Polecane posty

Jeśli mam prawojazdy B to moge jeździć np. z pługiem, bronami, agregatem, ale z kombajnem ziemniaczanym zaczepianym już nie?

 

Edytowano przez dawidursus323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Możesz ze sprzętem zawieszanym i przyczepą jednoosiową.A kombajn można potraktować jako przyczepa jednoosiowa.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuko1997    29

witam chciałbym się dowiedzieć odnośnie prawka kat.T

1. mam 16lat

2.ile trwa kurs (dopasować do szkoły)

3.czy można zacząć 3miesiące przed 16

4.ile godzin trzeba wyjezdzić

5.czy coś się zmieni od 2013r

6.będę zdawać w wordzie białystok

7.ile kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

1 to dobrze możesz już robić

2 to zależy od tego po ile godzin będą wykłady,ile razy w tygodniu i po ile godzin jazdy. ja zacząłem w kwietniu i zdawałem pod koniec czerwca.

3 chyba tak

4 20 teorii i 20 jazdy

5 sposób egzaminowania,ale jak masz zdać to i tak zdasz

6 zależy gdzie mieszkasz :P

7 zależy od szkoły i od tego czy w cenie są badania itp.Ja za 800 zł w Cabrio w Zamościu miałem z badaniami lekarskimi,fotograf,materiały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djzetor    0

ja zdawałem zetorem 3320 2006r i przyczepa pronara tandem było prosto i banalnie do pokazania jest zawsze plyn do spryskiwaczy miarka oleju i jaki powinien byc stan gdzie dolewa sie cieczy chłodzącej i plyn hamulcowy a ze swiateł to stop mijania drogowe i kierunkowskazy awaryjne i sygnał i nigdy nie wysiadajcie przodem z traktora i zawsze reczny zaciagajcie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonardo1    1

1. To możesz robić ja też robiłem od 16 w tym roku i nie ma z tym żadnych problemów.

2.Ja zapisałem się na kurs 16 września a zdawałem 14 listopada.

3.No tak można.

4.niby 20 godzin jest wskazane jeździć,ale to zależy jak ci będzie szło.

5.Wchodzą nowe testy,niby trudniejsze ale nie wiem jak to będzie. Ja zdawałem odrazu na T i B1 by uniknąć testów w późniejszych latach na kategorie B tylko jazdę będę miał.

6.Niewiem jak jest w Word'zie w Białym stoku ale w Nowym Sączu jest Zetor 5211 i nówka przyczepa pronar bodajże 4 tonowa.

7.U mnie to kosztowało równe 800 zł :)

 

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

??? ,,by uniknąć testów w późniejszych latach"

Testy masz ważne tylko pół roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Kolega wyżej dobrze pisze, jak zrobi teraz kurs na kat b1 to kiedy osiągnie wiek wymagany na kat B będzie zdawał tylko praktyke a na kursie 20h jazdy zamiast 30.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

o tym nie wiedziałem...

Ale jak dla mnie nie ma sensu robić b1 a potem b, ja uważam, że lepiej od razu zrobić B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Może i bez sensu ale w styczniu wchodzą nowe przepisy dot uzyskiwania uprawnień egzamin teoretyczny będzie o wieeele trudniej zdać niż teraz poza tym jak już zdasz to między 4 a 8 miesiącem od zdania będziesz musiał przejść dodatkowe szkolenie na płycie poślizgowej (które kosztować będzie ok 500 zł albo i więcej) przez pół roku (albo nawet i rok) będziesz musiał jeżdżić z zielonym listkiem na samochodzie no i będą pewne ograniczenia w max prędkościach jakie możesz rozwijać a jak zrobisz b1 cała ta "przyjemność" cię ominie.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

To o czym piszesz ma wejść za 3 lata bodajże. Tak zresztą gadali w tv. Narazie mają się tylko testy zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ja akurat trochę bardziej interesuje się tym biznesem niż tylko z tv i z tego co wiem to ministerstwo jeszcze oficjalnie nie potwierdziło jak mają te zmiany wyglądać w praktyce.... Na chwilę obecną ma to wyglądać tak jak mówię, chodzą słuchy że może wejść tylko nowy tryb zdawania testów a może być i tak że wszystko zostanie po staremu bo ani WORDy ani OSK nie są przygotowane do wprowadzenia tych zmian, wszystko okaże się po nowym roku.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ja chce iść na C+E ale nie wiem co robić, teraz to tam się pewnie dopchać nie idzie w ośrodkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem jak się tym interesujesz, ale od miesiąca wiadomo że zielony listek przenieśli na 2016 rok dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dromik    4

Z tego co sie od kilku miesięcy dowiaduje to te przepisy prawdopodobnie nie wejdą w 2013 a wejdą z małym poślizgiem czyli mówia że to raczej będzie 2016r. Dowiaduje się bo za pare miesięcy będe chciał się zapisać na kat B

Edytowano przez dromik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

,,mały poślizg" 3 lata to chyba nie jest mały poślizg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

I tak sobie myślę po co wydawać kasę na kategorię T jeśli na B można jeździć ciągnikiem z wszystkim - prócz przyczepy no chyba że ktoś koniecznie potrzebuje B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Jak wyglada egzamin na T co trzeba pokazać i co zrobic sory że nie szukam tego w temacie niech moderator mnie poprowadzi czy ktos co i jak po kolej trzeba ( jutro )19.12.2012 egzamin na ciagnik 9.00 Ostrołęka wiem tyle ze zdaje się zetorkiem bez przodku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Na jednej ze stron pisałem :

Podczepisz zgasisz traktor,podepniesz kable,sprawdzisz wszystkie światła nie zapomnij o stopie, kliny, sprawdź czy jest powietrze w butli i typ wypowie zdanie: ,,proszę przygotować się do jazdy" xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dromik    4

kolego ja miałem jak kolega wyżej pisał a przed rozpoczeciem (było nas 3) poszlismy do pokoju i kazał nam gość losować po 1 karcie z 2 na jednej było jazda i zatrzymanie na wzniesieniu i 2 polecenie parkowanie prostopadłe przodem. A 2 karta którą ja wylosowałem było parkowanie równoległe tyłem i parkowanie skośne i przed tymi poleceniami z karty zawsze ale to zasze najpierw jest łuk i to nieważne która karte wylosowałeś. Jak wszystko dobrze pójdzie na placu to wyjazd na miasto 25 min jazdy jak bez błednie będzei wszystk o to zdajesz i po ok miesiącu będziesz miał prawko. Oczywiście życzę ci powodzenia na egzaminie i zdania za 1 razem i pamiętaj aby sie nie stresować i wszystko na spoojnie robić najlepiej sprawdzić 2 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Dzieki u nas miesiac sie nie czeka max do tygodnia albo półtora wiem ze bez nerwów bo na samochód juz mam zdane ;) dzieki za dobra radę i wypowiedz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Jak masz B to czemu E nie robisz? byś mógł dodatkowo lawetę ciągnąć za samochodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj