Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawo jazdy "T"

2506 odpowiedzi na ten temat

#1601 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 02 luty 2012 - 20:14

Prawo jazdy "T"

Nie że wiem to na 100% ale wczesniej chyba tutaj pisali że po tej kategorii wbijają także kat.T B)

Większej ściemy nie słyszałem. Mając kategorię B+E możesz jeździć traktorem z przyczepami ( tak samo jak T).

W Polsce ciągnikiem możesz jechać maksymalnie 40km/h

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prawo jazdy "T" Dzisiaj, 23:41
  •  

#1602 Share maverickt4

maverickt4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:mechanika, majsterkowanie, motoryzacja, VW T4 Syncro i jeszcze coś na pewno się znajdzie.

Napisany 02 luty 2012 - 20:21

Prawo jazdy "T" @mario3004 podaj mi na to przepis w kodeksie ruchu drogowego

#1603 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 02 luty 2012 - 20:33

Prawo jazdy "T" Pisałem że nie wiem tego na 100%, ktoś wcześniej tak pisał.
A ściema to z tymi 40km/h, dawno temu było 25km/h a teraz 30km/h, nawet gdzieś czytałem jak koleś pomykał sobie ciagnikiem niecałe 40km/h i po jakimś czasie przyszło płacić za przekroczenie prędkości bo mu radar fotkę pyknął :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1604 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 02 luty 2012 - 20:46

Prawo jazdy "T"

@mario3004 podaj mi na to przepis w kodeksie ruchu drogowego

Mój błąd.

@rafalkom555 jeśli nie jesteś pewien to nie wypisuj bzdetów.

#1605 Share zetor7045xD

zetor7045xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 02 luty 2012 - 20:54

Prawo jazdy "T" FOTORADAR ZROBIŁ ZDJĘCIE ZABAWNE hehe dobry kawał CIekawe gdzie miał tablice z przodu hehe. NO mojego kolegę brali na suszarkę miał 70km/h New hollandem ale on ma go jak bym to powiedzieć chipowane za 9 tyś złotych

#1606 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 02 luty 2012 - 21:35

Prawo jazdy "T" To wcale nie jest zabawne. W mojej okolicy złapali na radar kolesia który ciągnikiem przekroczył dozwolone 30km/h, nawet opisała to lokalna gazeta.. ;)
http://panorama.medi.../view/272275/9/
Oczywiście to nie był ten ciągnik ze zdjęcia...

#1607 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 02 luty 2012 - 23:31

Prawo jazdy "T"

Głupoty piszesz. Na kat B możesz ciągać maszyny rolnicze lub przyczepy jednosiowe i tu nie masz ograniczeń DMC. Możesz na jednosiówce nawet 10t ołowiu zarzucić aby tylko Twój ciapek ją pociągnął i Twoja przyczepa miała taką ładowność w dowodzie. Te ograniczenia DMC dotyczą tylko zestawu samochód + przyczepa (lekka), bądź samego samochodu.
Wiem od instruktora prawa jazdy.

Kumpel na kat. B ciągał Ursusem 1634 rozrzutnik 8 tonowy chyba fortschritta to policja podczas kontroli tylko go pouczyła aby nie na syfił na drodze obornikiem ;)

Ta nasza policja to jest zabawna. Kumplowi chcieli wmówić, że w mieście na 50tce przekroczył prędkość MTZ'tem 82 z dwoma pełnymi przyczepami zboża gdzie na pusto ten ciągnik nie pojedzie 50km/h :P

No to współczuję instruktora, albo złe pytanie zadałeś. Poniżej dokładnie to co jest napisane w kodeksie drogowym:
kategoria B:kategoria T – ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym,

Jak widać z powyższego: kat B - ciągnik rolniczy, kat T - ciągnik rolniczy + przyczepa lub przyczepy
Więc w którym momencie piszę głupoty? Dokładnie przeczytaj kodeks drogowy. Naprawdę upierdliwy policjant może to zintepretować tak, że kat. B uprawnia tylko do kierownia ciągnikiem rolniczym, bo nie ma tu mowy o żadnej przyczepie. Ale jest inny artykuł kodeksu drogowego (88) który mówi, że: Samo prawo jazdy kat B C D uprawnia również do kierowania danym pojazdem wraz z przyczepą lekką.W przypadku kat B dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie może przekraczać 3,5 tony. Zmień instruktora na takiego, który zna kodeks drogowy.

A policjanci nie są głupi. Wiedzą, że nowoczesne traktory po zdjęciu blokad mogą jechać nawet i 80 km/h (Fastrack) albo około 50 km/h (koparkoładowarki JCB) albo ponad 25 km/h jeśli np. MTZ ma podkręconą dawkę paliwa. I wcale nie musiał przekraczać 50 km/h bo cągnikiem wolno jechać max 25 km/h lub 30km/h bo w kodeksie drogowym w dwóch miejscach jest o tym mowa i w obu jest inna prędkość. Więc proszę uważać - policja coraz częściej sprawdza prędkość traktorów.

I na koniec: nie myl pojęć:
- maszyna rolnicza np: rozrzutnik obornika, przyczepa do sianokiszonki i podobne,
- przyczepa np. jednoosiówka - jest to przyczepa i powinna być zarejestrowana i ubezpieczona.
Za jazdę z z niezabezpieczonym sypkim lub odrażającym ładunkiem tzn. nieprzykrytym, można dostać mandat - twój kumpel miał trochę szczęścia ;). Choć jakby z takim ładunkiem jechał przez miasto i nie daj Boże coś gubił to mandat właściwie murowany.

Edytowany przez Geo, 02 luty 2012 - 23:59.

#1608 Share krzysiek9555

krzysiek9555

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 03 luty 2012 - 21:15

Prawo jazdy "T" W testach na kategorie t było takie pytanie : Która kategoria pozwala na prowadzenie ciągnika rolniczego z przyczepą (przyczepami) i prawidlową odpowiedzią była : t , b+e a więc B+E to to samo co t i troche więcej róznica jest taka ze na t można od 16 lat a B+E jest od osiemnastu.I moim zdaniem łatwiej jest zdać na T

#1609 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 03 luty 2012 - 21:25

Prawo jazdy "T" Od zeszłego roku B+E jest od 20-tego roku życia. Masz rację, że mając B+E masz te same uprawnienia co T tylko, że B+E uprawnia do prowadzenia samochodu z lawetą (przyczepą o DMC powyżej 750 kg). To tak w skrócie.

#1610 Share Massey1993

Massey1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 05 luty 2012 - 01:20

Prawo jazdy "T" może i jest łatwiej zdać na T ale zdając B+E możesz poruszać się samochodem osobowym z lawetą podobnie przy C+E ciężarówką z przyczepą i te 2 kategorie uprawniają cię do poruszania się kategorią T ale nie na odwrót,
kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1611 Share mikic360

mikic360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, motoryzacja, hodowla bydła mięsnego

Napisany 05 luty 2012 - 13:55

Prawo jazdy "T" Koledzy a w krajch UE (np Holandia Niemcy) kategoria B+E będzie tak samo respektowana jak w Polsce?

#1612 Share pieniu

pieniu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 05 luty 2012 - 13:59

Prawo jazdy "T" Panowie nie wiecie może ile na Mazowszu kosztuje prawko na ,,T'' dokładniej sochaczew lub żyrardów :)?

#1613 Share ROBERTINHO

ROBERTINHO

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 05 luty 2012 - 15:15

Prawo jazdy "T" Panowie wiecie co i jak trzeba zrobić na egzaminie na kat t?

#1614 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 05 luty 2012 - 16:10

Prawo jazdy "T"

Panowie nie wiecie może ile na Mazowszu kosztuje prawko na ,,T'' dokładniej sochaczew lub żyrardów :)?

a Skierniewice mogą być ?
Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

#1615 Share pieniu

pieniu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 05 luty 2012 - 16:34

Prawo jazdy "T"

a Skierniewice mogą być ?

No o to to mi chodzi bo tam mam zdawać:D

#1616 Share slawek3220

slawek3220

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 313 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiście rolnictwo

Napisany 05 luty 2012 - 19:49

Prawo jazdy "T" @pieniu pewnie cena za cały kurs to 1400-1500 zł, ja też tam będę zdawał na kat. B i T
" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

Ursus C-360 i C330M - mój sprzęt.

#1617 Share Massey1993

Massey1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 06 luty 2012 - 10:45

Prawo jazdy "T" proponowałbym ci B+E zawsze może się przydać do lawety i kasy w kieszeni trochę zostanie bo B i tak musisz robić a E kosztuje chyba 600-800zł wiec masz już na T i te +/- 700zł
kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

#1618 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 06 luty 2012 - 11:52

Prawo jazdy "T" To prawda z tym B+E od 20roku życia?

#1619 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 luty 2012 - 12:52

Prawo jazdy "T" Ja dzisiaj zdawalem drugi raz i zdalem na ciagnik zestaw zetor 3320 + przyczepa dwuosiowa . Wjechalem pod gore i byl stop wiec sie zatrzymalem i jak chcialem ruszyc to ciagnik mi sie zaboksowal egzaminator zaczol sie smiac hahaha ale blokade wlaczylem i jakos poszlo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1620 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 luty 2012 - 13:43

Prawo jazdy "T" Paliłeś gumę i zdałeś??:D

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Dodaj odpowiedź