Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawo jazdy "T"

2506 odpowiedzi na ten temat

#1461 Share Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 wrzesień 2011 - 19:48

Prawo jazdy "T" Nie bedzie sie robic nowego prawka tylko kursy jakieś

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prawo jazdy "T" Dzisiaj, 14:09
  •  

#1462 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 20:23

Prawo jazdy "T" I trzeba będzie dać nowe foto, bo przy aktualizacji trzeba będzie wyrobić nowy dokument, czyli znowu z kasy opieprzą kierowców...

#1463 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 20:57

Prawo jazdy "T" Tylko znowu nie wiadomo jak to bedzie, bo mi ten policjant mówił że to będzie dotyczyło tych kierowców zdających właśnie od lutego, wiec tych aktualnie posiadajacych już moze to ominie, oby. Bo wszedzie w internecie piszą o tych zmianach w testach, a o tamtym mniej wspominają, więc pewnie to będzie dotyczyło nowych kierowców, bo tak to by huczało.
EDIT: Co 15 lat będzie trzeba robić badania lekarskie, i skłądać wniosek o wydanie nowego prawo jazdy. Jednak czytajac ten akapit nie wiem jak to bedzie z kierowcami którzy już posiadają prawo jazdy : "Tylko, że według statystyk policyjnych okazuje się, że najwięcej wypadków powodują kierowcy, którzy mają od 25 do 39 lat. A ich nowe przepisy nie obejmą, bo dotychczasowe, bezterminowe prawa jazdy ważności nie stracą."

Edytowany przez Bartek72511, 01 wrzesień 2011 - 21:15.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1464 Share kamil14

kamil14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Komunikacja samochodowa

Napisany 02 wrzesień 2011 - 14:51

Prawo jazdy "T" A czy orientuje się ktoś czy tak jak jest teraz dla kat. C, D że badania trzeba powtarzać co 5 lat ( w przyszłości jak widać reszta kategorii ) jedno badanie wystarczy do przedłużenia ważności wszystkich tych kategorii ( teraz tylko C i D ) czy trzeba robić na każdą kategorie osobne badanie ?
Pamiętaj iż każda czynność wykonana przez Ciebie winna być wykonana dobrze !!!

#1465 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 wrzesień 2011 - 19:18

Prawo jazdy "T" HMMM wszystko ma wejsc od lutego . A ci co juz maja to na 99% ma ich ominąć

#1466 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 wrzesień 2011 - 19:18

Prawo jazdy "T"

Tylko znowu nie wiadomo jak to bedzie, bo mi ten policjant mówił że to będzie dotyczyło tych kierowców zdających właśnie od lutego, wiec tych aktualnie posiadajacych już moze to ominie, oby. Bo wszedzie w internecie piszą o tych zmianach w testach, a o tamtym mniej wspominają, więc pewnie to będzie dotyczyło nowych kierowców, bo tak to by huczało.
EDIT: Co 15 lat będzie trzeba robić badania lekarskie, i skłądać wniosek o wydanie nowego prawo jazdy. Jednak czytajac ten akapit nie wiem jak to bedzie z kierowcami którzy już posiadają prawo jazdy : "Tylko, że według statystyk policyjnych okazuje się, że najwięcej wypadków powodują kierowcy, którzy mają od 25 do 39 lat. A ich nowe przepisy nie obejmą, bo dotychczasowe, bezterminowe prawa jazdy ważności nie stracą."

W Polsce prawo nie działa wstecz, czyli starzy kierowcy co otrzymają prawko przed lutym mają bezterminowe.

W tym rządzie to już chyba nie maja co robić. Przecież po tej nowelizacji to taniej wyjdzie jeździć bez prawa jazdy niż z nim.

Edytowany przez zenekc330, 02 wrzesień 2011 - 19:22.

#1467 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 12:53

Prawo jazdy "T"

http://www.kierujacy.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=117:zmiany-w-przepisach-od-2012r&catid=40:prawo&Itemid=94 Przeczytajcie ten artykuł, tu jest wszystko opisane a najwazniejszy ostatni akapit. Jednak nie wiadomo jak to będzie z kierowcami którzy juz posiadają prawo jazdy. Wychodzi ze na ciągnik prawo jazdy będziemy powtarzać co 5 lat. Podziękować polskiemu rządowi.

Czytałem to i zastanawia mnie czy chodzi o ważność dokumentu, czy uprawnień. Jeśli chodzi o dokument to dlaczego dla różnych kategorii miałby mieć różny okres ważności?
I jak kierowca z 15 letnim doświadczeniem miałby stracić uprawnienia (gdyby o to chodziło w tym przepisie), chyba w ramach nagrody za bezszkodową jazdę. Jak nie wiadomo o co chodzi...

#1468 Share rafalkowalski

rafalkowalski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza
    mechanika pojazdowa

Napisany 07 wrzesień 2011 - 19:45

Prawo jazdy "T" Witam was panowie. Mam tali problem czy robiać prawko na b+e będę mógł zrobić uprawnienie na kombajn czy muszę mieć prawko na T zeb zrobić na kombajn orientuje sie ktos możę???

#1469 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 08 wrzesień 2011 - 05:32

Prawo jazdy "T" Tutaj masz kawałek artykułu : "Wielu kierowców na pewno marzyło o tym, żeby móc przejechać się taką maszyną. Wysoko umieszczona szoferka, gabaryty maszyny i potężny silnik muszą działać na wyobraźnię. Co zrobić, by móc prowadzić takie cacko? Na początek trzeba mieć ukończone 18 lat, prawo jazdy kategorii B lub T, później trzeba zrobić kurs na kombajnistę i zdać egzamin. Kursy organizuje większość szkół rolniczych oraz inne podmioty. Po otrzymaniu uprawnień, hektary zbożowych pól będą stały otworem dla adepta mechanicznej młócki. A tam kolejne przygody typu: położone zboże, strome zbocza i głazy, które tylko czekają, by trafić na kosę."
Myślałem że to trzeba mieć kategorię T, ale tu wychodzi że nawet B wystarczy, chociaż pewności nie mam czy to prawda;)

#1470 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 08 wrzesień 2011 - 17:13

Prawo jazdy "T"

Witam was panowie. Mam tali problem czy robiać prawko na b+e będę mógł zrobić uprawnienie na kombajn czy muszę mieć prawko na T zeb zrobić na kombajn orientuje sie ktos możę???

by móc uczestniczyć w kursie na kombajn trzeba mieć prawo jazdy kat B lub T.
AF - to Jest To:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1471 Share rafalkowalski

rafalkowalski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza
    mechanika pojazdowa

Napisany 08 wrzesień 2011 - 19:02

Prawo jazdy "T" A czy jak zrobię B+E to wbija mi T czy nie ?orientuje sie ktoś???

#1472 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 08 wrzesień 2011 - 20:14

Prawo jazdy "T" To wtedy będziesz miał B+E.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#1473 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 17:06

Prawo jazdy "T" Witajcie koledzy. Mam takie pytanie. Orientuje sie ktoś z was gdzie w Pile (wielkopolska) lub okolicy są ośrodki które uczą na kat T? Bo nic znaleźć nie mogę. Wiem ze mogę na B+E ale ja chce typowo T. orientuje sie ktoś?
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#1474 Share MarcinFrac

MarcinFrac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 17:55

Prawo jazdy "T" W pniewach mozna zrobic ale to za daleko dla ciebie ... moze komus pomogłem :)

walkiewicz

Edytowany przez MarcinFrac, 18 wrzesień 2011 - 17:58.

Sprzedam pług 7 skibowy podorywkowy na ramie od PHX

#1475 Share GrzesiekD

GrzesiekD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 20:05

Prawo jazdy "T" Orientuje się ktoś ile może kosztować zrobienie kategori E posiadająć już B ?

#1476 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 21:33

Prawo jazdy "T" Znalazłem pewien ośrodek no ale 40km ode mnie trochę daleko. A na jego stronie cennik taki za B+E 1 000,00 zł plus egzamin 160,00 zł. Pozdrawiam
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#1477 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 18 wrzesień 2011 - 21:34

Prawo jazdy "T" Ok. 900zł. Zależy od ośrodka i targowania jeśli chcesz robić w tym co robiłeś B

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#1478 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze

Napisany 19 wrzesień 2011 - 14:05

Prawo jazdy "T" Witam. Mam takie pytanie: jakie manewry wykonuje się na egzaminie, i czy jak cofamy z przyczepą to mamy to na czas czy na co?

#1479 Share GrzesiekD

GrzesiekD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 19 wrzesień 2011 - 15:18

Prawo jazdy "T"

Ok. 900zł. Zależy od ośrodka i targowania jeśli chcesz robić w tym co robiłeś B

Tam gdzie robiłem B nierobią E i w tym problem . Z tym targowanie to wątpie aby jakaś szkoła sie na to zgodziła . Poszukam w mojej okolicy może coś znajde dziekuje za odpowiedzi mam już jakieś rozeznanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1480 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 19 wrzesień 2011 - 16:06

Prawo jazdy "T"

Witam. Mam takie pytanie: jakie manewry wykonuje się na egzaminie, i czy jak cofamy z przyczepą to mamy to na czas czy na co?

kolego w tym temacie na pewno znajdziesz odpowiedz na swoje pytania i wiele innych ciekawych rzeczy tylko trzeba poświecić chwile czasu żeby go przeczytać;p
czas jest mierzony tylko na luku i masz na to 5min bodajże.
najlepiej pogadaj z użytkownikiem @Grandzik on już powinien być b.dobrze obeznany w tych wszystkich sprawach.. hehe
AF - to Jest To:)

Dodaj odpowiedź