Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawo jazdy "T"

2506 odpowiedzi na ten temat

#821 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 20:47

Prawo jazdy "T" gdybym miał 18 to bym się w to nie bawil a dopiero mam 16 i mi na żniwa prawko potrzebne bo z tata nie dalibysmy rade sami wszystkiego ogarnac bo w tym roku kupiliśmy kombajn a do tego kupujemy od ludzi słome i w tym roku planujemy zebrać jakoś z 80ha więc byśmy musieli kogoś wynajmować a tak to damy rade;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prawo jazdy "T" Dzisiaj, 13:45
  •  

#822 Share djibiza11

djibiza11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 22:39

Prawo jazdy "T" Witam :) Mam zamiar iść na prawko kat. T, ile czasu trzeba na ten kurs??

#823 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 22:45

Prawo jazdy "T" jesli chodzi o jazdy to zalezy ile masz czasu bo mozesz np brac po dwie godziny dziennie i w ciagu 10 dni wszyskto wyjezdzisz ale nei wiem jak z teoria bo ja dopiero mialem 1 godzine i strasznie powoli to idzie ;/

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#824 Share djibiza11

djibiza11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 17:19

Prawo jazdy "T" aha, ale miesiąc powinien wystarczyć??

#825 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 19:54

Prawo jazdy "T" no nie wiem, naewno bys wszystkich wykładów nie wychodził ale do egzaminu mogl bys przystapic;D

#826 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 17:29

Prawo jazdy "T" Wszystko zależy gdzie robisz prawko ja np miał po 4 h teorii dziennie wiec jakos to w miare szybko szło :)

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#827 Share djibiza11

djibiza11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 19:16

Prawo jazdy "T" mam zamiar iść na prawko w czerwcu to do żniw powinienem zdarzyć...

#828 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 21:13

Prawo jazdy "T" Napisze wszydkim co i jak trzeba robić. PO zdaniu egzaminu teor przychodzimy na plac pokazujemy 2 rzeczy np olej w silniku i płyn spryskiwaczy. Zależnie od tego czy egzaminator ma chęci to albo rozpinamy zestaw albo spinamy albo to i to trzeba pamiętać że wtyczkę od świateł wkłada się i wyciąga przy zgaszonym silniku. Później jest plac łuk bardzo prosty ja łuk daje rade w niecałe 2min do przodu 4szosowa (zetor5211) tył szosowy wsteczny i gaz u mnie jest bez poprawek. I tak na łuku obrys może wystawać pług do śniegu czy burta może wyjść za linie. Mamy nieograniczona liczbę poprawek i 5 min + raz możemy wysiąść z ciągnika. trzeba się zatrzymać do 1m od linii (tył przyczepy) po wykonaniu tego manewru jedziemy na inne stanowiska a tam parkowanie : 1 Skośne, 2 Prostopadłe tyłem 3 Prostopadłe przodem. 1- wjeżdżamy przodem w dosyć szeroki pas nie przekraczając linii przerywanej z lewej strony (wjeżdżamy aż cały zestaw sie schowa), cofniemy nie przekraczając linii. 2 cofniemy od skośnego do stanowiska prostopadle tyłem i znowu aż cały zestaw się schowa, znowu nie można przekroczyć linii z lewej strony. Później wyjazd cofniemy. 3 wjazd prostopadle przodem wjeżdżamy znowu od linii przerywanej po lewej stronie aż schowa się zestaw. Wyjazd tak samo. Teraz dodam że przy każdym z tych manewrów trzeba włanczać kierunkowskazy (manewr 1,2,3) i przysługuje nam 1 korekta. Linii nie można przekroczyć obrysem pojazdu linie są tak jakby ścianami betonowymi. I później jedziemy na miasto na 25min. Ja byłem już na 4 wykładach i zostały mi jeszcze 4 a są po 1.5-2h Niby w sumie ma być 30 ale mi to na rękę że jest mniej. A praktyki jest 20h moim zdaniem dla kogoś kto jeździ to placyk nie jest problemem bo ja po 2h już sie nudziłem teraz jeżdżę po mieście ;D mam nadzieje że pomogłem i sory za taką rozpiskę ;) :D B) :D

Edit: Teoria to 12 pytań jak na B i 6 na T

#829 Share Pawel328

Pawel328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 21:29

Prawo jazdy "T" w październiku jak chciałem iść na prawko T od 16 lat to dowiadywałem się u instruktora i powiedział mi tak: na teorię przychodzić nie muszę, jeździć mogę po 4-5 godzin dziennie jak chce to nawet sobota i niedziela ;) ustawowo na kurs trzeba chodzić minimum miesiąc więc dopiero po tym czasie ustaliłby mi egzamin i na egzamin czekałbym jakieś 2 tygodnie. Tylko koszt samego prawka 1200zł + lekarz i egzamin :) trochę dużo tej kasy i się powstrzymałem :) jedne żniwa jeszcze jakoś wytrzymam bez prawka :) a pod koniec grudnia idę się zapisać na prawko normalne :)
Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

#830 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 21:46

Prawo jazdy "T" Właśnie miałem dzisiaj egzamin teoria+praktyczny teoria zdana 1 błąd.Praktyczny wylosowałem sprawdzenie świateł pozycyjnych i płynu hamulcowego,parkowanie do garażu wjazd przodem wyjazd tyłem i oczywiście łuk dosyć długi na kursie był troszkę krótszy ale myślę że dał bym radę wycofać. Ciągnik stał obok przyczepy powiedział mi że mam przygotować ciągnik do sprzęgnięcia z przyczepą był tam zaczep automatyczny więc podniosłem bolec do góry powiedziałem że jest gotowy do sprzęgania powiedział że mam sprzęgać więc zaczepiłem przyczepę podłączyłem układ pneumatyczny i światła. sprawdziłem zapięcie burt i stan opon wyciągałem kliny spod kół sprawdziłem czy są bolce do wywrotu wsadzone wszystko ładnie pięknie powiedziałem że jest wszystko gotowe do jazdy odpowiedział jeśli tak to jedz odpaliłem ciągnik napompowałem powietrza do butli wchodzi do ciągnika i mówi że mam pomyśleć czego zapomniałem sprawdzić nie wiedziałem o co mu chodzi mówi że mam odczepić i stanąć obok przyczepy nie wiedziałem kompletnie co jeszcze miałem sprawdzić?? dobra jeszcze raz wszystko zrobiłem tak samo i powiedział że mam rozczepić przyczepę i stanąć obok . Powiedział mi że nie sprawdziłem świateł w przyczepie (światła pozycyjne,stop,kierunkowskazy) byłem już lekko wkurzony na gościa zaczął mi podskakiwać że w ogóle się nie uczyłem na kursie i papierek dostałem bo mam ciągnik w domu a ja mu na to że ciągnika nie posiadam a egzaminator mówi to pewnie w szkole a ja w tej szkole co się uczę też nie ma traktora to po co ci prawo jazdy na traktor a ja mu odpowiadam że nie powinno to pana interesować.Egzaminator popatrzał się na mnie i nic nie mówił podeszliśmy jeszcze do jego samochodu by wypełnić papierki .Zaraz poszedłem zapisać się na kolejny egzamin za tydzień 18.03 myślę że za 2 razem zdam mówił też że wszystko było ok tylko jak bym sprawdził te światła to mógł bym już jechać na plac i tak poszło 135zł w plecy za głupie światła. Niech się grubasy cieszą że mogą łatwo zarobić ;)

a koszt prawka to 600zł z kurs,30 za lekarza,157zł za teorię+praktyczny i jeszcze raz 135zł za praktyczny
razem 922zł :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#831 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 21:48

Prawo jazdy "T" A mam do was pytanie. Łatwo jest znaleźć ośrodek szkolenia kierowców gdzie uczą na kategorie T? Bo zauważyłem ze jest tego coraz mniej.
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#832 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 22:01

Prawo jazdy "T" Jeśli jest szkoła rolnicza lub o podobnym profilu jeśli prowadzą kursy na traktor to w pobliżu jakiś ośrodek powinien posiadać traktor. ja się uczyłem na lepszym traktorze niż na tym co zdawałem egzamin ten z egzaminu to był już stary trupek sprzęgła praktycznie nie ma tylko tyle że szło rozłączyć skrzynie od silnika a jak puściłeś to się ślizgało albo silnik się dusił ;)

#833 Share rolnik242

rolnik242

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 14 marzec 2010 - 20:33

Prawo jazdy "T" a skąt ty jesteś

Edytowany przez andrzej2110, 20 marzec 2010 - 16:19.
Cytowanie poprzedniego posta

#834 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 20:48

Prawo jazdy "T" Zdawałem w WORD-zie w Lesznie

Edytowany przez andrzej2110, 20 marzec 2010 - 16:19.

#835 Share rolnik242

rolnik242

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 14 marzec 2010 - 21:03

Prawo jazdy "T" Ja ide na prawko za 2 tygodnie i zdaje w szkole rolnczej w namysłowie i ta sama cena co ty płaciłes

Edytowany przez andrzej2110, 20 marzec 2010 - 16:20.

#836 Share arek92

arek92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 22:11

Prawo jazdy "T" To tanio u was jest, ja za sam kurs płaciłem 950zł + 50zł lekarz.

#837 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 14 marzec 2010 - 22:34

Prawo jazdy "T"

A mam do was pytanie. Łatwo jest znaleźć ośrodek szkolenia kierowców gdzie uczą na kategorie T? Bo zauważyłem ze jest tego coraz mniej.

Bo to jest martwa kategoria i mało kto robi ten kurs poza szkołami rolniczymi.Trzeba robić B+E i w drogę.

#838 Share fendt309vario

fendt309vario

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 20:49

Prawo jazdy "T" Witam mam bardzo ważne pytanie.
Przypuśćmy nie mam kategorii T a mam B i chce pomiatać z 2przyczepami rolniczymi+ciągnik,sprzęt oczywiście wszystko sprawny.Co się stanie gdy policja mnie zatrzyma i nie będę miał kategorii T.Jakie mogą być tego najgorsze konsekwencje a co może być w najlepszym wypadku;]Pozdrawiam :)

#839 Share Power

Power

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 21:09

Prawo jazdy "T" wlepia Ci mandat za brak uprawnień, w najlepszym wypadku dasz panom policjantom na dobra kolacje :) hehe....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#840 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 21:15

Prawo jazdy "T" No właśnie jak to jest. Bo gdzieś czytałem że B+E wystarczy by jeździć jak mając T. Ktoś wie?

Dodaj odpowiedź