Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawo jazdy "T"

2506 odpowiedzi na ten temat

#701 Share szymonp24

szymonp24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 19:40

Prawo jazdy "T" miałem czytać wszystko ale troche tego jest
jak zdam w wieku 16 na t to nie będę musiał zdawać przy 18

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prawo jazdy "T" Dzisiaj, 06:58
  •  

#702 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 19:50

Prawo jazdy "T" A z kąd przyczepy mógłbyś ciągnać... nie ma mowy...

Kurs na kat T kosztuje u nas 700zł plus opłacenie egzaminu okolo 170zł, foto do dowodu, prawka, badanie itd jeszcze dolicz

Jak zdasz to nikt Ci nie zabierze, ale jak zdasz bo oni takiemu tak łatwo nie dadzą...

Mi jak egzaminator dał po hamulcach (samochodem na B ) to nabrałem większej pewności ze na T zdam, no i zdałem, ale plastiku nie bede miał dopuki na B nie zdam...

I Gwarantuje Ci ze na T tak szybko nie zdasz mając 16lat, te manewry na placu wymagają naprawdę duzo umiejętności, mi na naukach nie wychodziło za bardzo ale na egzaminie parkowanie prostopadłe wyszło dosłownie na pokaz, bez żadnej korekty i równiutko w linie i prędkosc miałem galantą... ale jak to zrobiłem to sam nie wiem :o

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#703 Share szymonp24

szymonp24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 12:37

Prawo jazdy "T" można jaśniej chciałem się zapytać czy jak zrobię kat t mając 16 lat to będę go miał dalej jak ukonczę 18 lat czy przy 18 stracę prawko i będę musiał robić od nowa

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#704 Share marcinek16marcin

marcinek16marcin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 13:03

Prawo jazdy "T" wg mnie to będziesz miał, to jest przecież jak np.: karta rowerowa,motorowerowa itp. zdałeś i je masz, tylko później jak zrobisz na inną kategorię to będziesz musisał zapłacić jeszcze raz za wydanie plastiku, w starym obcinają róg i odbierasz nowe.
..::SAME ROLLER 70W, URSUS 3512 i BIZON Z056::..

#705 Share damianc360

damianc360

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 14:10

Prawo jazdy "T" Siema. Ja robie prawo jazdy kat. t (b zdalem). Ucze sie na ursusie c 360 a zdawal będe na zetorze 6340 chyba. Mam taką prozbe jak by mi ktos napisal jak tam biegi wchodzą.

#706 Share redbull

redbull

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:szybkie samochody i piękne dziewczyny może być też odwrotnie

Napisany 23 sierpień 2009 - 15:13

Prawo jazdy "T"

Siema. Ja robie prawo jazdy kat. t (b zdalem). Ucze sie na ursusie c 360 a zdawal będe na zetorze 6340 chyba. Mam taką prozbe jak by mi ktos napisal jak tam biegi wchodzą.

w zetorze masz dżwignie zmiany biegów po środku a nie jak w 60 po prawej stronie a układ biegów jest odwrotny niż w 60 czyli jak w 60 masz 5 to w zetorze jest 4

można jaśniej chciałem się zapytać czy jak zrobię kat t mając 16 lat to będę go miał dalej jak ukonczę 18 lat czy przy 18 stracę prawko i będę musiał robić od nowa

jak ukończysz 18 lat to kat.T bedzie nadal obowiązywać

Witam mam pytanie jeśli posiadam prawojazdy kat. B to czy mogę jeździć ciągnikiem z zaczepianymi maszynami za nim? Słyszałem, że można ale jeśli nie wystają poza ciągnik, czyli pług tak brony nie? A z przyczepami itp jednoosiowymi można?
Pozdro.

mając prawo jazy kat.B możesz jeździć samym ciągnikiem oraz ciągnikiem z przyczepą jednoosiową lub rozrzutmikiem

#707 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 26 sierpień 2009 - 12:20

Prawo jazdy "T"

A z kąd przyczepy mógłbyś ciągnać... nie ma mowy...

Kurs na kat T kosztuje u nas 700zł plus opłacenie egzaminu okolo 170zł, foto do dowodu, prawka, badanie itd jeszcze dolicz

Jak zdasz to nikt Ci nie zabierze, ale jak zdasz bo oni takiemu tak łatwo nie dadzą...

Mi jak egzaminator dał po hamulcach (samochodem na B ) to nabrałem większej pewności ze na T zdam, no i zdałem, ale plastiku nie bede miał dopuki na B nie zdam...

I Gwarantuje Ci ze na T tak szybko nie zdasz mając 16lat, te manewry na placu wymagają naprawdę duzo umiejętności, mi na naukach nie wychodziło za bardzo ale na egzaminie parkowanie prostopadłe wyszło dosłownie na pokaz, bez żadnej korekty i równiutko w linie i prędkosc miałem galantą... ale jak to zrobiłem to sam nie wiem :D

Ja jakoś zdałem... Wcale nie było trudno może dlatego że jeździłem na ciągnikach od małego. U mnie w grupie na 6 osób nie zdało 4 :D

#708 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 sierpień 2009 - 10:56

Prawo jazdy "T"

a czy jak zrobie prawko w wieku 16 L to nie musze robić drugi raz prawka to jest pewna informacja na sto % ??

z góry thx

to mało jakub16. ja to nawet wam powiem że 1050zł razem z badaniem lek. w marcu br.

zanim cos napiszesz to przeczytaj posty wcześniej i sie zorientuj! :D

My siejemy, a Bóg daje plony.

#709 Share ValtraN82

ValtraN82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka

Napisany 23 wrzesień 2009 - 22:22

Prawo jazdy "T" Witam!

Mam pytanie do mieszkańców woj. zachodniopomorskiego: Czy wie ktoś, gdzie w Szczecinie lub okolicach można zrobić sobie prawko kat. T?
Szukałem już na internecie sporo i nic nie mogę znaleźć. Czyżby nie było tu żadnej szkoły nauki jazdy tej kategorii?

Z góry dzięki za wszelką pomoc :)
Pozdrawiam :)
Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

#710 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 17 październik 2009 - 19:32

Prawo jazdy "T" Witam was. Przeczytałem cały temat (wytrwały jestem:D) i hmm nie jestem pewien czy mając B+E można jeździć każdym zestawem ciągnik + przyczepy. Przed wakacjami gadałem z policjantem z drogówki to mówił że mozna jeździć na prawku B jeździć ciągnikiem ale tylko do 3,5 tony (bo na tyle tylko pozwala ta kategoria. Czyli na moje jak mamy ciągnik 4 tony plus 2 przyczepy po 6 ton to B+E nie zezwala nam na jazde tym zestawem. Ale pewny nie jestem. Jestem w 4 klasie technikum informatycznym mojej dziewczyny rodzice maja gospodarkę itd i myślę nad prawkiem T. Jak by zliczyć jazdę ciągnikami to moze by mi wyszło z 5 miesięcy ( krótkie dystansy itd tylko)y jeździciem ciągnikiem od mlodych lat itd. I teraz pytanie czy opłaca mi się iśc na prawko na T skoro nie mam wprawy w cofaniu przyczepą? Czy przez te 20h sa w stanie mnie tego nauczyc? I czy ktos może narysować np w paincie o co chodzi z tymi garażami? bo nie kapuje.
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#711 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 17 październik 2009 - 20:03

Prawo jazdy "T" Jak długo zdaje się prawko na ciągnik ? I jak mam urodziny we wrześniu to czy mogę już zdawać w czerwcu lub lipcu ?

#712 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 17 październik 2009 - 20:12

Prawo jazdy "T" Prawko zdaje się wciągu godziny :)
Nauke można owszem zacząć wcześniej, wszystko zależy ile czasu będziesz potrzebował na nauke :)
W dniu przystąpienia do egzaminu wymagany jest wiek 16 lat a do nauki nie.

#713 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 17 październik 2009 - 20:17

Prawo jazdy "T" Jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś zdawal w pile na T? Jaki jest instruktor? Jak podchodzi do zdającego itd?
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#714 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 17 październik 2009 - 20:35

Prawo jazdy "T"

Jak długo zdaje się prawko na ciągnik ? I jak mam urodziny we wrześniu to czy mogę już zdawać w czerwcu lub lipcu ?

Ja robiłem w szkole miałem 20 godzin do wyjeżdżenia na placu.Na egzamin u mnie się chwile czekało.Jest jedna wyznaczona trasa którą się robi na mieście(wcześniej objeżdża się ją na kursie)Jeśli zależy ci na czasie to musisz zacząć na tyle szybko żeby w dniu przystąpienia do egzaminu państwowego mieć skończone 16lat

Moim zdaniem najwięcej zależy od chęci, umiejętności przychodzą w czasie kursu i wcale nie jest to nie wiadomo jak trudne.U mnie zdawali goście którzy przed rozpoczęciem kursu w życiu nie siedzieli na ciągniku i zdali za 1 razem.
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#715 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 17 październik 2009 - 20:41

Prawo jazdy "T"

Witam was. Przeczytałem cały temat (wytrwały jestem:D) i hmm nie jestem pewien czy mając B+E można jeździć każdym zestawem ciągnik + przyczepy. Przed wakacjami gadałem z policjantem z drogówki to mówił że mozna jeździć na prawku B jeździć ciągnikiem ale tylko do 3,5 tony (bo na tyle tylko pozwala ta kategoria. Czyli na moje jak mamy ciągnik 4 tony plus 2 przyczepy po 6 ton to B+E nie zezwala nam na jazde tym zestawem. Ale pewny nie jestem. Jestem w 4 klasie technikum informatycznym mojej dziewczyny rodzice maja gospodarkę itd i myślę nad prawkiem T. Jak by zliczyć jazdę ciągnikami to moze by mi wyszło z 5 miesięcy ( krótkie dystansy itd tylko)y jeździciem ciągnikiem od mlodych lat itd. I teraz pytanie czy opłaca mi się iśc na prawko na T skoro nie mam wprawy w cofaniu przyczepą? Czy przez te 20h sa w stanie mnie tego nauczyc? I czy ktos może narysować np w paincie o co chodzi z tymi garażami? bo nie kapuje.

Po kolei. Prawo jazdy kategorii B uprawnia do kierowania pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony LUB ciągnika rolniczego i pojazdów wolnobieżących. Możesz jechać nawet John Deerem 8530 który waży 12 czy 14 ton.
Prawo jazdy B+E to możesz jechać autem do 3,5 tony z przyczepą powyżej 750 kg. Masz auto busa o dmc 3500kg i lawete o dmc 2500 kg i masz zestaw który przekracza 3,5 t ale możesz nim jechać na B+E. B+E daje również uprawnienia na traktory rolnicze z 1 przyczepą oraz z 2 przyczepami.
Nie masz wprawy w cofaniu - ja też nie, ale zrobiłem B+E i potem C+E. Możesz robić B+E zdajesz tylko egzamin praktyczny. W przypadku T zdajesz też teorię. Przyczepa może być na sztywnym dyszlu ( zasada manewrowania jak przy lawecie) lub dwuosiowa z obrotnicą ze skrętnym dyszlem jak typowa przyczepa w gospodarstwach rolnych. Jeżeli na egzaminie u Ciebie w okolicy jest dwuosiowa to ciężko będzie Ci zdać, dużo czasu Ci zajmie nauka manewrów, wtedy rób B+E. A jak masz przyczepę sztywną na egzaminie tak jak np WORD Wrocław to nauczysz się bez problemu po paru godzinach kursu.
Policjant który Ci powiedział że BE jest tylko do 3,5 tony niestety ma złe informacje. Mimo wszystko jest dużo takich policjantów i wolałbym mieć T niż BE bo jeszcze któryś da mandat i potem się odwołuj i wogle. Miałem BE ale zrobiłem CE i mam spokój.

#716 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 październik 2009 - 21:24

Prawo jazdy "T" B+E honorowane jest wyłącznie w naszym kraju. Daje uprawnienia na kierowanie ciągnikiem z maszynami osiowymi i przyczepami, ale nie jest równoważne z kategorią T.

#717 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 18 październik 2009 - 01:39

Prawo jazdy "T" To żeby ciągnikiem z przyczepami jechać zagranicę to muszę mieć T? Na CE nie mogę jechać? Chociaż raczej nie mam planów jechać zagranicę, tak tylko pytam, ale ktoś jak blisko mieszka granicy to może mieć tam potrzebę jechać po nawóz czy coś, bo płody rolne nie jest łatwo wywieźć zagranicę. A ja gdzieś znowu słyszałem że T jest nieważne w niemczech i jakąś inną kategorię tam trzeba mieć ale nie wiem o co dokładnie chodzi.
W Polsce BE ma większe uprawnienia niż T bo masz wtedy pozwolenie kierowania takimi pojazdami jak na T i dodatkowo osobówka z lawetą, czasem się może przydać, a jak ktoś nie ma wprawy w jeździe ciągnikiem z przyczepą to prędzej zda BE niż T

#718 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 18 październik 2009 - 09:20

Prawo jazdy "T" Panowie a ile kosztuje prawko na B+E, bo ja mam daleko i niestety T nie zrobię, więc czekam jeszcze trochę.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#719 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 18 październik 2009 - 10:12

Prawo jazdy "T" Ja zdałem 28 września, miałem łuk, prostopadły przodem oraz wzniesienie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#720 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 18 październik 2009 - 10:22

Prawo jazdy "T" We wrocławiu w szkole jazdy w której robiłem B+E kosztuje ono na dzień dzisiejszy 900 zł ( tyle samo co 3 lata temu). Autem na nauce jest ford galaxy taki sam jak na egzaminie. 25 godzin jazdy, bez zdawania teorii można szybko uzyskać uprawnienia.

Dodaj odpowiedź