Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawo jazdy "T"

2561 odpowiedzi na ten temat

#841 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9119 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 19 marzec 2010 - 22:28

Prawo jazdy "T" B+E zastępuje kategorie T. Więc ciągnikiem z przyczepami możesz spokojnie jeździć.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prawo jazdy "T" Dzisiaj, 06:53
  •  

#842 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 22:42

Prawo jazdy "T" dokładnie jest tak jak napisał kolega wyżej

#843 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 23:03

Prawo jazdy "T" A to dobrze przynajmniej nie będzie trzeba się męczyć ciągnikiem tylko się zrobi E do B

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#844 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 marzec 2010 - 10:24

Prawo jazdy "T" To w końcu jak jest B+E uprawnia do jazdy z ciągnikiem z dwoma przyczepami czy z jedną? I jak jest za tą masą pojazdów? jedni mówią tak, drudzy inaczej już nie można się połapać

#845 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9119 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 marzec 2010 - 12:39

Prawo jazdy "T" Na B+E masz jeszcze uprawnienia na lawetę więc B+E daje więcej niż T. Nie słyszałem żeby były jakieś ograniczenia na masę. Z 2 przyczepami możesz swobodnie śmigać.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#846 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 497 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 26 marzec 2010 - 08:32

Prawo jazdy "T" Witam... Mam w poniedziałek egzamin, i chciałbym się dowiedzieć gdzie są płyny: spryskiwaczy, hamulcowy? spryskiwaczy jest w kabinie tak?
Pytam bo dzisiaj nie poszłem na ostatnią jazde i miał mi pokazać wszystko gdzie jest... A ciągnik to Zetor..

#847 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 marzec 2010 - 11:00

Prawo jazdy "T" B+E ok, ale w Unii nie honorują B+E jako prawa jazdy na ciągnik. Ciekawe, czy Unia doczekamy się ujednolicenia przepisów dotyczących praw jazdy.

#848 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 13:22

Prawo jazdy "T"

Witam... Mam w poniedziałek egzamin, i chciałbym się dowiedzieć gdzie są płyny: spryskiwaczy, hamulcowy? spryskiwaczy jest w kabinie tak?
Pytam bo dzisiaj nie poszedłem na ostatnią jazdę i miał mi pokazać wszystko gdzie jest... A ciągnik to Zetor..

Płyn spryskiwaczy masz w kabinie z lewej stronie,płyn hamulcowy znajduje się pod maską z prawej strony przy kabinie, płyn chłodniczy znajduje się oczywiście w chłodnicy i powinien zakrywać żeberka chłodnicy,olej w wspomaganiu znajduje się w zbiorniczku przed chłodnicą i sprawdza się wykręcając taką miarkę jest obok korka wlewu w zbiorniczku, olej silnikowy sprawdza się po lewej stronie odkręcając bagnet
nie przejmuj się jak nie zdasz za 1 razem zaraz umów się na następny egzamin dużo zależy na jakiego egzaminatora trafisz ja za pierwszym razem miałem takiego co nic nie mówił tylko kazał robić pokazywać a za drugim razem trafił się super gość mówił co sprawdzić i pytał jakie to światło albo pomagał jak wyjeżdżałem z takiej uliczki co nie widziałem z prawej strony to mówił że mam jechać ;)
pozdrawiam ja zdałem za 2 razem 18.03.10

A i ważna rzecz jak wylosujesz sobie sprawdzenie np. płynu hamulcowego i światła postojowego/pozycyjnego to sprawdzasz w samym ciągniku później zaczepiasz przyczepę i sprawdzasz wszystkie światła w przyczepie, wyciągasz kliny z pod kół jeśli są , ustawiasz lusterka ,siedzenie ,pompujesz powietrze do butli i w drogę

#849 Share Power

Power

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 15:55

Prawo jazdy "T" Kategoria B + E uprawnia do poruszania się ciagnkiem rolniczym z przyczepa/mi. Więc spokojnie możesz iść na kurs E do B

#850 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 28 marzec 2010 - 16:37

Prawo jazdy "T" Jak to jest z ciągnikami JCB Fastrac, na nie trzeba mieć kat C, na kategorii C można śmigać samymi pojazdami, a żeby można było ciągać przyczepy trzeba mieć C+E, z JCB będzie to samo?
Wieczny kawaler ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share Power

Power

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 16:48

Prawo jazdy "T" mnie się wydaje że JCB fastrac jest na kategorie T , głupota była by jeżeli trzeba mieć C.....

#852 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 28 marzec 2010 - 16:51

Prawo jazdy "T" Właśnie też tak myślałem, ale siedzę na AF półtora roku i z tego co wyczytałem , to go rejestrują na kat. C ;)
Wieczny kawaler ;)

#853 Share arek92

arek92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 17:26

Prawo jazdy "T" Skoro to jest ciągnik rolniczy to musi być zarejestrowany na kat.T

#854 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 497 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 18:06

Prawo jazdy "T"

Płyn spryskiwaczy masz w kabinie z lewej stronie,płyn hamulcowy znajduje się pod maską z prawej strony przy kabinie, płyn chłodniczy znajduje się oczywiście w chłodnicy i powinien zakrywać żeberka chłodnicy,olej w wspomaganiu znajduje się w zbiorniczku przed chłodnicą i sprawdza się wykręcając taką miarkę jest obok korka wlewu w zbiorniczku, olej silnikowy sprawdza się po lewej stronie odkręcając bagnet
nie przejmuj się jak nie zdasz za 1 razem zaraz umów się na następny egzamin dużo zależy na jakiego egzaminatora trafisz ja za pierwszym razem miałem takiego co nic nie mówił tylko kazał robić pokazywać a za drugim razem trafił się super gość mówił co sprawdzić i pytał jakie to światło albo pomagał jak wyjeżdżałem z takiej uliczki co nie widziałem z prawej strony to mówił że mam jechać ;)
pozdrawiam ja zdałem za 2 razem 18.03.10

A i ważna rzecz jak wylosujesz sobie sprawdzenie np. płynu hamulcowego i światła postojowego/pozycyjnego to sprawdzasz w samym ciągniku później zaczepiasz przyczepę i sprawdzasz wszystkie światła w przyczepie, wyciągasz kliny z pod kół jeśli są , ustawiasz lusterka ,siedzenie ,pompujesz powietrze do butli i w drogę

Dzieki, juz wiem gdzie wszystko jest... Zastanawiałem się czy sprawdzenie wylosowanych czynności sprawdza się przed czy po zczepieniu przyczepy, ale teraz juz wiem ;[ Musze jeszcze pamiętać o sprawdzeniu zabezpieczenia klamr od burt....

#855 Share arek92

arek92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 17:26

Prawo jazdy "T" Wiecie może ile kosztuje egzamin teoretyczny i praktyczny na kategorię T ?

#856 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 marzec 2010 - 17:34

Prawo jazdy "T" Teoretycznie większość naszych ciągników nie spełnia przepisów, bo przekracza 30km/h. ;) Fastrack osiąga znacznie większe prędkości, więc zakwalifikowano, go do ciężarówek. Moim zdaniem są to względy bezpieczeństwa, bo na dobrą sprawę prędkości rzędu 65 i więcej km/h są nie do osiągnięcia na większości wiejskich dróg. Poza tym ilu z nas ma przyczepy z ABS'em i homologacją na więcej niż 40km/h. ;[

#857 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 19:55

Prawo jazdy "T"

Wiecie może ile kosztuje egzamin teoretyczny i praktyczny na kategorię T ?

Ja płaciłem 157zł (135zł praktyczny,22zł teoria)

#858 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 497 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 19:57

Prawo jazdy "T" Dokładnie, jak kolega pisze...

#859 Share arek92

arek92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 22:10

Prawo jazdy "T" A jak to jest jak się zdaje na kategorię B i T to egzamin teoretyczny jest ten sam tylko do T dają dodatkowo 6 pytań więcej czy zdaje się go osobno 18 pytań na kat.B i kolejne 24 pytania pytania na kat. T ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 22:26