Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawo jazdy "T"

2506 odpowiedzi na ten temat

#1321 Share akadaka

akadaka

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 21:37

Prawo jazdy "T" He he ja tak mówię na każdą dziwaczna konstrukcje :lol:. Czyli, że jeżdżę niezgodnie z przepisami. Podobna dyskusja była chyba na AF o przyczepach samoróbkach kiedys i wyszło na to o ile dobrze pamiętam że wszystko zależy od policjanta, na którego się trafi. Dodam, że mam w budowie taką przyczepkę. Trzeba bedzie zrobić wreszcie jakąś wyższą kategorię:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prawo jazdy "T" Dzisiaj, 13:14
  •  

#1322 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 23:16

Prawo jazdy "T"

Pojazd mający cztery koła uczepiona do ciągnika, ciągnięty nim. to jest to koromysło

Z ukraińskiego oznacza nosidło do wody, które zakłada się na ramiona i po obu bokach wiesza np. wiadra. Zobacz czy to podobne do tego o czym napisałeś.
http://pl.wikipedia..../wiki/Koromysło

#1323 Share leszczu19901

leszczu19901

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 12:52

Prawo jazdy "T" Są więc rożne opinie na temat czy można ciągnąc rozrzutnik mając tylko kategorie B.
Ale znalazłem w internecie ciekawy post jednego użytkownika z innego forum i ten post ma dobre argumenty które wskazują, że można ciągnąc taki rozrzutnik.
Cytuję:
"Jednak co do przepisow to troszki one lipne.
Bo tak np. majac kat. B moge popylac ciagnikiem z przyczepa DMC 750kg.
No ale rowniez majac tylko kat. B moge popylac ciagnikiem rolniczym z... np. rozrzutnikiem zaladowanym po brzegi, np. 4t.
Co wiecej w rozrzutniku nie musze miec swiatel, ani rejestrowac tego nie musze, ladowac moge do oporu i nie potrzebuje do tego wyzszej kat. niz B, no bo rozrzutnik to urzadzenie podczepiane pod ciagnik, a nie przyczepa."

Ten post do mnie przemawia. ;)

Edytowany przez leszczu19901, 19 marzec 2011 - 12:53.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1324 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 19 marzec 2011 - 13:02

Prawo jazdy "T" Też czytałem tego posta ale jeśli wczoraj pytałem się instruktora który uczy przepisów innych kursantów to chyba wie lepiej niż anonimowy użytkownik forum. Takie jest moje zdanie. Jeśli ktoś jest pewien że można jeździć to niech sobie jeździ. Ja wczoraj straciłem wszelkie wątpliwości

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#1325 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 marzec 2011 - 13:04

Prawo jazdy "T" To ja Was oświecę. Wedle polskiego prawa nie można w ogole jezdzic ciagnikiem na prawo jazdy kat B.
A dlaczego? bo przepisy wyraźnie mówią, że posiadając kat B można poruszać się pojazdem nie przekraczającym 3,5 masy całkowietej.
Mało który ciągnik waży poniżej 3,5t wiec jest małe spektrum poruszania sie ciagnikami na kat B.

#1326 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 13:31

Prawo jazdy "T"

kategoria B:

1. pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla,
2. pojazdem, o którym mowa w pkt. 3.1, z przyczepą inną niż lekka o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,
3. pojazdem, o którym mowa w pkt. 3.1 z przyczepą lekką,
4. mikrobusem, jeżeli posiada do 9 miejsc siedzących,
5. ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym,

No i co ty na to? Kogo tu trzeba oświecać? ;)

#1327 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 19 marzec 2011 - 16:52

Prawo jazdy "T" Zorzyk Ty jakieś problemy masz czy o co chodzi? Inni potrafią wyciągnąć sens z mojej odpowiedzi tylko Ty masz z tym jakiś problem
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#1328 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 17:02

Prawo jazdy "T" Sens , czy to znaczy używanie słów jakie popadnie bo tak coś nazywasz. Przydałoby się byś sam zrozumiał rzeczywiste znaczenie słów. Ja przyswoiłem Twoje nazewnictwo, a Ty przyswój inną informację i nie unoś się.

#1329 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 20 marzec 2011 - 17:27

Prawo jazdy "T" Ja sie nie unosze ale w momencie kiedy pisze o pojeździe dwuosiowym byle jakiego typu a raczej o zakazie ciągnięcia go ciągnikiem przy kategorii B a Ty mi zaczynasz przekładać to na znaczenie dosłowne-sorry ale mnie to wpienia.
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#1330 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 17:43

Prawo jazdy "T" Widzisz dyskusja jest o przepisach ruchu drogowego, a tam ważne są wszystkie niuanse. Mamy ambitnych twórców prawa i bogactwo tych niuansów "merytorycznych" ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1331 Share michalcium

michalcium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 22:07

Prawo jazdy "T" to wkońcu kat.t MOZNA ZDAWAĆ OD 16 CZY NIE

#1332 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 08:46

Prawo jazdy "T" Można, przecież ten temat był oczywisty i nigdy takiego sporu nie było od ilu lat wiec wystarczyło poczytać.

#1333 Share Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 marzec 2011 - 14:25

Prawo jazdy "T" Prawdopodobnie kurs na ciągnik będę miał MF 255 a jak by ktoś chciał wiedzieć jaki kosz kursu to 700 zł. Mam związku z tym parę pytań. Czy w tym mf alternator i rozrusznik są tak samo jak w Ursusie 330? I to jest tak samo jak w innych że pierwsze przekręcenie to np. nic drugie postojowe trzecie krótkie a czwarte długie? Kluczykiem się przeręca?

#1334 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 15:20

Prawo jazdy "T" Przecież będziesz jeździł nim to się wszystkiego dowiesz :)

#1335 Share Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 15:27

Prawo jazdy "T" No tak ale lepiej wiedzieć z góry jak by co

#1336 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 19:23

Prawo jazdy "T" Weź wyluzuj, pójdziesz to instruktor Ci wszystko pokaże a nie zadajesz tysiąc zbędnych pytań.

#1337 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 20:03

Prawo jazdy "T" W 3512 z prawej strony jest pokrętło do świateł, obracasz raz masz pozycyjne, dwa mijania, trzy drogowe, wciskając go masz sygnał dźwiękowy. Pewnie w mf 255 jest tak samo.

To się pochwalę, dzisiaj udało mi się zdać prawko na T :)
A co ciekawe w grupie były 2 dziewczyny! Jedna zdała, a miały te prawko za darmo ze szkoły, ale dzisiaj to niecodzienny widok dziewczyna na traktorze :D

#1338 Share farmer1000

farmer1000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 14:42

Prawo jazdy "T" Czy moze ktos wytłumaczyc mi jak nauczyc sie ciagnikiem jezdzic z przyczepa na luku? wyjezdzilem duzo godzin i nie wychodzi mi to . nie wiem jak lamac zaczep? prosze o pomoc.

#1339 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 15:43

Prawo jazdy "T" Ciężko jest to wytłumaczyć, tego po prostu trzeba się samemu nauczyć. Ale w skrócie to jeśli chcesz żeby przyczepa poszła w prawo, to musisz ciągnikiem kierować dyszel w lewo, a żeby ten dyszel skierować w lewo musisz kierować ciągnik w prawo. To jest , że jak jednoosiowymi się cofa to kierujesz ciagnik w lewo żeby przyczepka skręciła w prawo, a jak masz dwu osiową to ciagnik jakby musisz kierować w tą stronę w którą chcesz skręcić przyczepę. To jest tak po krótce, resztę musisz wypraktykować, wiadomo nie mozesz za mocno skręcić bo stracisz kontrolę i będziesz musiał pojechać do przodu, musisz mieć jakby takie wyczucie żeby nie za mocno i nie za słabo. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1340 Share Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 17:08

Prawo jazdy "T" Mam pytanie na czym polegają nowe testy teoretyczne na kat. t? Może ktoś robił?

Dodaj odpowiedź