Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawo jazdy "T"

2506 odpowiedzi na ten temat

#1061 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 03 październik 2010 - 09:41

Prawo jazdy "T" @kris14, masz 5 min na cofniecie :) co do biegow to na to nikt nie patrzy, cofasz na jakich chcesz, a na polsprzegle to znaczy ze cofasz trzymajac lekko wcisniete sprzeglo.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prawo jazdy "T" Dzisiaj, 21:31
  •  

#1062 Share Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 październik 2010 - 11:56

Prawo jazdy "T" Mam jeszcze tylko parę pytań i już wszystko będę wiedzieć:
1.Na egzaminie to jak losujesz manewry to co możesz wylosować cofanie po łuku, po skosie , i co jeszcze?
2.Jak pokazujesz to wszystko w traktorze to musisz wiedzieć do czego to jest z czym się łączy i co robi? czy to jest na teście?
3.Co jest dokładnie na teście jak się poruszać znaki itd?
4.A i czy trzeba wyrabiać dowód tymczasowy czy może być np karta rowerowa? I do czego to jest musisz to dac, pokazac dla egzaminatora czy tylko w czasie jazdy musisz mieć?

#1063 Share piotrek13

piotrek13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 październik 2010 - 19:21

Prawo jazdy "T" To jest tak:
Zaczynamy od tego, że na początku egzaminu losujesz 1 kartkę i na niej masz 2 elementy do pokazania: jedno ze światełkek traktora i coś z eksploatacji pojazdu np. poziom oleju w silniku, albo płynu spryskiwaczy itp, no i losujesz drugą kartkę spośród dwóch, na każdej masz 2 manewry do wykonania: na jednej z nich jest parkowanie prostopadłe- wjazd tyłem wyjazd przodem i parkowanie skośne, na drugiej kartce jest górka i parkowanie prostopadłe- wjazd przodem wyjazd tyłem. Jazdy po łuku nie losujemy bo jest to obowiązkowe zadanie ( płynna jazda do przodu i cofanie w czasie do 5 min. Chyba można sobie wybrać biegi na jakich chcesz cofać, wygodnie jest tak jak ktoś wcześniej pisał na szosowym wstecznym i półsprzęgle ale zależy to też od ciągnika.
2 pytania nie rozumiem;), co do pyt 3 to włącz w internecie testy na kat T, pamiętam, że są. No i musisz mieć dowód osobisty, albo paszport, bo musisz go pokazać przy rozpoczynaniu egzaminu. pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1064 Share Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 06 październik 2010 - 11:49

Prawo jazdy "T" ale jak mam 16 to osobistego nie mam tylko tymczasowy i nie rozumiem troch tego co napisałeś nie wiem mieć o co chodzi z górką i parkowaniem skośnym, ile trzeba czekać na dowód tymczasowy i ile lat trzeba żeby go zrobić?

#1065 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 06 październik 2010 - 17:39

Prawo jazdy "T" Nie ma tymczasowych dowodów, normalny masz na okres 10 lat. A jak nie masz skończonych 18 lat to dostajesz na 5 lat. Płacisz chyba 30 zł za wyrobienie. A czas na wydanie to do 30 dni od złożenia wniosku.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#1066 Share piotrek13

piotrek13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 07 październik 2010 - 18:39

Prawo jazdy "T" pisząc górka chodziło mi ruszanie pod górkę ciągnikiem z przyczepą. No a parkowanie skośne to coś takiego jak to na zdjęciu, z tym,że robisz to na placu, a nie w ruchu drogowym. http://zielant.pl/im...anie_skosne.jpg

#1067 Share Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 07 październik 2010 - 18:56

Prawo jazdy "T" ale jak poruszasz się po górke to tyłem czy normalnie? Z przyczepą?

#1068 Share KamilW

KamilW

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 175 postów

Napisany 09 październik 2010 - 18:22

Prawo jazdy "T" W KRK jest 5 min na cofnięcie i nie można mieć na łuku w ogóle nogi na sprzęgle :)Ruszanie pod górkę przodem :huh:

#1069 Share Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 10 październik 2010 - 15:44

Prawo jazdy "T" a jak na przykład zdam prawo jazdy za 5 razem to za te 4 razy trzeba placić normalnie ileś tam stów 7 czy ile?

#1070 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 10 październik 2010 - 18:55

Prawo jazdy "T" Pierwszy raz jak zdajesz to chyba więcej płacisz, a potem egzamin jest trochę tańszy. I nie wiem jak tu, ale na B podobno jest tak że jak za 3 czy 5 razem nie zdasz to musisz dokupić dodatkowe godziny jazdy
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1071 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 październik 2010 - 07:33

Prawo jazdy "T" Ja bardzo chciałem iść na kurs kat.T ale u mnie nikt takich kursów nie organizuje :lol: nie wiecie czy dla 2 chętnych by zrobili?

#1072 Share Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 13 październik 2010 - 17:46

Prawo jazdy "T" a jak ruszasz pod gorke to co to takiego ruszyc? a jak sie rusza w takim razie pod górke?

#1073 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 13 październik 2010 - 18:12

Prawo jazdy "T" Grandzik musisz ruszyć pod górke tak aby ci się ciągnik nie cofnął ani nie zgasł.
Poza tym nie żartuj że bedziesz razy zdawał na ciągnik bo wszyscy których znam zdawali za pierwszym razem wkoncu tyle lat się jeździ. za każdy egzamin płacisz tyle samo.
Cofnąć po łuku tyłem z przyczepą chyba tez umiesz czy parkowanie tyłem z przyczepą. potem jak zdasz plac ruszasz na miasto i po wszystkim.

#1074 Share Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 13 październik 2010 - 19:28

Prawo jazdy "T" no nie wiem czy tak łatwo zdam a jakie są pytania na teście ? jak ruszyć pod górke żeby ciągnik nie zgasł? i nie cofną?

#1075 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 13 październik 2010 - 19:38

Prawo jazdy "T" grandzik, wstrzymaj sie jeszcze z tymi pytaniami. Zmadrzejesz, wydoroslejesz, wtedy sam odpowiesz sobie na wszystkie te pytania.
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#1076 Share Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 13 październik 2010 - 21:00

Prawo jazdy "T" ok a jak cofasz z przyczepa po łuku to jaka jest szerokosc tego wyznaczonego miejsca

#1077 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 14 październik 2010 - 17:49

Prawo jazdy "T" jakiego wyznaczonego miejsca? jesli pytasz o szerokość łuku to 4 lub 5 m

#1078 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 październik 2010 - 10:16

Prawo jazdy "T" Witam dowiedziałem się że nie daleko mnie jest ośrodek szkolenia kierowców i organizują kurs na kat T zadzwoniłem do nich i mi powiedzieli że organizują ale żeby zapisać się na kurs muszę mieć skończone 18 lat a o ile mi wiadomo kat T jest od 16 lat i co mogę w takiej sytuacji zrobić bardzo chciałbym iść na ten kurs proszę poradźcie mi coś :P

I nic z tego ;) dziewczyna z którą rozmawiałem wczoraj powiedziała mi to co wyżej napisałem a dziś że niestety ale się pomyliła i kategorii T nie prowadzą :(

Edytowany przez masej, 12 luty 2011 - 18:05.

#1079 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 15 październik 2010 - 16:39

Prawo jazdy "T" ja na kat T robiłem w szkole rolniczej moze i u ciebie w podobnych szkołach sa takie kursy organizowane

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1080 Share Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 15 październik 2010 - 21:37

Prawo jazdy "T" napisze mi ktoś notatke co i jak jest na egzaminie?

Dodaj odpowiedź