Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawo jazdy "T"

2506 odpowiedzi na ten temat

#1081 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 16 październik 2010 - 07:03

Prawo jazdy "T" Grandzik ile ty masz lat?? 5??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prawo jazdy "T" Dzisiaj, 11:35
  •  

#1082 Share Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 październik 2010 - 07:43

Prawo jazdy "T" chyba ty masz

#1083 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 16 październik 2010 - 11:08

Prawo jazdy "T" Wszystko o co pytasz w kilka sekund mozna odszukać w necie. poza tym pójdziesz na kurs to ci wszystko powiedzą

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1084 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 październik 2010 - 18:06

Prawo jazdy "T" Witam, mógłby ktoś napisać funkcje tych czterech przełączników na desce rozdzielczej zetora 5320, a i żeby włączyć światła mijania najpierw trzeba włączyć pozycyjne? I tak samo z drogowymi, że żeby działały trzeba włączyć światła mijania?

#1085 Share piecia09

piecia09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 22:06

Prawo jazdy "T" Tak dla wyjaśnienia pewnych kwestii:
B-uprawnia do kierowania pojazdem samochodowym o DMC (dopuszczalna masa całkowita) do 3,5t (plus przyczepa lekka do 750kg)
B+E- pojazdem samochodowym od DMC do 3,5t z przyczepą (tu masa przyczepy nie może przekraczać masy pojazdu, czyli zespół pojazdów max 7t.) Dodatkowo B+E uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym z przyczepą (przyczepami), czyli z dwoma również.
I to jest pewne, jeżeli jakiś policjant próbuje wmówić że do ciągnika + 2 przyczepy trzeba C+E to niech się wybierze na jakiś kurs reedukacyjny.
Jeżeli chodzi o masę przyczepy (przyczep) to jest to wpisane w dowodzie rejestracyjnym ciągnika. Z tym że nie chodzi tu o faktyczną masę przyczepy tylko DMC przyczepy, która z kolei jest zapisana w dowodzie rejestracyjnym przyczepy.

Nie jestem pewien tylko jak to wygląda w prawku, bo na przykład w przypadku instruktorów, jeżeli zrobią uprawnienia na B+E to T im z urzędu wpisują. W prawie jazdy chyba tak niema. Nie jestem pewien. Bo to może być problem dla ludzi chcących jeździć ciągnikiem za granicą, nie wszystkie kraje tolerują B+E.

Ale dla tych co za granicę ciągnikiem się nie wybierają, a mają już B, radzę zrobić tylko E do B. Jest łatwiej i taniej. Jeżeli się robi tylko E do B to niema egzaminu teoretycznego, sam praktyczny (koszt chyba 168zł czy coś koło tego). No i zdaje się na Samochodzie o masie powyżej 1 tony ale mniej niż 3,5t. Są to z reguły busy lub vany, z przyczepą (tu najczęściej laweta - dwie osie lub zgodnie z prawem - rozp w sprawie war. technicznych pojazdów- oś pojedyncza ["sąsiednie osie oddalone od siebie o mniej niż 1m"]).

Mam nadzieję że nie namieszałem za bardzo i ktoś jakieś informacje z tego uzyska.

#1086 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 02:47

Prawo jazdy "T" Witam. Trochę w temacie prawa jazdy jest tutaj: http://pl.wikipedia...._jazdy_w_Polsce Zwróćcie uwagę na międzynarodowe prawo jazdy.

#1087 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 17:28

Prawo jazdy "T" ja zrobiłem E do B, kurs 20 h samej praktyki 600 zł i egzamin 140 jakos płaciłem. egzamin bus t5 z przyczepką i to wszytsko da się zrobić w 2 tygodnie wszytsko
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#1088 Share Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 17:16

Prawo jazdy "T" a czy zdanie prawa jazdy jest trudne? na co trzeba zwrócić uwagę i się tego pouczyć? Mieliście tremę, i zdaliście czy nie?

#1089 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 listopad 2010 - 19:04

Prawo jazdy "T" zdanie prawa jazdy jest bardzo trudne, trema jest jeszcze większa a egzaminatorzy raczej wredni.

#1090 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 19:25

Prawo jazdy "T" Zdanie na ciągnik nie jest wcale takie trudne. Trema jak to trema niektórzy mają niektórzy nie. Trzeba mieć oczy dookoła głowy, bo ja np nie zdałem przez wlasną głupotę ;)
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1091 Share Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 18:32

Prawo jazdy "T" a przez co? ja to się bardzo stresuje ale zdawać bede dopiero za 2 lata

#1092 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 listopad 2010 - 18:36

Prawo jazdy "T" Chłopie weź się opanuj ;) Zdajesz za dwa lata i już się stresujesz?? To przecież na egzaminie popuścić z tego stresu, jak będziesz miał zdawać to dopiero napisz.

#1093 Share Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 19:11

Prawo jazdy "T" Mam jeszcze pytanie po mieście jeździsz tylko po egzaminie czy w środku egzaminu czy w nauce?

#1094 Share Strachu

Strachu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 19:31

Prawo jazdy "T" Przeczytałem to 4 razy i tak naprawdę nie wiem o co ci chodzi... Odpowiedzi na wszystkie twoje pytania możesz znaleźć u ciotki Google...

#1095 Share Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 22:47

Prawo jazdy "T" po mieście to jeździsz tylko po egzaminie jak zdasz czy jak masz egzamin?

#1096 Share Strachu

Strachu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 23:43

Prawo jazdy "T" Dalej jest to pozbawione logiki... Po egzaminie to jeżdżę gdzie chcę a jazda po mieście jest częscią egzaminu po zaliczeniu placu - jak w każdej kategorii prawka

#1097 Share Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 18:51

Prawo jazdy "T" aha dzięki

#1098 Share Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 22:15

Prawo jazdy "T" Mam jeszcze pytanie zamiast dowodu osobistego to może być legitymacja szkolna? sorry ze post pod postem

#1099 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 listopad 2010 - 17:21

Prawo jazdy "T" Tak, a może jeszcze paragon ze sklepu dasz zamiast dowodu? Musi być dowód osobisty lub paszport

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1100 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 18:21

Prawo jazdy "T" Sory za posta pewnie gdzieś już było ale muszę przyznać że nie chce mi się szukać. Od ilu lat można zrobić prawko na traktor? Czy na kombajn trzeba robić jakieś prawko czy kurs. :blink:

Dodaj odpowiedź