Polecane posty

mario3004    0

Nie że wiem to na 100% ale wczesniej chyba tutaj pisali że po tej kategorii wbijają także kat.T B)

Większej ściemy nie słyszałem. Mając kategorię B+E możesz jeździć traktorem z przyczepami ( tak samo jak T).

 

W Polsce ciągnikiem możesz jechać maksymalnie 40km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Pisałem że nie wiem tego na 100%, ktoś wcześniej tak pisał.

A ściema to z tymi 40km/h, dawno temu było 25km/h a teraz 30km/h, nawet gdzieś czytałem jak koleś pomykał sobie ciagnikiem niecałe 40km/h i po jakimś czasie przyszło płacić za przekroczenie prędkości bo mu radar fotkę pyknął :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

@mario3004 podaj mi na to przepis w kodeksie ruchu drogowego

Mój błąd.

 

@rafalkom555 jeśli nie jesteś pewien to nie wypisuj bzdetów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7045xD    7

FOTORADAR ZROBIŁ ZDJĘCIE ZABAWNE hehe dobry kawał CIekawe gdzie miał tablice z przodu hehe. NO mojego kolegę brali na suszarkę miał 70km/h New hollandem ale on ma go jak bym to powiedzieć chipowane za 9 tyś złotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

To wcale nie jest zabawne. W mojej okolicy złapali na radar kolesia który ciągnikiem przekroczył dozwolone 30km/h, nawet opisała to lokalna gazeta.. ;)

http://panorama.media.pl/content/view/272275/9/

Oczywiście to nie był ten ciągnik ze zdjęcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10
Napisano (edytowany)

Głupoty piszesz. Na kat B możesz ciągać maszyny rolnicze lub przyczepy jednosiowe i tu nie masz ograniczeń DMC. Możesz na jednosiówce nawet 10t ołowiu zarzucić aby tylko Twój ciapek ją pociągnął i Twoja przyczepa miała taką ładowność w dowodzie. Te ograniczenia DMC dotyczą tylko zestawu samochód + przyczepa (lekka), bądź samego samochodu.

Wiem od instruktora prawa jazdy.

 

Kumpel na kat. B ciągał Ursusem 1634 rozrzutnik 8 tonowy chyba fortschritta to policja podczas kontroli tylko go pouczyła aby nie na syfił na drodze obornikiem ;)

 

Ta nasza policja to jest zabawna. Kumplowi chcieli wmówić, że w mieście na 50tce przekroczył prędkość MTZ'tem 82 z dwoma pełnymi przyczepami zboża gdzie na pusto ten ciągnik nie pojedzie 50km/h :P

No to współczuję instruktora, albo złe pytanie zadałeś. Poniżej dokładnie to co jest napisane w kodeksie drogowym:

kategoria B:

  1. pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla,
  2. pojazdem, o którym mowa w pkt. 3.1, z przyczepą inną niż lekka o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,
  3. pojazdem, o którym mowa w pkt. 3.1 z przyczepą lekką,
  4. mikrobusem, jeżeli posiada do 9 miejsc siedzących,
  5. ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym,

kategoria T – ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym,

 

Jak widać z powyższego: kat B - ciągnik rolniczy, kat T - ciągnik rolniczy + przyczepa lub przyczepy

Więc w którym momencie piszę głupoty? Dokładnie przeczytaj kodeks drogowy. Naprawdę upierdliwy policjant może to zintepretować tak, że kat. B uprawnia tylko do kierownia ciągnikiem rolniczym, bo nie ma tu mowy o żadnej przyczepie. Ale jest inny artykuł kodeksu drogowego (88) który mówi, że: Samo prawo jazdy kat B C D uprawnia również do kierowania danym pojazdem wraz z przyczepą lekką.W przypadku kat B dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie może przekraczać 3,5 tony. Zmień instruktora na takiego, który zna kodeks drogowy.

 

A policjanci nie są głupi. Wiedzą, że nowoczesne traktory po zdjęciu blokad mogą jechać nawet i 80 km/h (Fastrack) albo około 50 km/h (koparkoładowarki JCB) albo ponad 25 km/h jeśli np. MTZ ma podkręconą dawkę paliwa. I wcale nie musiał przekraczać 50 km/h bo cągnikiem wolno jechać max 25 km/h lub 30km/h bo w kodeksie drogowym w dwóch miejscach jest o tym mowa i w obu jest inna prędkość. Więc proszę uważać - policja coraz częściej sprawdza prędkość traktorów.

 

I na koniec: nie myl pojęć:

- maszyna rolnicza np: rozrzutnik obornika, przyczepa do sianokiszonki i podobne,

- przyczepa np. jednoosiówka - jest to przyczepa i powinna być zarejestrowana i ubezpieczona.

Za jazdę z z niezabezpieczonym sypkim lub odrażającym ładunkiem tzn. nieprzykrytym, można dostać mandat - twój kumpel miał trochę szczęścia ;). Choć jakby z takim ładunkiem jechał przez miasto i nie daj Boże coś gubił to mandat właściwie murowany.

Edytowano przez Geo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W testach na kategorie t było takie pytanie : Która kategoria pozwala na prowadzenie ciągnika rolniczego z przyczepą (przyczepami) i prawidlową odpowiedzią była : t , b+e a więc B+E to to samo co t i troche więcej róznica jest taka ze na t można od 16 lat a B+E jest od osiemnastu.I moim zdaniem łatwiej jest zdać na T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Od zeszłego roku B+E jest od 20-tego roku życia. Masz rację, że mając B+E masz te same uprawnienia co T tylko, że B+E uprawnia do prowadzenia samochodu z lawetą (przyczepą o DMC powyżej 750 kg). To tak w skrócie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

może i jest łatwiej zdać na T ale zdając B+E możesz poruszać się samochodem osobowym z lawetą podobnie przy C+E ciężarówką z przyczepą i te 2 kategorie uprawniają cię do poruszania się kategorią T ale nie na odwrót,


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

Koledzy a w krajch UE (np Holandia Niemcy) kategoria B+E będzie tak samo respektowana jak w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieniu    1

Panowie nie wiecie może ile na Mazowszu kosztuje prawko na ,,T'' dokładniej sochaczew lub żyrardów :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

Panowie nie wiecie może ile na Mazowszu kosztuje prawko na ,,T'' dokładniej sochaczew lub żyrardów :)?

a Skierniewice mogą być ?


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieniu    1

a Skierniewice mogą być ?

No o to to mi chodzi bo tam mam zdawać:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

@pieniu pewnie cena za cały kurs to 1400-1500 zł, ja też tam będę zdawał na kat. B i T


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

proponowałbym ci B+E zawsze może się przydać do lawety i kasy w kieszeni trochę zostanie bo B i tak musisz robić a E kosztuje chyba 600-800zł wiec masz już na T i te +/- 700zł


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja dzisiaj zdawalem drugi raz i zdalem na ciagnik zestaw zetor 3320 + przyczepa dwuosiowa . Wjechalem pod gore i byl stop wiec sie zatrzymalem i jak chcialem ruszyc to ciagnik mi sie zaboksowal egzaminator zaczol sie smiac hahaha ale blokade wlaczylem i jakos poszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Paliłeś gumę i zdałeś??:D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Koledzy powiedzcie mi taką jedną rzecz, a mianowicie mam urodziny 4 lipca i jakbym zaczął robić prawko na kat T trzy miesiące wcześniej i bym zdał to kiedy mógłbym dostać już gotowe prawko. Właśnie zależy mi na czasie żebym mógł już w żniwa dziadka w ciągnika zgonić bo ma coś koło 87 lat i ostatnio coraz gorzej mu idzie ta jazda np; ostatnio grabiarkę połamał, bramę wywalił, sprzęgło pali, rusza z ostatniego biegu z pełnymi przyczepami, męczy skrzynię (MTZ 1221) i tak można wymieniać i wymieniać........ Sami wiecie o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal96    0

Ja się dzisiaj na kurs dopiero zapisałem :mellow: . Mam nadzieję do wakacji ukończyć kursy i zdać prawko .


Sprzedam części do sieczkarni New Holland !

Kontakt na PW lub GG 364354

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszego lutego miałem egzamin na t i zdałem za pierwszym razem a zdawałem na zetorze 7211 z przyczepą pronar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Paliłeś gumę i zdałeś?? :D

 

 

hahaha nie ze palilem gume ale po prostu lód byl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj