Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawo jazdy "T"

2506 odpowiedzi na ten temat

#1801 Share michal96

michal96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:Koszykówka Rolnictwo

Napisany 24 maj 2012 - 10:23

Prawo jazdy "T" No to panowie , zdałem za pierwszym razem ! :>
Sprzedam części do sieczkarni New Holland !

Kontakt na PW lub GG 364354

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prawo jazdy "T" Dzisiaj, 20:04
  •  

#1802 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 24 maj 2012 - 18:19

Prawo jazdy "T" prawko nie jest tak wcale trudno zdac jak sie mowi ;p
na T za 1 razem
na A1 (po weselu o 4:00 w domu) o 6:00 wstawac i na egzamin i tez za 1 razem ;p

#1803 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 24 maj 2012 - 21:06

Prawo jazdy "T" hehe
najgorzej ze na weselu nie moglem bo bym nie wstal rano ;/ i na egzamin nie pojde z 2 promilami ;p

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1804 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 24 maj 2012 - 21:14

Prawo jazdy "T" uuu...to musial byc ból :P wspołczuje :D no jakbys poszedl pod wplywem toegzaminator moglby byc troche zaskoczony :D
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#1805 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 24 maj 2012 - 21:16

Prawo jazdy "T" wesele jest w sobotę wiec jak bawiłeś się do 4 rano to była niedziela a w niedziele nie ma egzaminów :D

#1806 Share Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 25 maj 2012 - 14:50

Prawo jazdy "T" Mam 2 pytania dotyczące egzaminu:
1.Na łuku jak cofał to przyczepa nie może mi najechać kołem na linię czy obrysem przyczepy?
2.Jak skończę łuk to przyczepa musi stać prosto że tak powiem czy może być trochę skręcona?

#1807 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 25 maj 2012 - 14:51

Prawo jazdy "T" Panowie ja zrobiłem sobie kategorie C+E i mogę jeździć wszystkim

#1808 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 25 maj 2012 - 15:23

Prawo jazdy "T"

Mam 2 pytania dotyczące egzaminu:
1.Na łuku jak cofał to przyczepa nie może mi najechać kołem na linię czy obrysem przyczepy?
2.Jak skończę łuk to przyczepa musi stać prosto że tak powiem czy może być trochę skręcona?

1. Nie możesz na pewno najechać kołem na linię a obrysem przyczepy to w sumie nie wiem do końca jak to jest w kopercie ma się zmieścić obrysem a i pewnie w trakcie łuku też.

2. Może być skręcona nawet złamana abyś obrysem się zmieścił przyczepę z ciągnikiem tak jakby w garażu. Kiedyś było chyba tak, że musiała być idealnie na środku koperty.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#1809 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 maj 2012 - 21:30

Prawo jazdy "T" Następny temat w którym nie którzy robią śmietnik - autorzy usuniętych postów dostają %%.

#1810 Share piter161

piter161

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 28 maj 2012 - 16:49

Prawo jazdy "T" Zetro 7211.
Sprawdzamy poziom oleju hydraulicznego (wspomaganie układu kierowniczego) wykrecamy wskaźnik poziomu oleju ze zbiornika. I tu moje pytanie skąd to wykręcić? Gdzie się znajduje ten zbiornik?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1811 Share Lukas2909

Lukas2909

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 28 maj 2012 - 17:26

Prawo jazdy "T" Mam pytanie do osób zamieszkałych w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego, a mianowicie chciałem znaleźć szkołę jazdy kategorii T. Niestety nic nie znalazłem i tu moja prośba, może ktoś mi podpowie, da jakiś adres, numer. Z góry dziękuję za odpowiedź.

#1812 Share piter161

piter161

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 02 czerwiec 2012 - 22:01

Prawo jazdy "T"

Zetor 7211.
Sprawdzamy poziom oleju hydraulicznego (wspomaganie układu kierowniczego) wykrecamy wskaźnik poziomu oleju ze zbiornika. I tu moje pytanie skąd to wykręcić? Gdzie się znajduje ten zbiornik?

Odświeżam:)

#1813 Share t7060michal

t7060michal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 03 czerwiec 2012 - 08:02

Prawo jazdy "T" Wiadomość do wszystkich, którzy twierdzą, że kat. B+E pozwala jeździć ciągnikiem tylko z jedną przyczepą. Poniższy tekst (fragment kodeksu drogowego) mówi jasno i wyraźnie, że można ciągnąć dwie przyczepy.

Jedynym ograniczeniem jest DMC pojazdu/zespołu pojazdu zapisana w dowodzie ciągnika. Ja jeżdżę nh t7060, którego DMC wynosi 40000 kg. i nigdy nie miałem problemów, mam kat. B+E.

Ktoś wcześniej napisał, że instruktor mu powiedział, że może jeździć na B ciągnikiem którego masa nie przekracza 3,5 tony, a na większy trzeba mieć już T. Może instruktor chce kolegę naciągnąć na dwa kursy.

Prośba do wszystkich, najpierw poczytajcie i dopiero piszcie. Czytanie niektórych wypowiedzi zwala z nóg i niepotrzebnie wprowadza w błąd innych użytkowników forum.

Art. 88. 1. Dokumentem stwierdzającym uprawnienie do kierowania pojazdem silnikowym jest prawo jazdy określonej kategorii.
2. Prawo jazdy uprawnia do kierowania:
  • kategorii A - motocyklem;
  • kategorii A1 - motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3 i mocy nieprzekraczającej 11 kW;
  • kategorii B:
    • pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla,
    • pojazdem, o którym mowa w lit. a, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,
    • ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;
  • kategorii B1 - trójkołowym lub czterokołowym pojazdem samochodowym o masie własnej nieprzekraczającej 550 kg, z wyjątkiem motocykla;
  • kategorii C - pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu, a także ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;
  • kategorii C1 - pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t i nieprzekraczającej 7,5 t, z wyjątkiem autobusu, a także ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;
  • kategorii D - autobusem, ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;
  • kategorii D1 - autobusem przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 17 osób łącznie z kierowcą, a także ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;
  • kategorii T - ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym z przyczepą (przyczepami);
  • kategorii B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E - uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym z przyczepą (przyczepami).
  • kategorii C1+E - zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 12 t, składającym się z pojazdu ciągnącego określonego w kategorii C1 i przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego;
  • kategorii D1+E - zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 12 t, składającym się z pojazdu ciągnącego określonego w kategorii D1 i przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego.
3. Prawo jazdy:
  • kategorii B i C+E lub B i D+E - uprawnia do kierowania zespołem pojazdów określonych w kategorii B+E;
  • kategorii C+E i D - uprawnia do kierowania zespołem pojazdów określonych w kategorii D+E;
  • kategorii A, B, B1, C, C1, D lub D1 - uprawnia do kierowania pojazdem w nich wymienionym z przyczepą lekką;
  • kategorii B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E - uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami).

#1814 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 03 czerwiec 2012 - 08:48

Prawo jazdy "T"

Mam 2 pytania dotyczące egzaminu:

Zaczynasz łuk jedziesz do przodu zatrzymujesz się na końcu i zaczynasz cofanie.Masz na to 5 minut rób co chcesz byle byś się wyrobił.Przy cofaniu na łuku obrys może wyjść poza byle byś nie najechał kołem przyczepy lub traktora.Ale jeżeli robisz garaż (parkowania wjazd przodem wyjazd tyłem i tak dalej) nie może wyjść poza linie obrys przyczepy i ciągnika.Wyjście poza obrys oznaczałoby że uderzyłeś w ścianę.Przy cofaniu ,,do garażu" pamiętaj o kierunkowskazach.Gdy już wjedziesz wyłączasz i znowu włączasz i dopiero w tedy wyjeżdżasz.A gdy kończysz łuk przyczepa może stać jak chcesz byle nie za daleko od końca.Gdy kończysz garaż przyczepa może stać i w poprzek placu abyś wyjechał za linię końca zadania (czy jakoś tak to się nazywa,ta żółta :D ) Instruktor nic Ci nie mówił ??
Życzcie mi szczęścia,egzamin mam niedługo :)

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#1815 Share Zico99

Zico99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 19:23

Prawo jazdy "T" Na łuku koledzy zawsze trzymajcie przyczepe przy wewnętrznej lini zeby nie uciekła poza linie zewnęrzna.Jakim ciągnikiem zdajecie?

#1816 Share Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 21:56

Prawo jazdy "T" Mi kurcze na łuku cofanie do tyłu nie wychodzi nie wiem może temu że nie równo troche jest są takie dołki i moze temu?

#1817 Share futrzak2012

futrzak2012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 11:51

Prawo jazdy "T" Witam. Orientuje się może ktoś z was, gdzie w malopolskim (najlepiej Kraków i okolice) można zapisać się na kurs na kategorie T ? Przepatrzyłem wiele stron z ośrodami ale w żadnym nie pisało o nauce na T..
Pozdrawiam

#1818 Share Zico99

Zico99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 12:18

Prawo jazdy "T" Tzn co ci nie wychodzi co sie dzieje?

#1819 Share futrzak2012

futrzak2012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 07:10

Prawo jazdy "T" Chodzi mi o to czy jest jakiś ośrodek w małopolsce , który prowadzi szkolenia na kategorie T

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1820 Share Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 13:25

Prawo jazdy "T" Nie wychodzi mi cofanie na łuku nie wiem czy to może od tego że troche tam nie równo jest na placu

Dodaj odpowiedź