Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawo jazdy "T"

2516 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 19:25

Prawo jazdy "T" Co ty raczej wzrost nie ma nic do gadania wiem ze jak na motor się zdaje to trzeba miec wystarczająco siły żeby ustawić go na podwójnych nóżkach ;)

Moje Filmiki

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prawo jazdy "T" Dzisiaj, 07:13
  •  

#102 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 28 styczeń 2009 - 19:33

Prawo jazdy "T" No ale ten wzrost to był by troche bez sensu... ja już np bym nie mógł zdawać bo mam coś koło 1.87 m ;)
Ja uważam to info za nieprawdziwe.
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#103 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 28 styczeń 2009 - 19:34

Prawo jazdy "T" Niema żadnych ograniczeń wzrostu. Może tylko podczas robienia badań lekarskich może się lekarz trochę przyczepic, że jesteś za niski bo np. masz 1,30 m wrzostu ;) ale myślę, że większych problemów nie będzie ;)
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#104 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 19:36

Prawo jazdy "T" Olik moje badanie lekarskie na prawko to było tylko wejście do gabinetu podanie danych zapłacenie i wyjście. Tak lekarze robią u nas badanie lekarskie ;)

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#105 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 19:41

Prawo jazdy "T" Tak jest pewnie w większości badań ;)
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#106 Share Jackassiu

Jackassiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 19:53

Prawo jazdy "T" to macie jeszcze "szczęście" ze wogole gadaliście z lekarzem ;) grupa w której ja byłem na kat. B - badała sie sama ;) lekarz miał jakiś "nagły przypadek" i kierownik ośrodka tylko podpowiadał co gdzie i jak wpisać- takie wypełnianie grupowe... i za to płaciliśmy 50 zł
Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

#107 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3044 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 20:05

Prawo jazdy "T" Nie rozkminiajcie sie tak z tym wzrostem . To byla ironia jakby ktos nie zauwazyl.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#108 Share tomo2604

tomo2604

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 22:35

Prawo jazdy "T" Ja się zastanawiam czy nie zrobić prawka kat. T. traktorem jeżdżę już parę ładnych lat, ale ostatnio coś się często policja kręci i trochę strach. A w żniwa to są różne przypadki i z prasą trzeba w różne miejsca jeździć. Kumpel mi mówi żeby lepiej poczekać do 18 i sobie zrobić na samochód i ciężarówkę. No ale jak się jedzie z dwiema przyczepami ziarek to trochę strach bo nie wiadomo na kogo trafi (komendant policje po sąsiecku przez płot mieszka) .

#109 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 16:35

Prawo jazdy "T" No właśnie ten strach. Według mnie to jednak warto zrobić to prawko dwa lata wcześniej ;) sam żałuje że wcześniej sobie nie zrobiłem choć nie miałem żadnego starcia z policją ;)

#110 Share tomo2604

tomo2604

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 21:41

Prawo jazdy "T" Mnie raz zatrzymali jak jechałem z kosiarką to aby kazali włączyć światła i powoli jechać (trochę ciężkie zadanie jak na moją nogę), ale jak by się tak nie daj borze trafiła drogówka Ciechanowska to by nie było tak wesoło. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 21:51

Prawo jazdy "T" no ja tez jezdze juz "ho ho" i zawsze patrze droga "czysta" to rura i jedziemy a jak widze ze sie krecą to tata prowadzi mi ciagnik na pole..ale jeszcze kilka miesiecy i sie to zmieni i bede jezdzil bez obaw ;)

#112 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 13:09

Prawo jazdy "T" Wiesz takie coś nie jest na długą mete ;) U mnie też tak jest czasami ale przeważnie sam jade

#113 Share ntr

ntr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 14:39

Prawo jazdy "T"

Zdaje się, że ty nie czytałeś kodeksu drogowego, albo rozmawiałeś z jakimś nierozgarniętym policjantem ;)

Art 88.3 Prawo jazdy:

4) kategorii B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E - uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami).

http://www.prawojazd...hu_drogowym.swf

talek tylko że na polu też mogą cie złapać. Kiedyś na terenie prywatnym nie mieli prawa, ale od paru lat mają możliwość wejścia pod podejrzeniem łamania prawa. Czytałem to forum i wydaje mi się, że dużo osób się myli odnoście wszystkich praw jazdy C+E, B+E. Autor cytowanego postu nie doczytał za bardzo chyba tego artykułu, bo te kategorie uprawniają do jazdy ciągnikiem z przyczepami, ale pod warunkiem, że ma się je wszystkie zrobione a nie jedną z nich. Jak masz którąś z nich to tylko z jedną przyczepą śmigać. Więc bardziej się opłaca T. Pozdrawiam

#114 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 16:29

Prawo jazdy "T" ntr....wiem ale robic trzeba ;)
do znajomego kilka lat temu wjechali na pole i wezyki w bizonie i ciagnikach sprawdzili a to byl okres kiedy wszyscy na opale jeździli i "dupli" go

#115 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3044 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 17:24

Prawo jazdy "T"

talek tylko że na polu też mogą cie złapać. Kiedyś na terenie prywatnym nie mieli prawa, ale od paru lat mają możliwość wejścia pod podejrzeniem łamania prawa. Czytałem to forum i wydaje mi się, że dużo osób się myli odnoście wszystkich praw jazdy C+E, B+E. Autor cytowanego postu nie doczytał za bardzo chyba tego artykułu, bo te kategorie uprawniają do jazdy ciągnikiem z przyczepami, ale pod warunkiem, że ma się je wszystkie zrobione a nie jedną z nich. Jak masz którąś z nich to tylko z jedną przyczepą śmigać. Więc bardziej się opłaca T. Pozdrawiam

Tu sie wg mnie mylisz bo w rozrarzadzeniu jest wyraznie napisane ze "B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E". Wiec wystarczy ktorakolwiek z nich. Przeczytaj uwaznie.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#116 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2680 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 20:00

Prawo jazdy "T" Ide do szkoly roliczej, dowiedzialem sie od kolegi że: na kurs moge isć juz 1 klasie, robie prawko za 400zł, wszystko razem i potem zaraz moge isć robić kurs na kombajn 250zł
Mój Wladimirec podbija świat

#117 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 20:10

Prawo jazdy "T" @UrsusCzesio u mnie jest tak samo za okolo 400zł mamy prawo jazdy B i T. ile kosztuje u nas kurs kombajnisty to nie wiem bo narazie sie nie dowiadowywalem, wiem tylko ze w 3 klasie sie go robi...
A mozna robic od 1 klasy dlatego ze jesli w danym profilu zawodowym na jaki sie chodzi w programie nauczania jest PRD (Podstawy Ruchu Drogowego) to uczyc sie oraz zdac testy wewnetrzne mozna szybciej niz zwykle gdyz poprostu wymaga tego program ;)

#118 Share Maciek5290

Maciek5290

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:to co wszyscy lubia rolnictwo i wszystko z tym zwiazane

Napisany 31 styczeń 2009 - 21:07

Prawo jazdy "T" ja robiłem prawko na T za 600 zł a na kombajn to kosztuje 400 a wie ktoś może od którego roku życia można robić na C+E??

Policja nie może chyba wejść na teren prywatny bez nakazu ale paliwo sprawdzić mogą nawet o 2 w nocy na polu czy na podwórku, ale nie jestem pewien
Odpowiadam za to co powiedziałem (napisałem), nie za to co zrozumiałeś.

#119 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 22:01

Prawo jazdy "T" C orac C+E wydaje mi sie na 99% ze tak jak B od 18 lat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 22:30

Prawo jazdy "T"

A mozna robic od 1 klasy dlatego ze jesli w danym profilu zawodowym na jaki sie chodzi w programie nauczania jest PRD (Podstawy Ruchu Drogowego) to uczyc sie oraz zdac testy wewnetrzne mozna szybciej niz zwykle gdyz poprostu wymaga tego program ;)

Dokladnie rok wczesniej mozna zaczac robic w szkole o profilu rolniczym.
A niestety prawko na kombajn mozna miec po ukonczeniu 18 lat. :)

Dodaj odpowiedź