Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawo jazdy "T"

2506 odpowiedzi na ten temat

#1341 Share farmer1000

farmer1000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 18:02

Prawo jazdy "T"

Ciężko jest to wytłumaczyć, tego po prostu trzeba się samemu nauczyć. Ale w skrócie to jeśli chcesz żeby przyczepa poszła w prawo, to musisz ciągnikiem kierować dyszel w lewo, a żeby ten dyszel skierować w lewo musisz kierować ciągnik w prawo. To jest , że jak jednoosiowymi się cofa to kierujesz ciagnik w lewo żeby przyczepka skręciła w prawo, a jak masz dwu osiową to ciagnik jakby musisz kierować w tą stronę w którą chcesz skręcić przyczepę. To jest tak po krótce, resztę musisz wypraktykować, wiadomo nie mozesz za mocno skręcić bo stracisz kontrolę i będziesz musiał pojechać do przodu, musisz mieć jakby takie wyczucie żeby nie za mocno i nie za słabo. ;)

Wielkie dzięki:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prawo jazdy "T" Dzisiaj, 22:26
  •  

#1342 Share Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 kwiecień 2011 - 19:25

Prawo jazdy "T" Mógłby mi ktoś opisać ruszanie pod wzniesienie ? Bo mi wydaje się że to i łuk jest najtrudniejszy.

#1343 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 19:40

Prawo jazdy "T" Co tu tłumaczyć, będziesz chodził na kurs to do znudzenia będziesz to ćwiczył, proste, po co sobie krzątać już tym głowę...

No ale jak chcesz to tak w skrócie
Łuk:
- przejazd przez łuk do przodu, po całej długości, ciągnik musi zatrzymać się w odległości <1m od pachołka
- zaczynasz cofanie, bez wyjeżdżania za linie, bez potrącania pachołków, czas na wykonanie manewru- 3min, jeśli dobrze pamiętam możesz zrobić jedną korektę [tzn podjechać do przodu i np. wyprostować zestaw]
- na końcu musisz przyczepę zatrzymać również w odległości <1m od pachołka
Cenione jest kiedy zatrzymasz się na środku koperty, wyprostowanym zestawem, bez zbędnych korekt i cały manewr będzie przebiegał płynnie

Ruszanie ze wzniesienia:
- zatrzymujesz ciągnik na wzniesieniu wraz z przyczepą
- zaciągasz ręczny, wrzucasz na luz
- wrzucasz odpowiedni bieg i ruszasz w taki sposób żeby ciągnik Ci nie zgasł, nie stoczył się do tyłu czy też w ekstremalnych warunkach nie zrobił "świecy" :lol: [a zetorkiem z przyczepą idzie tak zrobić :lol: ]
- najczęściej po wzniesieniu, wyjeżdżasz z egzaminatorem na miasto, to wszystko, nic strasznego jak ktoś się uczył.

Edytowany przez kris14, 04 kwiecień 2011 - 19:41.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#1344 Share Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 16:52

Prawo jazdy "T" To bardzo ogólnie opisałeś chodzi mi jeszcze jak wykręcasz już na uku to w którą stronę kręcisz? W tą co ma przyczepa wykręcić? A i co do wzniesienia do jak wrzucasz bieg, i puszczasz równo sprzęgło i ręczny i dodajesz gazu? I co zmieniło się w testach teoretycznych ?

#1345 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 17:24

Prawo jazdy "T" Po twoich wypowiedziach sądze że nigdy ciągnikiem nie jeździłeś :blink:
Już każdy ma chyba dość twoich głupich pytań :blink:

Zadajesz takie proste pytanie na które odp. jest wiadoma, jak to można ruszac pod górke nie dodając gazu ? to chyba oczywiste że trzeba gazu dodac...

#1346 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6742 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 17:55

Prawo jazdy "T" Załamać się można.... :blink:
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#1347 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 08 kwiecień 2011 - 18:25

Prawo jazdy "T" Nie mam pytań... :lol:

#1348 Share Cezary4514

Cezary4514

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 359 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 08:16

Prawo jazdy "T" powiem wam jak powiedział mi instruktor ja miałem mieć egzamin kat T "jak z placu wyjedziesz to egzamin masz zaliczony" i tak było, plac jest najtrudniejszy, łuk noi parkowanie.

#1349 Share Gustlikus

Gustlikus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektronika, Maszyny, Informatyka

Napisany 09 kwiecień 2011 - 09:32

Prawo jazdy "T" Parkowanie jest na ciągnik?:P Tzn ja nie w temacie;) Ruszanie ciągnikiem pod górę to chyba nie jakaś filozofia? Więc po co tym się przejmujecie? C-330 niech ktoś z ręcznym ruszy:P
Jeżeli potrzebujesz licznika do prasy, owijarki (nawet tych co oryginalnie nie mają) lub jakiś sterownik elektroniczny - pisz!
W miarę możliwości postaram się coś/znaleźć w zapasach lub wykonać (może być wymyślony od podstaw).
Ewentualnie udzielę rad jak coś naprawić elektrycznego/elektronicznego.

#1350 Share Cezary4514

Cezary4514

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 359 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 19:44

Prawo jazdy "T" oczywiście że jest parkowanie z przyczepą ;) parkowanie skosnie i parkowanie przodem lub tyłem to zalezy co Ci wylosują :D ja miałem tyłem :) No i na początku ta obsługa, sprzeganie. Duzo rzeczy do zrobienia i łatwo mozna o czyms zapomniec :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1351 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 19:53

Prawo jazdy "T" i jeszcze parkowanie prostopadłe ;) i to i to może być tyłem lub przodem, się losuje;)

#1352 Share Gustlikus

Gustlikus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 21:50

Prawo jazdy "T" Na auto też była obsługa i na auto z przyczepą sprzęganie itd;) Parkowanie:P Ale na ciągnik myślałem że parkowania nie ma;) Ja osobiście nie wiem czy bym zdał łuk;) Jakoś zawsze poprawiam przyczepę;) ale Mało kiedy z 2 osiową przyczepą jeżdżę więc może temu że brak doświadczenia;) Obsługa to lampy poziom oleju i takie tam pierdoły? Czy w ciągnikach to inaczej wygląda? ps. mam B+E więc naprawde nie w temacie jestem a często ktoś się pyta z młodszych wioskowych;)
Jeżeli potrzebujesz licznika do prasy, owijarki (nawet tych co oryginalnie nie mają) lub jakiś sterownik elektroniczny - pisz!
W miarę możliwości postaram się coś/znaleźć w zapasach lub wykonać (może być wymyślony od podstaw).

#1353 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6742 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 22:20

Prawo jazdy "T" W ciągnikach chyba tak samo jest wskazanie poziomu oleju itp.
Kiedy zaczynałeś jazdy na b+e? Jak już zdałeś na b?
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#1354 Share Gustlikus

Gustlikus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 07:21

Prawo jazdy "T" jakiś rok czasu już miałem B;) Trochę ciężko taki kurs znaleźć. A aby zacząć musisz posiadać B

#1355 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 10:17

Prawo jazdy "T" Trzeba pokazać gdzie lać olej, płyn do spryskiwaczy, poziom oleju gdzie sprawdzić, gdzie jest alternator, rozrusznik, wlew oleju itp. Mi jeszcze zadał pytanie jaki jest prawidłowy poziom oleju jak wyjąłem miarkę, i w sumie wtedy mnie tak trochę przycięło bo nie wiedziałem o co mu konkretniej chodzi, ale powiedziałem że musi być między minimum i maximum i było ok :D
Łuk wcale nie jest taki trudny, sam się go obawiałem ale trzeba trochę pojeździć na placu i wyjdzie bez problemu. Ciągniki na egzaminach są bardzo zwrotne, w WORDzie plac za pewne równiutki to naprawdę to idzie bez problemu, moim zdaniem to parkowanie skośne bądź prostopadłe jest trudniejsze, bo jest tylko jedna dozwolona poprawka, i jak Ci zejdzie przyczepa i ją za mało naprostujesz to potem nie lada wyczyn się wykręcić ;)

#1356 Share Cezary4514

Cezary4514

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 359 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 17:38

Prawo jazdy "T" ja miałem pokazać zbiornik płynu hamulcowego i sprawdzić światła drogowe ;) ale zeby pokazac alternator, rozrusznik to nie słyszałem zeby było do pokazania. Na zrobienie łuku jest 5 minut i można poprawiac do woli aby tylko po za linie nie wjechać :D a parkowanie to tak jak kolega wyzej napisał że tylko raz można się poprawić :)

#1357 Share Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 18:04

Prawo jazdy "T" A jeszcze jedno egzamin praktyczny i toretyczny jest w jednym dniu?

#1358 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 18:43

Prawo jazdy "T" Mi instruktor mówił ze rozrusznik i alternator też mają być;)
@Grandzik tak w jednym dniu, zdajesz to i idziesz na plac, nie zdajesz teorii to do domu.

#1359 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 kwiecień 2011 - 19:04

Prawo jazdy "T" U mnie teoria była w inny dzień niż praktyczny. Zdawałem w Kielcach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1360 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 19:31

Prawo jazdy "T" Bo może na t mają tylko w wybrane dni w tygodniu ;) ja zdawałem w Koninie i codziennie są, chyba;)

Dodaj odpowiedź