Polecane posty

Grandzik    89

Jest program może z testami kategori t? Ale z 2011 roku bo słyszałem że są zmiany. A ja ze starego korzystam poduczam się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na kat t jest 60 pytań, zmiany są znikome, i chyba nie ma nowego programu na t. Jak pójdziesz na kurs to się nauczysz wszystkiego. Nie przeżywaj tego jak żaba okres bo prawko możesz mieć dopiero za 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

@Grandzik weź pisz do ludzi na pw z swoimi problemami(pytaniami), bo czytam ten temat i co sekundę zadajesz głupie pytania, do kursu masz jeszcze 2 lata instruktorzy Ci wszystko wytłumaczą!!!wiec tak jak koledzy wyżej mówią:

Nie przeżywaj tego jak żaba okres

AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek14    218

a ja mam takie pytanie , może troche nie na temat :

będe miał w lipcu 16 lat , aktualnie chodze na kursy prawka na T + E . Jeżdżę w domu moją c 360 wszędzie tam gdzie trzeba , co by się stało gdyby mnie złapała policja , ?? rodziców wzieli by do odpowiedzialnośći ??


Droga do przyszłości jest zawsze w budowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1382    47

a ja mam takie pytanie , może troche nie na temat :

będe miał w lipcu 16 lat , aktualnie chodze na kursy prawka na T + E . Jeżdżę w domu moją c 360 wszędzie tam gdzie trzeba , co by się stało gdyby mnie złapała policja , ?? rodziców wzieli by do odpowiedzialnośći ??

płacisz 500 zł jako bez uprawnień :) chyba że masz 12 lat to inaczej chyba robią ale jak masz koło 16 to 500 zł mandatu i jeździsz później dalej hehe ale T+E nie ma czegoś takiego ;p

Edytowano przez lukasz1382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40
aktualnie chodze na kursy prawka na T + E

 

Pierwszy raz słyszę o takim prawku ;)


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anpion    7

W zeszłym roku w grudniu zrobiłem prawo jazdy kat b+e z myślą o ciągniku rolniczym bo kat B posiadam od 17 lat .miałem robić prawo jazdy kat T ale stryj <jest egzaminatorem w WORD> polecił mi aby zrobić kat B+E ponieważ daje to samo co kat T a dodatkowo rozszerza kat B ,i powiem jeszcze ze łatwiej zdać kat B+E niż T, i egzamin na kat B+E jest tylko praktyczny <pod warunkiem że się posiada inną kategorię>. Odnośnie wcześniejszych postów dotyczących DMC (dopuszczalna masa całkowita) ciągników:otóż ciągnik jest pojazdem wolnobieżnym i nie ma określonej DMC więc można pomykać kilkunastotonowymi ciągnikami całkowicie legalnie,pomimo że kat b wyrażnie mówi że dmc na tą kat wynosi 3.5t trochę to jest chore ale cóż takie jest polskie prawo dokładnie tę sprawę reguluje kodeks drodowy dział 4 rozdział 1 art88 punkt3 podpunkt 4 cytuję :Prawo jazdy kategorii B+E,C+E,C1+E,D+E lub D1+E- uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami)lub pojazdem wolnobieżnym z przyczepą ( przyczepami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

pojazdem wolnobieżnym z przyczepą? czyli że np kombajnem z podpiętym hederem na wózku można jechać ulicami gdybym miał np kategorie B+E??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR12    1

Czy zdobywając teraz prawo jazdy (16lat) będę mógł już poruszać się ciągnikiem z przyczepą (przyczepami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR12    1

Dzięki.A ilę wynosi całkowity koszt zrobienia takiego prwawa jazdy?

Edytowano przez KACZOR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anpion    7

ja robiłem prawo jazdy B+E tutaj:http://driver.automania.pl/cennik.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że pewnie było to już pisane w tym temacie, ale czytać 65 stron to trochę dużo.

Chodzi mi o to czy mając kat.B mogę jechać traktorem, ale czy mogę tym traktorem ciągnąć rozrzutnik ??

I proszę nie odsyłajcie mnie do czytania tych 65 stron, bo sprawa jest bardzo ważna dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że chyba mogę, ale to nie może być "chyba" tylko napewno, bo nie chcę mieć niespodzianki jak np.: gliniarze mnie zatrzymają a tu niespodzianka że nie mam na to uprawnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

Tak naprawdę dużo zależy od policjanta :unsure: . Prawo jazdy kategorii B uprawnia Cie do poruszania się drogami publicznymi ciągnikiem rolniczym, a nawet pojazdem wolnobieżnym (np. kombajn zbożowy) Też zależy jaki to będzie rozrzutnik, czy jednoosiowy, czy dwuosiowy


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898

Przyczepę na tandemie? Też chyba nie. Nie chcę was wprowadzać w błąd ale 2 tygodnie temu przed zapisaniem się na kurs poczytałem trochę informacji na różnych forach i na jednym było że można ciągać wszystkie rozrzutniki (jedno i dwuosiowe), przyczepki jednoosiowe itp. ponieważ to są maszyny rolnicze i ich się nie rejestruje a przyczepę każdą trzeba zarejestrować i czy to tandem czy dwuosiowa to wraz to jest przyczepa. Podobno gdzieś w Polsce na T jeździ się ciągnikiem z tandemem...

Jak nie zapomnę to w poniedziałek na wykładzie się zapytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czopek    0

t + e ???

samo T uprawnia cie do kierowania zestawem o szerokości max 22 metry ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj