Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawo jazdy "T"

2506 odpowiedzi na ten temat

#761 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 02 luty 2010 - 20:53

Prawo jazdy "T"

Moze ktos wytłumaczyć z detalami jak sie zalicza praktyke T. Bede zdawał na zetorze 3320 i tandemie warfarmy. Punkt po punkcie cos ie pokazuje, jak na egzaminie sie zmienia biegi zeby bylo ok itp itd

Ja zdawałem w czerwcu także coś tam pamiętam... Na początku losujesz dwa manewry które będziesz musiał wykonać na placu oraz dwie rzeczy do pokazania w traktorze (musisz umieć pokazać i sprawdzić wszyskie płyny w ciągniku oraz przełączniki w kabinie) Podchodzisz do ciągnika i pokazujesz to co wylosowałeś(ja miałem olej silnikowy i światła mijania). Odpalasz ciągnik i podcofujesz pod przyczepe, gasisz silnik i podłączasz przyczepę. Następnie obchodzisz przyczepę i sprawdzasz burty czy są zamknięte i czy ogólnie się trzymają, jeśli to jest wywrotka to sprawdzasz czy są wszystkie swożnie między ramą a skrzynią. Jeśli wszystko jest OK to sprawdzasz kierunkowskazy w ciągniku i przyczepie, następnie włączasz swiatła pozycyjne i obchodzisz cały zetaw i sprawdzasz czy wszystkie lampy świecą, następnie włączasz światła mijania i sprawdzasz z przodu ciągnika czy świecą w taki sam sposób sprawdzasz światła drogowe. Następnie wciskasz hamulec i prosisz egzaminatora żeby sprawdził czy jest "stop"(można odwrotnie tzn. egzaminator wciska hamulec a ty sprawdzasz światła). Jak już masz wszystko sprawdzone to wyciągasz kliny spod kół przyczepy, odpalasz(powinno się poczekać aż sprężarka nabije powietrze do zielonego)i jedziesz na "łuk"(na łuk masz 5min), potem dwa wylosowane manewry(na każdym manwrze masz jedną korektę)a następnie w miasto :) (trasa jest stała) Biegi zmieniasz płynnie... :) Chyba o niczym nie zapomniałem. Egzamin nie jest straszny i wsumie łatwo go zdac. Pozdrawiam i życzę powodzenia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prawo jazdy "T" Dzisiaj, 08:27
  •  

#762 Share zetor6441

zetor6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 10 luty 2010 - 22:30

Prawo jazdy "T" Sporo osób w tym temacie miało wątpliwości, czy lepiej zdać kategorię T czy B+E, osobiście sam byłem bardzo ciekawy, zapytałem instruktora z osk. Powiedział on, że pomimo wszystko lepiej jednak zdać kategorię T, ponieważ jak twierdził "T" to kategoria, która daje wszelkie uprawnienia a B+E nie jest kategorią , ale najważniejsze jest to, że prawo, akurat w kwestii B+E często się zmienia, teraz daje to uprawnienia do poruszania się ciągnikiem, ale z następnym rządem może to się zmienić, niedługo może zmienić się wiek upoważniający do przystępowania na prawo jazdy na motocykle, więc nie wiadomo. Sam osobiście jestem raczej słaby z prawa, ale mam do was pytanie co jakbym chciał zatrudnić się gdzieś gdzie wymagane jest "T", B+E jest wystarczające?
Pozdrawiam

#763 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 11 luty 2010 - 10:06

Prawo jazdy "T" Ja jak zdawałem na prawko 10 lat temu to B+E uprawniało do jazdy ciągnikiem rolniczym z jedną przyczepą. Teraz można jeżdzić z dwoma przyczepami a co bedzie za pare lat tego nie wie nikt, dlatego w tamtym roku zdecydowałem się zrobić kat T choć napewno łatwiej by było zrobić +E. Co do tej pracy to skoro B+E daje takie same uprawnienia jak T to nie powinno być problemu, jednak to wszystko zależy od pracodawcy. Czytając oferty pracy nigdy nie spotkałem sie z ogłoszeniem o treści: "zatrudnię kierowcę z prawem jazdy kat. T lub B+E", zawsze piszą tylko o kat T.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#764 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 11 luty 2010 - 11:24

Prawo jazdy "T" [quote name='lukejro' date='02 February 2010 - 20:53' timestamp='1265140423' post='457898']
Ja zdawałem w czerwcu także coś tam pamiętam... Na początku losujesz dwa manewry które będziesz musiał wykonać na placu oraz dwie rzeczy do pokazania w traktorze (musisz umieć pokazać i sprawdzić wszyskie płyny w ciągniku oraz przełączniki w kabinie) Podchodzisz do ciągnika i pokazujesz to co wylosowałeś(ja miałem olej silnikowy i światła mijania). Odpalasz ciągnik i podcofujesz pod przyczepe, gasisz silnik i podłączasz przyczepę. Następnie obchodzisz przyczepę i sprawdzasz burty czy są zamknięte i czy ogólnie się trzymają, jeśli to jest wywrotka to sprawdzasz czy są wszystkie swożnie między ramą a skrzynią. Jeśli wszystko jest OK to sprawdzasz kierunkowskazy w ciągniku i przyczepie, następnie włączasz swiatła pozycyjne i obchodzisz cały zetaw i sprawdzasz czy wszystkie lampy świecą, następnie włączasz światła mijania i sprawdzasz z przodu ciągnika czy świecą w taki sam sposób sprawdzasz światła drogowe. Następnie wciskasz hamulec i prosisz egzaminatora żeby sprawdził czy jest "stop"(można odwrotnie tzn. egzaminator wciska hamulec a ty sprawdzasz światła). Jak już masz wszystko sprawdzone to wyciągasz kliny spod kół przyczepy, odpalasz(powinno się poczekać aż sprężarka nabije powietrze do zielonego)i jedziesz na "łuk"(na łuk masz 5min), potem dwa wylosowane manewry(na każdym manwrze masz jedną korektę)a następnie w miasto ;[ (trasa jest stała) Biegi zmieniasz płynnie... ;[ Chyba o niczym nie zapomniałem. Egzamin nie jest straszny i wsumie łatwo go zdac. Pozdrawiam i życzę powodzenia
[/quote

Trzeba biegi po kolei zmieniać ?

#765 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 11 luty 2010 - 14:00

Prawo jazdy "T" Łatwo się mówi że jest prosto:P Ja nawet z wozem paszowym mam problem cofać:D No ale jestem miastowy i bywam tylko w wakacje na wsi i wtedy coś mogę robić z tym. Powiedzcie mi ile wam zabrało czasu nauka cofania z przyczepą 2 osiowa? I co do biegów to wątpię żeby je zmieniać kolejno bo to nie samochód:P
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#766 Share Damin180894

Damin180894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, uprawa roślin.

Napisany 11 luty 2010 - 14:24

Prawo jazdy "T" najlepiej wyprostować cały zestaw i trzymać się tego żeby kranc przyczepy był równo z ramą wtedy powinna prosto jechać, jeśli trochę za bardzo skręcisz ciągnikiem to przyczepa zacznie ci uciekać w lewo prawo wtedy trzeba robić odpowiednie korekty do przody do tyłu. Wyższa szkoła to jest cofanie po łuku, ale jak ktoś umiejętnie czym operuje to się wszystkiego nauczy. Sam się wybieram na prawko kategorii T, ale dopiero w sierpniu kończę 16 lat... ale można chyba na kurs zapisać się 3 miesiące przed ukończeniem 16 lat.
Pijany balet: tyle wad co zalet....

#767 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 11 luty 2010 - 15:18

Prawo jazdy "T" Ja tez chcialbym sie zapisac na kat. T w wieku 16 lat ale nie wiem czy wszystkie osrodki t oferuja. Mnie jeszcze troszke brakuje bo dopiero za rok ale warto juz teraz nad tym pomyslec :D Ja z przyczepa 1 osiowa cofne ale z normalna to juz wiekszy problem ale wszystkiego mozna sie nauczyc :D
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#768 Share slawek3220

slawek3220

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 313 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiście rolnictwo

Napisany 11 luty 2010 - 18:02

Prawo jazdy "T" @wacek21 no jeszcze roczek musisz poczekać a co do cofania to tylko trening i zależy jaki ciągnik ma zaczep [krótki długi] najlepiej cofa się starszym modelem c 330
" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

Ursus C-360 i C330M - mój sprzęt.

#769 Share Damin180894

Damin180894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 11 luty 2010 - 19:03

Prawo jazdy "T" dlaczego najlepiej ? najważniejsze żeby nie było luzów na zaczepie w ciągniku i na krancu przyczepy. I przy cofaniu wspomaganie i rewers pod ręką bardzo ułatwiają ten manewr.

#770 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 11 luty 2010 - 19:36

Prawo jazdy "T" Damin180894
Tylko w który WORDZIE maja ciągnik z rewersem :D .W woj. Opolskim możesz o tym zapomnieć :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#771 Share Damin180894

Damin180894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 11 luty 2010 - 21:35

Prawo jazdy "T" ja nie pisałem że na kursie będziesz z takim pracował tylko chodziło mi że u siebie w gospodarstwie :D a jak na kurs bym zdobył ciągnik z wspomaganiem to bym się bardzo cieszył, ale słyszałem że są tylko MF 255... u nas

#772 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 11 luty 2010 - 21:42

Prawo jazdy "T" U nas był Zetor teraz nie wiem jak jest . :D

#773 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 11 luty 2010 - 22:28

Prawo jazdy "T" ja bym jednak wybrał B+E! T to strata pieniędzy i czasu

#774 Share Piotrekkk

Piotrekkk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 11 luty 2010 - 22:58

Prawo jazdy "T" Witam w tym roku kończe 16 lat i chciałbym zdawać na prawo jazdy kategorii T bo jest mi potrzebna do pomocy tacie w polu. Pola mamy niedaleko jakies 4km od miejsca zamieszkania ale często jezdzi policja i strach jezdzic.. Chciałbym sie dowiedzieć co trzeba najpierw zrobić zeby móc zdawać. Czego zacząć sie uczyc? jak sie przygotowywać? Co mam zaczać cwiczyc? I czy łatwo jest zdać? I jak podchodzą egzaminatorzy do kursantów..

#775 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 11 luty 2010 - 23:03

Prawo jazdy "T" No to może ja napisze Mam 17 lat i świeżo co zdałem dokłądnie to miesiąc temu. Najpier musisz zapisać się do jakiegos instruktora i wyjeździć swoje godzinytzn w sumie to cofanie po łuku kont ostry w trakcie tego ucz się testów na kategorie B+T No wyjdzie cię to wszystko razem koło 1200zł POZDRAWIAM :D

#776 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 11 luty 2010 - 23:18

Prawo jazdy "T" Wszystko masz w tym temacie. Proponuje czytanie od początku:)
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#777 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 12 luty 2010 - 07:42

Prawo jazdy "T" U nas zdaje sie prawko na Zetorze 5211 :D wiec nie jest tak zle.
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#778 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 12 luty 2010 - 08:20

Prawo jazdy "T" Zdawajcie wszyscy na kat B+E ,T jest już prawie martwą kategorią i nie można ciągnąć lawety osobówką.Osobiście posiadam C+E tak więc to prawko daje mi wszystkie możliwości .Lepiej się zastanowić niż potem żałować.

#779 Share TrackLift

TrackLift

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja Sport Informatyka

Napisany 12 luty 2010 - 09:10

Prawo jazdy "T" A jeśli zrobię prawo jazdy k.T to w wieku 18 lat będę musiał jeszcze raz zdawać test?

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 12 luty 2010 - 16:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#780 Share Damin180894

Damin180894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 12 luty 2010 - 10:14

Prawo jazdy "T" a ile trzema mieć lat żeby zdać na B+E ?

Dodaj odpowiedź