wolnobieżnym a żeby ciągać "normalne" przyczepy to trzeba mieć b+e/t i tyle w tym temacie. Ile razy mam tłumaczyć?

#1934 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 wrzesień 2012 - 15:57

Prawo jazdy "T" Witam, trochę odbiegnę od tematu, otóż od dwóch lat posiadam prawo jazdy kat. T, teraz mam zamiar zrobić kat. B. Czy muszę dostarczyć kopie tego prawa jazdy przy składaniu papierów w WORD, i czy taka kopia może być wykonana prze ze mnie czy musi być jakaś pieczątką jako potwierdzenie kopi.

#1935 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 17:56

Prawo jazdy "T" Z tego co pamiętam to zwykła kserokopia wystarczy.

#1936 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 18:29

Prawo jazdy "T" Zdałem ledwo ale za 1 razem. Siedlce.

#1937 Share Pawlo95

Pawlo95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 wrzesień 2012 - 11:41

Prawo jazdy "T" Witam.w poniedziałek będe zdawał prawko kat.T na ciągniku zetor 53 20 tylko mam mały problem z włanczaniem świateł.Może ktos z was zdawał na tym ciągniku i wie jak dokładnie tam się włancza każde ze świateł bo z tego co się orientuje nad kierownicą jest jeszcze pokrętło na 2x i nwm czy ono jest od świateł pozycyjnych czy od ogólnego włanczania świteł. Był bym bardzo wdzięczny za odp.z góry dziękuje.

#1938 Share szegen

szegen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 wrzesień 2012 - 17:06

Prawo jazdy "T" Witam !!!
Ja mam takie pytanie czy moze wiecie gdzie jaka szkoła w okolicach Świdnicy,Strzegomia,Wałbrzycha,Żarowa,Świebodzic uczy na kat .T.Kurcze chciałbym ją zrobić lecz nie wiem gdzie szkolą ????

#1939 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 07 październik 2012 - 12:29

Prawo jazdy "T" ale macie problem,idziecie do pierwszej lepszej i pytacie czy robią na T

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1940 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 07 październik 2012 - 14:05

Prawo jazdy "T"

kategorii B:
pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla,

pojazdem, o którym mowa w lit. a, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,

ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;

czy majac kat. B mozna jechac kazdym ciagnikiem czy tylko takim, ktorego ciezar jest mniejszy niz 3.5 t ???

Polska B

Dodaj odpowiedź