Polecane posty

Jozek18    0

no dokładnie !! a potem budują pałace WORD !!! wielkie sal kilka TV 32'' (cali) .....szkoda gadać !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetortoja    1

Może ktoś wytłumaczy mi czym tak naprawdę różni się prawko kategorii "T" od "B+E"?? Jaka jest różnica ciągnięciu przyczep, czy te dwie kategorie to jedno i to samo???? Proszę o odpowieć. Wiem że na T to już od 16 roku można, to już wiem, to proszę tego nie pisać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

nie jestem pewien ale na 99% to te dwie katygorie niczym sie nie różnią no tylko przy zdawaniu bo ka. T zdajesz zestawem ciągnik rolniczy plus przyczepa a na kat B+E na aucie ktory nie przekracza masy całkowitej 3,5t plus przyczepa do tego. to jest moja interpretacja tego lecz sam nie wiem czy dobra ;( pozdrawiam


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Też muszę kiedyś się zmobilizować i sobie zrobić kategorie T.. lata lecą, czasu coraz mniej a dokumentu jak nie ma to niema..

Może poczekam na Pati i pójdziemy razem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

T - ciągnik i maksymalnie 2 przyczepy

B+E - Ciągnik i maksymalnie jedna przyczepa

to jest różnica w praktyce

 

A jeśli chodzi o zdawanie to jak pisał jankowski17 zdajesz czym innym i są inne pytania teoretyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo2604    0

A jak zrobię prawo jazdy na samochód a następnie na samochód ciężarowy ( TIR) to też będę mógł jeździć ciągnikiem z dwiema przyczepami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Żeby zrobić TIRa czyli C+E, musisz mieć najpierw prawko B lub T a następnie możesz zrobić C jak już masz C to możesz dopiero zrobić C+E (jak zrobisz C to nie musisz odbierać prawka - dopiero gdy zrobisz + E tyle że to musisz powiedzieć w WORDzie). Tylko że jak masz BE lub T to możesz jeździć C z przyczepą lekką (nie pamiętam parametrów chyba 3,5 tony) Jak masz B i T to możesz jeździć B z przyczepą lekką czyli do 750 kg czyli taką która nie musi mieć hamulców.

Tak czy siak tylko T upoważnia do jazdy ciągnikiem z dwiema przyczepami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trq    1
Tak czy siak tylko T upoważnia do jazdy ciągnikiem z dwiema przyczepami.

I oczywiście C+E też daje te same uprawnienia co T, czyli można jeździć z dwiema przyczepami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

a mi się ciągle zdaje że tylko T daje upoważnienie do jazdy z 2 przyczepami, aczkolwiek mogę sie mylić. 2 miesiące temu zdałem C+E a jakieś 8 lat temu na A,B,T więc tylko na C jestem na bieżąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1
T - ciągnik i maksymalnie 2 przyczepy

B+E - Ciągnik i maksymalnie jedna przyczepa

to jest różnica w praktyce

 

 

nieprawda.

 

T - to kat na pojazdy wolnobieżne + przyczepy.

B+E - to kat. na pojazdy wolnobieżne + przyczepy oraz samochód do 3,5t + laweta

 

oczywiście zapinanie przyczep/lawety ma scisle określone reguły.

 

ale to nie zmienia faktu że na B+E można jechac dostawczym z lawetą, a na T tego sie już nie zrobi ;) oczywiście obie kategorie zezwalają na poruszanie sie ciągnikiem z 2 przyczepami (oczywiscie takie uprawnienie daje równiez C+E) :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

Bardziej oplaca sie zrobic kat. T poniewaz jak jest wspomniane wczesniej uprawnia ona do prowadzenia ciągnika z 2 przyczepami + pojazdy wolnobiezne..., jest prostsza do zdania ;], mniej czasu zajmuje jej zrobienie, i np w wiekszosci krajow Europejskich respektowane jest prawojazdy kat T na ciągniki i tak np w Niemczech kat B+E nie zezwala na prowadzenie ciągnika rolniczego... (z przyczepami dwuosiowymi) a kat B jak bylo rowniez wczesniej napisane zezwala jedynie na prowadzenie ciagnika rolniczego z narzedziami zawieszanymi oraz przyczapmi jednoosiowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

Mam pytanie co by mi zrobiła policja jeśli by mnie złapała dodam że mam tylko prawo jazdy kategorii B

Z ciągnik + przyczepa

albo kombajnem bizon bez uprawnień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetortoja    1

Mandacik pewnie byś dostał, a nawet może na lawete wźiąć, ciągnik i przyczepe. A nie daj Boże leśli ona będzie nie sprawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26
Mam pytanie co by mi zrobiła policja jeśli by mnie złapała dodam że mam tylko prawo jazdy kategorii B

Z ciągnik + przyczepa

albo kombajnem bizon bez uprawnień

standard to stówka chyba że Ci się poszczęści

A żeby jechać bizonem po drodze potrzebne jest kategoria T. Uprawnienia są wymagane w momencie włączenia młocarni. czyli na polu na którym już nie jest potrzebne prawko ;) wystarczą tylko uprawnienia do młócenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko kat. T upoważnia do kierowania ciągnikiem z dwoma przyczepami a kat.C+E tylko z jedną przyczepą. Poczytajcie troche kodeks, albo porozmawiajcie z jakimś inteligentnym policjiantem.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Jak znajomy był na kursie to mówili że do jazdy po drodze kombajnem wystarczy kategoria B ale niemożna nawet hedera podnieść. A propo kategorii T jak mam 16 i zrobię T to mam na traktor czy z przyczepami też mogę.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Tylko kat. T upoważnia do kierowania ciągnikiem z dwoma przyczepami a kat.C+E tylko z jedną przyczepą. Poczytajcie troche kodeks, albo porozmawiajcie z jakimś inteligentnym policjiantem.

 

Zdaje się, że ty nie czytałeś kodeksu drogowego, albo rozmawiałeś z jakimś nierozgarniętym policjantem wink.gif

 

Art 88.3 Prawo jazdy:

 

4) kategorii B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E - uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami).

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to rób C+E i dawaj z dwoma przyczepami na droge ( z praktyki wiem ze dwóch kumpli miało małe nieprzyjemnosci z tego powodu) takze ja mam T i jeźdze spokojnie z dwoma przyczepami, nawet raz mnie policjia trzymała w szkole na praktykach z dwoma przyczepami i o nic sie nie czepiali jak zobaczyli prawko. Kombajnem można jeździć na kat.B no ale nie może mieć podpiętego hedera, z hederem musisz mieć już uprawnienia no i bodajze też nie może przekraczać 3 albo 3,5 metra.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trq    1
Jak znajomy był na kursie to mówili że do jazdy po drodze kombajnem wystarczy kategoria B ale niemożna nawet hedera podnieść. A propo kategorii T jak mam 16 i zrobię T to mam na traktor czy z przyczepami też mogę.

Tak możesz z przyczepami (nawet dwoma), i nie słuchaj tych co mówią że tylko z jednoosiwą. Przecież od tego jest ta kategoria.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
No to rób C+E i dawaj z dwoma przyczepami na droge ( z praktyki wiem ze dwóch kumpli miało małe nieprzyjemnosci z tego powodu)

 

Może policja jakaś czepialska była, bo często tak bywa ;)

 

Nie wiem czy już przeczytałeś ten kodeks czy nie, ale powiem ci, że czasami warto :)

I tam jest napisane, że kategoria C+E uprawnia do jazdy ciągnikiem z dwoma przyczepami i policja z tego tytułu nie ma prawa się przyczepić ...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310
a od 16 lat może jeszcze ;) ale szczerze to sie nie opłaca przynajmniej u nas bo trzeba zapłacić tyle ile za normalne prawko na samochód i później jak sie chce na samochód od 18 to trzeba zdawać też wszystko i płacić tak jak za normalne prawko :) czyli jak dla mnie to wole poczekać ten 1,5 roku :)

No ja nie chciał bym czekać te 1,5roku bo jak bee miał prawko na ciągnik to mam już zaklepane miejsce u kolezanki na zniwa do wożenia słomy i zboża, potrzeba 16 traktorzystow na sezon a jakbędę czekał to 2 sezony by poszły się je.... i ile kasy by mi z pod nosa uciekło, żniwa 3 tygodnie trwają za dużą sumke na godzine no i od rana do nocy, to mi saię zwróci w pierwszym tygodniu ten kurs


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

a jak wyglada plac co trzeba zrobic na placu tzn jakie manewry sa do wykonania? losuje sie z posró nich czy jak? ja chcę iśc teraz. i pytanie ile kosztuje kuras i egzamin.pozdrawiam


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie otóż jak najlepiej usunąć ten luz prawo lewo. Myślałem, żeby dać grubsza rurę tam od dołu, ale dalej ten luz zostanie. Co myślicie, żeby tam zrobić, coś wspawac, czy jak. Z góry dziękuję za odpowiedź.
      20180329_171256.mp4
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez majes
      Podczas jazdy i głównie pod obciążeniem słychać w kabinie takie nieregularne chrobotanie chyba ze skrzyni, raczej nie z silnika. Ostatnio nawet zauważyłem że jest to chrobotniecie jak ciągnik stoi i szarpne ładowaczem w dół. Co to może być? Byłem u mechanika, oglądał, zaglądał kamerą do skrzyni i nic nie znaleźli.
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie jakie wymagania muszą spełnić np pług, siewnik,kosa konna aby poruszać się po drodze rejestrowac nie musze ale czy wystarczy że mają odblask czy nie? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj