Polecane posty

Marcin1324    1

A ja mam takie pytanie czysto teoretyczne, kat t pozwala na jazdę pojazdami wolnobieżnymi tak ?? w firmie w której pracował mój ojciec była dmuchawa do śniegu na zile 131 i była ona zarejestrowana jako pojazd wolnobieżny, czy mógł bym jeździć tą dmuchawą ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykDF    4

W kategorii T, jesteś ograniczony tylko do ciągnika z przyczepą i pojazdów wolnobieżnych, ale nie masz ograniczeń tonażowych.

Krótko - Mając B+E możesz co najwyżej wozić pustą przyczepę za ciągnikiem. ;) a nie z ładunkiem

 

Poczytaj ustawe o kierujących pojazdami. Cytuje

kategorii B+E, C1+E, C+E, D1+E i D+E uprawnia do kierowania zespołem pojazdów złożonym z ciągnika rolniczego z przyczepą (przyczepami) lub pojazdu wolnobieżnego z przyczepą (przyczepami);

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Jak to dobrze, że z przyczepami jeżdżę tylko po dróżkach polnych, po asfalcie bez przyczep samo B mi wystarczy i jest spokój :D A z rozrzutnikiem jednoosiowym na przyklad mogę jeździć sobie nie martwiąc się o nic, mając tylko prawko kat. B?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik4    0

-- połączono --

 

Witam

Mam kilka pytań odnośnie prawka na traktor.

-w grudniu tego roku w szkole będe miał robione zajęcia z pierwszej pomocy i jak bym dał egzaminatorom zaświadczenie, że miałem robione to w szkole to by to uznali ???

-czy po ukończeniu 18 lat trzeba powtarzać kurs?

-czy ktoś zna jakąś instytucje która robi prawka blisko kotliny kłodzkiej???

-jaki jest koszt całkowity?

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

rolnik4

 

każdy musi przejśc takowe szkolenie ja też miałem w szkole i nauczyciel mówił że bedzie ważne bo jest dodatkowo instruktorem jazdy.Jestem w tej samej sytuacji też musiałem inaczej nie zostaniesz dopuszczony do prawa jazdy .

My w szkole mamy za free B T i kombajn :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

 

Poczytaj ustawe o kierujących pojazdami. Cytuje

kategorii B+E, C1+E, C+E, D1+E i D+E uprawnia do kierowania zespołem pojazdów złożonym z ciągnika rolniczego z przyczepą (przyczepami) lub pojazdu wolnobieżnego z przyczepą (przyczepami);

A jak sprawa kategori b+e wygląda za granicą? np w Niemczech? tam też uznają kategorie b+e przy ciągniku?

I jeszcze jedno pytanie jakie są manewry na kategorie T i czy dalej jest tak ze trasa w mieście jest stała ??


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VDamianos    7

Co do manewrów to jest cofanie na łuku i wtedy masz wylosowane 1 zestaw to parkowanie prostopadłe przodem i górka 2 zestaw to parkowanie prostopadłe tyłem i parkowanie skośne przodem . A co do trasy w mieście to nie jest stała . Ja zdawałem w lipcu i zdałem za pierwszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lasku124    2

Siemka wam :)

Słyszałem, że jeśli uda nam się zarejestrować np. malucha jako pojazd rolniczy to możemy się nim legalnie poruszać na prawku T bez żadnych innych kategorii :)

Macie jakieś doświadczenia co do tego ? Jak zarejestrować maluszka na pojazd rolniczy ?

 

Jest to dosyć ciekawa alternatywa dla młodszych użytkowników, także temat może być dosyć ciekawy :)

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Niby jaka alternatywa? Chyba się starzeję... Młody niech czeka do 18 i robi prawko, a nie kombinować, omijać przepisy i później pretensje jak się na drodze jeden z drugim pozabijają.

Jak już koniecznie musi jeździć to B1 można zrobić (koszty pomijam). Przynajmniej trochę się z ruchem na drodze obezna.

Tak po za tym nawet jak się do tak maluch zarejestrować (w co wątpię) to do pierwszej kontroli policji i skierowaniu na badanie techniczne.

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Kategoria B i T obowiązuje jak się nie mylę od 18-stego roku życia. Więc jaka to alternatywa dla młodych?

 

Maluch ma już homologację chyba domyślasz się jaką, aby go zarejestrować jako pojazd rolniczy możesz chyba spróbować się ubiegać o powtórną homologację.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szejk2    7

Patryczjos

Ciekawa prowokacja... nudy chyba...

Edytowano przez szejk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

po co ci T? zrób B+E to jest to samo a nawet więcej

Edytowano przez filantrop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olekig    0

Nie do końca, z dwiema przyczepami nie pojedziesz na B

 

Jak zarejestrować maluszka na pojazd rolniczy ?

 

Ciężko będzie udowodnić, że to ciągnik lub maszyna wolnobieżna :D

Nie cytuj poprzedniego posta skoro jest tuż nad Twoim

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Na samym B nie pojedziesz z żadną przyczepą, co najwyżej z jakaś dwukołówką do 750 kg.

 

Autorowi tematu chyba nudzi się w domu. Naucz się najpierw panować nad pojazdem wolnobieżnym na drodze z ruchem publicznym, zamiast myśleć jak tu zakłócić bezpieczeństwo dla zabawy. Albo zapłać za kurs na kat. B1 gdzie ktoś Cie tego nauczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
C-S-R    0

b+e napisałem wyraźnie

Na B+E możesz pojechać i tak tylko z jedną przyczepą. Dokładnie tak jak zauważył to powyżej olekig.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kendzior15    87

z mojej widzy prawko kat. T jest od 16 lat i można ciągać 2 przyczepy kat. B to samochód + przyczepka 750 kg B+E to samochód + przyczepka lub ciagnik z dwiema przyczepami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Na B+E możesz pojechać i tak tylko z jedną przyczepą. Dokładnie tak jak zauważył to powyżej olekig.

 

dwie przyczepy! zachęcam do lektury kodeksu ruchu drogowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fristajla    0

Witam , sorki za takie pytanko, ale czy jest tutaj ktoś z woj.śląskiego kto nie dawno zdawał kategorie T? Bo chciałbym się zapisać ,ale wcześniej dowiedzieć więcej , bo mało u mnie firm które jeszcze się ''bawią'' w tę kategorie. Z góry wszystkim dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Odpowiadając na twoje pytanie tak w całej Polsce już można zdawać na ciągnik w każdym ośrodku od 16l :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz3401    0

Witam serdecznie mam pytanie,zdawał ktoś może egzamin na T w Tarnowie? ew. jak to dokładnie teraz wygląda z egzaminem praktycznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

Czy podczas jazdy po placu manewrowym można obracać głowę aby obserwować przyczepę ? czy tylko lusterka ?. Pytam ponieważ mam spór z kolegą i nie wiem kto ma racje.


W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

można się wiercić kręcić aby cofnąć przynajmniej tak było rok temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj