Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawo jazdy "T"

2506 odpowiedzi na ten temat

#1581 Share leszczu19901

leszczu19901

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 15:29

Prawo jazdy "T"

To nie jest zupełnie prawda. Kategoria B między innymi uprawnia do kierowania albo ciągnikiem rolniczym, albo zespołem pojazdów o łącznej DMC max 3,5 tony, a jeśli ciągnąć przyczepę to tylko przyczepę lekką czyli o DMC max 750kg. Nie spotkałem do tej pory rozrzutnika obornika który z ładunkiem byłby lżejszy od 750kg. Można też ciągnąć przyczepy o DMC większym od 750kg, ale zasada jest taka, że DMC przyczepy nie może być większe od masy własnej pojazdu ciągnącego, a nawet T-25 waży około 2t, więc może ciągnąć max 1,5t.

Przecież rozrzutnik z podczepionym z tyłu adapterem do obornika nie musi być nawet zarejestrowany, to w takim razie nie może to sie wliczac jako przyczepa tylko jako maszyna podczepiana do traktora.
A jeśli chodzi o rozrzutnik już z normalnymi bortami, to przy okazji kontroli drogowej spytałem sie policjanta co on sądzi na ten temat i powiedział że ogólnie wszystko zależy od policjanta i on osobiście by mnie puścił.
A jeśli chodzi o DMC zespołu pojazdów to chodzi o samochod i przyczepkę, a nie traktora i przyczepę. W przepisach powiedzane jest że do traktora mogę podczepic przyczepke jednoosiową lub jakąs maszynę i nie jest powiedzne do ilu ma być DMC.
Szkoda, że przepisy jasno nie mowia co moge ciagnac i do ilu ma być DMC, wtedy nie było by takich problemów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prawo jazdy "T" Dzisiaj, 13:48
  •  

#1582 Share drozdzik

drozdzik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 11:34

Prawo jazdy "T" Ja zdałem 24 stycznia w Opolu prawko na traktor. Kurs mnie wyniósł UWAGA 1200 zł :( Zdałem za drugim razem więc do tego 2x135 zł egz. praktyczny i 22 zł teoria. Nie licząc już dojazdów na egzaminy oraz wykłady i jazdy. Drożyzna jak cholera ;/

#1583 Share Massey1993

Massey1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 11:50

Prawo jazdy "T"

To nie jest zupełnie prawda. Kategoria B między innymi uprawnia do kierowania albo ciągnikiem rolniczym, albo zespołem pojazdów o łącznej DMC max 3,5 tony, a jeśli ciągnąć przyczepę to tylko przyczepę lekką czyli o DMC max 750kg. Nie spotkałem do tej pory rozrzutnika obornika który z ładunkiem byłby lżejszy od 750kg. Można też ciągnąć przyczepy o DMC większym od 750kg, ale zasada jest taka, że DMC przyczepy nie może być większe od masy własnej pojazdu ciągnącego, a nawet T-25 waży około 2t, więc może ciągnąć max 1,5t.

tylko że rozrzutnika nie trzeba rejestrować a przyczepy właśnie trzeba, wiec traktowana jest jak maszyna rolnicza wiec powinno się uznawać tak jak np. agregat 3t

Edytowany przez Massey1993, 31 styczeń 2012 - 11:54.

kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#1584 Share ROBERTINHO

ROBERTINHO

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 31 styczeń 2012 - 11:54

Prawo jazdy "T" a czy ktoś mi napisze co i jak jest na egzaminie w gdańsku w pord-zie.?

Chodzi mi o kat.t

Edytowany przez ROBERTINHO, 31 styczeń 2012 - 13:35.

#1585 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 18:47

Prawo jazdy "T" a jak wyglada sprawa związana z opryskiwaczami?? czy majac kategorie B mogę iść na kurs upowarzniający mnie do pracy opryskiwaczem (zawieszanym)??

#1586 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 18:57

Prawo jazdy "T" Tak. Nie pytają czy posiadasz prawko. Potrzebny jest tylko NIP

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#1587 Share farmer6630

farmer6630

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 21:26

Prawo jazdy "T" Mógłby mi ktoś powiedzieć jak wygląda trasa egzaminacyjna w WORD'ie w Kaliszu? Oraz co powiecie o ODZ Tarchalski w Grabowie?
Z góry dzięki

#1588 Share zetor7045xD

zetor7045xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 21:48

Prawo jazdy "T" Witam mam pytanie czy wie ktoś gdzie robią prawko na T w okolicach Gdańska Kartuz , Żukowa ,Sierakowic ?I jaka jest przyczepa na egzaminie czy na tandemie czy na zwrotnicy ?

#1589 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 01 luty 2012 - 11:58

Prawo jazdy "T"

Przecież rozrzutnik z podczepionym z tyłu adapterem do obornika nie musi być nawet zarejestrowany, to w takim razie nie może to sie wliczac jako przyczepa tylko jako maszyna podczepiana do traktora.
A jeśli chodzi o rozrzutnik już z normalnymi bortami, to przy okazji kontroli drogowej spytałem sie policjanta co on sądzi na ten temat i powiedział że ogólnie wszystko zależy od policjanta i on osobiście by mnie puścił.
A jeśli chodzi o DMC zespołu pojazdów to chodzi o samochod i przyczepkę, a nie traktora i przyczepę. W przepisach powiedzane jest że do traktora mogę podczepic przyczepke jednoosiową lub jakąs maszynę i nie jest powiedzne do ilu ma być DMC.
Szkoda, że przepisy jasno nie mowia co moge ciagnac i do ilu ma być DMC, wtedy nie było by takich problemów.

Jeśli masz prawo jazdy kategorii T to tak jest. Jeśli masz prawo jazdy kategorii B to kategoria ta uprawania między innymi do kierowania ciągnikami rolniczymi i tu nie ma ograniczeń co do DMC, ale jeśli już ciągniesz przyczepę to niestety jest to już zespół pojazdów i wtedy kategoria B uprawnia do kierowania zespołem pojazdów o łącznej DMC mx 3,5 tony. Jeśli chodzi o rozrzutnik to chyba racja, że można go ciągnąć bo to nie jest przyczepa. Jeśli ciągnik waży powyżej 3,5 tony to niestety zgodnie z przepisami można ciągnąć przyczepę o DMC max 750 kg.
Jeśli chodzi o jazdę z rozrzutnikiem ze zdemontowanym adapterem to taki rozrzutnik jest już traktowany jak przyczepa i niestety tylko od dobrej woli policjanta zalezy czy nie ukaże mandatem i nie tylko, bo jazda niezarejestrowanym i nieubezpieczonym pojazdem (przyczepą) po drodze publicznej może się źle skończyć.

Edytowany przez Geo, 01 luty 2012 - 12:05.

#1590 Share ROBERTINHO

ROBERTINHO

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 01 luty 2012 - 13:19

Prawo jazdy "T"

Witam mam pytanie czy wie ktoś gdzie robią prawko na T w okolicach Gdańska Kartuz , Żukowa ,Sierakowic ?I jaka jest przyczepa na egzaminie czy na tandemie czy na zwrotnicy ?

możesz iść do osk start do kartuz. tam masz jazde ursusem c-360+przyczepa 2 osiowa.
na egzaminie w pord w gdańsku jest jazda zetorem 5320+przyczepa 2 osiowa autosan d-46. pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1591 Share zetor7045xD

zetor7045xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 01 luty 2012 - 17:12

Prawo jazdy "T" Eh to chyba nie idę bo taką się trudno cofa :(

#1592 Share mateusz582

mateusz582

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 01 luty 2012 - 17:28

Prawo jazdy "T" Ja zdawając na ciągnik bardzo się obawiałem placu na praktyce mi nie wychodziło parkowanie przyczepą wjazd tyłem prostopadle. ale zebrałem się i poszedłem. Na 1 egzaminie wyjechałem z placu oblałem miasto. Na 2 obawiałem się że obleje plac bo ciągnik był zepsuty ale udało się :) Teraz moje prawo jazdy się nie przydaje do niczego leży w portfelu. Co prawda zapłaciłem tylko za egzamin (testy-jazda) no i poprawka i to wszystko.
Mam nadzieje że się przyda jeszcze :)

#1593 Share mikic360

mikic360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, motoryzacja, hodowla bydła mięsnego

Napisany 02 luty 2012 - 10:12

Prawo jazdy "T" witam
Panowie wiecie może jak jest respektowane prawo jazdy kategorii B + E odnośnie jazdy ciągnikiem z przyczepami? jak to się ma do przepisów w krajach Unii?

#1594 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 02 luty 2012 - 10:47

Prawo jazdy "T" Nie że wiem to na 100% ale wczesniej chyba tutaj pisali że po tej kategorii wbijają także kat.T B)

#1595 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 02 luty 2012 - 10:58

Prawo jazdy "T" Tak możesz jeździć ale z przyczepą 1 osiowom tak mi coś wiadomo

#1596 Share drozdzik

drozdzik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 luty 2012 - 16:13

Prawo jazdy "T" Kategoria B+E jest kategorią nadrzędną nad kategorią T czyli mając kat. B+E można jeździć ciągnikiem z dwoma przyczepami oraz sam. osobowym z dużą przyczepką.
A mając T to tylko ciągnikiem z dwoma przyczepami.

#1597 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 02 luty 2012 - 16:59

Prawo jazdy "T"

Jeśli masz prawo jazdy kategorii B to kategoria ta uprawania między innymi do kierowania ciągnikami rolniczymi i tu nie ma ograniczeń co do DMC, ale jeśli już ciągniesz przyczepę to niestety jest to już zespół pojazdów i wtedy kategoria B uprawnia do kierowania zespołem pojazdów o łącznej DMC mx 3,5 tony. Jeśli chodzi o rozrzutnik to chyba racja, że można go ciągnąć bo to nie jest przyczepa. Jeśli ciągnik waży powyżej 3,5 tony to niestety zgodnie z przepisami można ciągnąć przyczepę o DMC max 750 kg.

Głupoty piszesz. Na kat B możesz ciągać maszyny rolnicze lub przyczepy jednosiowe i tu nie masz ograniczeń DMC. Możesz na jednosiówce nawet 10t ołowiu zarzucić aby tylko Twój ciapek ją pociągnął i Twoja przyczepa miała taką ładowność w dowodzie. Te ograniczenia DMC dotyczą tylko zestawu samochód + przyczepa (lekka), bądź samego samochodu.
Wiem od instruktora prawa jazdy.

Kumpel na kat. B ciągał Ursusem 1634 rozrzutnik 8 tonowy chyba fortschritta to policja podczas kontroli tylko go pouczyła aby nie na syfił na drodze obornikiem ;)

Ta nasza policja to jest zabawna. Kumplowi chcieli wmówić, że w mieście na 50tce przekroczył prędkość MTZ'tem 82 z dwoma pełnymi przyczepami zboża gdzie na pusto ten ciągnik nie pojedzie 50km/h :P
Wieczny kawaler ;)

#1598 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 luty 2012 - 17:06

Prawo jazdy "T" Pewno na flaszkę zbierali :D

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#1599 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 02 luty 2012 - 18:34

Prawo jazdy "T" Z tego, co wiem, dla ciągników rolniczych polskie przepisy przewidują dopuszczalną prędkość 25 lub 30 km/h bez względu na to czy jest to na terenie zabudowanym czy poza nim. Chyba, że coś się zmieniło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1600 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 02 luty 2012 - 20:03

Prawo jazdy "T" W Polsce ciagnik może poruszać się max 30km/h, nawet jeśli ciagnik czy tam przyczepa jest przystosowana do 40km/h to taka prędkość jest niedozwolona B)

Dodaj odpowiedź